Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[K11] Audio

Moderatorzy: janusz, Zielkq, sergiej

Awatar użytkownika
DubSon
fanatyk nissana
Posty: 2938
Rejestracja: 2011-07-14, 13:23
Lokalizacja: WLKP / St. Tuchorza

Post autor: DubSon » 2013-04-04, 17:20

Nie podalem glosnikow za 300zl...
Sam mam sprzet za ponad 2k zl i nie zaluje i nie puszczam ludziom na miescie :-| nie o to chodzi. To ma grac ladnie, a nie glosno...

W cenie ok. 100zl wszystko gra tak samo wiec obojetnie co wybierzesz ;-)

Awatar użytkownika
DJSzmer
fanatyk nissana
Posty: 555
Rejestracja: 2009-12-01, 09:13
Lokalizacja: Ostrołęka KURPIE
Kontakt:

Post autor: DJSzmer » 2013-04-04, 18:18

Spróbuj wygrać tą aukcje:
http://allegro.pl/alpine-sxe-1750s-280w ... 86520.html

Najlepsze w tej cenie, pod sam radioodtwarzacz (czyt. bez wzmacniacza).
UWAGA!
- Sprzedam silver/red tarcze do zegarów P10 Diesel
- Alufelgi ALUTEC made in germany
- Komplet nakrętek + 4szt. nietypowe z kluczem
- popielniczkę do P10
- słupki SLX do P10
- TASHKI, panele drzwiowe do P10

>>> 8.10.2011 ;( <<<

Nissan Primera P10 2.0 Diesel SLX Hot_Red
VW Polo 9n 1.4 TDI Hell_Red
BMW 118d E87 Devil_Havana
Obrazek

Awatar użytkownika
Kristover86
wiem o czym pisze
Posty: 57
Rejestracja: 2013-01-03, 00:31
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Kristover86 » 2013-04-04, 18:23

moim zdaniem to jest tak jak z komórkami kto ma lepsza i droższą, a nie o to chodzi,napisałem wyraźnie o co mi chodzi, a wiadomo ze sie zwraca uwagę na siebie czym lepszy sprzęt tym gra lepiej i głośniej i tym bardziej jak sie ma tube i wzmacniacz wiem jak to jest u kumpli jaka jest rozmowa ze cytuje: ja mam pionier a drugi ja hertz ja dałem 300zł ja 500zł he he nie oszukujmy się Niektórzy ludzie na tym forum mają rodziny i dzieci i nie w głowie mi sprzęt z a 2 tys zł bo już z tego się wyrosło,i nie mam potrzeby szpanować sprzętem audio czy tuningiem, bo kiedyś miałem siano w głowie i miałem vw passata b4 w kombi i na tuning straciłem wizualny plus audio 15 tys zł a samochód sprzedałem z ledwością za 9 tyś i sie nie opłacało tego robić na zdrowy rozum bo dużo pracy na to poszło a ciężko było potem sprzedać bo nikt nie che za bardzo tuningowych aut kupować a sprzedałem z audio bo inaczej bym dostał mniej. Miałem też okazje słyszeć różne zestawy audio pod radio czy tez pod wzmacniacz z tubą i bez i wiem jak to gra.

Awatar użytkownika
Zielkq
fanatyk nissana
Posty: 3591
Rejestracja: 2012-05-31, 09:31
Lokalizacja: Vratislavia
Kontakt:

Post autor: Zielkq » 2013-04-04, 18:34

Ekhm, żaden tuning nie jest opłacalny - rzadko kiedy podniesiesz wartość samochodu o tyle ile w niego włożyłeś... To pasja, a nie ekonomia :)

Pozdrawiam
Podróże małe i duże
Pomoc prawna: Adwokat Wrocław
Z YT: "JDM wants to be USDM, Euro wants to be USDM and USDM wants to be Euro."

