Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[K11] Problem z pompa wspomagania.

Moderator: mimier

Awatar użytkownika
waichwaich
fanatyk nissana
Posty: 308
Rejestracja: 2009-12-22, 10:19
Lokalizacja: Kamionka/Swindon UK

[K11] Problem z pompa wspomagania.

Post autor: waichwaich » 2014-11-03, 17:58

Witam
Mam pytanki jakie sa obiawy padającej pompy wspomagania. Od paru tygodni podczas postoju i skrecania czy to w prawa czy lewa prawie przy maksymalnych skretach słysze takie jakby rypienie z okolic pompy, podnioslem mache i zobaczylem ze w tym wlasnie momencie kolo od pompy staje a pasek od alternatora i pompy wody sie slizga tylko po tym kole. Pasek jest napiety wystarczajaco , wymieniony w zeszlym roku jakis tam Dayco czy coś takiego. Wiem ze pompy przy maksymalnym skrecie wzdaja rozne dzwieki ale ten jest raczej nienormalny. Oczywiscie przy poslizgu przerywa wspomaganie podczas jazdy wszystko wydaje sie ok.

Tutaj zapodaje filmik moze ktos ogarnia co zaradzic http://youtu.be/rSKmgBEmFf8

Przypomnialo mi sie ze na poczatku po wymianie "majstry" tak naciagneli ze byl troche luzny, po czasie zostsl naciagniety. Moze przez to nienaciagniecie go tak opitolilo ze teraz rady nie daje.
Obrazek

Mariusz.b86
fanatyk nissana
Posty: 726
Rejestracja: 2009-12-12, 21:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mariusz.b86 » 2014-11-03, 18:43

Sprawdź pasek czy nie jest tłusty, jak będziesz miał zdjęty pasek sprawdź czy pompa niema jakich luzów. ;-)

Awatar użytkownika
waichwaich
fanatyk nissana
Posty: 308
Rejestracja: 2009-12-22, 10:19
Lokalizacja: Kamionka/Swindon UK

Post autor: waichwaich » 2014-11-03, 20:18

Dzieki Mariusz.b86, za odpowiedz ;) a nie wydaje ci sie ze wydobywają sie jakieś dziwne odgłosy ? Nie wiem może mi już na łeb pada ;) Jakie były by objawy zużytego oleju w układzie ?
Obrazek

Awatar użytkownika
gladol
nowy na forum
Posty: 20
Rejestracja: 2014-05-07, 16:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: gladol » 2014-11-04, 10:04

W volvo ojca było tak, że kręcenie kierownicą widocznie zwiększało obciążenie silnika, dodatkowo głośniej chodziło (tym bardziej zaraz po odpaleniu, zanim płyn złapał nieco temperatury).

Awatar użytkownika
waichwaich
fanatyk nissana
Posty: 308
Rejestracja: 2009-12-22, 10:19
Lokalizacja: Kamionka/Swindon UK

Post autor: waichwaich » 2014-11-07, 15:48

Jak zwykle micra nie zawiodła :) pompa sprawna jedynie olej w pompie wymieniony bo nic nie bylo ruszane od 1999 :P no i pasek, działa jak prosto z fabryki :)
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Micra / New Micra”