Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[ 200SX] S14a Racing Edition by Adams

Moderatorzy: Seba WWA, Ryba, Sajmooon, janusz, Zielkq

Awatar użytkownika
johny_fellow
fanatyk nissana
Posty: 1837
Rejestracja: 2009-12-07, 12:57
Lokalizacja: CHOJNICE
Kontakt:

Post autor: johny_fellow » 2011-09-16, 19:52

bombel pisze:Mam takie pytanie jako szary użytkownik Nissana.... czy to auto jeździ? Tzn czy jego opony kiedyś widziały jezdnię?
Jeździ, jeździ, i to jak. Na żywo robi MEGA wrażenie :!:

Co do roboty, to się nie wypowiadam. Zbieram szczenę z podłogi.
Znowu z NISSANem :cool:

Były:
- Micra K11, 2001 r., CG10DE;
- 100 NX B13, 1992 r., GA16DS;
- Primera P11, 1996 r., SR20DE;
- MAXIMA A33 QX, 2001 r., VQ30DEK.

http://www.agent-pzu.lukasz-ufnal.pl

Awatar użytkownika
bullitt
fanatyk nissana
Posty: 348
Rejestracja: 2009-12-09, 00:38
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: bullitt » 2011-09-16, 20:46

Potwierdzam :) jeździ bardzo konkretnie, o czym przekonałem się zajmując prawy fotel, nie było to na zlocie a długo przed nim w warunkach polowo-bojowych ;) i wóz robi robotę. Od tamtej pory przybyło sporo nowych diwajsów w tym pocisku także chyba jak wyjedzie na czarne to poproszę o powtókę przewózki gdzieś w okolicach C :)
Była Mazda, był Nissan, był Saab, było Volvo, jest BMW E61

Awatar użytkownika
Adams
fanatyk nissana
Posty: 297
Rejestracja: 2009-12-09, 21:29
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Adams » 2011-09-19, 17:11

Autem staram się jeździć ile wlezie bo w tym cała frajda modyfikowania, w tym roku złożyły się inne okoliczności - stąd samochód stoi rozgrzebany :(

W weekend byłem u Tomy'ego - wizyta bardzo owocna - chłopaki ogarnęli w 1.5h robotę która mi zajęłaby lekko tydzień i nigdy nie osiągnąłbym takich efektów :) W sanki wleciały wzmocnienia a jak będzie z ocynkiem to się jeszcze zobaczy...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Do tego jedna strona zrobiona, jedna do zrobienia:

Obrazek

Awatar użytkownika
Jarzyn
fanatyk nissana
Posty: 487
Rejestracja: 2010-01-10, 04:19
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Jarzyn » 2011-09-19, 19:04

Woow, jak Ty to zrobiłeś z tą piastą ? :-P :-P

Awatar użytkownika
Adams
fanatyk nissana
Posty: 297
Rejestracja: 2009-12-09, 21:29
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Adams » 2011-09-20, 11:10

Na początek dużo cierpliowści :)

Dystanse od Tomy'ego pasują jak rękawiczka :)

Obrazek

Awatar użytkownika
Coobcio
fanatyk nissana
Posty: 3074
Rejestracja: 2009-12-09, 10:29
Lokalizacja: Warszawa - Grochów
Kontakt:

Post autor: Coobcio » 2011-09-21, 01:04

Niesamowite spawy, wow :)
Dystans nawet z takim drobiazgiem jak odelżenie hehe - pasuje :)
Ps. wózek w tych naszych 200SX jest miękki że warto by było go usztywnić ??
Przód to rozumiem a tył ??

Pss. w piach go dawaj i nie ma co się ociągać by to było cynkowane :P

Robota prze piękna, takie auto w pełni poskładane i wypucowane to najchętniej bym widział w swojej sypialni :)
WWW.COOBCIO.PL

OSIĄGNIĘCIA:
SR20VE + Turbo 342KM
W pełni uliczne GA16DE 128KM
Nissanowe 1.6 N/A 183KM
Nissanowe 2.0 N/A 243KM
Nissanowe 2.0 + T 319KM
Nissanowe 2.0 Turbo 407KM

Awatar użytkownika
TomyDDC
fanatyk nissana
Posty: 523
Rejestracja: 2009-12-07, 20:22
Lokalizacja: Stefanów/Radom
Kontakt:

Post autor: TomyDDC » 2011-09-21, 12:07

Galwanizernia odpada, za duży gabaryt. Podjadę jutro jeszcze w jedno miejsce i tam sie popytam. Jak nie to zatykamy otwory i w piach. Potem Cynkowanie i tu znów musze popytać. Ja u siebie nie cynkowałem wózka w sunnym, tylko pomalowałem proszkowo. Powłoka bardzo mocna i doskonale zabezpiecza przed korozją. Jutro z samego rana wachacze idą w piach i po południu na biały ocynk. Śruby na złoto jak fabryka.

