Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[ Almera] N16 - moje maleństwo(;

Moderatorzy: Seba WWA, Ryba, Sajmooon, janusz, Zielkq

Dzbanek
nowy na forum
Posty: 7
Rejestracja: 2015-06-14, 01:28
Lokalizacja: Lublin

[ Almera] N16 - moje maleństwo(;

Post autor: Dzbanek » 2015-12-26, 15:30

Witam forumowiczów,

Almerą jeżdżę od maja roku bieżącego. Wpadła mi w ręce przypadkowo, znajomy zauważył na osiedlu do sprzedania, gdy akurat szukałem samochodu ;) wtedy jeszcze w życiu bym nie powiedział że tak mi podpasuje ;) Pod maską japońskie 2.2Di w 110km na łańcuchu. Poprzedni właściciel mocno wiekowy, a właściwie już nieżywy. Od maja zrobiłem wiele i niewiele - auto było strasznie zaniedbane i trzeba było trochę zainwestować w nie czasu, pieniędzy i wiedzy lepiej obeznanych. Teraz już wychodzi na prostą. Na przyszłość planuję doprowadzenie lakieru do porządku - w tym momencie jest trochę roboty z nim, zrobienie podłogi (mała dziura za kierowcą + konserwacje), zajęcie się wnętrzem (przeciągnięcie CB na stałe w schowek pod radio, drugie pranie tapicerki, wytłumienie boczków i zmianę głośników), na wiosnę felga no i jak najwięcej kilometrów ;)

Fotek niewiele, ale tylko tyle mam(;

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
majchrzok
fanatyk nissana
Posty: 2064
Rejestracja: 2010-01-18, 19:37
Lokalizacja: Wągrowiec

Post autor: majchrzok » 2015-12-26, 17:59

Fajna,nic tylko kulac kilometry;) cena ropg do tego zachęca ;D

Awatar użytkownika
janusz
fanatyk nissana
Posty: 8403
Rejestracja: 2009-12-10, 17:44
Lokalizacja: .....

Post autor: janusz » 2015-12-26, 20:15

Dzbanek, witamy na forum :] Gratulacje auta, dbaj o o nie - zwłaszcza o silnik tu masz topic jak używać tego silnika -> viewtopic.php?t=20292
No i jeszcze zachęcamy do udzielania się w temacie grupy oraz uczestnictwa w spotach viewtopic.php?t=18221&start=0
赤い 霊 czyli 日産プリメーラP11GT -> viewtopic.php?t=12560

pije by paść ...
... padam by wstać ...
... wstaje by pić ...
... pije by żyć

_

mcbakus
aktywny forumowicz
Posty: 162
Rejestracja: 2014-12-13, 17:13
Lokalizacja: Lublin

:)

Post autor: mcbakus » 2015-12-26, 21:37

witam na forum i bezawaryjnosci zycze :)
Była P10 1.6 16V SRI
Była Nissan Sunny 1.7 D
Byf VW Golf 3 ABF
Było Espero 2.0 16V
Jest Primera P10 eGT
Jest Audi D2 S8 4.2 Quattro

Awatar użytkownika
Ghostdriver
wiem o czym pisze
Posty: 78
Rejestracja: 2015-11-06, 17:06
Lokalizacja: Polska

Post autor: Ghostdriver » 2015-12-27, 04:56

Przyjemne autko :). Zadowolenia z fury i bezawaryjności.

Awatar użytkownika
MajkellWWL
nowy na forum
Posty: 28
Rejestracja: 2015-05-14, 18:51
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: MajkellWWL » 2015-12-28, 10:10

Witamy
Udanego poruszania się autem życzę , co do auta zgodzę się że ja też nie myślałem że tak mi
" podpasuje " . Sztywno trzyma sie drogi jest czym po galopować ;] Aczkolwiek miejsca z tyłu mogło by być ciut więcej ale Mi to nie wadzi ;] .

Szerokiej drogi i bicia jak największej liczby KM ;]


Ja osobiście posiadam 2.2 dci 136 km na łańcuszku :P

Fogo
stały bywalec
Posty: 122
Rejestracja: 2015-08-10, 14:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Fogo » 2015-12-28, 13:55

Fajna Almera :)
ze swojej strony dodam tylko, że jeśli tego nie zrobiłeś to warto zmienić olej i uszczelniacze w skrzyni (może Cię to uchronić przed sporymi wydatkami).
Na paliwie też nie ma co oszczędzać :)
Poza tym szerokości i niezawodności życzę :)

Dzbanek
nowy na forum
Posty: 7
Rejestracja: 2015-06-14, 01:28
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Dzbanek » 2016-03-13, 22:29

Cześć i czołem! Dzięki za ciepłe słowa przywitania. Nie było mnie troszkę, po części z powodu czasu, po części z powodu tego że nie było o czym gadać. Co nowego? Dużo i nic. Z mniej znaczących zmian, zmiana wyglądu lampy, nowe żarówki (tęczówki 55W + ledowe pozycje), obwód lampy jest elegancko zarysowany(;

Obrazek

Z inszych rzeczy - CB trafiło na stałe w półkę w konsoli. Przy okazji dowiedziałem się, że ktoś nie zdążył wyciągnąć głośników z tyłu przy którejś z poprzednich zmian właściciela. Dobra strona - dobre głośniki. Zła strona - niepasujące, zamontowane prowizorycznie, spięte na krótko (dopiero ja zrobiłem kostkę) i przez partacki montaż nie można ich odczuć... Z kolei z przodu zdążyli już przełożyć fabryczne. Granie jako takie jest tylko przez radio kupione jakieś 2-3 miesiące temu.

Obrazek

Mechanicznie - kilka dni temu nowa rolka napinacza klimatyzacji (Febest) z paskiem do spółki, nowy uszczelniacz wału (oryginał, przód), nowy czujnik położenia wałka (również oryginał). W końcu nie będzie rzygać pod siebie :)

No i tak dochodzimy do dzisiaj, miałem chwilkę czasu i zabrałem się za doprowadzanie wnętrza do ładu. Znajomy zajmujący się praniem i polerką polecił mi zaaaje(tego) środek do czyszczenia plastików (reklamy chyba robił nie będę ;p), który dopiero uświadomił mi jak wielkim syfiarzem był poprzedni właściciel. Część samochodu już obleciałem, ale zdjęcia mam tylko z próby (próg kierowcy). Na dniach oblecę resztę auta, to rzucę więcej fotek(; Zdjęcie progu przed i po:

Obrazek Obrazek

Przede mną i moim maleństwem jeszcze sporo, plany na następny miesiąc to przede wszystkim sworzeń z wahaczem, podłoga i osłona pod klekota. Potem zaczniemy doprowadzać do ładu lakier i granie. W każdym razie wychodzimy na prostą!

W międzyczasie rozlewali mi wódę z dachu, zbliżaliśmy się z włoską koleżanką i jeszcze jedno foto z autospa(;

Obrazek Obrazek Obrazek

No i jeszcze raz do zobaczenia na lubelskich dziurach(; :papa:

Zapomniałbym, 240k wskoczyło na licznik(;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaprezentuj Swoje Nismo”