Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[Sunny] "Nissan Sunny z LPG, okazja 2600" czyli N1

Moderatorzy: Seba WWA, Ryba, Sajmooon, janusz, Zielkq

.Marcin
nowy na forum
Posty: 12
Rejestracja: 2011-11-07, 22:42
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

[Sunny] "Nissan Sunny z LPG, okazja 2600" czyli N1

Post autor: .Marcin » 2011-11-08, 01:33

Witam!
Po prawie miesiącu przygód z nissanem (od 12.10.2011) postanowiłem napisać o nim kilka słów. Na wstępie zaznaczę, iż z zasady jest to auto do ekonomicznej jazdy po mieście i nie wymagam od niego, żeby było piękne, a jedynie po woli staram się ogarniać mechanicznie różne ciekawe "druty" poprzedniego właściciela. A więc obiecane kilka słów:

Silnik:
1.6, 90km puści chmurę jak się ładnie poprosi

Nadwozie:
Rudej nie widać, kilka odcieni czerwonego, czarny mat na masce (podkreśla jego moc i drapieżność) i trochę szpachli tu i tam

Body-kit:
Jak to w wersji SR udaje GTi :p

Wnętrze:
Trochę trzeszczy, trochę skrzypi i fotel kierowcy mam z jakiejś dziadkowej wersji w kolorze beżowym :p (nie ma ktoś na zbyciu fotela szofera od GTi?)

Wydech:
Udaję Hondę 1.3, będzie trzeba go wyciszyć.

Koła:
Obręcze 14" ze stopów ciężkich, pomalowane na śnieżnobiałą biel.

Plusy:
-Jest tani
-Tanio jeździ
-Koła się kręcą
-Za cenę dobrego Cinqecento z gazem mamy jeżdżącego, mało skorodowanego Nissana
-To nie jest Cineqcento


Wady:
-Sprzęgło wymaga wymiany
-Wydech trzeba wyciszyć :p
-Przeguby zaczynają popukiwać
-Silnik na zimno lekką chmurkę puścił, zobaczymy czy oleju będzie ubywać, jeśli tak to na wiosnę się remont zrobi :p
-Na benzynie chodzi tylko do 2,5tyś.

Obrazek

Foto z ogłoszenia:

Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

______________
18.10.2011:
Przed zimą trzeba pospawać wewnętrzną stronę nadkoli z tyłu, bo jak zacząłem dziubać, to wykładzinę w bagażniku zobaczyłem :) Na szczęście mocowania kielichów całe.

Nowy gadżet w drodze:

Obrazek

______________
26.10.2011

Urwał się wydech (wypadła całkiem rura z flanszy łączeniowej na zgrzewie, bo jak się okazało jeden wieszak się złamał i latał sobie końcowy wydech :p), ale, że miałem 2h na zrobienie tego i brak kanału to obspawaliśmy tylko dookoła ile się dało to łączenie - chociaż się nie urwie drugi raz, a teraz zostało poprawić dospawane mocowanie, bo za wysoko poszło i wali o podłogę oraz zdjąć cały wydech, zeszlifować smarki na łączeniu i drugi raz elegancko obspawać tam gdzie będzie trzeba poprawić, albo wersja leń i uszczelnić to cementem do wydechu Bosala, który leży na półce specjalnie na tą okoliczność :p

Dodatkowo jeszcze pomalowałem na czarny mat tylny spojler i listwę nad rejestracją: Obrazek, zmieniłem paski alternatora i wspomagania, oskrobałem do żywego ze dwa miejsca na podłodze gdzie baran odłaził i zasmarowałem od nowa, zmieniłem filtr paliwa oraz dobrałem się do pompy paliwa.

Tu się zaczęły jaja, bo ogólnie jest z nim tak od zakupu, że na benzynie chodził do 2,5tys i łapał odcinkę i w sumie to paliłem i jeździłem tylko na gazie :p Ale, że zima idzie to szkoda go mordować, więc postanowiłem zacząć od banałów jak filtr paliwa, ale stary po wymianie w sumie wyglądał na całkiem świeży, więc ktoś pewnie poszedł już tą drogą. Następny krok to była pompa paliwa, ponieważ po zmianie filtra przestał całkiem chodzić (zdjąłem z listwy wtryskowej przewód na próbę czy się po prostu nie zapowietrzył i włączyłem zapłon, pompa chodzi i benzyna się nie pojawia, więc pompką ręcznie przeciągnąłem, benzyna jest powietrza nie ma, zakładam, palę i dupa. Zapala na sekundę i gaśnie.) Po dobraniu się do pompy moje oczy ujrzały na dnie zbiornika jakąś malutką pompę z 2007roku opatrzoną logiem GM. Myślę WTF? ale wyciągam cały kosz z pływakiem, a tam kolejna niespodzianka, mianowicie coś takiego:

