Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[ 100NX] Nx Coupe

Moderatorzy: Seba WWA, Ryba, Sajmooon, janusz, Zielkq

Awatar użytkownika
jacekpsk
aktywny forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 2011-12-18, 21:15
Lokalizacja: Zgorzelec

[ 100NX] Nx Coupe

Post autor: jacekpsk » 2012-09-14, 08:46

Po długim czasie czas by opisać mojego NX-a Autko trafiło w moje ręce w połowie lutego 2011 roku był to mój drugi nx pierwszy był na gaźniku a teraz na wtrysku oto on :

DANE:

Marka NISSAN 100NX 1.6 GA16DE

Wersja: TARGA

Moc 90 KM

Rok produkcji: 1995

Kolor: Czarny metalik



WYPOSAŻENIE:

- Wspomaganie kierownicy
- Dach targa + podsufitki do targi
- Elektrycznie regulowane światła
- Elektrycznie regulowane lusterka
- Elektryczne otwierane szyby
- Regulacja wysokości kierownicy
- Welurowa czarna tapicerka
- Katalizator
- Klimatyzacja
- Centralny zamek alarm


ZAWIESZENIE: OBNIŻONE ( nie wiem jaka firma )


UKŁAD HAMULCOWY: SERIA


Plany: Dość sporę przede wszystkim moc się zmieni ale nie dzielmy skóry na niedźwiedziu mam nadzieję że niedługo opiszę



Po zakupie prezentował się tak:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aktualnie wygląda mniej więcej tak :

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2014-04-11, 15:35 przez jacekpsk, łącznie zmieniany 6 razy.

vixo
fanatyk nissana
Posty: 5683
Rejestracja: 2010-11-16, 21:13
Lokalizacja: EOP

Post autor: vixo » 2012-09-14, 09:18

Jaki błysk w oku :mrgreen:
W10 2.0SLX-sold
P10 2.0eGT-crash
P10 2.0eGT-race
P10 1.6SRI-sold
P10 2.0eGT-sold
P10 2.0LX-daily
P10 1.6 SRI-crash
N14 GTI-sold
G20-daily
W10 2.0-race
200sx s13-reborn
P10 eGT-daily

Awatar użytkownika
jacekpsk
aktywny forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 2011-12-18, 21:15
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: jacekpsk » 2012-09-25, 08:51

Dobra dobra niech będzie że zacznę pisać :)gdy umieszczałem profil auto sporo już w nim zrobiłem więc trochę opiszę

Zacznijmy od tego że setka spisuje się świetnie prócz uszkodzonego 2 razy przepływomierza spisuje się bezawaryjnie

Teraz może nie lejmy tyle wody tylko przejdźmy do rzeczy
Z mniej istotnych rzeczy to rejestracja zmieniła miejsce na bardzie odpowiedniejsze według mnie

Obrazek

oraz została wymieniona za-pasówka na tzw. dojazdówkę automatycznie zostały wywalone te gąbki i podłoga w bagażniku obniżyła się w dół o 7 cm
troszczyć się o zimne powietrze w dolocie postanowiłem odseparować stożek od silnika wiec potrzebowałem miejsce akumulator przeniosłem
do bagażnika
Obrazek

W końcu także znalazłem skórzane fotele od nissana 300 zx które posiadają elektryczne sterowane oraz podgrzewane pupy ale niestety fotele wymagały przeróbek szyn
Obrazek
od zx są na jednym poziomie a w setce na dwóch różnych poziomach oraz długość się nie zgadzała jak i szerokość po ogarnięciu rzeźby i elektryki zostało do poprawienia obicie ale z tym na razie nie spieszno
Obrazek

Kolejną rzeczą którą zagościło były lustereczka z japońskiej wersji nissana 300 zx czyli składane
Obrazek
brakowało odpowiedniego włącznika by ładnie wkomponować i
doszła mnie informacja że nissan produkował czy też sprzedał części dla subaru i znalazłem idealny włącznik pasujący w miejsce
oryginalnego włącznika nawet kostka się zgadzała tylko trzeba było dodać 3 piny na składane i podgrzewanie lusterek
Obrazek
i wszystko ładnie śmiga
Otwarte:
Obrazek

Zamknięte :
Obrazek

Kolejne graty opiszę jutro albo kiedy tam będę miał chwilę po już mi trochę zajęło :)

