bo jakąś stypą powiało w temacie

Moderatorzy: Seba WWA, Ryba, Sajmooon
kolekto można zbudować jaki się chce wystarczy tylko zaprojektować a reszta to bajka. zrobienie samego plenum to w ogóle banałAd@mus pisze:tez o tym myslalem, mozna spwac ale moze dobrym pomyslem byla by przekładka, jak dobrze sie obrobi i podniesie o 1cm plennum do gory to powinno zwiekszyc dosc znacznie pojemnosc kolektora
tylko wode trza przerobic-moze sie na to złapie kiedys bo te kolektory sa tanie jak barszczVE Killer pisze:to nie ma co adoptować.... po prostu do głowicy z p11 pasuje P&P kolektor z p10 low port bo po prostu te głowice to ten sam odlew.
AD.1tumba pisze: Tak po za tym mam parę pytań. (DE lowport)
1. Pompa oleju wyda spokojnie do 200 wolnossących KM?
2. Do ilu wyda seryjna pompa paliwa i seryjne wtryski?
3. Jaka jest bezpieczna granica maksymalnych obrotów silnika dla seryjnej głowicy? (seryjne sprężynki, itd)
4. To samo tylko głowica splanowana 1-1,5 mm + ostre wałki, reszta seria. Do 7500 zakręci bez obaw?
5. Dając większą przepustnicę pasuje dać MAF o większej średnicy?
6. Jak się ma przepływka z 300zx do p11gt?
Czyli pasowało by przyjrzeć się też panewkom? Na seryjnym dole jaki maksymalnie może być stopień sprężania zakładając, że jest dobry olej? Z drugiej strony panewkę można obrócić nawet na seryjnym silniku..Arias pisze: AD.4
Jak wyżej, bo przy splanowanej głowicy trzeba się martwić o dół bardziej niż górę, od uszczelki głowicy zaczynając, bo zwiększasz stopień sprężania.