Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[N14] Kilka pytań po zakupie N14 GTI

Moderatorzy: bombel, mimier, scubzik

Awatar użytkownika
Chochlik
doświadczony forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: 2010-11-03, 22:04
Lokalizacja: Sieraków / Berlin

[N14] Kilka pytań po zakupie N14 GTI

Post autor: Chochlik » 2011-05-21, 19:25

Udało mi się dziś kupić Sunnego GTI :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Ale jak to bywa po dokładniejszym obejrzeniu wychodzą różne kwiatki i genialne pomysły poprzednich właścicieli. Żeby te moje pytania miały więcej sensu będą w punktach :P

1. Szykuje się wymiana sprzęgła... Jakie polecacie? I jaki olej do skrzyni biegów?

2. Nie działa mi podświetlenie konsoli, zegarów. Gdzie jest od tego bezpiecznik? Podświetlenie mam regulowane. Może nie działać przez to że regulator podświetlenia jest popsuty?

3. Co powinno się znajdować w skrajnym prawym polu w rzędzie włączników?
Obrazek

4. Nie działa mi prędkościomierz :( Doszperałem się że linka jest wypięta, włożyłem ją jak się dało ale wygląda mi na to że tam jakiegoś mocowania brakuje :/ Mógłby mi ktoś pstryknąć fotkę jak to powinno być w oryginale? (Ew. przeróbka na zegary w pełni elektroniczne trudna jest? z czym to się je pokrótce)
Tak to u mnie wygląda:
Obrazek

5. Gdzie znajduje się czujnik cieczy chłodzącej, ten załączający wentylator chłodnicy (na zegarach wskaźnik działa). Poprzedni lub jeszcze wcześniejszy właściciel zrobił tak, że went. załącza się w miejsce postojówek :razz:

6. Jakiej średnicy głośniki znajdują się w przednich drzwiach? Nie chce mi się rozbierać boczków żeby zmierzyć :P Chyba 13cm średnicy ale chciałbym się upewnić ;)

7. Jak powinny się załączać przeciwmgielne przednie? Przez ten włącznik po lewej strony kierownicy, tak? A jak dalekosiężne? Razem z długimi czy osobno przez jakiś włącznik?

8. Poprzedni właściciel włożył filtr K&N w miejsce seryjnego, jak go można wyczyścić? Płyny jakieś specjalne są do tego chyba, tak?

Pozdro, idę się przejechać :D

PS: Mój dotychczasowy Sunny idzie na sprzedaż na części, GA14DE, jak coś potrzeba walić na PW ;)
Jeśli niebo zwali nam się na głowy, będziemy łapać skowronki!

Awatar użytkownika
komorokoro
fanatyk nissana
Posty: 986
Rejestracja: 2009-12-18, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kilka pytań po zakupie N14 GTI

Post autor: komorokoro » 2011-05-21, 20:03

Chochlik pisze: 1. Szykuje się wymiana sprzęgła... Jakie polecacie? I jaki olej do skrzyni biegów?
czytaj czytaj czytaj forum
Chochlik pisze: 3. Co powinno się znajdować w skrajnym prawym polu w rzędzie włączników?
Nic raczej
Chochlik pisze: 5. Gdzie znajduje się czujnik cieczy chłodzącej, ten załączający wentylator chłodnicy (na zegarach wskaźnik działa).
Dynks od podawania temperatury na zegar jest koło krokowca z tyłu silnika tak bardziej po lewej patrząc od przodu
Chochlik pisze: 8. Poprzedni właściciel włożył filtr K&N w miejsce seryjnego, jak go można wyczyścić? Płyny jakieś specjalne są do tego chyba, tak?
Wykąpać celem oczyszczenia i po wyschnięciu natrysnąć specjalnym sprejem

Awatar użytkownika
rz
fanatyk nissana
Posty: 1476
Rejestracja: 2009-12-10, 01:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: rz » 2011-05-21, 20:12

Chochlik pisze:3. Co powinno się znajdować w skrajnym prawym polu w rzędzie włączników?
Taka plastikowa zaslepka.

Awatar użytkownika
aBa
fanatyk nissana
Posty: 302
Rejestracja: 2009-12-09, 00:08
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Kilka pytań po zakupie N14 GTI

Post autor: aBa » 2011-05-21, 20:26

Chochlik pisze:2. Nie działa mi podświetlenie konsoli, zegarów. Gdzie jest od tego bezpiecznik? Podświetlenie mam regulowane. Może nie działać przez to że regulator podświetlenia jest popsuty?
Możliwe,będzie tam gdzie wszystkie jako illumination prawdopodobnie.Albo jest przężony z lewym tylnym światłem.
Chochlik pisze: 5. Gdzie znajduje się czujnik cieczy chłodzącej, ten załączający wentylator chłodnicy (na zegarach wskaźnik działa).
Powinien być na dole chłodnicy.
Chochlik pisze: 6. Jakiej średnicy głośniki znajdują się w przednich drzwiach? Nie chce mi się rozbierać boczków żeby zmierzyć :P Chyba 13cm średnicy ale chciałbym się upewnić ;)
W moim n14 16,5 i nie przylegają idealnie,jakiś dystans na pewno się przyda,bo dziura jest niewymiarowa.

