Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Maxima A32 3.0 nie pali!!!rece opadaja...

Moderator: janusz

kozzi20
nowy na forum
Posty: 7
Rejestracja: 2012-09-10, 17:32
Lokalizacja: Krakow

Maxima A32 3.0 nie pali!!!rece opadaja...

Post autor: kozzi20 » 2013-01-18, 22:52

To już pół roku jak nie mogę jeździć swoja ukochana Maxima (A32 3.0 automat),i skonczyly mi sie juz pomysly.
Brak iskry, rozrusznik kreci jak poje....any.
Duzo czytalem co może być nie tak, wszystko od razu weryfikowal mechanik i dupa!!
Oc i przeglady trzeba placic a z auta pożytku żadnego. Bardzo nie chce jej sprzedawac , ale powoli zaczynam nad tym myslec.
Jeżeli jest jeszcze jakiś śmiałek który zamieni moja padniętą żabę w funkcjonującą księżniczkę to proszę o kontakt 504 008 746 , byłoby dobrze gdyby ktos mógł popdjechac, dotknąć, powąchać i może rzuci nowe swiatlo na sprawe. Pisanie co może być nie tak już raczej nic mi nie da , potrzebuje konkretnej pomocy bo to już za długo trwa.
Dzięki z góry i pozdrawiam.
Kraków i okolice.

Awatar użytkownika
podj
fanatyk nissana
Posty: 290
Rejestracja: 2010-01-02, 22:35
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: podj » 2013-01-18, 23:37

Iskra i paliwo jest ??

Awatar użytkownika
maximastegna
wiem o czym pisze
Posty: 77
Rejestracja: 2011-02-27, 17:36
Lokalizacja: Stegna

Post autor: maximastegna » 2013-01-19, 10:22

a podlaczales do kompa?
jak tak to co ci wyszlo?

kozzi20
nowy na forum
Posty: 7
Rejestracja: 2012-09-10, 17:32
Lokalizacja: Krakow

Post autor: kozzi20 » 2013-01-19, 21:29

Nie pokazało błędów.....
Paliwo jest. Zaraz posypie się wiele opinii co to może być i bardzo wam za to dziękuję, ale potrzebuje kogoś kto osobiście może na to zerknąć albo zna kogoś w Krakowie kto może mi pomóc.

Awatar użytkownika
GRZECHu
fanatyk nissana
Posty: 2365
Rejestracja: 2009-12-06, 19:54
Lokalizacja: z internetu
Kontakt:

Post autor: GRZECHu » 2013-01-20, 11:32

kozzi20 - wygląda na post zdesperowanego mechanika, podjął się i nie podołał. Jak chcesz rzeczowej pomocy musisz troszkę więcej napisać niż "od razu weryfikowal mechanik i dupa"

Napisz dokładnie co weryfikowałeś. Czy na pych pali? Samo się tak stało czy np po wyjęciu skrzyni lub rozrusznika? Które czujniki sprawdzałeś?
100nx - sprzedany
MAXIMA A32 - sprzedana
Maxima A33 - sprzedana
rower - w użyciu ;)
--
"Taki ze mnie Maxi Gaz" :)

Lombardo88
fanatyk nissana
Posty: 1189
Rejestracja: 2009-12-08, 22:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lombardo88 » 2013-01-20, 16:37

wrzuć filmik jak to kręci. widok na zegary najlepiej daj.

Awatar użytkownika
Medall
doświadczony forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: 2013-01-07, 21:37
Lokalizacja: SC

Post autor: Medall » 2013-01-20, 16:43

Albo po prostu zaprowadź do mechanika z PRAWDZIWEGO zdarzenia, szkoda auta które stoi pół roku.
"Nie założysz mi kagańca, nie próbuj zakładać smyczy..."
eN 16

kozzi20
nowy na forum
Posty: 7
Rejestracja: 2012-09-10, 17:32
Lokalizacja: Krakow