Awatar użytkownika
Medall
doświadczony forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: 2013-01-07, 21:37
Lokalizacja: SC

Post autor: Medall » 2013-04-04, 19:46

Kolego nikt nie mówi o zestawie za 2 tysiące tylko o głośnikach za 200-300 zł Cały czas mówisz o tym aby ładnie grało, więc licz się z tym że nie kupisz głośników za 100 zł.
"Nie założysz mi kagańca, nie próbuj zakładać smyczy..."
eN 16

Awatar użytkownika
Kristover86
wiem o czym pisze
Posty: 57
Rejestracja: 2013-01-03, 00:31
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Kristover86 » 2013-04-04, 20:33

jak to nie na zdrowy rozum, po co głośniki full wypas za 300zł pod samo radio w drzwi,a radio ma zaledwie w rms te 18 wat więc nie oszukujmy się,na max vol pędzie kazdy głośnik pierdział bo radio nie poda tyle mocy na głośnik a jak sie ustawi bass,treble itp to już całkiem,kumpel ma te chwalone helix dark blue 16,5 cm w drzwiach i co da na max vol i słychać pierdzenie a jak ustawi bass i treble na 0 to grają normalnie tak ze to są tylko chwyty reklamowe płaci się za firmę tak jak nike,puma czy adidas taki mały przykład,dzisiaj spotkałem kumpla i ma takie coś w samochodzie http://moto.allegro.pl/zestaw-odseparow ... 74715.html a radio ma takie http://moto.allegro.pl/radio-samochodow ... 71609.html i na moje uszy to grało bardzo dobrze i czysto bass był sopran tez i było ok,ale jeśli ktoś chce urządzać dyskoteki lub imprezy z samochodu to spoko :-)

Awatar użytkownika
Medall
doświadczony forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: 2013-01-07, 21:37
Lokalizacja: SC

Post autor: Medall » 2013-04-04, 21:13

Głośniki full wypas nie kosztują 200 czy 300 zł ; ) i nie płacisz tylko za to by głośno grały ;) No ale skoro dzisiaj słuchałeś u kumpla taki zestaw i odpowiada Ci on to chyba poniekąd masz problem z głowy ;)
"Nie założysz mi kagańca, nie próbuj zakładać smyczy..."
eN 16

Awatar użytkownika
Kristover86
wiem o czym pisze
Posty: 57
Rejestracja: 2013-01-03, 00:31
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Kristover86 » 2013-04-04, 23:16

nie płacisz tylko za to by głośno grały a jakie głośniki w samochodzie grają cicho,chyba w półce z tyłu,no jeśli 300zł to jest mało kasy i full wypas głośnik to nie jest to taki full wypas kosztuje pewnie z 1000zł no nic tylko brać pożyczkę w banku :-D a jak sie auto zepsuje to głośniki za 1000zł sprzedac na allegro na naprawe auta he he :mrgreen:

[ Dodano: 2013-04-05, 00:34 ]
co forum to tylko JBL,Hertz,HELIX DARK BLUE cały internet innych głośników nie ma,a przecież na zdrowy rozsądek, wystarczy podjechać do jakiegoś norauto lub sklepu dobrego car audio i tam mają podpięte głośniki i można sprawdzić jak grają,no nie mówię tu o jakiś no name czy made in china,jakieś dax czy coś tego typu ale na pewno dało by rade coś znaleźć fajnego niż jbl,helix dark blue czy hertz. Zgodzę się z opiniami wygłuszenia drzwi ,oraz dystanse np,ale nie zgodzę się z tym ze koniecznie muszą być to głośniki jakieś konkretnej firmy :-) myślę ze po wygłuszeniu drzwi to nawet takie Peiying zagrają bo przecież jak by inne marki były złe to by nikt ich nie kupował a widzę ze kupują,nie wiem koledzy jaki macie słuch ze tylko helix czy jbl ;-)

smeru
fanatyk nissana
Posty: 397
Rejestracja: 2009-12-09, 07:35
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Post autor: smeru » 2013-04-05, 06:30

@Kristover86
Jaki masz budżet na audio?
Była P11 2.0 16V - rozbita
Jest P11.144 2.0 16V LPG oraz Accord VII 2.4 LPG

Awatar użytkownika
Kristover86
wiem o czym pisze
Posty: 57
Rejestracja: 2013-01-03, 00:31
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Kristover86 » 2013-04-05, 10:48

mogę dać na głośniki max do 130zł i nie mam zamiaru kupować tuby,skrzyni i wzmacniacza, ewentualnie latem wygłuszenie drzwi jak budżet pozwoli :-)