Awatar użytkownika
Chochlik
doświadczony forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: 2010-11-03, 22:04
Lokalizacja: Sieraków / Berlin

Post autor: Chochlik » 2011-05-21, 20:31

komorokoro, rz, dzięki.

1.
komorokoro pisze:czytaj czytaj czytaj forum
Wiem, na szybko pisałem tego posta bo czas goni to nie miałem możliwości zrobienia rekonesansu w tą stronę, ale nadrobię zaległości :P

3.
rz pisze:Taka plastikowa zaslepka.
Tak myślałem, ale nie mogłem sobie przypomnieć czy jakiś włącznik fabrycznego dodatkowego wyposażenia nie ma tam miejsca.

5. Już ogarnąłem, kabelki nie wiadomo dlaczego były pomieszane.
Jeśli niebo zwali nam się na głowy, będziemy łapać skowronki!

Awatar użytkownika
Sedric
wiem o czym pisze
Posty: 56
Rejestracja: 2010-06-11, 22:13
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: Sedric » 2011-05-21, 20:38

4. Sprawdzałeś czy linka jest wpięta do zegarów i się trzyma? U mnie ciągle wypadała i musiałem jej trochę pomóc klejem żeby działał.

Awatar użytkownika
ciapek
fanatyk nissana
Posty: 682
Rejestracja: 2009-12-09, 21:47
Lokalizacja: Kosobudy

Post autor: ciapek » 2011-05-21, 21:43

5. Nie załącza sie czasami tym czujnikiem jest on sterowany masą

6. 165mm

7. Tak tym włącznikiem, a dalekosiężne chyba z długimi :roll:

Awatar użytkownika
Chochlik
doświadczony forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: 2010-11-03, 22:04
Lokalizacja: Sieraków / Berlin

Post autor: Chochlik » 2011-05-21, 21:58

4. Właśnie wypięta linka ze skrzyni jest, nie wiem co ją tam w oryginale trzymało, jakaś blaszka czy coś (przykręcona do tego otworu co jest wyżej na zdjęciu). Jak ją wyciągnę i palcem pokręcę to wiem że palec porusza mi się ok 20km/h :P

6. 165 to jeszcze lepiej :D

7. Dalekosiężne załączają mi się z długimi, obadałem już sprawę :)
Jeśli niebo zwali nam się na głowy, będziemy łapać skowronki!

Awatar użytkownika
Pawel18PL
fanatyk nissana
Posty: 2592
Rejestracja: 2009-12-09, 07:22
Lokalizacja: ObywatelŚwiata

Post autor: Pawel18PL » 2011-05-21, 21:59

Ciapek ten czujnik co podałeś to jest od wskaźnika temperatury, a głośniki to oryginalnie to jakieś jajka a nie okrągłe...16,5 to ludziska zakładają na dystans
Do zabawy
SR20DE N/A+
SR20DE + SUPERCHARGER
SR20VE + jakieś dmuchanie
DailyCar
1.2 TSI
viewtopic.php?t=474 -> Odbudowa 100 nx

Awatar użytkownika
ciapek
fanatyk nissana
Posty: 682
Rejestracja: 2009-12-09, 21:47
Lokalizacja: Kosobudy

Post autor: ciapek » 2011-05-21, 22:09

Pawel18PL pisze:Ciapek ten czujnik co podałeś to jest od wskaźnika temperatury
dobrze wiedzieć :-P czyli ten z 2 pinami jest od wentylatora?

Awatar użytkownika
Pawel18PL
fanatyk nissana
Posty: 2592
Rejestracja: 2009-12-09, 07:22
Lokalizacja: ObywatelŚwiata

Post autor: Pawel18PL » 2011-05-21, 22:11

Tak mi się wydaje bo ja miałem problem z wskaźnikiem i wymieniłem ten co podałeś i jest spokój, a wentylator działał w porządku cały czas
Do zabawy
SR20DE N/A+
SR20DE + SUPERCHARGER
SR20VE + jakieś dmuchanie
DailyCar
1.2 TSI
viewtopic.php?t=474 -> Odbudowa 100 nx

wojtic
nowy na forum
Posty: 31
Rejestracja: 2010-04-07, 01:06
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: wojtic » 2011-05-22, 00:17

to ile dales za maszyne jaka okazja?? jak blacharka?? i stan silnika??

