Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[ Primera] Black Pearl

Moderatorzy: Seba WWA, Ryba, Sajmooon, janusz, Zielkq

Awatar użytkownika
lesiu5251
fanatyk nissana
Posty: 617
Rejestracja: 2010-02-16, 18:22
Lokalizacja: czerniejewo

[ Primera] Black Pearl

Post autor: lesiu5251 » 2013-06-14, 09:44

Witam was :evil: :evil:
Po rocznym użytkowaniu primerki pora by ją pokazać światu,oto to cudo :-/
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ci co byli w Karpicku na zlocie to pewnie poznali to auto jak nie to przypomnę,to jest to auto co na oesie najbardziej dymiło :hah: :hah:
https://docs.google.com/file/d/0B3wB9w1 ... sp=sharing



No dobra trochę historii,po sprzedaży almery N15 decyzja wyboru padła na P11.Ciężko było coś ciekawego poszukać,godziny spędzone na alledrogo i takie tam nić nie dawały,kilka sztuk oglądałem ale stan ich dawał wiele do życzenia.Po kilku dniach trafiłem na ogłoszenie z Poznania,fotki oki,sprzedawca konkretny w rozmowie tylko że jeden minus QG18,znałem opinie o tych silnikach ale nie zraziłem się i pojechałem ze znajomy obejrzeć.Handlarz nie miał nić do ukrycia(nie jak inni)okazało się z auto to polski salon mało tego jeszcze z salonu z Poznania u Pieluszyńskiej kupiony i serwisowany no to bajka,jazda próbna i spisywanko umowy 8-) 8-) Po zakupie wyglądało tak:
Obrazek

Trochę danych:

Model:P11
Rok :2001
Silnik :QG18DE
Wyposażenie: oprócz ksenonów to chyba wszystko ma to co ta wersja powinna mieć ;-) ;-)
Dodatkowym wyposażeniem o lipca 2012 jest instalacja LPG BRC coś tam nie pamiętam 8-)
Audio oryginalne poszło do szafy na zaś a zapodałem Pioneer DEH-P77MP i skrzynkę wraz z zmacholem Soling jakoś daje rade i gra<peace> <spoko>
Środek wygląda tak:
Obrazek
Obrazek

Po złocie zapadła decyzja(za którą może niektórzy mnie zlinczują hihi)wymiana pierścieni i mały remont góry.Stwierdziłem że auto robię do normalnej jazdy a nie na wyścigi,i po dotarciu się wszystkiego przyszedł czas na mały power up w postaci LPG.Oczywiście nie obyło się bez niespodzianek po drodze czyli Błąd drugiej sondy,ale wkręcenie emulatora wszystko załatwiło i już prawie 18000km i nic nie zapaliło się :hah: :hah:
Dzięki TOMMY1981 nabyłem lotkę od P11 ale przed liftem,troche zabawy z szlifierką i papierem ściernym bo inne kąty pochyleń mocowania są,oddałem ją znajomemu do malowania,mocowanko na klej do szyb i mamy taki efekt:
Obrazek
Oczywiście na zimę też się mały stiling up zrobił:
Obrazek
Obrazek

I nastała zima czas na :zzz: :zzz: i szykowania się na sezon wiosenny :evil: :evil: i w ramach kolejnych prac nad stilingiem czarnej pozbyłem się oryginalnych letnich amelinium R15 i dorwałem coś takiego R16 :
Obrazek
Rant trochę zniszczony bo ktoś lakierem pomalował :-| :-| ale papier na wodę i jazda z koksem i taki efekt lewa po polerce ale przed pastą do amelinium prawa przed regeneracją:
Obrazek
i na autku:
Obrazek
Obrazek

Między czasie wymieniłem górne wahacze bo zaczęły pukać i na dniach dojdą sworznie wahaczy,drążki stabilizatora i kierownicze a co jak ma mi dłużej służyć to robię pod siebie autko:) do tego zestawu jeszcze to wpadnie:
Obrazek
jeszcze wpadł taki mały stiling up na leśne zwierzęta hihi:
Obrazek
jeszcze takie małe cyfereczki mi się pojawiły:
Obrazek

Kilka dni przed zlotem 2013 zabrałem się z polerkę autka,pracy trochę było ale dałem rade tylko ze cała robota na marne poszła bo 2 dni przed wyjazdem pompa wody zrobiła papa i autko zostało w domku :-( :-( :-( ale i tak na zlot pojechałem z Bonzem. Pompa założona i jest ok jeszcze pasek klinowy był do wymiany a z nowinek powiem ze pompa jeszcze oryginalna była :-o :-o .