Awatar użytkownika
lewy
fanatyk nissana
Posty: 495
Rejestracja: 2010-05-12, 21:09
Lokalizacja: gdynia

Post autor: lewy » 2013-04-05, 11:51

ja mam Hertz i polecam.będę tez miał 1 parę do sprzedania
Byle by do przodu

Awatar użytkownika
Kristover86
wiem o czym pisze
Posty: 57
Rejestracja: 2013-01-03, 00:31
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Kristover86 » 2013-04-05, 12:51

i znów hertz czy umiecie czytać może :-) widzę ze nikt nie czyta tego co piszę no spoko ;-)

Awatar użytkownika
DubSon
fanatyk nissana
Posty: 2938
Rejestracja: 2011-07-14, 13:23
Lokalizacja: WLKP / St. Tuchorza

Post autor: DubSon » 2013-04-05, 13:08

Kristover86, więc skoro chcesz zwykłe głośniki, to wsiądź w samochód i jedź do najbliższego marketu, kup i po sprawie :roll: Taka moja rada skoro poprzednią odrzuciłeś :->

Awatar użytkownika
Kristover86
wiem o czym pisze
Posty: 57
Rejestracja: 2013-01-03, 00:31
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Kristover86 » 2013-04-05, 13:14

nie no bo widze ze są tu ludzie którzy mają po 20 do 24 lat i pewnie kasę od rodziców dostają lub rodzin na utrzymaniu nie maja i kasą na głośniki za 300zł rzucają,ja mam rodzinę i dzieci i sam muszę ze tak powiem zapierdalać w pracy żeby utrzymać wszystko i samochód i rodzinę dlatego nie w głowie mi szpanowanie głośnikami hertz,helix czy tam z napisem sony exploid przed kumplami bo mam kupli co tak robią mieszkają sami bez rodzin lub z rodzicami i kupują co popadnie sorki ale takie jest moje zdanie,jak juz pisałem wyzej kumpel ma playing z serii Alien i na moje uszy i jego uszy to gra dobrze, a i ma wygłuszone drzwi. Ja nie mieszkam w samochodzie żeby w niego inwestować,samochód służy do przejechania z punktu a do b i tyle,jak bym chciał inwestycje w auto robić to bym nie jadł nie pił wziął bym pożyczkę i wpakował w auto no nie wiem ja wyrosłem już z bajerów ;-) :-P

smeru
fanatyk nissana
Posty: 397
Rejestracja: 2009-12-09, 07:35
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Post autor: smeru » 2013-04-05, 14:59

DJ Szmer Ci napisał, że w tej kasie to pod samo radio najlepsze są ALPINE sxe 1750s. Wszyscy piszą, też żebyś kupił zestaw odseparowany. Takim właśnie są te Alpine.

Peiying, Dalco, Boschmann to wszystko najniższa półka produktów z Chin. Oczywiście zagra lepiej niż 15-to letni wymęczony seryjny głośnik. Jednak nadal jest to najniższa półka i wielu osobom ta najniższa półka wystarcza.

Jakości głośników nie sprawdzamy słuchając czy coś trzeszczy przy radio na max lub czy bass dudni. Ja w pierwszym samochodzie jak wymieniałem głośniki to puszczałem muzykę z CD niezbyt głośno. Sprawdzałem jak słychać poszczególne instrumenty w muzyce POP i ROCK.
Była P11 2.0 16V - rozbita
Jest P11.144 2.0 16V LPG oraz Accord VII 2.4 LPG

Awatar użytkownika
Medall
doświadczony forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: 2013-01-07, 21:37
Lokalizacja: SC

