Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[ Primera] P11.144 by Truszczu

Moderatorzy: Seba WWA, Ryba, Sajmooon, janusz, Zielkq

Mas
fanatyk nissana
Posty: 890
Rejestracja: 2009-12-09, 08:44
Lokalizacja: Sulejówek

Post autor: Mas » 2011-02-04, 23:36

Truszczu pisze:Mas wielkie dzięki za schemat, skąd dorwałeś taki ładny ? Szukałem i szukałem ale same popierdółki tylko znajdowałem. A jak dobrze pójdzie to może późnym latem/jesienią "pognębię" Ciebie w sprawach wydechu do QG18DE (gdzie, co jak, za ile) :)
Trochę dokumentacji nazbierałem ;)
Jak wybierasz się na zlot ogólnopolski to na pewno obgadamy temat :D

Awatar użytkownika
Seboo991
fanatyk nissana
Posty: 861
Rejestracja: 2011-01-30, 21:18
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Seboo991 » 2011-02-04, 23:49

Oryginalne w 100% :) Gratulacje umiejętności i profeski :) Naprawde fajne wnętrze ;)
~~->Usługi Transportowe<-~~
Wysyłka paczek już od 20.00zł na terenie całego kraju :) Zagadaj do mnie na PW bądź pod numer telefonu 0-666-039-376:) pozdrawiam!!
Tico turbo soooooon :D

Awatar użytkownika
Truszczu
aktywny forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 2009-12-24, 18:48
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Truszczu » 2011-02-05, 15:07

Tylko aby nie za dużo pochwał bo spocznę na laurach jeszcze :D Ale dzięki za pochwały :) Gorzej, że kończą mi się pomysły co tam jeszcze wymodzić bym mógł :)
Wytłumienie drzwi (i zależnie od budżetu może głośniki), tapicerka w boczkach drzwi, tylna kanapa (ale czekam na materiał ;/).
Jeszcze po głowie mi chodzą jakieś schowki rodem z reno (są wszędzie :D) Bo teraz po wstawieniu monitora nie mam już tego w panelu środkowym ;/ Może ktoś ma jakiś pomysł od czego można by taki schowek adaptować i gdzie umocować ? W podsufitce ?

radziejwwl Jak chcesz to wpadaj, choć do pełnego efektu trzeba jeszcze poczekać zanim materiał mi sprowadzą ;/ a potem jeszcze trzeba tydzień na wywietrzenie butaprenu :D

Mas Jak na razie nie zapowiada się abym był na ogólnopolskim
ale kto wie może się coś pozmienia ? :) A jak nie to pod Wawę mam nie za daleko a jeszcze mi tu siódemkę wyremontują to w ogóle po 2012 będę mógł śmigać :D
Obrazek

QG18DE + podtlenek LPG + CarPC
viewtopic.php?t=4590

Awatar użytkownika
Sasza_fragles13
fanatyk nissana
Posty: 309
Rejestracja: 2009-12-09, 18:38
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Sasza_fragles13 » 2011-03-10, 21:05

Truszczu, interesuje mnie temat ramki w desce rozdzielczej. Jakich dokładnie materiałów użyłeś, gdzie je można dostać i jak to się robi? Mam dylemat, bo zleciłem to komuś, a koleś zniknął i chcę to zrobić sam

Awatar użytkownika
Truszczu
aktywny forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 2009-12-24, 18:48
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Truszczu » 2011-04-07, 15:40

Nie wiem czy nie za późno, ale miałem spory remont i się nie udzielałem na forum. Chodzi o ramkę na ekran LCD ? Do jej zrobienia potrzebowałem szpachlę do plastików (elastyczną) + trochę włókna i żywicy. Najpierw skleiłem oryginalne 3 panele (kratki,radio,przełączniki od klimy)potem od tyłu wzmocniłem włóknem, a od przodu tylko szpachla do tworzyw. Potem wyciąłem ile trzeba i gdzie trzeba i po problemie. Na koniec dałem lakier (baza) w spray'u z dodatkiem utwardzacza bez klaru.
Obrazek