Awatar użytkownika
BaSsGrU
fanatyk nissana
Posty: 1359
Rejestracja: 2010-04-19, 21:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BaSsGrU » 2012-09-25, 09:59

fajny fotel lusterka też kozak :mrgreen: ciekwae czy pasowały by do n15 ??
Dark Shadow

Awatar użytkownika
jacekpsk
aktywny forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 2011-12-18, 21:15
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: jacekpsk » 2012-09-25, 12:28

BaSsGrU pisze:fajny fotel lusterka też kozak :mrgreen: ciekwae czy pasowały by do n15 ??
W sumie u mnie też nie było to p and p tylko mała rźezba czyli podstawa od NX-a a reszta od ZX-a i działa

Awatar użytkownika
sokol_tur
aktywny forumowicz
Posty: 148
Rejestracja: 2012-03-28, 18:25
Lokalizacja: TURek
Kontakt:

Post autor: sokol_tur » 2012-09-25, 12:38

fajnie fajnie , najbardziej mi się podobają przednie światła ;) <brawo>
Moja była WP12 Klik -> P12 bY sokol Obrazek

Awatar użytkownika
Sajmooon
fanatyk nissana
Posty: 2623
Rejestracja: 2009-12-09, 07:23
Lokalizacja: Gdynia, Rotmanka

Post autor: Sajmooon » 2012-09-25, 12:53

Jak na razie naprawdę wszystko fajnie pięknie brakuje tylko trochę mocy, czyli coś tam dłubniętego tego GA lub coś większego :) trzymam kciuki żebyś dalej rozwijał to auto bo prezentuje się naprawdę fajnie i niepowtarzalnie ;)
Była Padlina:
Sajmooon'owa "Padlina"
Była Gruzz Operacyjna:
Sentra B15 Gruzz in da Haułs :D
Nissan jeszcze będzie... coming soon [2022]

Awatar użytkownika
jacekpsk
aktywny forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 2011-12-18, 21:15
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: jacekpsk » 2012-09-25, 13:22

Sajmooon pisze:Jak na razie naprawdę wszystko fajnie pięknie brakuje tylko trochę mocy, czyli coś tam dłubniętego tego GA lub coś większego :) trzymam kciuki żebyś dalej rozwijał to auto bo prezentuje się naprawdę fajnie i niepowtarzalnie ;)
Szczerze czytasz mi w myślach brakuje mocy i to sporo i dlatego na dniach przestawie co i jak, Tylko nie oczekujcie nie wiadomo ile KM ale będzie ciekawie.

Awatar użytkownika
Sajmooon
fanatyk nissana
Posty: 2623
Rejestracja: 2009-12-09, 07:23
Lokalizacja: Gdynia, Rotmanka

Post autor: Sajmooon » 2012-09-25, 13:54

W takim razie czekam czekam na opisik bo może jak będzie jakiś ciekawy mod to wykorzystam u siebie ;)
Była Padlina:
Sajmooon'owa "Padlina"
Była Gruzz Operacyjna:
Sentra B15 Gruzz in da Haułs :D
Nissan jeszcze będzie... coming soon [2022]

Awatar użytkownika
Hahkuh
fanatyk nissana
Posty: 2020
Rejestracja: 2010-05-03, 22:18
Lokalizacja: Olsztyn / Bartoszyce
Kontakt:

Post autor: Hahkuh » 2012-09-25, 19:45

Ładna sztuka i przemyślane mody - CACY!

Ogarniaj moc ;-)

Pozdrawiam!
-=MY GREEN HORNET=-
______

...nie golę klaty - nie znam się na tym...

"Zwykle nie pijam na trzeźwo..."

Awatar użytkownika
Fabian
wiem o czym pisze
Posty: 64
Rejestracja: 2011-05-22, 17:04
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Fabian » 2012-10-01, 10:58

Z tymi lusterkami super pomysł
Oleje Millers, Liqui Moly, Motul, Valvoline, Castrol, Shell, Mobil oraz inne
www.AUTOFAB.pl
AUTOFAB na FB

Awatar użytkownika
jacekpsk
aktywny forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 2011-12-18, 21:15
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: jacekpsk » 2012-10-04, 22:04

Kolejnym fantem który zakupiłem to felgi aluett był to przypadkowy zakup na razie leżą w piwnicy ale myślę że na sezon 2013
środek pomaluje na białą perłę a rant na polerkę ale to na razie plany

Obrazek

Następnym fantem jest obudowa wokół licznika od nx2000 z usdm rynku który posiada dodatkowy otwór na włącznik

Obrazek


Razem z nim wpadła konsola środkowa cup holderem i z praktyczną półką która nie posiada głupiej klapki jak wersja europejska
Obrazek

Obrazek

najbardziej zależało mi właśnie na cup holder którego właśnie brakuje w naszych setkach choćby na shake

Obrazek

foo
fanatyk nissana
Posty: 1783
Rejestracja: 2009-12-09, 13:46
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: foo » 2012-10-04, 22:21

Dobrze kombinujesz i fajnych tematów dotykasz, oby tak dalej!

