Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Gdzie i jak umieścić subwoofer ?

Moderatorzy: janusz, Zielkq, sergiej

Awatar użytkownika
theant
wiem o czym pisze
Posty: 65
Rejestracja: 2009-12-10, 10:59
Lokalizacja: Warszawa - Praga
Kontakt:

Post autor: theant » 2009-12-22, 15:06

DJSzmer pisze:Głośnik to dobra, stara konstrukcja Boss.
Skrzynia zamknięta 20L, z kątem nachylenia 45* lub tłumiona gąbką akustyczną.
20l od biedy powinno starczyć, ale nie wiem czy nie będzie miał za twardo w takim małym litrażu.
DJSzmer pisze:2Cewkowych głośników nie polecam zasilac każdej z oddzielnego kanału!
Tak wiem walnąłem głupotę, za co przepraszam że mogłem wprowadzić w błąd.
Nissan N16 '01 2.2Di +CAI -EGR
Przód: JVC KD-G322 +Hertz DSK 165 v2
Bagażnik: CarPower HPB-602 +STX GDN 30-300-4 AP@17l closed

Awatar użytkownika
Szymeq
fanatyk nissana
Posty: 3068
Rejestracja: 2009-11-29, 19:47
Lokalizacja: Wawa Zachód
Kontakt:

Post autor: Szymeq » 2010-01-13, 09:37

Wczoraj bawiłem sie w wycinanki i zrobiłem szablon jak by to miało wyglądać ... hmm to miejsce z boku mało pojemne jest .. głosnik jedynie by wszedł w górnym prawym rogu...
tak to by wyglądało ...
Z nissanem od 2005 roku :)

Awatar użytkownika
Szymeq
fanatyk nissana
Posty: 3068
Rejestracja: 2009-11-29, 19:47
Lokalizacja: Wawa Zachód
Kontakt:

Post autor: Szymeq » 2010-01-22, 10:27

No to stało się :-)
Zrobiłem zabudowe która wymaga jeszcze poprawek min. uszczelnienia pudła rezonansowego, ładniejsze ułożenie kabli, osłona na wzmacniacz itp. Przpraszam za jakość zdjęć ale robiłem tym co miałem pod ręką - czyli telefonem. Zabudowa taka bo zależało mi aby stracić jak najmniej funkcjonalności małego bagażnika.
Zaczynając od początku.
Na wstępie wyciołem uchwyt mocujący koło i zaczołem wykładać spód matami. Maty kupiłem w pobliskim sklepie BOLL flex. Lecz chyba długo leżały bo były pokryte kurzem - wziołem razem z kartonem i w domu okazało się, że są nieco popękane ... ale poradziłem sobie i zrobiłem sobie puzle :-D

Obrazek

Następnie z kantówki 4x2 cm zrobiłem ramkę. Przez to podłoga sie podniosła o 4 cm i swobodnie mogłem osadzić głośnik .. montując go od spodu aby jak najmniej wystawał do góry.

Obrazek

Następnie zaczołem obijać listwy. Pod każdą listwę podklejałem uszczelki okienne aby zmiejszyć szczeliny które są w krzywiźnie podłogi oraz aby zapobiec ewentualnemu rezonansowi listew z podłogą.

Obrazek

Potem wziołem się obijanie i wycinanie otworu pod głośnik tak aby głośnik wszedł we wnękę leżącej, odwróconej felgi zapasu. Pokrywa jest z mdf o grubości 20mm.

Obrazek

Osadziłem głośnik i zaczeło się monotonne wycinanie formatek aby dopasować do krzywizn bagażnika aby jak najwięcej uszczelnić.

Obrazek

Pod głośnikiem wymościłem watą głośnikową ale zastanawiam się czy aby nie dać gąbki ze stożkami.... zobaczymy jeszcze.

Po bokach było więcej gimnastyki. Przymocowałem kondensator tak aby był jak najbliżej wzmacniacza. Miałem umocować go przed wzmacniaczem (pomiędzy siedzeniem a wzmacniaczem ) ale wtedy musiał bym kombinować gdyby trzeba było złożyć tylne oparcie - więc kondensator wylądował we wnęce. Popodłączałem wszystko zgodnie z zasadami, naładowałem kondensator i zaczołem odsłuch. Gra całkiem przyzwoicie lecz czuć, że jednak są przedmuchy w obudowie i trzeba bedzie to uszczelnić.
Wyglada to tak

Obrazek

Pokrywa w której osadzony jest głośnik jest na zawiasach i odchyla się do tyłu / na oparcie kanapy i wtedy można swobodnie wyjąć zapas. Pomiedzy pokrywą a oparciem powstała wnęka w której znalazł się lewarek oraz trójkąt - teraz nie będą brzęczały i turlały sie po bagarku.
Pozostało jeszcze obicie oparć kanapy, wypełnić wnękę z lewej strony ( na zdjęciu jej nie widać - tam będzie gaśnica ) oraz wykonanie jakiejś osłony z gęstej siatki na kable i wzmacniacz aby jakieś wrzucone zakupy nie narobiły bałaganu.
Dałem jeszcze materiał dźwięko przepuszczalny na osłonie głośnika aby jakieś okruchy/ drobiny nie wpadły do głosnika lecz zbyt mocno wibrowała i ją ostatecznie zdjołem. Muszę ja przykleić do kratki głośnika wtedy nie będzie wibrować... chyba :-> .
na razie głośnik się wygrzewa na 1/2 mocy.
Z nissanem od 2005 roku :)

Awatar użytkownika
ANDREW
fanatyk nissana
Posty: 682
Rejestracja: 2009-12-10, 12:25
Lokalizacja: Lodz,Kutno

Post autor: ANDREW » 2010-01-22, 10:44

Super to wygląda no i praktycznośco bagażnika nie straciłeś.

Awatar użytkownika
Szymeq
fanatyk nissana
Posty: 3068
Rejestracja: 2009-11-29, 19:47
Lokalizacja: Wawa Zachód
Kontakt:

Post autor: Szymeq » 2010-01-26, 08:59

No i niemalże skończyłem . Zakupiłem maty wygłuszające z filcem i powyklejałem wszystkie dziury które znajdowały się w pudle rezonansowym. Zupełnie inaczej teraz zaczeło grać :mrgreen:
Z nissanem od 2005 roku :)

Awatar użytkownika
DJSzmer
fanatyk nissana
Posty: 555
Rejestracja: 2009-12-01, 09:13
Lokalizacja: Ostrołęka KURPIE
Kontakt:

Post autor: DJSzmer » 2010-01-26, 12:41

wzorowo
UWAGA!
- Sprzedam silver/red tarcze do zegarów P10 Diesel
- Alufelgi ALUTEC made in germany
- Komplet nakrętek + 4szt. nietypowe z kluczem
- popielniczkę do P10
- słupki SLX do P10
- TASHKI, panele drzwiowe do P10

>>> 8.10.2011 ;( <<<

Nissan Primera P10 2.0 Diesel SLX Hot_Red
VW Polo 9n 1.4 TDI Hell_Red
BMW 118d E87 Devil_Havana
Obrazek

Awatar użytkownika
Szymeq
fanatyk nissana
Posty: 3068
Rejestracja: 2009-11-29, 19:47
Lokalizacja: Wawa Zachód
Kontakt:

Post autor: Szymeq » 2010-01-26, 20:54

W tym miejscu chciałbym podziękować DjSzmerowi za wsparcie techniczne, za dobór sprzętu ( co w moim przypadku nie było łatwe) i czasem łopatologiczne wykładanie tematu.
Dzięki kolego :-)
Z nissanem od 2005 roku :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”