QG18DE + podtlenek LPG + CarPC
viewtopic.php?t=4590

Awatar użytkownika
Sasza_fragles13
fanatyk nissana
Posty: 309
Rejestracja: 2009-12-09, 18:38
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Sasza_fragles13 » 2011-04-09, 13:24

Truszczu, tak, chodzi o ramkę lcd.
Czy taka szpachla jest ok? http://moto.allegro.pl/app-szpachla-ela ... 55139.html
Żywica - rozumiem, że epoksydowa?
Najbardziej interesuje mnie to, jak (z czego?) zrobiłeś samą ramkę dookoła ekranu - czy wykorzystałeś oryginalną ramkę do radia 1din i ja powiększyłeś / uzupełniłeś braki, czy robiłeś ją od zera?

Awatar użytkownika
Truszczu
aktywny forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 2009-12-24, 18:48
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Truszczu » 2011-04-09, 22:46

Tak to tego typu szpachla. Tylko ja używałem novola http://moto.allegro.pl/szpachlowka-szpa ... 13825.html Podobno jest lepszy niż app. Nie porównywałem ich ale zaufałem opiniom kilku osób.
A więc po kolei. Najpierw skleiłem panel z kratkami nawiewu z panelem od radia. Wyciąłem przy pomocy mini szlifierki (coś jak dremel) mniej więcej otwór pod LCD (z każdej strony po kilka mm większy niż sam ekran). Od tyłu przykleiłem wyciętą i z "tuningowaną" przednią część ramki monitora LCD.
Obrazek
Wyciąłem ją tak jak pokazuje czerwona linia i użyłem tylko tego co jest w środku prostokąta czerwonego:) Dzięki temu miałem ładne prowadzenie pod otwór matrycy oraz mocowanie matrycy.
Obrazek
Na około otworu widać szpachlę która wypełniła lukę między panelami z auta a przyklejonym od tyłu panelem LCD.
Obrazek
Tutaj na czerwono zaznaczyłem oryginalną wyciętą ramkę od monitora, a na zielono mocowanie samej matrycy (czyli gwintowane słupki w które można wkręcić śrubkę). Samą ramkę wkleiłem na kropelkę + potem poprawiałem od tyłu klejem patexa (taki w tubach jak silikon za około 20zł).
"Wzmocnienia" jak pisałem to włókno szklane + żywica. Tutaj z powodu pośpiechu popełniłem sporą wtopę. Mianowicie kupiłem złą żywicę epoksydową. Nie doczytałem i kupiłem epidian 5, który jest bardziej dekoracyjną żywicą niż do klejenia. Jak dobrze pamiętam to epidian 55 byłby o wiele lepszy. Ostatecznie musiałem robić to żywicą poliestrową + potem trochę kleju patexa bo jak wiadomo żywica poliestrowa z plastikiem nie chce się trzymać :) Pół biedy, że w moim przypadku żywica + włókno nie miała jakiegoś dużego znaczenia wytrzymałościowego a bardziej wypełnienie aby nie walić tyle szpachli.

Robiłem też ramki nie wykorzystując "gotowej/oryginalnej" ramki. Można kupić kątowniczki w obi/praktiker itp. z tworzywa czy aluminium zbudować (skleić, znitować) i mamy rameczkę. Można też kupić ze 2 ramki 1din pociąć pokleić i zrobić ładną ramkę. Ważne jest aby ramka ta była dobrze zrobiona i prosta. Gdy położysz szpachlę, a następnie ją szlifujesz musiałbyś pilnować kątów prostych. A tak szlifujesz tylko do ramki i wiesz, że sam otwór będzie w 100% równy i ładny :).
Mam nadzieję, że to co napisałem choć trochę Ci pomoże, a jak nie to będę próbował dalej tłumaczyć :)
Obrazek

QG18DE + podtlenek LPG + CarPC
viewtopic.php?t=4590

Awatar użytkownika
Sasza_fragles13
fanatyk nissana
Posty: 309
Rejestracja: 2009-12-09, 18:38
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Sasza_fragles13 » 2011-04-10, 12:22

Wielkie dzięki, sporo mi to pomogło:) Niebawem będę próbował zabrać się za rzeźbienie swojej ramki, bo otwory po bokach ekranu bardzo szpecą środek.