Będę pisał o postępach.

Adams, jeszcze w tym roku chcę się przejechać :D

[ Dodano: 2011-09-21, 13:09 ]
P.S. Dystanse możnabyło jeszcze bardziej odelżyć, ale bałem się że będą za słabe już.

Próbny adapter Tylnego zacisku już jest wycięty. Tulejki jutro może się uda dorobić więc można robić przymiary.
DDC-Performance

Awatar użytkownika
Adams
fanatyk nissana
Posty: 297
Rejestracja: 2009-12-09, 21:29
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Adams » 2011-09-22, 12:35

Coobcio pisze:Niesamowite spawy, wow :)
Dystans nawet z takim drobiazgiem jak odelżenie hehe - pasuje :)
Ps. wózek w tych naszych 200SX jest miękki że warto by było go usztywnić ??
Przód to rozumiem a tył ??
Generalnie w bardzo mocnych autach rama potrafi pękać właśnie w okolicach tylnych mocowań dyfra. To mi nie grozi, ale skoro potrafi pękac to znaczy ze i przy niższych mocach naprężenia się na bank pojawiają. Do tego aluminiowe mocowania dyfra też nie poprawia sankom warunków pracy. Stąd cała idea.
A co do spawów to ich autor - Paweł - strasznie biadolił że nie wyjdą jak trzeba bo druty ma za grube i generalnie będzie nie na poziomie - po zapewnieniach że nie musi być super w moment wyprodukował wyżej widoczne :) Widziałem rezultaty pracy do której się przykładał - normalnie mistrz !! !!
TomyDDC pisze:Galwanizernia odpada, za duży gabaryt. Podjadę jutro jeszcze w jedno miejsce i tam sie popytam. Jak nie to zatykamy otwory i w piach. Potem Cynkowanie i tu znów musze popytać. Ja u siebie nie cynkowałem wózka w sunnym, tylko pomalowałem proszkowo. Powłoka bardzo mocna i doskonale zabezpiecza przed korozją. Jutro z samego rana wachacze idą w piach i po południu na biały ocynk. Śruby na złoto jak fabryka.
Zapiąłem się na ocynk głównie ze względu na zabezpieczenie profili zamkniętych - więc jeśli to nie będzie możliwe to sądzę że piaskowanie + proch wystarczą. Super z tymi adapterami - przy następnej wizycie w Radomiu wezmę ze sobą zmontowaną piastę ze zwrotnicą i tarczą - zrobimy przymiarki (kurde trzymam za to kciuki bo adapter jest rezultatem sporej liczby pomiarów i założeń - mogłem coś skopać :roll: ).

No i jeszcze raz wielkie dzięki <okok>

ps. no i właśnie sobie uzmysłowiłem że o jednej rzeczy zapomniałem - dolny wahacz chciałem też wzmocnić na modłę widoczną poniżej :/ No cóż - przepadło, ale tragedii nie ma :)

Obrazek

ps2. nie wiem czy to dla Ciebie przydatne ale wpadłem na takiego linka: http://lakiernik.info.pl/podstr/SAM%20BUD.pdf

Awatar użytkownika
TomyDDC
fanatyk nissana
Posty: 523
Rejestracja: 2009-12-07, 20:22
Lokalizacja: Stefanów/Radom
Kontakt:

Post autor: TomyDDC » 2011-09-22, 14:07

Adams pisze:ps. no i właśnie sobie uzmysłowiłem że o jednej rzeczy zapomniałem - dolny wahacz chciałem też wzmocnić na modłę widoczną poniżej :/ No cóż - przepadło, ale tragedii nie ma :)
Zrobi się ;-)
DDC-Performance

Awatar użytkownika
Adams
fanatyk nissana
Posty: 297
Rejestracja: 2009-12-09, 21:29
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Adams » 2011-09-23, 12:27

TomyDDC pisze:Zrobi się ;-)
Nie no Tomek - nie po to to pisałem żeby Ci jeszcze roboty dorabiać :) I tak mi już dużo rzeczy ogarniasz, a to nie jest jakaś bardzo ważna modyfikacja (choć sensowna imho).