Awatar użytkownika
Jarzyn
fanatyk nissana
Posty: 487
Rejestracja: 2010-01-10, 04:19
Lokalizacja: Zabrze

Re: Kilka pytań po zakupie N14 GTI

Post autor: Jarzyn » 2011-05-22, 02:16

Chochlik pisze:
2. Nie działa mi podświetlenie konsoli, zegarów. Gdzie jest od tego bezpiecznik? Podświetlenie mam regulowane. Może nie działać przez to że regulator podświetlenia jest popsuty?
To wina regulatora, jak jest wypięty, podświetlenie licznika itp nie działa.
Chochlik pisze:
3. Co powinno się znajdować w skrajnym prawym polu w rzędzie włączników?
Potwierdzę jak powyżej- znajduje się tam zwykła zaślepka.
Chochlik pisze:
4. Nie działa mi prędkościomierz :( Doszperałem się że linka jest wypięta, włożyłem ją jak się dało ale wygląda mi na to że tam jakiegoś mocowania brakuje :/ Mógłby mi ktoś pstryknąć fotkę jak to powinno być w oryginale? (Ew. przeróbka na zegary w pełni elektroniczne trudna jest? z czym to się je pokrótce)
Jutro postaram się (tzn dziś ;P ) zrobić fotki linki, mam akurat na wierzchu.
Linka z tego co pamiętam jest na takim jakby zatrzasku, który trzeba przekręcić.
Co do elektronicznej wersji, to potrzebny jest impulsator do skrzyni, no i licznik elektroniczny do GTI, bardzo ciężka sprawa niestety ;/
No i oczywiście trochę zabawy z kabelkami ;)

Chochlik pisze:
6. Jakiej średnicy głośniki znajdują się w przednich drzwiach? Nie chce mi się rozbierać boczków żeby zmierzyć :P Chyba 13cm średnicy ale chciałbym się upewnić ;)
Głośniki seryjne to są jajka 5'' x 7'' (tzn blacha mocująca, sama membrana jest okrągła.
Żeby wsadzić 165mm trzeba zastosować dystans z MDFu, czasem przyciąć trochę boczka w miejscu głośnika, dużo już o tym było.
Chochlik pisze:

7. Jak powinny się załączać przeciwmgielne przednie? Przez ten włącznik po lewej strony kierownicy, tak? A jak dalekosiężne? Razem z długimi czy osobno przez jakiś włącznik?
Tak, przeciwmgielne przednie tym wichajstrem po lewej, dalekosiężne to po prostu światła drogowe (długie) i działają tak samo jak te z drugiego włókna H4 ;)

Awatar użytkownika
wąski
fanatyk nissana
Posty: 544
Rejestracja: 2010-07-18, 16:21
Lokalizacja: EL

Re: Kilka pytań po zakupie N14 GTI

Post autor: wąski » 2011-05-22, 02:42

Chochlik pisze: 2.
3.
6.
7.
2. viewtopic.php?t=254&postdays=0&postorder=asc&start=0

3. u mnie jest zaślepka

6. 165 mm, "trzynastki" są z tyłu (przynajmniej u mnie...)
ja mam takie: http://allegro.pl/hertz-dsk-165-mdf-lub ... 09763.html
z tym, że musisz sobie wykombinować miejsce na syki. ja wykorzystałem "dziury" po korbce od szyb (zostały po montażu elektryki...)
chyba, że zainwestujesz w "zintegrowane" http://allegro.pl/hertz-dcx-165-gratis- ... 69693.html , wtedy problem syków odpadnie, ale podobno jakość dźwięku jest zdecydowanie gorsza ...
130 mm na tył zintegrowane: http://allegro.pl/hertz-dcx-130-nowy-ze ... 10588.html
lub nie: http://allegro.pl/hertz-dsk-130-gratis- ... 69690.html

7. przednie przeciwmgłowe - u mnie jest włącznik po lewej str., na desce rozdz.;
dalekosiężne razem z drogowymi

pozdrawiam :)
Jarzyn pisze:
Chochlik pisze: 6. Jakiej średnicy głośniki znajdują się w przednich drzwiach? Nie chce mi się rozbierać boczków żeby zmierzyć :P Chyba 13cm średnicy ale chciałbym się upewnić ;)
Głośniki seryjne to są jajka 5'' x 7'' (tzn blacha mocująca, sama membrana jest okrągła.
Żeby wsadzić 165mm trzeba zastosować dystans z MDFu, czasem przyciąć trochę boczka w miejscu głośnika, dużo już o tym było.
u mnie się obyło bez dystansów :)
wąski czyli cienki :]
(nie)wąski N14 :)

blabla, looźna guma <okok>

Awatar użytkownika
Chochlik
doświadczony forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: 2010-11-03, 22:04
Lokalizacja: Sieraków / Berlin

Post autor: Chochlik » 2011-05-23, 19:32

To jeszcze takie małe pytanie:
gdzie szukać przyczyny jak podczas wciśnięcia gwałtownie gazu ma ok 2 sekunndowego laga? I czasem przy ok 2,5 tys obrotów przy przyśpieszaniuu potrafi pooszarpać.
Jeśli niebo zwali nam się na głowy, będziemy łapać skowronki!