Post autor: Medall » 2013-04-05, 15:22

Kristover86 pisze:nie no bo widze ze są tu ludzie którzy mają po 20 do 24 lat i pewnie kasę od rodziców dostają lub rodzin na utrzymaniu nie maja i kasą na głośniki za 300zł rzucają,ja mam rodzinę i dzieci i sam muszę ze tak powiem zapierdalać w pracy żeby utrzymać wszystko i samochód i rodzinę dlatego nie w głowie mi szpanowanie głośnikami hertz,helix czy tam z napisem sony exploid przed kumplami bo mam kupli co tak robią mieszkają sami bez rodzin lub z rodzicami i kupują co popadnie sorki ale takie jest moje zdanie,jak juz pisałem wyzej kumpel ma playing z serii Alien i na moje uszy i jego uszy to gra dobrze, a i ma wygłuszone drzwi. Ja nie mieszkam w samochodzie żeby w niego inwestować,samochód służy do przejechania z punktu a do b i tyle,jak bym chciał inwestycje w auto robić to bym nie jadł nie pił wziął bym pożyczkę i wpakował w auto no nie wiem ja wyrosłem już z bajerów ;-) :-P
Czegoś tu nie rozumiem. W pierwszych postach chciałeś kupić głośniki DOBRZE BRZMIĄCE. Nie pisałeś nic o cenie więc padały propozycje typu JBL,Hertz,HELIX bo faktycznie mają one renomę i większość ludzi montujących cokolwiek w aucie sięga po nie więc coś w tym musi być ;) A skoro masz taki budżet a nie inny to DubSon dał Ci dobrą radę ;)
"Nie założysz mi kagańca, nie próbuj zakładać smyczy..."
eN 16

Awatar użytkownika
Kristover86
wiem o czym pisze
Posty: 57
Rejestracja: 2013-01-03, 00:31
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Kristover86 » 2013-04-05, 17:25

ok spoko dzisiaj byłem w media markt i norauto i słuchałem głośników jak grają,playing z serii Alien odseparowane oraz blupunkty te pierwsze były w cenie 119zł a blupunkt w cenie 139zł i koleś gadał ze ludzie w różnym wieku kupują te blupunkty raczej słyszałem to na własne uszy jak to gra i jak dla mnie to ok. A te ALPINE SXE-1750S kosztują od 170 zł wzwyż pisałem wyraźnie od początku ze nie chce mieć dyskoteki w samochodzie ja rozumiem ze są maniacy audio i innych rzeczy ze to jest jak papieros he :-) he no ale pisałem ze to ma grac w miarę ok i myślałem ze tu na forum ludzie słyszeli różnego rodzaju głośniki nawet te tanie a nie tylko hertz,jbl,czy helix dark blue, ja wiem ze to sa dobre głośniki i najlepiej kupic lepsze i uwierzcie mi ze jak bym planował mieć samochód z 15 lat to bym kupił i zainwestował w helix czy coś tego typu lecz różnie bywa w życiu dlatego pozorny zawsze ubezpieczony wole tanie a dobre :-)

smeru
fanatyk nissana
Posty: 397
Rejestracja: 2009-12-09, 07:35
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Post autor: smeru » 2013-04-05, 20:26

Gdzie Ty sprawdzałeś ceny? Bo na allegro są od 120zł + przesyłka. To tylko 5zł więcej niż przeznaczony przez Ciebie budżet.

Dźwięk z zestawu odseparowanego przy poprawnym zainstalowaniu będzie lepszy niż z dwudrożnych.

Dlaczego chcesz zmieniać seryjne głośniki? Skoro grają, to niech zostaną, to będzie najtańsze wyjście.

Z głośnikami jak z telewizorami. Znajdziesz takich, co im wystarcza CRT i nie rozumieją dlaczego ktoś chce LCD Full HD z 3D.
Była P11 2.0 16V - rozbita
Jest P11.144 2.0 16V LPG oraz Accord VII 2.4 LPG

Awatar użytkownika
Kristover86
wiem o czym pisze
Posty: 57
Rejestracja: 2013-01-03, 00:31
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Kristover86 » 2013-04-05, 20:53

chcę zmienić dlatego ze pierdzą jak dam na max vol,radio mam 4x18 wat rms i na radiu jest na pokrętle max vol 25 to ja słucham na max 15 vol bo dalej pierdzi jak cholera.

Awatar użytkownika
radziejwwl
fanatyk nissana
Posty: 1593
Rejestracja: 2009-12-10, 18:09
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: radziejwwl » 2013-04-05, 21:19

I wiekszosc tak bedzie robic bo radio nie ma sily ich napedzic . Nie widze sensu w tym co robisz , ale to tylko moje zdanie. Wymiana tych głosnikow fabrycznych na jakies za 130zł to jak wymiana uszczelki na silikon.

