Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P/WP11.144] Przytkany katalizator

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

Awatar użytkownika
stoneface
wiem o czym pisze
Posty: 44
Rejestracja: 2012-09-28, 12:52
Lokalizacja: PO

[P/WP11.144] Przytkany katalizator

Post autor: stoneface » 2013-01-31, 10:37

Mam problem z przytykajacym sie katalizatorem, który znajduje sie zaraz za kolektorem wydechowym - przykładowe foto Obrazek

Prosze o wypowiedź osób które przeprowadzały operacje jego usunięcia lub pozostawienia pustej obudowy.Czekam na opinie. Czy będą jakies negatywne skutki - głośność, komputer zwariuje(CHECK), wzrost spalania?

Awatar użytkownika
vincetti
fanatyk nissana
Posty: 516
Rejestracja: 2011-07-18, 22:38
Lokalizacja: Częstochowa/Londyn

Post autor: vincetti » 2013-01-31, 12:36

Parę tygodni temu przeszedłem taką operację. Brak zmian. Troszkę tylko na donośności silnik zyskał przez co przypomina cichutkie v8 :mrgreen:
Pomogłem? Kliknij POMÓGŁ. Dzięki :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Medall
doświadczony forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: 2013-01-07, 21:37
Lokalizacja: SC

Post autor: Medall » 2013-01-31, 12:41

Ostatnio oddawałem auto do mechanika żeby porobił parę rzeczy i między innymi spojrzał na kata. Zapchany był mocno więc go wyczyścił. Moczył go w czymś i przepłukiwał potem. Zauważyłem niewielką poprawę szczególnie przy niższych obrotach :)
"Nie założysz mi kagańca, nie próbuj zakładać smyczy..."
eN 16

Awatar użytkownika
stoneface
wiem o czym pisze
Posty: 44
Rejestracja: 2012-09-28, 12:52
Lokalizacja: PO

Post autor: stoneface » 2013-01-31, 15:22

vincetti pisze:Parę tygodni temu przeszedłem taką operację. Brak zmian. Troszkę tylko na donośności silnik zyskał przez co przypomina cichutkie v8 :mrgreen:
A jakieś dodatkowe modyfikacje? Trzeba było zakładać tulejke na drugą sondę? Jak możesz to opisz jak bardzo się pogłos zmienił - wyczuwalne w mieście czy dopiero przy szybkiej jeździe poza np. autostrada?
Medall pisze:Ostatnio oddawałem auto do mechanika żeby porobił parę rzeczy i między innymi spojrzał na kata. Zapchany był mocno więc go wyczyścił. Moczył go w czymś i przepłukiwał potem. Zauważyłem niewielką poprawę szczególnie przy niższych obrotach :)
Jezeli możesz to podaj więcej szczegółów - bo pierwszy raz słysze o takich zabiegach

Awatar użytkownika
vincetti
fanatyk nissana
Posty: 516
Rejestracja: 2011-07-18, 22:38
Lokalizacja: Częstochowa/Londyn

Post autor: vincetti » 2013-01-31, 16:22

stoneface pisze:A jakieś dodatkowe modyfikacje? Trzeba było zakładać tulejke na drugą sondę? Jak możesz to opisz jak bardzo się pogłos zmienił - wyczuwalne w mieście czy dopiero przy szybkiej jeździe poza np. autostrada?
Akurat Ja mam silnik 1.6 więc nie mam drugiej sondy. W szukajce zerknij bo niedawno był temat na forum o drugiej sondzie z 1.8. Z tego co pamiętam to jeśli wyskoczy błąd to trzeba zakupić emulator sondy i po problemie. Pogłos się zmienił na wolnych obrotach :P
Pomogłem? Kliknij POMÓGŁ. Dzięki :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Medall
doświadczony forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: 2013-01-07, 21:37
Lokalizacja: SC

Post autor: Medall » 2013-01-31, 16:34

stoneface Mówił mi w czym tam go moczył ale nie jestem w stanie powiedzieć Ci co to było ;/ jak będę następnym razem dopytam :)
"Nie założysz mi kagańca, nie próbuj zakładać smyczy..."
eN 16

Awatar użytkownika
stoneface
wiem o czym pisze
Posty: 44
Rejestracja: 2012-09-28, 12:52
Lokalizacja: PO

Post autor: stoneface » 2013-02-06, 13:34

W swoich poszukiwaniach ustaliłem tyle że płukać ale w czym nadal nie wiem, można tylko metaliwe katy. A standardowo zamontowane są ceramiczne.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”