Obrazek

Już mnie chyba nic nie zaskoczy. Dla nie wierzących własnym oczom pompa była podłączona na krótko, bez jakiejkolwiek izolacji, a zamiast wtyczki miała dwie nie osłonięte metalowe wsuwki i to sobie elegancko pływało w zbiorniku. Miałem farta, że od zakupu nie dolałem benzyny, tylko cały czas ledwo na dnie coś było, bo bym nauczył Sunny latać ;p Operacja zakończyła się zmianą pompy na coś bardziej męskiego - akurat na półce zalegała od Accorda 2.3iSR, napompowałem dwa razy i od dotknięcia zapalił na benzynie od razu. Jednak dalej efekt odcinki zarówno na postoju jak i w czasie jazdy pozostał. Następna stacja - przepływomierz.

__________
07.11.2011

Dzisiaj spędziłem chwilę czasu z Sunny w garażu i między innymi wykręciłem świece i oto co ujrzałem:

Obrazek

Już sam stopień ich zapieczenia w głowicy zapowiadał, że może być ciekawie. W sumie to ładna wielokolorowa porcelanka :p Chyba ktoś zapomniał, że świece się wymienia... :-|
A jako, że świece były już out to zmierzyłem kompresję i pierścienie ładnie olej puszczają, bo jest równiutko po 16 na wszystkich garach :p Ale również nie wykluczone, że ktoś go doprężył, bo coś tam w latach świetności było przy nim robione - ktoś pomalował blok na czarno, więc przynajmniej silnik z budy wyjął. :)
Aha, no i przy okazji sprawdziłem, że kolektor dolotowy ma oznaczenie 73C, a z tego co wyczytałem to chyba ten "lepszy"? :)

Poza tym przymierzam się do przerobienia tego dziadostwa na mikserze na sekwencję, zrobiłem nim już ze 2tyś. km i póki co z przygodami, ale jeździ :)
Ostatnio zmieniony 2014-01-25, 15:38 przez .Marcin, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
DubSon
fanatyk nissana
Posty: 2938
Rejestracja: 2011-07-14, 13:23
Lokalizacja: WLKP / St. Tuchorza

Post autor: DubSon » 2011-11-08, 08:23

Ja mojego też kupiłem za podobne pieniążki :)
Także miałem z nim parę przygód, ale teraz już w miarę jest okej.

Maska wróci do czerwonego ?

Awatar użytkownika
Pawel18PL
fanatyk nissana
Posty: 2592
Rejestracja: 2009-12-09, 07:22
Lokalizacja: ObywatelŚwiata

Post autor: Pawel18PL » 2011-11-08, 09:45

Jak na benzynie ma coś a`la odcinkę przy 2,5krmp to sprawdź przepływomierz.
Do zabawy
SR20DE N/A+
SR20DE + SUPERCHARGER
SR20VE + jakieś dmuchanie
DailyCar
1.2 TSI
viewtopic.php?t=474 -> Odbudowa 100 nx

Awatar użytkownika
DubSon
fanatyk nissana
Posty: 2938
Rejestracja: 2011-07-14, 13:23
Lokalizacja: WLKP / St. Tuchorza

Post autor: DubSon » 2011-11-08, 11:16

Mój miał odcinkę przy 2,5kRPM jak czyściłem przepustnicę i przepływkę specjalnym zmywaczem w szpraju ;) po przepaleniu chodził już bdb :)

Awatar użytkownika
lukasgt
fanatyk nissana
Posty: 779
Rejestracja: 2009-12-20, 22:26
Lokalizacja: praga północ

Post autor: lukasgt » 2011-11-08, 22:01

witaj marcel :mrgreen:

na żywo to świetnie wygląda-bedziemy mogli się za to mierzyć na kresce-masy z almerą podobne,silniki te same!!
ps,masz kolektor 73 c więc wersja ma 100km a nie 90...
Robimy PSSST,195km300nm program by Coobcio

Saab znajdzie nowego wasciciela,zapraszam na Pw

Awatar użytkownika
Ryba
fanatyk nissana
Posty: 2862
Rejestracja: 2009-12-13, 09:18
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Ryba » 2011-11-08, 22:07

Podobny do Lesiowego :) Powodzenia i bezawaryjności :-)

.Marcin
nowy na forum
Posty: 12
Rejestracja: 2011-11-07, 22:42
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: .Marcin » 2011-11-09, 02:56

