Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[OC] Jak mozna z tego wybrnąć?

Składki, likwidacja szkód, porównania ofert, wzory umów i innych formularzy ubezpieczeniowych

Moderator: Misiek

hyzios
fanatyk nissana
Posty: 336
Rejestracja: 2009-12-30, 20:09
Lokalizacja: W-wa

[OC] Jak mozna z tego wybrnąć?

Post autor: hyzios » 2010-01-08, 23:48

Witam. Mój problem polega na tym iż przed wygaśnięciem umowy OC postanowiłem zmienić ubezpieczyciela, najtańszą ofete miała benefia, więc sie zdecydowałem.
Agentka ubezpieczeniowa z którą podpisałem umowę powiedziała że zajmie się wypowiedzeniem umowy z mtu, na co sie zgodziłem, powiedziała że potwierdzenie wyśle na meila, co do tej pory nie nastąpiło :mad:
We wtorek dostałem pismo z mtu że nie widzą kasy za polise zadzwonilem i okazało sie ze wypowiedzenie nie dotarło :-o
Więc zadzwoniłem do agentki, a ona na to ze wypowiedzenie wyslała i potwierdzenie przywiezie mi osobiście.
Po 2 dniach wydzwaniania i prób umówienia sie na spotkanie nic nie dało <wnerw>
Więc kolejny telefon do Agentki i tu zonk nie odbiera fona odemnie i znów telefon ale tym razem do jej szefowej, krótka pogadanka i dziwne stwierdzenie że ona za błedy doroty nie odpowiada :shoot: Czekam jeszcze na telefon od szefowej dorotki w poniedziałek ale podejrzewam że nic to do sprawy niewniesie.
W mtu powiedzieli że skoro tak sie stało to jedyne co moge zrobic to zapłacić i pisać o rozwiązanie umowy która będzie rozpatrzona trybem indywdualnym :->
Jeśli ktoś z klubowiczow wie jak można z tego wybrnąć to proszę o pomoc :(
Ostatnio zmieniony 2010-01-10, 02:17 przez hyzios, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ziutek
nowy na forum
Posty: 29
Rejestracja: 2009-12-09, 19:08
Lokalizacja: Kozi Gród

Post autor: Ziutek » 2010-01-09, 15:31

Mówiąc krótko - masz problem. Skoro wypowiedzenie nie dotarło do MTU zgodnie z ustawą mogą żądać składki na następny okres. Sprawa zawarcia umowy OC w 2 różnych TU nie została do dzisiaj rozwiązana przez naszych ustawodawców. Jednakże nie do końca szefowa pani Doroty ma rację. Każdy pośrednik ubezpieczeniowy posiada polisę OC. Porozmawiaj z szefową żeby zapłaciła za polisę albo poproś o nr polisy OC i najzwyczajniej w świecie niech ubezpieczyciel szefowej pokryje twoją polisę w MTU a potem niech pilnuje sobie wypowiedzenia.
Składki jakie płacą agenci za OC są wysokie i wątpię żeby robiła ci problemy.
Nowa strefa, stara szata :-)

Awatar użytkownika
Misiek
fanatyk nissana
Posty: 1360
Rejestracja: 2009-12-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Misiek » 2010-01-10, 00:12

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA FINANSÓW 1)
z dnia .......................... 2003 r.

w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej z tytułu wykonywania czynności agencyjnych
(...)
3. Ubezpieczenie OC nie obejmuje szkód:

1) wyrządzonych przez ubezpieczonego osobom zatrudnionym przez ubezpieczonego na podstawie umowy o pracę lub osobom przy pomocy których ubezpieczony wykonuje czynności agencyjne;
2) polegających na uszkodzeniu, zniszczeniu lub utracie mienia, wyrządzonych przez ubezpieczonego lub osobę przy pomocy której ubezpieczony wykonuje czynności agencyjne małżonkowi, wstępnemu, zstępnemu, rodzeństwu, a także powinowatemu w tej samej linii lub stopniu, osobie pozostającej w stosunku przysposobienia oraz jej małżonkowi, lub osobie, z którą ubezpieczony lub osoba przy pomocy której ubezpieczony wykonuje czynności agencyjne pozostaje we wspólnym pożyciu;
3) polegających na zapłacie kar umownych;
4) powstałych wskutek działań wojennych, stanu wojennego, rozruchów i zamieszek, a także aktów terroru.
(...)
Przedmiotem ubezpieczenia jest odpowiedzialność cywilna agenta ubezpieczeniowego (multiagenta) za szkody wyrządzone w następstwie działania lub zaniechania Ubezpieczonego, w okresie trwania ochrony ubezpieczeniowej, w związku z wykonywaniem czynności agencyjnych.
Ubezpieczeniem objęta jest odpowiedzialność cywilna deliktowa i kontraktowa.
(...)
zrób jak pisał Ziutek i będzie dobrze. Gorzej jak p. Dorota nie będzie się przyznawać, nie masz na umowie paragrafu o wypowiedzeniu umowy OC przez agenta?
169 KM/ 183 Nm i rośnie: http://tinyurl.com/omxvb66
z klubem Nissana od grudnia 2005

Awatar użytkownika
waichwaich
fanatyk nissana
Posty: 308
Rejestracja: 2009-12-22, 10:19
Lokalizacja: Kamionka/Swindon UK

Post autor: waichwaich » 2010-01-15, 22:46

Idz na policje bo ta Dorotka po prostu jest naciągarą albo obciągarą ;) moja matka kiedyś zapłaciła raty ponad 1000zeta w pewnym punkcie a za dwa tygodnie poprzychodziło z 5 monitów :/ poszła na policję i co się okazało już parę osób się zgłaszało z podobna sytuacja tak wiec matka dzwoni niby do własciciela firmy a tu się okazuje ze placówka ma rozwiazana umowę i posługuję sie jedynie pieczątką firmy do której niegdyś należała interwencja policji i następnego dnia wszystko zostało uregulowane jak należy :) jedynie matka się strachu i wstydu najadła że monity przychodziły.
Obrazek

hyzios
fanatyk nissana
Posty: 336
Rejestracja: 2009-12-30, 20:09
Lokalizacja: W-wa

Post autor: hyzios » 2010-02-27, 22:41

Witam po długiej przerwie :-(
Nie pokazywałem sie tyle czasu ze względu na problemy rodzinne i to poważne.
Ale już po wszystkim. Niedawno miałem spotkanie z człowiekiem który na co dzieńzajmuje sie takimi sprawami i w jego mniemaniu moja sytuacja jest dla niego i dlamnie jednoznaczna: muszę zapłacić za obydwa OC . Niestety polskie prawo w takich sytacjach jest dla mnie i mi podobnych wyraziste i mówi (dużym uproszczeniu) płać i placz :shock: .
Dzięki wielkie tym którzy chcieli mi pomóc. :lol:

Awatar użytkownika
Misiek
fanatyk nissana
Posty: 1360
Rejestracja: 2009-12-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Misiek » 2010-02-28, 00:06

hyzios, szkoda że się nie udało. Morał z historii? W naszym pięknym kraju cokolwiek załatwiacie miejcie to na piśmie.
Temat zamykam.
169 KM/ 183 Nm i rośnie: http://tinyurl.com/omxvb66
z klubem Nissana od grudnia 2005

Zablokowany

Wróć do „Dział Ubezpieczeniowy”