Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[ Almera] ALMERA N16 1.5 2002 - Alka Lalka ;)

Moderatorzy: Seba WWA, Ryba, Sajmooon, janusz, Zielkq

Awatar użytkownika
osiak_89
stały bywalec
Posty: 91
Rejestracja: 2014-06-21, 13:53
Lokalizacja: Gdańsk

[ Almera] ALMERA N16 1.5 2002 - Alka Lalka ;)

Post autor: osiak_89 » 2014-09-07, 15:22

Witajcie,

przed zakupem Almerki przesiedziałem na tym forum sporo czasu także postanowiłem się ładnie przywitać, a przy okazji zasięgnąć trochę informacji.

Egzemplarz przeze mnie zakupiony pochodzi z polskiego salonu, z którego wyjechał w 2002 roku. Jest to wersja przed liftem, motor 1.5 czyli 90km. Ogólnie stan całkiem przyzwoity przynajmniej jak na razie. Blacharsko miał robione progi i kilka lat temu ktoś postanowił zrobić z Almerki garaż, wpasowując się jej w tył. Innych dziwnych zdarzeń nie zlokalizowałem do tej pory. Przebieg aktualny 131 kk km podobnież autentyczny ( ostatnia faktura z 2011 91tys km). Doświadczyłem przygody z blokującym zaciskiem ręcznego ale mam nadzieje, że skutecznie naprawiony :D

Od zakupu zrobione kilka podstawowych rzeczy:

- wymiana oleju na shella 10W40
- filtr Mann
- filtr powietrza Knecht
- filtr kabiny Jc Premium
- pasek alternatora Bosha ( nie było innego )
- klocki przód TRW

Do tego zamontowana sekwencyjna instalacja gazowa STAGA, butla w koło, papierów nie mam pod ręką żeby opisać co dokładnie. Na razie przyjemnie jeździ, nie zauważyłem żadnej różnicy w stosunku do benzyny, ponad tysiąc km bez problemów.

Po wymianie paska alternatora wydaje mi się, że trochę głośniej pracuje silnik, słychać tak jakby szum, klekot dziwny dźwięk ;p wszak pracuje wszystko dobrze ale pozostaje to wrażenie. Wygląda, że pasek jest napięty dobrze (ugina się jakiś nie cały cm pod naciskiem palca).

Z kwestii do zrobienia to:
-klima, która puszcza na "łączeniach" - sprawdzone lampą UV (pozostanie do wiosny)
-opony tył bieżnik 4 mm więc do końca sezonu
-przy okazji jakieś aluski na lato ;)
-wymiana żarówek podświetlenia tablicy zegarów oraz "pokręteł" ( nie podświetla prawej strony zegarów - pół prędkościomierza, benz, temp i pół wyświetlacza oraz dwóch lewych pokręteł)

Przejrzałem manual, tutorial odnośnie wymiany podświetlania zegarów i wydaje się to być w miarę do ogarnięcia, z tym że mógłby ktoś z Was wrzucić np. link do żarówek które będą potrzebne? Oczywiście chodzi mi o światło jak najbardziej zbliżone do fabrycznego lub czysto białe ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zdjęć przez prawie miesiąc nie zdołałem ogarnąć swoich fot ale obiecuje się zmobilizować (powyżej z ogłoszenia) :D na co dzień autkiem poruszam się po Trójmieście i jestem otwarty na wszelkiej maści spoty ;)

pozdrawiam
Michał
Ostatnio zmieniony 2014-09-07, 15:32 przez osiak_89, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Zielkq
fanatyk nissana
Posty: 3591
Rejestracja: 2012-05-31, 09:31
Lokalizacja: Vratislavia
Kontakt:

Post autor: Zielkq » 2014-09-07, 15:28

osiak_89, witamy na forum :)
Opisuj śmiało wszystkie prace wraz z dokumentacją zdjęciową - będzie co czytać na forum. Niech służy bezawaryjnie.

Odeślę Kolegę również do tematu grupy trójmiejskiej w sprawie spotów: viewtopic.php?t=273 :)

Pozdrawiam
Podróże małe i duże
Pomoc prawna: Adwokat Wrocław
Z YT: "JDM wants to be USDM, Euro wants to be USDM and USDM wants to be Euro."