Awatar użytkownika
MRC
fanatyk nissana
Posty: 361
Rejestracja: 2009-12-09, 13:07
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: MRC » 2011-05-24, 08:47

[URL=http://tuning.plhttp://tuning.pl/_tuning_Czyscimy_filtr ... _612_.html

Tu masz dokładniej wyjaśnione jak czyści się filtr i za pomocą jakich preparatów ja do siebie dodam że jeśli jest bardzo zabrudzony(zalepiony) to pierwszą czynnością jaką robiłem ro płukanie go wężem ogrodowym pod lekkim ciśnieniem oczywiście strumień kierując na dół filtra tak żeby syfy wyleciały po dokładnym opłukaniu akcja z preparatem...

co do laga ja bym zaczął od przepływki na początek warto ją wyczyścić

Awatar użytkownika
MlodyLDZ
fanatyk nissana
Posty: 998
Rejestracja: 2010-08-19, 20:49
Lokalizacja: Łódź

Post autor: MlodyLDZ » 2011-05-24, 11:54

1. Sprzęgło Aisin, chyba, że jesteś przy gotówce to Exedy. ;)

3. Jako, że 100NX i Sunny to prawie jedno i to samo, to ja mam tam przycisk od wycieraczek reflektorów. ;) Ale to w niektórych setkach tylko. Dlatego masz zaślepkę.

Awatar użytkownika
Chochlik
doświadczony forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: 2010-11-03, 22:04
Lokalizacja: Sieraków / Berlin

Post autor: Chochlik » 2011-05-24, 16:08

MRC, dzięki za linka. Niestety już zamówiłem http://allegro.pl/motul-air-filter-oil- ... 95099.html . Mam nadzieję że da radę po wyczyszczeniu wodą. Jak nie to zamawiam ten zestaw dedykowany K&N.
Przepływka jak oglądałem w miarę ok wyglądała, ale wyczyszczenie jej to chwila, więc nie zaszkodzi spróbować :)

MlodyLDZ, wycieraczek lamp nie ma niestety :P Miejsce pozostanie w takim razie wolne do czasu aż nie będę potrzebował jakiegoś włącznika zamontować :)
Jeśli niebo zwali nam się na głowy, będziemy łapać skowronki!

dualowiec1111
wiem o czym pisze
Posty: 80
Rejestracja: 2010-02-09, 20:07
Lokalizacja: Poznań

Post autor: dualowiec1111 » 2011-05-25, 10:19

I jak , przeczyszczenie filtra pomogło ?
Nissan, Opel, Vw, Bmw, Peugeot .... jeden pies, wszystko ma 4 koła i jeździ.

Awatar użytkownika
MRC
fanatyk nissana
Posty: 361
Rejestracja: 2009-12-09, 13:07
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: MRC » 2011-05-25, 11:41

Chochlik pisze:MRC, dzięki za linka. Niestety już zamówiłem http://allegro.pl/motul-a...1607995099.html . Mam nadzieję że da radę po wyczyszczeniu wodą. Jak nie to zamawiam ten zestaw dedykowany K&N.
hm.. to zamówiłeś sam olejek... wydaje mi się że może to nie wystarczyć wszystko zależy oczywiście od stopnia zabrudzenia filtra ale z własnego doświadczenia wiem że najwięcej daje właśnie środek czyszczący... k&n to filtr bawełniany dlatego ja bym używał dedykowanych środków żeby zachował swoje właściwości :)

Awatar użytkownika
Chochlik
doświadczony forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: 2010-11-03, 22:04
Lokalizacja: Sieraków / Berlin

Post autor: Chochlik » 2011-05-25, 13:15

Dopiero w weekend będę czyścił filtr, bo 300km od Sunnego jestem :(
Samą wodą go wyczyszczę i olejkiem popsikam, zobaczę jak to wyszło i najwyżej na następny weekend razem z tym środkiem czyszczącym podziałam.
Jeśli niebo zwali nam się na głowy, będziemy łapać skowronki!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sunny / 100NX”