Post autor: kozzi20 » 2013-01-20, 20:10

Jest to automat wiec na pych odpada, przestala palic po 2 tygodniach stania. Od tamtej pory sporadycznie zapalila. Tak jak pisalem wczesniej brak bledow.
Wymienilem czujnik walu ten przy skrzyni. akumulator jest ok, uziemialem dodatkowo silnik, paliwo jest , iskry brak. 2 miesiace przed awaria byl regenerowany rozrusznik , ale kreci, a w ciemno nie bede kupowal. Nie mam od kogo podmienic bo za duzo Maxim nie jezdzi po Krk.
Jestem zdesperowany to fakt,kto by nie byl po takim czasie? Ale mechanikiem nie jestem, dlatego tez nie powiem dokladnie co bylo sprawdzane a co nie, staralem sie przekazywac wszelkie potrzebne informacje mechanikowi, i tak pol roku minelo (mechanik to znajomy a mi poczatkowo sie nie spieszylo)
Podobno zapala jak jest troszke cieplej, ale czy 10/10 razy to nie wiem.kiedys odpalila jak byl mroz wiec dalej zero wnoskow.
A co do tego---> "mechanika z prawdziwego zdarzenia " to wlasnie pytam sie .....kto pomoze w temacie, kto sie zna na tej japonskiej suce i jej przypadlosciach?
Do tej pory moj mechanik mnie nie zawiodl, poza tym jest bardzo ambitny , a i tak nic nie znalazl:( Moze ktos juz mial taka przypadlosc (w Krakowie , bo na forum to widze ze co druga nie pali;P)
Zaczynam juz za nia tesknic bo takich aut juz nie robia. Nie chce jej sprzedawac, ale nie jezdzi!!!
Jest to moje autko na zime, a w tym roku zimy niestety nie zobaczy.
Postaram sie o filmik , aczkolwiek jest to brak iskry i mozna sie spodziewac co bedzie na filmiku:) watpie ze cos wniesie, ale i tak nagram.

Lombardo88
fanatyk nissana
Posty: 1189
Rejestracja: 2009-12-08, 22:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lombardo88 » 2013-01-21, 06:10

jak wątpisz to nie wrzucaj. odpaliłem już wiele maxim, które rzekomo nie dało się odpalić u najlepszych mechaników. to nie pojazd kosmiczny, ale jednak trzeba wiedzieć gdzie szukać przyczyn.

kozzi20
nowy na forum
Posty: 7
Rejestracja: 2012-09-10, 17:32
Lokalizacja: Krakow

Post autor: kozzi20 » 2013-01-21, 13:58

Spoko, wrzuce .
Kazda pomoc sie liczy. Moze sie czegos tam dopatrzysz....
Dla mnie, jako laika to naprawde bedzie komedia jak sie okaze ,ze po filmiku rozkminisz co nie gra, a moj czlowiek rozgrzebal pol auta i dalej nie wie ocb:)))))
Szkoda ze nie jestesmy po sasiedzku bo wlasnie kogos takiego szukam , Dr. Maximusa ;)

Awatar użytkownika
Szalony
fanatyk nissana
Posty: 1017
Rejestracja: 2009-12-08, 13:05
Lokalizacja: Czę100chowa

Post autor: Szalony » 2013-01-23, 15:45

Lombardo przysłał mi na meila filmik z próby odpalenia wozu.
Pytanie pierwsze... czy zapala Ci się lampka od CE, bo niestety na filmiku tego nie widać ?
Kolejna sprawa, to nie wychylająca się wskazówka obrotomierza podczas próby odpalenia ....
Wspomniałeś, że wymieniałeś czujnik wału ten przy skrzyni ...... propnuję sprawdzić czy na pinach 44 i 49 w kompie pojawia się sygnał podczas próby odpalenia.
Skoro komputer nie podaje sygnału na obrotomierz, to najprawdopodobniej nie poda również sygnału na cewki.... czegoś mu ewidentnie brakuje i nie odpala wozu
Dla testu spróbowałbym jeszcze odpiąć wtyczkę od czujnika wału tego przy kole pasowym i spróbować odpalić ........ chyba, że już to robiłeś, to nie ma tematu :)
└(-.-)┘┌(-.-)┘┌(-.-)┐└(-.-)┐

Lombardo88
fanatyk nissana
Posty: 1189
Rejestracja: 2009-12-08, 22:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lombardo88 » 2013-01-23, 19:38

no i nie muszę się produkować, bo właśnie miałem szczegóły naszej rozmowy zamieścić w temacie :) jak Ci wczoraj mówiłem próba z odpięciem czujnika była i jednak nie odpaliła ponoć.

darkuss
nowy na forum
Posty: 19
Rejestracja: 2012-08-12, 22:48
Lokalizacja: Zamość