Będę musiał się zająć tym, bo jak go będę chciał przerobić na sekwencję to benzyna musi chodzić perfekt. Ale podejrzewam, że przepływka padła całkiem od wystrzałów na LPG. Ogólnie przed zimą plan jest taki, że zaspawam tylne nadkola, przejże, zabezpieczę i jak będzie potrzeba obspawam podłogę, żeby na wiosnę nie było tragedii i jak do wiosny coś z niego zostanie to się ogarnie silnik, żeby na zimnym nie puszczał chmury, no i nadwozie się porobi, żeby szpachli nie było (nie licząc tylnych reperaturek). Maska będzie na pewno zmieniona, bo ta była puknięta i blacha od wzmocnień się oderwała, ogólnie to się przełamywać zaczęła, sztywności żadnej nie ma i jak się drutem podpiera to się gibie jak głupia. A czy wróci do czerwonego to nie wiem, zobaczymy bo ta czarna mi się na początku nie widziała, ale jak już się człowiek przyzwyczaił i na dodatek w połączeniu z tylnym spojlerem i listwą nad rejestracją w macie jest już nie taka zła... :)

Dzisiaj zmieniłem świece i efekt piorunujący :) Jeszcze profilaktycznie kopułka i kable jakieś wlecą, chociaż wyglądają na dość świeże (ale raczej wątpię, żeby ktoś je zmieniał i stare świece zostawił...). A jakie kable polecacie, żeby za 2 miesiące znowu nowych nie szukać?

Awatar użytkownika
Gaweł
aktywny forumowicz
Posty: 194
Rejestracja: 2010-04-15, 22:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Gaweł » 2011-11-09, 08:23

Seiwa, made in Japan. Będzie dobrze i niedrogo :)

Przy okazji odkręć kopułkę aparatu zapłonowego i przetrzyj sobie styki pilniczkiem.
Leon III FR 1.4 TSI 164KM/271Nm
Obrazek
http://www.rajdoactive.pl
Opony sportowe, Oleje Millers Oils, Wyposażenie rajdowe RRS i Schroth
tel. 534820535

Awatar użytkownika
Lubsons
wiem o czym pisze
Posty: 72
Rejestracja: 2011-06-18, 12:30
Lokalizacja: Warszawa-Grochów

Post autor: Lubsons » 2011-11-13, 22:08

o kurna ja czatowałem na to sunny miałem nawet już po to jechać ale widzę że mnie uprzedziłeś :D teraz miło popatrzyć jak się bawisz powodzenia :D
:)

Awatar użytkownika
sydney_92
nowy na forum
Posty: 39
Rejestracja: 2010-11-06, 22:05
Lokalizacja: Wisła

Post autor: sydney_92 » 2011-11-14, 10:17

.Marcin pisze:A jakie kable polecacie, żeby za 2 miesiące znowu nowych nie szukać?
Ja polecam Sentech albo Janmor.. Mam nowki Sentecha tylko jedyne co to jedna fajke mi wypycha, musze dodatkowa dziorke zrobic na upust powietrza.. :)
..::Nigdy nie mów nigdy::..

Awatar użytkownika
Dodo
fanatyk nissana
Posty: 1731
Rejestracja: 2009-12-09, 10:10
Lokalizacja: Manieczki

Post autor: Dodo » 2011-11-14, 11:19

widzę że ostatnio sunny przeważa w modach :mrgreen: i o to chodzi bo nie można doprowadzić do zaginięcia tego fajnego autka :-P
Ryba pisze:Podobny do Lesiowego
no nawet bardzo :-P
z NISSANEM od 2006r. :)
GTI :P "jedyna taka" sprzedana

Awatar użytkownika
dylson
fanatyk nissana
Posty: 2123
Rejestracja: 2009-11-29, 13:53
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: dylson » 2011-11-14, 16:53

sydney_92 pisze:Ja polecam Sentech albo Janmor..
Jedne z tanszych i gorszych produktow, lepiej doplacic i kupic cos dobrego i markowego.

.Marcin
nowy na forum
Posty: 12
Rejestracja: 2011-11-07, 22:42
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: .Marcin » 2011-11-14, 17:24

Miałem kiedyś Seiwe w Swifcie GTi i dawały radę, więc pewnie kupię Seiwę. Janmor kiedyś kupiłem do Carismy i po 2 m-cach zaczęły dostawać przebicia, poza tym teraz są w Sunny założone.
Sunny mi się zawsze podobały w 2ch drzwiach. Nie jest tak popularne i łatwiej dostać za rozsądne pieniądze w w miarę dobrym stanie jak np. Civica V-gen, a zakup auta miał się oprzeć na max. 3tyś. pln, bo mam jeszcze Saaba na utrzymaniu :)

Awatar użytkownika
lukasgt
fanatyk nissana
Posty: 779
Rejestracja: 2009-12-20, 22:26
Lokalizacja: praga północ