Plany na przyszłość :
ciemna szyba :cool: :cool:
może jakiś końcowy tłumik WM lub inny ;-) ;-)
halogeny w kolor żółty
grill czarny mat
wywalić kata tak i tak nie jest mi już potrzebny :-/ :-/
zaciski w jakiś fajny kolor
może dolot sobie wystrugam mam już pomysł :hah:

Czas pokaże co dalej.........
Ostatnio zmieniony 2014-01-25, 16:21 przez lesiu5251, łącznie zmieniany 4 razy.
Marzenia są po to żeby je realizować ;-) ooo yeaaa ;-)

Awatar użytkownika
Zielkq
fanatyk nissana
Posty: 3591
Rejestracja: 2012-05-31, 09:31
Lokalizacja: Vratislavia
Kontakt:

Post autor: Zielkq » 2013-06-14, 10:09

No i ładnie, tylko mi jakoś naklejka klubowa nie leży na górze klapy - ale jak wiadomo, o gustach się nie dyskutuje :P
Tak przywołuję myślami Primery zaprezentowane na forum i niewiele z nich to QG18DE. Do kompletu zdjęć brakuje jeszcze fotografii środka.

Pozdrawiam
Podróże małe i duże
Pomoc prawna: Adwokat Wrocław
Z YT: "JDM wants to be USDM, Euro wants to be USDM and USDM wants to be Euro."

Awatar użytkownika
bonzo
fanatyk nissana
Posty: 4005
Rejestracja: 2009-11-29, 12:58
Lokalizacja: Bolechowo Osiedle
Kontakt:

Post autor: bonzo » 2013-06-14, 10:09

Wreszcie to zrobiłeś
Bardzo ładna i dopieszczona primerka
Datsun280Z
Przyszła pora na Patrola
był Z31 Y60 N14 gti, gti-r,C23M



SCHODY DREWNIANE

Awatar użytkownika
elektryk1409
fanatyk nissana
Posty: 555
Rejestracja: 2012-10-09, 09:21
Lokalizacja: Poznań

Post autor: elektryk1409 » 2013-06-14, 12:33

Po rocznym użytkowaniu primerki pora by ją pokazać światu
Rychło w czas :evil:
Ładna, zadbana Primka :)
Bardzo fajnie się prezentuje na tych felgach <okok>

vixo
fanatyk nissana
Posty: 5683
Rejestracja: 2010-11-16, 21:13
Lokalizacja: EOP

Post autor: vixo » 2013-06-14, 12:37

Ładne i zadbane widać :) lotka elegancko wygląda :D
W10 2.0SLX-sold
P10 2.0eGT-crash
P10 2.0eGT-race
P10 1.6SRI-sold
P10 2.0eGT-sold
P10 2.0LX-daily
P10 1.6 SRI-crash
N14 GTI-sold
G20-daily
W10 2.0-race
200sx s13-reborn
P10 eGT-daily

Awatar użytkownika
rz
fanatyk nissana
Posty: 1476
Rejestracja: 2009-12-10, 01:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: rz » 2013-06-14, 14:04

Zielkq pisze:No i ładnie, tylko mi jakoś naklejka klubowa nie leży na górze klapy - ale jak wiadomo, o gustach się nie dyskutuje :P
generalnie na moje oko to ta naklejka srednio pasuje na auto, bez wzgledu na to gdzie jest przyklepana ale to tam moja mala uwaga ;)

prima gicio. szerokosci i bezawaryjnosci!

yo
rz

Awatar użytkownika
lesiu5251
fanatyk nissana
Posty: 617
Rejestracja: 2010-02-16, 18:22
Lokalizacja: czerniejewo

Post autor: lesiu5251 » 2013-06-14, 17:19

Zielkq pisze:No i ładnie, tylko mi jakoś naklejka klubowa nie leży na górze klapy
powiem tak chciałem odejść od standardu że wszyscy na dole mają
Zielkq pisze: niewiele z nich to QG18DE
bo wszyscy przekreślają te silniki z góry znam przypadek jednego gościa co mu oleju nie bierze a ma tyle kilometrów co ja :-o :-o
Zielkq pisze:Do kompletu zdjęć brakuje jeszcze fotografii środka.
będą i bedzie pan zadowolony :lol: :lol:
bonzo pisze:Wreszcie to zrobiłeś

nić mi nie mów po pracy zamiast iść spać to dziubałe opis ;-) ;-)
Marzenia są po to żeby je realizować ;-) ooo yeaaa ;-)

Awatar użytkownika
majchrzok
fanatyk nissana
Posty: 2064
Rejestracja: 2010-01-18, 19:37
Lokalizacja: Wągrowiec