Awatar użytkownika
Kristover86
wiem o czym pisze
Posty: 57
Rejestracja: 2013-01-03, 00:31
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Kristover86 » 2013-04-05, 21:44

no nie wiem miałem radio byłe overmax taniocha za 79zł i na max vol głośniki grały ze hej,a na tym pierdzą więc jak to jest co :) uszczelkę na silikon fajny przykład to jak sie spalą to najlepiej słuchać silnika,to tak z tym przykładem jak sie spali zarówka wymień ją na świeczkę. ;-) :-D

[ Dodano: 2013-04-05, 22:53 ]
więc po co produkują takie głośniki za 130zł żeby pułki w sklepie zapełniały,ludzie to muszą kupować skoro dalej są i schodzą bo produkcję by zamkneli proste nie :mrgreen:

Awatar użytkownika
Medall
doświadczony forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: 2013-01-07, 21:37
Lokalizacja: SC

Post autor: Medall » 2013-04-06, 00:07

Kristover86 pisze:no nie wiem miałem radio byłe overmax taniocha za 79zł i na max vol głośniki grały ze hej,a na tym pierdzą więc jak to jest co :) uszczelkę na silikon fajny przykład to jak sie spalą to najlepiej słuchać silnika,to tak z tym przykładem jak sie spali zarówka wymień ją na świeczkę. ;-) :-D

[ Dodano: 2013-04-05, 22:53 ]
więc po co produkują takie głośniki za 130zł żeby pułki w sklepie zapełniały,ludzie to muszą kupować skoro dalej są i schodzą bo produkcję by zamkneli proste nie :mrgreen:
Kupują bo są tanie i niefabryczne ale niestety nie dają efektów. A skoro Twoje obecne głośniki grały na poprzednim radiu normalnie to może wymień jednostkę centralną ?
"Nie założysz mi kagańca, nie próbuj zakładać smyczy..."
eN 16

Awatar użytkownika
Kristover86
wiem o czym pisze
Posty: 57
Rejestracja: 2013-01-03, 00:31
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Kristover86 » 2013-04-06, 00:12

to znaczy ze co wymienić radio a po co ja te jest dobre i nowe ma wszystkie ustawienia rds itp itd. wymienia sie jak sie popsuje lub szwankuje ale gra ok to nie ma potrzeby wymieniać radia, tu głupi przykład taniocha radio za 75zł grało lepiej i głośniki dawały rade niż teraz co mam markowe :-)

[ Dodano: 2013-04-06, 01:24 ]
"Kupują bo są tanie i niefabryczne ale niestety nie dają efektów." a jakie tu mają być efekty,wybuchające szyby,dzwięk 3d,(DTS, Dolby Digital, Dolby Digital EX, ac3,High Definition Audio,itp. bo nie rozumiem tego efekty to można mieć na kinie domowym,kupują bo szkoda im wydać 300zł i więcej skoro mogą dać 120zł i słuchać muzy jak sie zepsują to znów dadzą 120zł to daje 240zł a nie 600zł,lecz głośniki raz kupione za 120zł wytrzymują długo.

smeru
fanatyk nissana
Posty: 397
Rejestracja: 2009-12-09, 07:35
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Post autor: smeru » 2013-04-06, 06:51

Chcesz tanio, to zostaw to co masz.
Parafrazując twoje słowa.
Przecież grają. Nie będzie słychać różnicy. Nikt Ci nie zwróci pieniędzy zainwestowanych w car audio. Po co masz ładować 130zł w samochód, jak nie będziesz nim jeździł 15 lat? W ogóle to po co ktoś sprzedaje głośniki? Przecież jeżeli się zepsują, to można kupić z rozbitka za 30zł.
Była P11 2.0 16V - rozbita
Jest P11.144 2.0 16V LPG oraz Accord VII 2.4 LPG

Awatar użytkownika
Zielkq
fanatyk nissana
Posty: 3591
Rejestracja: 2012-05-31, 09:31
Lokalizacja: Vratislavia
Kontakt:

Post autor: Zielkq » 2013-04-06, 08:44

Kristover86, Regulamin Forum paragraf 2, ustęp 3
(..)Treści publikowane za pośrednictwem Forum powinny być zredagowane poprawnie w języku polskim, w stopniu umożliwiającym jasny i czytelny przekaz zawartych w nich informacji.