Awatar użytkownika
osiak_89
stały bywalec
Posty: 91
Rejestracja: 2014-06-21, 13:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: osiak_89 » 2014-11-28, 13:42

Almera poza drobnymi eksploatacyjnymi niedociągnięciami pokonuje bez problemu kolejne km ;)

Żarówki w zegarach po kilku przygodach z oprawkami etc w końcu ogarnięte i ładnie świecą. Aktualnie założone zimówki, niestety jakieś z niższej półki - TIGAR. Z tego, co mówił wulkanizator całkiem przyzwoite no ale czas pokaże ;)

przed zimą zmieniłem także płyn chłodniczy na PRESTONA - 4 l koncentratu uzupełnione wodą, wszytsko gra i śmiga, auto się nie grzeje, nie ma żadnych problemów.

Na lato muszę kupić przynajmniej 2 opony i zastanawiam się nad używkami lub nowymi zależy od budżetu. Koniecznie także 4 stalówki albo alu żeby nie przekładać samych opon.

W międzyczasie ogarnąłem pilot centralnego bo już nie przestał ze mną gadać ;)
Wyposażyłem także Alę w kamerkę ;)

Mam nadzieje, że Almerka będzie dalej się tak sprawować ;)

Awatar użytkownika
Medall
doświadczony forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: 2013-01-07, 21:37
Lokalizacja: SC

Post autor: Medall » 2014-11-28, 20:33

Witam kolejną N16 ; ) powodzenia w modach ; )
"Nie założysz mi kagańca, nie próbuj zakładać smyczy..."
eN 16

Awatar użytkownika
osiak_89
stały bywalec
Posty: 91
Rejestracja: 2014-06-21, 13:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: osiak_89 » 2014-12-04, 13:59

Mam do Was pytanie ;)

czy taka lampka podejdzie do mojej almy?

http://allegro.pl/lampka-oswietlenie-ka ... 62114.html

montuje się ją nad lusterkiem o ile dobrze kojarze prawda? Ciężko to zamontować?

Kwestia jeszcze halogenów. Mam w zderzaku czarne atrapy, chciałbym w to miejsce wstawić halogeny? czy jest to dużo roboty? oprócz samych halogenów pewnie jeszcze manetka?:> nie mam tam na przednie halogeny włącznika.

z góry dzięki ;)

Awatar użytkownika
Kwietas
fanatyk nissana
Posty: 1177
Rejestracja: 2010-01-03, 23:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kwietas » 2014-12-04, 17:44

Co do halogenów to sprawdź może, czy masz instalkę pociągniętą i czy czasem jakieś kostki nie wiszą, a tak to pewnie manetka potrzebna i wio.

Awatar użytkownika
osiak_89
stały bywalec
Posty: 91
Rejestracja: 2014-06-21, 13:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: osiak_89 » 2016-04-05, 08:45

Czołem,

od jakiegoś czasu zauważyłem, że przy hamowaniu i skręcaniu słychać dziwne tyrkotanie. Dochodzi gdzieś spod nóg kierowcy.

Wrażenie mam, że to pompa ABS o ile takie coś w ogóle istnieje?:D świecie mi się od zakupu kontrolka ABS i nie ukrywam, że włącza się on dosyć często - za często.

Czy ktoś miał coś podobnego? na dobrą sprawę jest to dźwięk pojawiający się tylko przy małych prędkościach na jedynce lub dwójce i słyszalny np. na parkingu podziemnym. Po wykonaniu manewru za 2 sekundy cisza. Może pompa wspomagania? żadnych innych niepokojących objawów nie ma.

Dzięki za wskazówki!