Post autor: lukasgt » 2011-11-15, 22:28

oj a po co się tak chwalić-ja tez mam jescze saaba :mrgreen:

dobra,dobra kiedy robimy kreskę z almerką marcelu??
Robimy PSSST,195km300nm program by Coobcio

Saab znajdzie nowego wasciciela,zapraszam na Pw

.Marcin
nowy na forum
Posty: 12
Rejestracja: 2011-11-07, 22:42
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: .Marcin » 2011-11-16, 00:10

Jak zrobię sprzęgło, bo po jednym starcie by padło :p

[ Dodano: 2011-11-26, 02:59 ]
Dzisiaj zakupiłem nabę do wyżej zamieszczonej kierownicy od kolegi "Osa" (szybko, sprawnie i na temat, polecam z czystym sumieniem), a w najbliższym czasie wrzucę trochę zdjęć z konserwacji podwozia, spawania prawego, tylnego kielicha amortyzatora, no i wpadnie pompa paliwa od GTi, fotel kierowcy, zderzak innego typy od GTi - "na zimę" i czerwona maska w stanie "igła" od kolegi "gikerone" jak tylko się zmobilizuję na wyjazd do Radomia.
Dodatkowo Lukas mnie namawia na wałki i kolektor od Sentry USDM za nie duże pieniądze. Pytanie tylko czy podejdzie to P&P, a jeśli nie to co trzeba przerobić, bo na forum nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi, tylko tyle o wałkach, że trzeba odkręcić sprzęgło od zmiennych faz, czy jakoś tak... Może ktoś coś więcej powie na ten temat?

[ Dodano: 2011-12-05, 02:52 ]
Zdjęcia z jakiejś starej sesji kiedyś tam:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

[ Dodano: 2012-01-10, 03:13 ]
Ostatnio zmieniłem kompletne sprzęgło z łożyskiem (docisk jeszcze oryginał, tarcza chyba też, tylko pewnie nabijana, co ciekawe zamiast sprężynek miała gumy) oraz dzisiaj przyszły nowe amortyzatory na przód i zamontuje je jak dostanę sprężyny nie cięte szlifierką. Tutaj po raz kolejny pozdrawiam poprzedniego właściciela. :-x

[ Dodano: 2012-01-12, 23:30 ]
Dzisiaj Sunny dostało nowe japońskie kable zapłonowe Seiwy:
Obrazek

[ Dodano: 2012-01-19, 02:20 ]
Wczoraj w nocy się wziąłem za amortyzatory i sprężyny, wrzucę kilka fotek:
Hardcorowa gleba zrobiona za pomocą szlifierki kątowej out:
Obrazek

Zmontowane:
Obrazek

Przed:
Obrazek

Po:
Obrazek

Zabrakło tylko czasu na ogarnięcie tyłu, ale się zrobi, bo wygląda jak startujący dragster teraz z dupą na glebie :p

Dodatkowo dzisiaj zmieniłem ramkę na tablicę z tyłu i jakoś "po ludzku" ją umocowałem, bo stara brzęczała nie ludzko.

[ Dodano: 2012-04-10, 03:18 ]
Dawno nic nie pisałem, a w lutym zmieniłem uszczelkę pokrywy zaworów na Erlinga i dolot w Nissanie, bo puszka była popękana jak się okazało i wpadła rura dolotowa od CRXa Del Sol i puszka od Accorda 2.3iSR, bo akurat na półce zalegało, zmieniłem mixer od gazu i samochód mniej pali, lepiej chodzi, ogólnie zabieg na duży "+".
Obrazek

W marcu zregenerowany kompletnie został rozrusznik.

W kwietniu Nissan został zarejestrowany (w końcu), dostał nową maskę w kolorze i czarne alu siatki zamiast dziur na nigdzie nie dostępne halogeny.
Foto:
ObrazekObrazek


Dzisiaj dopadła mnie myśl o sprzedaniu, zobaczymy może trafi się chętny, bo OC mnie więcej na niego kosztuje jak to warto, tym bardziej, że kończę po woli Saaba składać i drugie auto raz, że będzie zbędne, a dwa, że opłaty będę musiał zrobić, bo na holenderskich numerach jeszcze Saab stoi...

ROKI
aktywny forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: 2010-01-31, 11:19
Lokalizacja: W-WA BRD

Post autor: ROKI » 2012-04-23, 22:12

jutro obejrzymy :->
:D
190KM/245Nm w Lamusie i 125KM w 4x4 hr-v

.Marcin
nowy na forum
Posty: 12
Rejestracja: 2011-11-07, 22:42
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: .Marcin » 2012-04-30, 12:20

Sprzedany. :(

Zablokowany

Wróć do „Zaprezentuj Swoje Nismo”