Ja rozumiem, jeden niezrozumiały post, zdarza się, ale wszystkie?! Duże litery, kropki, przecinki i cała reszta - Ciebie też to obowiązuje.

Pozdrawiam
Podróże małe i duże
Pomoc prawna: Adwokat Wrocław
Z YT: "JDM wants to be USDM, Euro wants to be USDM and USDM wants to be Euro."

Awatar użytkownika
radziejwwl
fanatyk nissana
Posty: 1593
Rejestracja: 2009-12-10, 18:09
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: radziejwwl » 2013-04-06, 08:47

Tego sie juz czytac nie da:P To w sumie po co pytac ludzi o rade takich ktorzy juz słuchali roznych głosnikow , skoro sam wiesz co jest dla Ciebie najlepsze ? Wszystko w cenie ktora podales bedzie grało tak samo badziewnie , jesli to Ci wystarcza to przeciez jedz do sklepu nie dla idiotow i kup.

Awatar użytkownika
Kristover86
wiem o czym pisze
Posty: 57
Rejestracja: 2013-01-03, 00:31
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Kristover86 » 2013-04-06, 11:22

właśnie tego co wy koledzy tu piszecie się czytać nie da,niech ktoś mi napisze i wytłumaczy polskim pismem czy tylko słuchał głośników jak grają hertz,jbl,helix. Bo moim zdaniem innych nie słyszeliście lub macie już tak słuch zepsuty ze tylko markowe lub po prostu szpan na całego i jazda z muzą na full i zwracanie uwagi :-) ja tego nie potrafię ogarnąć i chyba nie ogarnę,wszystko będzie grało badziewnie a jak ma grać bo nie jażę,co po włączeniu radia exploduje z fotela czy jak bo nie wiem jak to ma grać :-?

Awatar użytkownika
radziejwwl
fanatyk nissana
Posty: 1593
Rejestracja: 2009-12-10, 18:09
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: radziejwwl » 2013-04-06, 12:01

Jechalem dzisiaj moim chrupkiem i pomyslalem o Tobie , chcesz zeby nie pierdzialo na max . Po pierwsze wsadz sub i wzmaka a z przodu zdejmij basy całkowicie , odelzysz przod a basem zagra tył , kup magnata srata lub inne gowno nie wazne jaka firma bo przeciez wsyztsko gra tak samo. a twoje vol max w kazdym radiu jest inne. Wzmocnienie cyfrowe jest inne . POmysl zastanow sie zanim napiszesz głupoty , koniec mojego pisania w tym temacie juz i tak by Cie pewnie nie zainteresowało Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Zielkq
fanatyk nissana
Posty: 3591
Rejestracja: 2012-05-31, 09:31
Lokalizacja: Vratislavia
Kontakt:

Post autor: Zielkq » 2013-04-06, 12:29

Nie ma sensu ciągnąć dalej tej dyskusji - dyskusja jest wtedy, kiedy da się którąś stronę przekonać do swoich racji. A tu nawet nie da się po dobroci przekonać do zgodności z regulaminem.

Pozdrawiam
Podróże małe i duże
Pomoc prawna: Adwokat Wrocław
Z YT: "JDM wants to be USDM, Euro wants to be USDM and USDM wants to be Euro."

Awatar użytkownika
DJSzmer
fanatyk nissana
Posty: 555
Rejestracja: 2009-12-01, 09:13
Lokalizacja: Ostrołęka KURPIE
Kontakt:

Post autor: DJSzmer » 2013-04-11, 19:22

Kristover86 pisze:właśnie tego co wy koledzy tu piszecie się czytać nie da,niech ktoś mi napisze i wytłumaczy polskim pismem czy tylko słuchał głośników jak grają hertz,jbl,helix. Bo moim zdaniem innych nie słyszeliście lub macie już tak słuch zepsuty ze tylko markowe lub po prostu szpan na całego i jazda z muzą na full i zwracanie uwagi :-) ja tego nie potrafię ogarnąć i chyba nie ogarnę,wszystko będzie grało badziewnie a jak ma grać bo nie jażę,co po włączeniu radia exploduje z fotela czy jak bo nie wiem jak to ma grać :-?

