Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P11/WP11] Demontaż tapicerki drzwi kierowcy

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

Awatar użytkownika
Zielkq
fanatyk nissana
Posty: 3591
Rejestracja: 2012-05-31, 09:31
Lokalizacja: Vratislavia
Kontakt:

[P11/WP11] Demontaż tapicerki drzwi kierowcy

Post autor: Zielkq » 2013-07-07, 16:27

Tytułem wstępu:
Czasami zajdzie potrzeba zaglądnięcia pod tapicerkę drzwi kierowcy - czy to ze względu na ułamaną klamkę, niedziałający mechanizm opuszczania/podnoszenia szyby, czy z jeszcze innego powodu. Może komuś poradnik się przyda* :) Jak zatem zdemontować tapicerkę drzwi kierowcy?

Wyłączenie odpowiedzialności:
Wszystko co niżej opisane robicie na własną odpowiedzialność. Wszystko u Was może wyglądać inaczej i jeżeli coś popsujecie, to nie do mnie z pretensjami :-P
Łatwiej i bezpieczniej jest zdjąć tapicerkę drzwi kierowcy po całkowitym opuszczeniu szyby, jednak to zależy od tego, co dokładnie chcemy zrobić później. Np. chcąc wygłuszyć drzwi opuszczona szyba będzie nam tylko przeszkadzać...

Co potrzebujemy?
- śrubokręt krzyżak / nasadka 10
- coś do podważania (np. śrubokręt+szmatka)
- trochę wolnego czasu
- jakieś zdolności manualne


Jedziemy:

Obrazek
Zdjęcie 1. Zamontowana tapicerka drzwi od strony kierowcy

Zaczynamy od demontażu panelu sterowania elektrycznymi szybami. Nie ma przy tym znaczenia, czy jest to panel 3-przyciskowy, czy 5-przyciskowy, wszystko wygląda tak samo. Różnice pojawiają się dopiero, gdy sterowanie przednimi szybami mamy ręczne (tutaj odsyłam do tematu o demontażu tapicerki drzwi tylnych).
Tak jak na zdjęciu 2. wkładamy płaski śrubokręt i delikatnie podważamy, a następnie wyjmujemy do góry panel i odłączamy kostkę elektryczną.

Obrazek
Zdjęcie 2. Demontaż panelu sterowania elektrycznymi szybami

Przystępujemy do demontażu rączki (zdjęcie 3.). Zgodnie ze zdjęciem podważamy płaskim śrubokrętem i staramy sie delikatnie zwolnić zatrzaski. Następnie wyjmujemy rączkę ku górze.
Obrazek
Zdjęcie 3. Sposób demontażu rączki wraz z zaznaczonymi miejscami zatrzasków, które należy delikatnie zwolnić.

Odkręcamy dwie śruby za pomocą śrubokręta krzyżakowe lub nasadki 10.
Obrazek
Zdjęcie 4. Śruby trzymające tapicerkę.

Od dołu tapicerki "wymacujemy" wgłębienie i "z miłością" zaczynamy szarpać tapicerkę przesuwając się systematycznie ku górze. Trzyma się tylko na spinkach (po obwodzie, oprócz krawędzi górnej). Po zwolnieniu wszystkich spinek tapicerkę unosimy ku górze i zdejmujemy z drzwi całkowicie. Gotowe!
Obrazek
Zdjęcie 5. Drzwi kierowcy bez poszycia.

Montaż następuje w odwrotnej kolejności.

Pytania/skargi/wnioski?
Pozdrawiam


*z pewnością ja znajdę dla niego zastosowanie, bo będzie mi łatwiej do niego odsyłać niż w każdym pisać to samo :)
Podróże małe i duże
Pomoc prawna: Adwokat Wrocław
Z YT: "JDM wants to be USDM, Euro wants to be USDM and USDM wants to be Euro."

Awatar użytkownika
Charlie89
nowy na forum
Posty: 13
Rejestracja: 2017-02-02, 09:14
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: Charlie89 » 2018-03-10, 19:21

Czy można odświeżyć temat bo zdjęcia gdzieś się zapodziały?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób To Sam”