Awatar użytkownika
jacekpsk
aktywny forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 2011-12-18, 21:15
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: jacekpsk » 2012-10-05, 21:33

cieszę się że się podoba

[ Dodano: 2012-10-07, 23:08 ]
Doszedł także tempomat nad którym długo się główkowałem i niestety nie skończyłem ale tylko dlatego że zabrakło kilka chwil i prądu potrzebnego do polutowania przewodów a tak poza tym wszytko było po przykręcane i pozakładane

Obrazek


Obrazek

Ale jeszcze do niego wrócę niestety na dzień dzisiejszy nie da rady dokończyć a o czemu to już nie długo
blabla widziałeś już mojego Nissana ??

nxturbo
nowy na forum
Posty: 11
Rejestracja: 2012-06-06, 11:06
Lokalizacja: dol

Post autor: nxturbo » 2012-10-11, 07:45

tempomat ja też chce :)

Awatar użytkownika
DubSon
fanatyk nissana
Posty: 2938
Rejestracja: 2011-07-14, 13:23
Lokalizacja: WLKP / St. Tuchorza

Post autor: DubSon » 2012-10-11, 11:01

Ogólnie setki same w sobie mi się nie podobają, ale Twoja robi wrażenie ;)

Fajne pomysły z tymi moda mi w środku!
Można wiedzieć skąd masz tą półeczkę z cup holderami?
Strasznie mi tego brakuje w N14 :-/

Awatar użytkownika
BaSsGrU
fanatyk nissana
Posty: 1359
Rejestracja: 2010-04-19, 21:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BaSsGrU » 2012-10-11, 11:09

DubSon pisze:Można wiedzieć skąd masz tą półeczkę z cup holderami?
Strasznie mi tego brakuje w N14
a mi w N15 :(
Dark Shadow

Awatar użytkownika
jacekpsk
aktywny forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 2011-12-18, 21:15
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: jacekpsk » 2012-10-11, 21:16

DubSon pisze:Ogólnie setki same w sobie mi się nie podobają, ale Twoja robi wrażenie ;)

Fajne pomysły z tymi moda mi w środku!
Można wiedzieć skąd masz tą półeczkę z cup holderami?
Strasznie mi tego brakuje w N14 :-/

Jest kilka setek na forum które można podziwiać moja jeszcze nie bardzo, przynajmniej według mnie, może to dlatego że mam duże plany jeszcze :)

a co do cup holderów to też strasznie mi tego brakowało . trzeba albo ściągać USA albo szukać jakiegoś na części za oceanu bo tak to nigdzie nie ma

Awatar użytkownika
Kruczek
wiem o czym pisze
Posty: 83
Rejestracja: 2010-12-04, 20:59
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Post autor: Kruczek » 2012-10-12, 00:35

No fura robi wrażenie i jak dojdzie coś pod maską to już całkiem bajka będzie ;-)
Pozdrawiam wszystkich.Paweł

Awatar użytkownika
jacekpsk
aktywny forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 2011-12-18, 21:15
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: jacekpsk » 2012-10-23, 09:38

Dobra przejdziemy teraz do mocy w sumie to z tematem jestem trochę do tyłu ale niestety nie mam ostatnio czasu opisywać.

Więc tak :
od dłuższego czasu korciło mnie by wsadzić coś mocniejszego najpierw miałem Ds marzyło mi się 1.6 na wtrysku no to sobie sprawiłem DE lecz mając już DE znowu stwierdziłem że to też zbytnio nie jedzie wiec zamarzyła mi się setka z 2 litrowym silnikiem ale w sumie idea szybko wygasła z braku środków i w sumie z braku chęci na ponowne rejestrowanie ubezpieczanie po porostu nie lubię tego .

Dość często podglądywałem oferty na allegro aż w końcu znalazłem
nx gti silnikiem od 150 konnej primery GT na początku nawet nie myślałem o kupnie stała za 5000 zł ale po jakimś czasie właściciel szedł sporo trochę z ceny pomyślałem sobie że zbliżają się urodzinki wiec może sprawie sobie jakiś prezencik.