Oto jestem. Słyszałem więcej przetworników niż możesz wymienić marek i modeli. W różnych i prze różnistych konfiguracjach. Byłem na kilkudziesięciu zawodach CarAudio. Zrobiłem kilkadziesiąt projektów CarAudio w różnych autach i na bardzo różnych komponentach. Za bardzo duże i za bardzo małe pieniądze. Obaliłem wiele mitów i udowodniłem wiele "plotek".

Nie mam zamiaru opisywać jak wybiera się przetwornik, bo o tym pisano na forum. Nie mam zamiaru opisywać jego prawidłowego montażu, bo to było na forum. Jakie warunki powinny być spełnione i co powinno być strojone też pisać nie będę bo to nie pytasz.

Mały budżet.
Wymagania duże. - nie adekwatne do tego co masz i co chcesz robić.
Słuchasz mp3? Obcięte skompresowane pasmo - nie usłyszysz różnicy pomiędzy głośnikiem za 100zł a głośnikiem za 1000 czy 6000zł. Po prostu nie przetworzy częstotliwości która została ucięta podczas kompresji.

Masz 18W RMS na kanał. Więc wg fizyki Twój przetwornik powinien mieć max 2/3 mocy. Tak, powinieneś znaleźć głośnik 12W w paśmie przetwarzanym. By zagrał poprawnie z zapasem mocy. Przy max głośności Twój radioodtwarzacz generuje zniekształcenia, wysoki poziom THD, który niszczy cewkę przetwornika, a Ty katujesz się trzaskami.

Ten temat to nie jest miejsce na opisywanie tych i podobnych zagadnień. Dlatego jeżeli oczekujesz konkretnej odpowiedzi to poniżej właśnie ją otrzymałeś. Wybierz sobie model, typ. Te zestawy zagrają prawidłowo z Twoim radioodtwarzaczem do 3/4 głośności w zadowalającej jakości przeciętnego słuchacza. Audycje radiowe będą wyraźniejsze, poprawi się przestrzeń a dzięki tweeterom podniesiesz scenę.

Napędzane tylko z końcówki radioodtwarzacza to np.:
SIGNAT 519090153
BLAUPUNKT seria: "CAR magic" lub "in CAR"
BLAUPUNKT AL170
Phonocar Y-Line + tweetery
Phonocar ALPHA dual cone + tweetery
TONSIL SWW 162s + tweetery
ALPINE SXE-1750S
ALPINE SPE-17SF
KENWOOD KFC-P727EC
CLARION SRS1725
Tonsil SPEED 1700
CLARION SRQ1720S
CLARION SE1601 + tweetery
IMPACT RSW165XF
MB QUART FSA216


droższe i lepsze to to Alpine SPE-17CS


Ostatecznie może być:
DLS K6
MB QUART ESA 216
HELIX DARK BLUE 62.1
Helix Blue
Bull Audio CS-650.75
TEC XP6 + XP20N

jednak te dobrze by było zasilić wzmacniacze co najmniej 2x50W R.M.S.


Jeżeli tylko wymienić, stare, fabryczne na nowe, z delikatną poprawą sceny:
żadna rewelacja

VDO DAYTON MPC 1700
PIONEER TS-G171c
SONY XS-HA1727
PIONEER TS-1785
PIONNER TS-A 1701i
PIONEER TS-G1701i

Nie bój się kupić przetworników z rynku wtórnego. To na prawdę dobra alternatywa na mały budżet.
UWAGA!
- Sprzedam silver/red tarcze do zegarów P10 Diesel
- Alufelgi ALUTEC made in germany
- Komplet nakrętek + 4szt. nietypowe z kluczem
- popielniczkę do P10
- słupki SLX do P10
- TASHKI, panele drzwiowe do P10

>>> 8.10.2011 ;( <<<

Nissan Primera P10 2.0 Diesel SLX Hot_Red
VW Polo 9n 1.4 TDI Hell_Red
BMW 118d E87 Devil_Havana
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Car Audio”