Post autor: majchrzok » 2013-06-14, 18:05

no i jest wkońcu opis Twojego auta :-) bardzo ładnie utrzymana primera, poszukać takiej w takim stanie to naprawdę nie mały wyczyn :-)
oby się spisywała równie dobrze jak almera :-D

Awatar użytkownika
Ad@mus
fanatyk nissana
Posty: 4155
Rejestracja: 2012-12-13, 19:28
Lokalizacja: Orzesze

Post autor: Ad@mus » 2013-06-16, 13:03

odnosnie dymienia to ile ileju wciaga??:D
Sprzedam głowicę do SR20DE lowport po remoncie power up tuning madafaka

450zł-info w giełdzie i na PW

Awatar użytkownika
Mishi
fanatyk nissana
Posty: 927
Rejestracja: 2010-03-31, 19:09
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mishi » 2013-06-17, 00:09

HeY

Lesio w końcu zapodałeś opis swojej Black Pearl. Autko rzeczywiście zadbane i ładnie się prezentujące. Jeździ też jak należy. Oby tak dalej:) Powodzenia w dalszych modach oraz bezawaryjności autku życzę:)

Pozdrawiam
Mishi

Awatar użytkownika
ANDREW
fanatyk nissana
Posty: 682
Rejestracja: 2009-12-10, 12:25
Lokalizacja: Lodz,Kutno

Post autor: ANDREW » 2013-06-17, 14:45

Ładny egzemplarz. Tylko trochę wysoko stoi.
A trąbka na leśne stwory super. Bardzo głośna jest?

Awatar użytkownika
Wolfshade
fanatyk nissana
Posty: 726
Rejestracja: 2010-03-29, 10:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Wolfshade » 2013-06-17, 20:22

Primka bardzo ładna, na żywo prezentuje się jeszcze lepiej :)
Mój GT Top Sport VVL N1: viewtopic.php?t=2033

Awatar użytkownika
lesiu5251
fanatyk nissana
Posty: 617
Rejestracja: 2010-02-16, 18:22
Lokalizacja: czerniejewo

Post autor: lesiu5251 » 2013-06-17, 23:30

Ad@mus pisze:odnosnie dymienia to ile ileju wciaga??:D
co do tego pytania powiem szczerze od wymiany ostatniej to dolałem może 200ml a 7000km już po wymianie:)wiedz jest spoko
ANDREW pisze:Tylko trochę wysoko stoi.
może trochę ale mi pasuje:)
ANDREW pisze:A trąbka na leśne stwory super. Bardzo głośna jest?
nawet głośna w sobote po spocie trochę sobie pochałasowaliśmy po Poznaniu ludzie się dziwnie patrzyli w samochodach ;-) ;-) ;-) ;-)

[ Dodano: 2013-06-21, 11:46 ]
Wczoraj zostały zamontowane części do zawieszenia oraz poligumy,troche walki było ale dałem rade,tylko był mały problem.Jedna z poligum miała za małą średnice i po wciśnięciu ją w obejmę były luz gdzieś około 2mn :( ale jakoś to metodą made in home zrobiliśmy i jest oki.Nie wiem czy ten luz się z tego są pomylone wymiary w strongflexie czy jest inny wymiar tej obejmy gumy.
Autko zachowuje się super,nic nie puka nie stuka a i w zakręty lepiej troche wchodzi wiedz jestem zadowolony ;-) ;-) ;-)

[ Dodano: 2013-06-26, 16:34 ]
Kilka dni temu pomalowałem grill na czarny mat,mi bardziej tak się podoba ;-) ;-) ;-)
Obrazek

[ Dodano: 2013-07-24, 17:12 ]
czas urlopu wiedz trzeba się za autko zabrać na razie to muszę je ogarnąć po wyjeździe nad może hihi:)

[ Dodano: 2013-08-09, 21:23 ]
kolejny czas zmagań :-) :-) tym razem na nóż poszły sanki,stare troche skorodowały wiedz kupiłem używane i je odnowiłem,jedna sobota i od 9 do 15 na luzie i opanowane były:)przy okazji znalazł się wyciek z miski olejowej,zwalczony szybko przez nigomat:)
a z prac na ten rok to zostało kilka rzeczy wiedz będę zdawał relacje co i jak :-)
kolejna rzecz poszła papa tym razem katalizator,dzwonić mu się zachciało to wpiz... z nim zaraz inne auto juz nie ma zamuła miedzy 3000-4500tys/obr,tylko został metaliczny pogłos :papa:
Marzenia są po to żeby je realizować ;-) ooo yeaaa ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaprezentuj Swoje Nismo”