I stało się jadę w siadłem że swoją w pociąg 10h drogi naszą piękną polską koleją i dojechałem na miejsce Bielsko-biała (Zawsze myślałem że to nie dużo miasteczko max 50 tyś. ludziska a tu zwiecha to dość sporę miasto)
W ogłoszeniu podane było do roboty:

Skorodowane progi i wydech oraz do wymiany Przeguby wewnętrzne.
Zanim dojechałem miałem dylemat czy bawić się w swapa czy poprostu zostać przy tym GTi.
Lecz na miejscu już wiedziałem że przeznaczony będzie na Swapa .

Wydech nie był skorodowany roboty tylko poprostu go nie było brakowało z 0.5 metra wydechu do tłumika końcowego
z blacharki miały być tylko progi do roboty okazało się że by trzeba było robić całą blacharkę od nowa progi ,nadkola kielichy podłoga przednie błotniki i tylne poprostu wszystko.
Więcej w wkrótce
Kilka fotek:

Obrazek


Obrazek


Obrazek

[ Dodano: 2012-11-04, 17:53 ]
Przejmy teraz do najważniejszej rzeczy czyli do swapu na sr20de :twisted: ogólnie auto potrzebowałem praktycznie codziennie do pracy więc musiało być w każdej chwili sprawne dlatego ciężko było by cokolwiek przełożyć ale udało się załatwić 4 dni wolnego wyliczyłem że potrzebuje 2 dni ale wiadomo zawsze trzeba wziąć poprawkę na takie rzeczy.
Założenia były takie :

-Przełożyć silnik z osprzętem
-Pozostawić klimę czyli zaadaptować go pod sr20de
-Przełożyć ABS :sciana:
-Wymienić przeguby z półosiami (telepało samochodem powyżej 100km/h)
-Wszystko ładnie poskładać bym mógł się normalnie poruszać

Zanim doszło do godziny zero załatwiłem sobie kanał, ruchcug na szynie, dokupiłem klucze jakie mogły się jeszcze przydać , oba przeguby z półosiami (nie byłem do końca pewny co jest przyczyną drgań więc załatwiłem kpl.) oraz pomocnika do pomocy grzesia :)

Dzień pierwszy:
No to zaczynamy godzina 8.00 na pierwszy ogień poszedł ga16de najpierw wiadomo wszystkie przewody,węże,mocowania won także z klimy trzeba było z puścić ciśnienie (aż szkoda było) ale cóż taka kolej rzeczy następnie po odłączeniu wszystkiego pora było na wyciągnięcie silnika tylko czym ?? zapomniałem zabrać pasów :doh:. Czas nagli wiec nie myśląc długo szybko nóż i ciach pasy bezpieczeństwa spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa i wytrzymałości 8) w sumie po 4 godzinach GA16DE był już na wózku znaczy przez kilka sekund póki wózek się nie przechylił i sruu GA znalazł sobie miejsce pod drzewkiem widocznie chciał tam spocząć.
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Godzina 12.00 czas na dawcę najpierw wiadomo przewody wężyki itd. Jakie było moje zdziwienia gdy doszedłem do półosi wyciągam a tu sruu łożysko się posypało:doh: Okazało się że przez nie były te drgania (szlag). Wyjęcie SR-a zajęło około 6 godzin licząc przerwy oraz obiadzik i pogadanki :offtop: .Następne 2 godziny zajęło rozkminianie klimy jak to zrobić by działała łapa nie pasuje, koło pasowe inne,szlag by to trafił dajemy sobie spokój bo bez głupiej łapy ani rusz rusz.

Obrazek

Około 20.00 można było jedynie posprzątać i poukładać sobie narzędzia na następny dzień jedyne co można jeszcze zrobić zacząć rozbierać wiązkę elektryczną.



Dzień drugi
Znowu godzina 8.00 więc do roboty zaczęło się od wymiany maglownicy (według manuala w gti jest inna niż 1.6) następnie wziąłem się za zmianę wiązki elektrycznej zacząłem od silnikowej.Ale niestety jak to u mnie była nie wszystko jest z górki a raczej pod nią ,jak już wcześniej wspomniałem chciałem również przełożyć ABS (głupi pomysł wiem )okazało się że wiązka kabinowa z ABS jest inna niż ta bez ABS-u. a że przy okazji był dimmer do ściemniania zegarów więc się nie zastanawiać zacząłem wymieniać. Po wymianie i wyklinaniu wziąłem się za wykręcanie pompy ABS i przewodów hamulcowych.Lecz te mają do zjeżdżania się śruby.I niestety nie miałem odpowiedniego narzędzia więc dałem sobie spokój z ABS w ogóle po co miał być mi potrzebny.