[ Dodano: 2015-05-30, 10:28 ]
Dawno nic nie pisałem, a to dlatego, że bez większych problemów pokonujemy kolejne kilometry ;)

W innym temacie wspominałem o tym, że nierówno siedzi tył. Okazało się, że pękła lewa sprężyna i opuściła się o jeden zwój.
Wymiana już dokonana, dwie nowe sprężyny z tyłu firmy KYB - podobno najodpowiedniejsze ;)
/
Na przód zakupiłem także dwie nowe opony Continental ContEcoContact, z tyłu jeszcze dobre poczciwe Dębice Passio 2 ;D

Z Almerą wspólnie pokonaliśmy już 10 k km, spalanie gazu ostatnio mierzynem w cyklu mieszanym 700km trasy 300 miasta wyszło mi 8,66 gazu na 100km :) trasa wcale nie w przesadnie dziadkowym tempie i w 4 osoby więc wynik uznaje za zadowalający ;)

Oprócz tego nic się nie dzieje, tylko tankuję i jeżdżę. Jedna sprawa do zrobienia w najbliższym czasie to wyczyszczenie przepływki bo trochę obroty przy hamowaniu lecą w dół ;p

Mam nadzieje, że dalej też będzie tak bezproblemowo :D

[ Dodano: 2015-05-31, 18:49 ]
Dawno nic nie pisałem, a to dlatego, że bez większych problemów pokonujemy kolejne kilometry ;)

W innym temacie wspominałem o tym, że nierówno siedzi tył. Okazało się, że pękła lewa sprężyna i opuściła się o jeden zwój.
Wymiana już dokonana, dwie nowe sprężyny z tyłu firmy KYB - podobno najodpowiedniejsze ;)
/
Na przód zakupiłem także dwie nowe opony Continental ContEcoContact, z tyłu jeszcze dobre poczciwe Dębice Passio 2 ;D

Z Almerą wspólnie pokonaliśmy już 10 k km, spalanie gazu ostatnio mierzynem w cyklu mieszanym 700km trasy 300 miasta wyszło mi 8,66 gazu na 100km :) trasa wcale nie w przesadnie dziadkowym tempie i w 4 osoby więc wynik uznaje za zadowalający ;)

Oprócz tego nic się nie dzieje, tylko tankuję i jeżdżę. Jedna sprawa do zrobienia w najbliższym czasie to wyczyszczenie przepływki bo trochę obroty przy hamowaniu lecą w dół ;p

Mam nadzieje, że dalej też będzie tak bezproblemowo :D


Almera dalej tłucze km, z okazji wiosy kilka rzeczy zrobione:
- wymiana oleju na Liqui Moly 10W40 MOS2
- filtr oleju Knecht
- kompletna regeneracja zacisków tył / śruby pozapiekane, pourywały sie, klocek w lewym kole stał, ogólnie nie wyglądało dobrze ale udało się uratować
- wymiana wiązki w podświetleniu tablicy - w końcu nastała jasnośc
- wymiana przegubu z uwagi na skorodowaną koronkę ABS oraz tykający przegub - w końcu ABS działa jak powinien chociaż nadal świeci (podobno na kompie pokazuje napięcie 0.00 ) w każdym razie włącza sie tylko wtedy kiedy powinien
- tankowanie gazu do pełna po 1,49zł ;)
- kompleksowe mycie oraz sprzątanie auta - sprzątanie w bagażniku, okazało się, że mam dwa lewarki :D

Awatar użytkownika
Zielkq
fanatyk nissana
Posty: 3591
Rejestracja: 2012-05-31, 09:31
Lokalizacja: Vratislavia
Kontakt:

Post autor: Zielkq » 2016-04-05, 10:16

osiak_89, posty bez zdjęć się nie liczą :P
Podróże małe i duże
Pomoc prawna: Adwokat Wrocław
Z YT: "JDM wants to be USDM, Euro wants to be USDM and USDM wants to be Euro."

Awatar użytkownika
Ad@mus
fanatyk nissana
Posty: 4155
Rejestracja: 2012-12-13, 19:28
Lokalizacja: Orzesze

Post autor: Ad@mus » 2016-04-05, 11:02

latanie obrotów to najprawdopodobniej zabrudzenia przepustnicy razem z krokowcami.

Wykręcić, szprajem do hamulcy przepryskać, wypędzelkować, poskładać, adaprować, badać
Sprzedam głowicę do SR20DE lowport po remoncie power up tuning madafaka

450zł-info w giełdzie i na PW

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaprezentuj Swoje Nismo”