Awatar użytkownika
Truszczu
aktywny forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 2009-12-24, 18:48
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Truszczu » 2011-04-10, 20:06

Tylko nie zapomnij później pokazać wyniki swojej pracy ;)
A w ogóle co zamierzasz modzić ?
Obrazek

QG18DE + podtlenek LPG + CarPC
viewtopic.php?t=4590

Awatar użytkownika
Sasza_fragles13
fanatyk nissana
Posty: 309
Rejestracja: 2009-12-09, 18:38
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Sasza_fragles13 » 2011-04-10, 20:29

Radio w zasadzie wleciało już jakiś czas temu, tylko do zrobienia ramki się jeszcze nie zabrałem.
viewtopic.php?t=1685

Awatar użytkownika
Truszczu
aktywny forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 2009-12-24, 18:48
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Truszczu » 2011-04-10, 23:59

Nie wyszedłeś poza panel z radiem to plus i ułatwienie :) Na zdjęciu trochę słabo widać, ale czy górna i dona krawędź pasują czy też są do poprawy ?
Z tego co tak patrzę to wg. mnie najprostszy sposób to przykleić od tyłu do panelu od radia kątowniki (plastik lub aluminium, choć plastik łatwiej dopasować to za to jest bardziej podatny na jakieś wykrzywienia, a aluminium lepiej będzie się trzymać szpachla). Nawet bez robienia najpierw ramki konkretnej tylko od razu wklejać do panelu od radia po 1 szt. Czyli lewy, górny, prawy, dolny. Możesz najpierw złapać na klej w laskach (temperaturowy),razie krzywego przyklejenia poprawić a dopiero potem złapać to lepszym klejem. Teraz sprawdzasz czy kątowniki się dobrze trzymają i nie odpadną, z grubsza szlifujesz i przycinasz tak aby kątowniki nie wystawały nigdzie za mocno. Dopiero teraz szpachlówka do tworzyw jako wypełnienie i szlifowanie do uzyskania kształtu.
Więcej roboty wydaje mi się było by z włóknem szklanym.

Gorzej będzie już po zrobieniu ramki. Ja musiałem malować wszystkie plastik aby nie było różnic kolorystycznych (włącznie z osłoną zegarów, kratki nawiewu itp). Dorabiałem lakier w spray'u z dodatkiem utwardzacza (o krótkim terminie ważności bo zaledwie kilku godzin) i jak na razie pomimo stosowania środków plakopochodnych kolor nie schodzi.
A awaryjne ostatecznie gdzie zamontowałeś ? Ja osobiście z nimi miałem dużo problemów i trochę wody w Wiśle upłynęło zanim wymyśliłem miejsce oraz sposób montażu.
Obrazek

QG18DE + podtlenek LPG + CarPC
viewtopic.php?t=4590

Awatar użytkownika
Sasza_fragles13
fanatyk nissana
Posty: 309
Rejestracja: 2009-12-09, 18:38
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Sasza_fragles13 » 2011-04-11, 20:03

A te kątowniki gdzie mozna dostać?
Tu lepiej widać radio:
Obrazek

Ramki aktualnie nie mam bo oddałem ją do zrobienia i zaginęła w akcji.

Awaryjkę przeniosłem na tunel - tam gdzie są kieszonki na monety lub reulacja wysokości świateł/grzania foteli. Kupiłem na allegro przełącznik "top gun" i tam go zainstalowałem:

Obrazek

Awatar użytkownika
Truszczu
aktywny forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 2009-12-24, 18:48
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Truszczu » 2011-04-11, 22:37

Nie mogłem znaleźć kompletu fotek z poprzedniego projektu, ale w końcu je mam i mogę zaprezentować lepiej niż tylko opis. Te kątowniki to praktiker,obi itp. Zazwyczaj w takich gromadach i nie tylko kątowniki (ceowniki,teowniki, itp.) są.

