Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

piszczenie w kole

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

rolen
nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 2010-09-11, 13:27
Lokalizacja: Kętrzyn

piszczenie w kole

Post autor: rolen » 2010-09-12, 12:59

witam wszystkich mam problem ze swoia primera mianowicie w prawym przednim kole cos piszczy przestaje przy hamowaniu i skrecaniu czy to w lewo czy w prawo a przy prostych kołach zaczyna znowu piszeć . wymieniłem klocki przetoczyłem tarcze ale na niewiele sie to zdało ptrosze o pomoc lub jakies wskazówki co to moze byc. pozdrawiam

Awatar użytkownika
Maniek-ol
fanatyk nissana
Posty: 1283
Rejestracja: 2009-12-04, 16:35
Lokalizacja: Siemianice/GSL

Post autor: Maniek-ol » 2010-09-13, 17:12

Mam ten sam problem u swojej Lusi. Wszystko pracuje jak należy , tylko to piszczenie. Dodam ,że piszczy dopiero po rozgrzaniu hamulców.
BYŁA - PRAWDOPODOBNIE NAJSTARSZA P10 W POLSCE
JEST - Saab 9-5 , 2.0t , 1997 rok , na wypasie , wydech 2,75 " na razie tylko , będzie więcej :)


Z Klubem Nissana od czerwca 2005 i tak zostanie

mariuszm
nowy na forum
Posty: 10
Rejestracja: 2010-09-14, 21:25
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: mariuszm » 2010-09-15, 08:13

Maniek-ol pisze:Mam ten sam problem u swojej Lusi. Wszystko pracuje jak należy , tylko to piszczenie. Dodam ,że piszczy dopiero po rozgrzaniu hamulców.
A przypadkiem nie przegrzewa się żadna felga po dłuższej jeździe- u mnie też piszczało- mechanik oczywiście wymienił mi klocki mimo ze były dobre a prosiłem żeby mi zdemontował zacisk. Sam to zrobiłem- teraz nie ma piszczenia. Okazało się ze zacisk wcale nie był strasznie zapieczony- nie blokowała go rdza, ale po przeczyszczeniu i nasmarowaniu nic nie piszczy i przede wszystkim nie przegrzewa się.

Awatar użytkownika
BULI
aktywny forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: 2009-12-07, 10:02
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: BULI » 2010-09-15, 12:29

rolen, Tagujemy tematy, można ręcznie ale ładniej wygląda jak postępujesz wg zasad opisanych tutaj viewtopic.php?t=677

Zanim cokolwiek napiszesz to przeczytaj viewtopic.php?t=76

Rozbierz dokładnie i sprawdź czy coś w pierścień ABS'u nie wleciało.
BULI
Reklamacji na zamknięte tematy nie uwzględniam :)
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Hamulce”