[ Dodano: 2011-09-23, 14:08 ]
Jestem zadowolony - okazalo sie ze jedyny element na ktorym wdala sie mocniej rdza (srodkowa oslona wydechu) da sie jednak obrobic :) Generalnie jest na nim jakaś izolacja która uniemożliwiała wytrawienie w kwasie, ale po demontażu okazało się że można ją zwyczajnie zdjąć więc mam nadzieję że w przyszłym tygodniu ogarnę nowy ocynk.

Obrazek

Jak myślicie do czego to "futro" na osłonie? Izolacja akustyczna? termiczna (jest niepalne ale wątpię...)? zastanawiam się czy tego nie wypierniczyć...

Obrazek

Zastanawiam się też nad demontażem baku i sprawdzeniem jak wygląda pod nim blacha, ale generalnie tam jest najczystsze miejsce w sx'ach a u mnie rdzy jak na lekarstwo na podwoziu więc nie wiem czy jest sens przedłużać...

Awatar użytkownika
TomyDDC
fanatyk nissana
Posty: 523
Rejestracja: 2009-12-07, 20:22
Lokalizacja: Stefanów/Radom
Kontakt:

Post autor: TomyDDC » 2011-09-23, 14:28

ja w sunnym mialem duzo... rdzy a pod bakiem bylo idealnie
DDC-Performance

Awatar użytkownika
Adams
fanatyk nissana
Posty: 297
Rejestracja: 2009-12-09, 21:29
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Adams » 2011-10-05, 14:23

Z podwoziem robię tak, że interesuję się tylko miejscami gdzie widać jakieś oznaki korozji - robienie pełnego refurb'u to na razie byłoby przegięcie...

Wróciły do mnie osłony wydechu, zwrotnica etc. Generalnie jestem zadowolony tylko wspomniana zwrotnica wygląda trochę dziwnie - chropowata jak papier ścierny, ale mam nadzieję że lakier przyjmie jak trzeba. No i największa osłona w miejscu przejścia rury wydechowej jest trochę firankowata, ale mam nadzieję że ocynk+taśma termoizolacyjna załatwią na przyszłość sprawę.

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
TomyDDC
fanatyk nissana
Posty: 523
Rejestracja: 2009-12-07, 20:22
Lokalizacja: Stefanów/Radom
Kontakt:

Post autor: TomyDDC » 2011-10-05, 20:01

Ta firankowatość to wynik głębokiego tłoczenia tego elementu. Blacha jest wysoko tłoczna, ale w niektórych skrajnych miejscach poprostu się marszczy i stąd te firanki. Nie jest to wynikiem przegrzania. A chropowatość na zwrotnicy to dlatego, że to zeliwo i inaczej się zachowuje podczas cynkowania. Często jest matowe po cynkowaniu, ale farbę trzyma dobrze.

Wózek jest w malowaniu i czekam. Jeśli się wyrobią to przytargam Ci to na spota. Napewno przywiozę śruby, wachacze i tylejki alu do dyfra. No i adapter.

AA bo nie pytałem a jeszcze jest możliwość zmiany. Te śruby mają być na złoto jak oryginał, czy srebrny ocynk :?:
DDC-Performance

Awatar użytkownika
Adams
fanatyk nissana
Posty: 297
Rejestracja: 2009-12-09, 21:29
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Adams » 2011-10-06, 03:17

Które trwalsze Tomek, a jak bez różnic to tak jak fabryka dała :) Thx!!

edit: no a rozwijając bo wczoraj już padałem na twarz - są takie firanki o jakich mówisz ale mi chodziło o to że pordzewiały szczególnie tam gdzie wydech przechodzi (pewnie od ciepła zaczął schodzić ocynk i rdza się wdała). Zawinę termoizolacją na tej wysokości i powinno być dobrze. Farba na zwrotnicy trzyma się jak mówiłeś - to mogę już potwierdzić :)

No i widzę że jak dobrze pójdzie to przywieziesz mi na weekend sporo roboty :hah:

Awatar użytkownika
TomyDDC
fanatyk nissana
Posty: 523
Rejestracja: 2009-12-07, 20:22
Lokalizacja: Stefanów/Radom
Kontakt:

Post autor: TomyDDC » 2011-10-14, 09:05

Na jutro ma byc pomalowany wózek więc myślę, że zbliża Ci się pracowity tydzień po weekendzie. :)
DDC-Performance

Awatar użytkownika
Adams
fanatyk nissana
Posty: 297
Rejestracja: 2009-12-09, 21:29
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Adams » 2011-10-25, 11:30