Występują w 2 wersjach 1m lub 2m. Tutaj akurat widać kształtowniki z tworzywa, ale jak znajdziesz w sklepie te to i aluminiowe obok są.
Obrazek
Obrazek

Bierzemy zestaw małego majsterkowicza:
Obrazek
i do roboty

Obrazek
Tutaj jak się przyjrzysz widać tą ramkę wykonaną z kątowników. Jest na około tego materiału nie pokrytego żywicą. Potem położyłem trochę włókna szklanego i szpachla:
Obrazek
Następnie wstępne wycięcie otworu:
Obrazek
Pomalowałem podkładem aby łatwiej znaleźć jakieś niedoskonałości:
Obrazek
I teraz szlifuję dokładnie otwór tak aby z każdej strony dojść do ramki wykonanej z kątowników i uzyskać ładny prosty kształt:
Obrazek
Drobne poprawki i wygląda tak:
Obrazek

Dla osoby uzdolnionej bardzo mocno plastycznie teoretycznie można i bez tych kątowników, ale trzeba pilnować potem linii prostych :).
A tak w ogóle to ja mogę Ci tą ramkę zrobić, nawet ze stali wyciętą na CNC za tą cudowną kierownicę :D To ta sprowadzana gdzieś ze wschodu tak ? Nie masz dostępu do jeszcze takiej ? :)

A co do awaryjnych to pytałem, bo kiedyś szukałem czy istnieje jakiś przepis który mówi jak musi być umieszczony włącznik awaryjnych i czy dociekliwy diagnosta mógłby się przyczepić. Bo początkowo też myślałem tam umieścić, ale obawiałem się przypadkowych naciśnięć, choć myślałem nad zastosowaniem zwykłego włącznika nie takiego "top gun'a"
Obrazek

QG18DE + podtlenek LPG + CarPC
viewtopic.php?t=4590

Awatar użytkownika
Sasza_fragles13
fanatyk nissana
Posty: 309
Rejestracja: 2009-12-09, 18:38
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Sasza_fragles13 » 2011-04-12, 08:06

Dzięki wielkie za info. A powiedz mi, w jaki sposób w razie potrzeby demontujesz cały ten panel?

Awatar użytkownika
Truszczu
aktywny forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 2009-12-24, 18:48
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Truszczu » 2011-04-12, 09:23

U góry panel ma oryginalne mocowanie - zatrzaski na górze kratek wentylacyjnych. Na dole 2 śruby tak jak było oryginalnie pod panelem z regulacją nawiewu. Problem był ze środkiem. Nie chciałem mieć żadnej śruby z przodu, więc o tyłu są doklejone i zanitowane 2 kątowniki aluminiowe (prostopadle do panelu) które mają z 25 cm. Z jednej strony demontuję schowek i przykręcam tam śrubkę (prostopadle patrząc tak jakby do kierunku jazdy, łapię ten kątownik co wystaje do tyłu za całym panelem z kawałkiem wzmocnień w aucie) Z drugiej strony demontuję kieszeń pod kierownicą i to samo.
Na pewno teraz trudniej się rozbiera niż kiedyś ale przynajmniej co chwilkę mi ten panel od radia nie wyskakuje bo miałem chyba jakiś tandetny i nie siedział dobrze.
Obrazek

QG18DE + podtlenek LPG + CarPC
viewtopic.php?t=4590

Awatar użytkownika
Sasza_fragles13
fanatyk nissana
Posty: 309
Rejestracja: 2009-12-09, 18:38
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Sasza_fragles13 » 2011-04-16, 11:53

Truszczu pisze: Dla osoby uzdolnionej bardzo mocno plastycznie teoretycznie można i bez tych kątowników, ale trzeba pilnować potem linii prostych :).
A tak w ogóle to ja mogę Ci tą ramkę zrobić, nawet ze stali wyciętą na CNC za tą cudowną kierownicę :D To ta sprowadzana gdzieś ze wschodu tak ? Nie masz dostępu do jeszcze takiej ? :)