Post autor: darkuss » 2013-01-23, 21:37

U mnie tak było że raz obrotomierz chodził ,to odpalała ,jak nie chodził to zapomnij.
Pomogła wymiana czujnika przy skrzyni biegów i dobre uziemienie.Lombardo pamiętasz wtedy gdy króciutko stacyjkę naciskałeś to łapała częściej?
I jeszcze jedna bardzo ważna uwaga : to że rozrusznik kręci to nie znaczy że jest dobry !
Mogę to udowodnić .
W ogóle to powiedz że zapraszasz na zlot do Krakowa i darmowe piwo ,to może się wybierze do Ciebie ekipa maxireanimacyjna :)))

Lombardo88
fanatyk nissana
Posty: 1189
Rejestracja: 2009-12-08, 22:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lombardo88 » 2013-01-23, 21:50

darkuss, dobrze gada. polać mu! :)

[ Dodano: 2013-01-23, 21:53 ]
Szalony, pozostał wątek immo. ja się nie wypowiem, bo w ameryce brak takich rzeczy.

kozzi20
nowy na forum
Posty: 7
Rejestracja: 2012-09-10, 17:32
Lokalizacja: Krakow

Post autor: kozzi20 » 2013-01-23, 23:12

Na wstepie chcialem bardzo podziekowac Lombardo, bardzo poczciwy gosc,i bardzo mnie podbudowal, malem juz dylemat czy warto jezdzic autem ktorego nie ma kto naprawic w razie czego, a tu jak z nieba mi spadl chlopaczyna.
Ale wystarczy juz tych pochwal , bo autko jeszcze nie zrobione;))
Rozmawialem z mechanikiem i jutro lub pojutrze bedzie dzwonil do Ciebie (Lombardo) po nowe pomysly. Ja tego nie ogarniam za bardzo bo nie jestem elektrykiem.
Czujnik odpinalem juz , ale dalej nie odpalila.CE na 99% sie zapala z tego co pamietam, jutro jeszcze zweryfikuje na 100%
Z tym zlotem to fajna sprawa, juz nawet poza wszelkimi usterkami, chetnie zobaczylbym Maxe Szalonego, a jeszcze chetniej bym sie przejechal :mrgreen:
P.S.
Lombardo, zegary jednak nie byly zmieniane tylko cofniete.

Lombardo88
fanatyk nissana
Posty: 1189
Rejestracja: 2009-12-08, 22:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lombardo88 » 2013-01-24, 05:44

mówiłeś,że to 96 rok,więc raczej były dokładane. no chyba że to 97, to może być już polift.

Awatar użytkownika
Szalony
fanatyk nissana
Posty: 1017
Rejestracja: 2009-12-08, 13:05
Lokalizacja: Czę100chowa

Post autor: Szalony » 2013-01-24, 07:55

darkuss pisze:U mnie tak było że raz obrotomierz chodził ,to odpalała ,jak nie chodził to zapomnij.
Dlatego właśnie tak ważne jest sprawdzenie czy do kompa dochodzą sygnały z czujników( zwłaszcza wału), bo na ich podstawie komp wie kiedy ma dać iskrę na poszczególny gar ...... jak mu czegoś brakuje, to wiadomo, że nie da sygnału do fajkocewek.


Taka diagnoza auta na odległość, to faktycznie niezbyt prosta sprawa i mało przyjemna. Jak już będziesz u swojego mechanika i będzie sprawdzał, to o czym wcześniej wspomniałem, to dla pewności sprawdźcie jeszcze, czy gaśnie kontrolka od IMHO, czy do fajkocewek dochodzi napięcie.
Pisałeś wcześniej, że kiedyś jak było cieplej to odpaliła. Czy jak już silnik był nagrzany, to były w dalszym ciągu problemy z odpaleniem ?
└(-.-)┘┌(-.-)┘┌(-.-)┐└(-.-)┐

kozzi20
nowy na forum
Posty: 7
Rejestracja: 2012-09-10, 17:32
Lokalizacja: Krakow

Post autor: kozzi20 » 2013-01-25, 20:17

Ok,
dalem swojemu mechanikowi namiar na Lombardo wiec mysle ze autko w koncu ożyje:) kwestia dogrania czasu. Bede informowal na biezaco jak tylko bedzie juz cos wiadomo.
Na filmiku ktory dostales (Szalony) na poczatku widac ze CE gasnie. Pozniej jak krece 2 raz to nie widac bo nie odkrecalem kluczyka do pozycji 0.
Rocznik auta to 95 , pierwsza rejestracja 97 ale wszystko jest z polifta, Jest to wersja exclusive i moze dlatego ma wyposazenie polifta, a moze poprostu w salonie to powkladali bo moj dobry kolega od ktorego kupilem autko mowil, ze byla to wersja pokazowa salonu w DE.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Maxima”