W zeszłym tygodniu odebrałem części od Tommy'ego i muszę powiedzieć że jestem pod wrażeniem! Sanki wyglądają zajebiście - malowanie felg które kiedyś robiłem nawet się do nich nie umywa. Do tego profile zamknięte w 100% wolne od piasku - chłopaki zaspawali wszystkie otwory a potem przed prochem ścięli z nich spawy :-o
Tomek jeszcze raz wielkie dzięki :!:

Obrazek

Obrazek

Wszystkie śrubki również przeszły kurację odmładzającą :rolleyes:

Obrazek\

Do tego skończyłem dolne wahacze tylko że mały zonk: ostatnie poliuretany jakie da się u mnie i okazuje się że bez obróbki nie wejdą :/ Są ponad milimetr za duże na średnicy.

Obrazek

No i zdrowo zirytowało mnie jedno odkrycie: tarczy z maximy A32 nie da się zaadaptować do s14/a bez mocnej ingerencji w zwrotnicę. Różnica na średnicy jest za mała i zacisk koliduje ze zwrotnicą :(
TomyDDC pisze:Na jutro ma byc pomalowany wózek więc myślę, że zbliża Ci się pracowity tydzień po weekendzie. :)
No i udało Ci się wykrakać :) tydzień bardzo pracowity tylko nie przy aucie :-/

[ Dodano: 2011-10-27, 16:15 ]
Ostatnio zabezpieczyłem sanki środkiem do profili zamkniętych APP F400, nabiłem poliuretany i aluminiowe mocowania dyfra a potem pomogem mu wrócić na miejsce.

Obrazek
Obrazek

[ Dodano: 2011-10-27, 16:17 ]
ps. trochę mam stracha czy przy tych poliuretanach i w szczególności aluminiowych mocowaniach dyferencjału dupohamownia nie będzie narażona na nadmierne wibracje...

Awatar użytkownika
TomyDDC
fanatyk nissana
Posty: 523
Rejestracja: 2009-12-07, 20:22
Lokalizacja: Stefanów/Radom
Kontakt:

Post autor: TomyDDC » 2012-01-02, 12:58

Jak Ci idzie składanie tyłu :?: Może jakieś fotki :?: Adapterki już dopasowane, więc niebawem będą wycięte. Działaj z zaciskami i trzeba go składać :D Od czego w końcu tarcze weszły :?:
DDC-Performance

Awatar użytkownika
Adams
fanatyk nissana
Posty: 297
Rejestracja: 2009-12-09, 21:29
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Adams » 2012-01-04, 00:04

Siemanko, no niestety dużo się nie ruszyło - natłok innych zajęć odbił się na aucie. Co do wózka to jak na fotach poniżej czyli brakuje jeszcze śrub + modyfikacji środkowych mocowań stabilizatora no i montażu zacisków. Jeśli o nie chodzi to wyglądają bdb ale wszystko okaże się tak na 100% jak będziemy mieli w rękach wycięte wersje ostateczne i potem jeszcze jak postawię auto na kołach -> jest mała szansa że mocowanie linki od ręcznego może wchodzić w wahacz (nie sądzę).
Tarcze to brembo do z31 300zx, 290mm średnicy i 10mm grubości, czyli zyskujemy + 33mm i 1mm :)

Obrazek
Obrazek
i adapter wersja beta 2.0
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2012-01-04, 01:13 przez Adams, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Pawel18PL
fanatyk nissana
Posty: 2592
Rejestracja: 2009-12-09, 07:22
Lokalizacja: ObywatelŚwiata

Post autor: Pawel18PL » 2012-01-04, 00:17

:-o mega !! Szacun za takie ogarnianie.
Do zabawy
SR20DE N/A+
SR20DE + SUPERCHARGER
SR20VE + jakieś dmuchanie
DailyCar
1.2 TSI
viewtopic.php?t=474 -> Odbudowa 100 nx

Awatar użytkownika
Limon
fanatyk nissana
Posty: 1010
Rejestracja: 2009-12-10, 23:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Limon » 2012-01-04, 13:10

Grubo i pięknie ;) Kurde ty to masz zapał bawić się ;P Szkoda nim pozniej na ulice wyjechac bo sie zawieszenie zakurzy :mrgreen:

Krzychun100nx
wiem o czym pisze
Posty: 73
Rejestracja: 2012-01-01, 04:09
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Krzychun100nx » 2012-01-04, 16:47

gratki;p :-o

Awatar użytkownika
TomyDDC
fanatyk nissana
Posty: 523
Rejestracja: 2009-12-07, 20:22
Lokalizacja: Stefanów/Radom
Kontakt:

Post autor: TomyDDC » 2012-01-04, 18:28

kawał dobrej roboty. Czekam na Adaptery w wersji finalnej. Powinny być jutro. Pojda razem z moimi nakrętkami na ocynk i będą gotowe. Tulejki już się dorabiają :D

Wygląda to fajnie, ale najważniejszym założeniem było raczej zabezpieczenie przed korozją.
DDC-Performance

Awatar użytkownika
Adams
fanatyk nissana
Posty: 297
Rejestracja: 2009-12-09, 21:29
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Adams » 2012-01-16, 16:31

Z przyjemnością mogę oświadczyć, że adaptery pasują :) Jest jeszcze kilka drobiazgów do poprawienia, znalezienie dobrych śrub i muszę zobaczyć jak sprawa prześwitu przy jednym z wahaczy jak auto stanie na kołach ale generalnie jest git! Spasowanie zacisków/klocków do tarczy oceniam na bdb :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

:mrgreen:

foo
fanatyk nissana
Posty: 1783
Rejestracja: 2009-12-09, 13:46
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: foo » 2012-01-16, 17:59

Obrazek
Pięknie wyszedł wam ten mod, hehh przy tej tarczy z klocków zrobiły się klocusie ;)

Awatar użytkownika
TomyDDC
fanatyk nissana
Posty: 523
Rejestracja: 2009-12-07, 20:22
Lokalizacja: Stefanów/Radom
Kontakt:

Post autor: TomyDDC » 2012-01-17, 19:18

Ciesze się, że Adaptery pasują. Teraz pracuję nad 2 nowymi modami ale to niebawem pewnie opiszę :P
Pozostaje już tylko poskładać auto w całość i testy :D :arrow:
DDC-Performance

Awatar użytkownika
BeNeK
fanatyk nissana
Posty: 776
Rejestracja: 2011-10-02, 11:19
Lokalizacja: Kielce

Post autor: BeNeK » 2012-10-10, 17:36

Obrazek
Odkop :mrgreen:

Dzieje się coś w temacie tej jak że zacnej s14'tki ? :-D
Obrazek

SPRZEDAM Dwu Tłoczkowe Big Break Kit'y do b13/n14/n15 . Więcej info PW

Awatar użytkownika
EnDrIu
fanatyk nissana
Posty: 780
Rejestracja: 2009-12-08, 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: EnDrIu » 2012-10-10, 22:14

Ponoc niedlugo wyjedzie :lol:

Awatar użytkownika
Wieshaq
fanatyk nissana
Posty: 1725
Rejestracja: 2009-12-06, 18:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wieshaq » 2012-10-11, 08:03

EnDrIu pisze:Ponoc niedlugo wyjedzie :lol:
Nie no przecież pogoda się psuje trzeba poczekać do wiosny 8-)
Była Y10 2.0D
Była W10 1.6
Była P11 2.0TD
Była K11 1.0 Jive
Było jakieś kombi, i kolejne kombi.
Teraz jest Smok chociaż z fabryki wyjechał jako Subaru Forester ;-)

Awatar użytkownika
TomyDDC
fanatyk nissana
Posty: 523
Rejestracja: 2009-12-07, 20:22
Lokalizacja: Stefanów/Radom
Kontakt:

Post autor: TomyDDC » 2012-10-24, 14:14

Jak tam Adams idą sprawy z 200sx-em :?:
Dziś będę w wawce więc wieczorem mogę podjechać i pogadamy.
Mam kilka fajnych pomysłów :arrow:
DDC-Performance

Awatar użytkownika
Adams
fanatyk nissana
Posty: 297
Rejestracja: 2009-12-09, 21:29
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Adams » 2012-11-19, 16:06

A więc odkopując - coś tam od czasu do czasu przy nim grzebię, w sumie zostało już bardzo mało do zrobienia (nie licząc poprawek bo takowych się niestety spodziewam). Wszystko rozbija się o poważne deficyty czasu. Tak czy inaczej podwozie już odmalowane, teraz zajmuję się duperelami w stylu zaślepki, blaszki, śrubki, kabelki i inne pierdoły. Niebawem wrzucam sanki, które niewykluczone że będą wymagać ponownego (X_x) demontażu i przesmarowania poliuretanów.
Tak to teraz wygląda:

Obrazek
Obrazek

trudno zrobić sensowne photki w tym oświetleniu....

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaprezentuj Swoje Nismo”