A co do awaryjnych to pytałem, bo kiedyś szukałem czy istnieje jakiś przepis który mówi jak musi być umieszczony włącznik awaryjnych i czy dociekliwy diagnosta mógłby się przyczepić. Bo początkowo też myślałem tam umieścić, ale obawiałem się przypadkowych naciśnięć, choć myślałem nad zastosowaniem zwykłego włącznika nie takiego "top gun'a"
No popatrz, nie zauważyłem tej części posta pod fotkami:)
Kierownica jest chyba jedyna w Polsce i nie zapowiada się niestety więcej. Znaczy można kupić na aukcji japońskiej, ale koszty są kosmiczne (od 200$ + koszty dostarczenia).
Co do awaryjnych - w przypadku top guna nie masz możliwości przypadkowego naciśnięcia:)

[ Dodano: 2011-04-18, 00:42 ]
Kupiłem ramkę pod 1 din, wyszło coś takiego:

Obrazek

Zapewne wypełnię tylko te ubytki po bokach, na łączeniach na dole i u góry w miarę dobrze pasuje, więc zostawię jak jest.

Awatar użytkownika
Truszczu
aktywny forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 2009-12-24, 18:48
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Truszczu » 2011-04-23, 14:18

Od tyłu podklej jakiś kawałek plastiku i daj tylko szpachlę do tworzywa i będzie gitara :) Tylko będziesz musiał pomalować to, a wiec oddać któryś element (najlepiej inny niż ta ramka od radia) do dobrania lakieru. Jak nie masz dostępu (jak ja) do pistoletu i sprężarki to weź spray z utwardzaczem o krótkim terminie ważności.

[ Dodano: 2011-04-23, 15:34 ]
W ramach świątecznych porządków znalazłem zaginione zdjęcia :D
Mianowicie jak wyglądał panel z LCD od tyłu.

Wersja wstępna alpha (2 panele)

Obrazek

Obrazek

Wersja beta (3 panele)

Obrazek

Obrazek


No i również w ramach świątecznego wolnego czasu skończyłem tylne fotele/tapicerkę. Opisu jak to robiłem nie ma bo praktycznie ten sam sposób co przy przednich. Czyli są to niby pokrowce ale szyte i mocowane jak tapicerka :) Dodatkowo jeszcze obiłem boczne panele (te co kryją nadkola z tyłu) aby uzyskać lepszy efekt. Zostały mi jeszcze boczki drzwiowe do zrobienia (zmiana tego materiału w środku) + wytłumienie drzwi.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Kolejna nowość w primerce to DRL czyli światełka do jazdy dziennej. Jak na razie jestem z nich bardzo zadowolony.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

QG18DE + podtlenek LPG + CarPC
viewtopic.php?t=4590

Awatar użytkownika
Serwises
fanatyk nissana
Posty: 504
Rejestracja: 2009-12-11, 16:22
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: Serwises » 2011-04-23, 19:09

Bardzo ładnie zrobione fotele :-D Co do światełek też są OK.Też mam zamiar sobie je zamontować tylko wciąż myślę czy na górnej półce nie byłoby lepiej.

Awatar użytkownika
Truszczu
aktywny forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 2009-12-24, 18:48
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Truszczu » 2011-04-23, 22:01

Dzięki za opinię :)
Zamontowałem w dolnej ponieważ idealnie pasowały wysokością i wypełniały szczelinę, wystarczyło trochę uchwyt skrócić i już :)
Tylko nie kupuj tych tandetnych LEDów vertex, noxon itp. poniżej 150zł.
Obrazek

QG18DE + podtlenek LPG + CarPC
viewtopic.php?t=4590

Awatar użytkownika
Serwises
fanatyk nissana
Posty: 504
Rejestracja: 2009-12-11, 16:22
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: Serwises » 2011-04-24, 20:48

Truszczu.Dzięki za poradę.Wiem coś o tym bo sam sprzedaję takie rzeczy w sklepie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaprezentuj Swoje Nismo”