Obrazek
Po zmarnowaniu pół dnia przy przekładaniu wiązki i abs w końcu silnik był już na swoim miejscu jeszcze kilka rzeczy udało podłączyć,poodkręcać w ten dzień, przy okazji okazało się że linka od sprzęgła inna to także szybko podmiana i trzeba było się zwijać do domu

Dzień trzeci
Nowy dzień nowy zapał do pracy więc do roboty około godzina roboty i wydaje się że można spróbować odpalać silnik na miejscu , wiązka podłączona, paliwo dostarczone,brak wydechu ale to chyba nie szkodzi no to kluczyk w stacyjkę, zapłon pompa słychać chodzi lecz nie świeci się kontrolka od ładowania ale próbuje Start... kontrolki przygasają słychać przekaźniki lecz nic nawet nie kręci
szlag by go trafił coś źle podłączyłem lecz od nie chcenia spróbowałem jeszcze kilka razy i nagle odpalił Banan na twarzy od ucha do ucha(okazało się że aku padł :sciana:). chodzi zaj...cie (niby jak ma chodzić bez wydechu dodając gazu)

Pełen zapału szybko gasząc silnik wziąłem się za wlanie oleju do skrzyni i tu znowu psikus zapieczona śruba do wlewania i kontroli oleju a po 1 godzinie udało się dobrać do korka :) Przez cały dzień udało się wszystko ogarnąć pozakładać prócz wydechu.

Obrazek

Dzień 4 ostatni

Po przyspawaniu dwóch rurek (w dwóch miejscach musiałem go ciąć by wyjąc wydech , następny wydech będzie skręcany :P )

Obrazek

Czas na jazdę próbną . Wiadomo banan na twarzy od ucha do ucha i jechać
po jeździe wiadomo zawsze coś się znajdzie do poprawy więc szybko szybko i Bzdęk zaryłem o otwartą klapę bagażnika aż wylądowałem plackiem na chodniku i tu skończyła historia na rozciętej głowie zakrwawienie wszystkiego w drodze do łazienki oraz przy kilku próbie zadzwonieniu na pogotowie prze rodzinkę :o
Ostatnie miejsce spoczynku
Obrazek

Dziwne Pytania i ciekawostki.
Do pchania dawcy bez silnika i półosiek potrzeba było dwóch ludzi i 5 żuli + dwóch przechodnich by wepchać w pole takie stawiało opór koło bez półosiek i łożyska
Przy pchaniu nikt nie był chętny ale wspomnieniu o piwie zaraz się szybko znalazło kilku żuli tak że przy podnoszeniu silnika na wózek było już ich 7 a przy wyciąganiu 9
-Co to jest maglownica?? jakaś ryba ??
-Jak to nie będziesz miał klimy ??przecież idzie zima będzie ci zimno
-Przecież założyłeś inne koła to nie będzie jechać niby jak ??

Pozdrowienia dla wszystkich co w jakiś sposób pomagali lub próbowali pomóc

nxturbo
nowy na forum
Posty: 11
Rejestracja: 2012-06-06, 11:06
Lokalizacja: dol

Post autor: nxturbo » 2012-11-07, 00:41

Widzę że ładnie się dzieję pogratulować uporania się żę swapem

vixo
fanatyk nissana
Posty: 5683
Rejestracja: 2010-11-16, 21:13
Lokalizacja: EOP

Post autor: vixo » 2012-11-07, 06:13

A może chcesz lape do klimy I spręzarke od SR20 :?: :-P
W10 2.0SLX-sold
P10 2.0eGT-crash
P10 2.0eGT-race
P10 1.6SRI-sold
P10 2.0eGT-sold
P10 2.0LX-daily
P10 1.6 SRI-crash
N14 GTI-sold
G20-daily
W10 2.0-race
200sx s13-reborn
P10 eGT-daily

Awatar użytkownika
elektryk1409
fanatyk nissana
Posty: 555
Rejestracja: 2012-10-09, 09:21
Lokalizacja: Poznań

Post autor: elektryk1409 » 2012-11-07, 10:51

Konkret auto ;-) Fajnie pomyślane mody, dobry pomysł ze zmianą silnika :) Życzę niezawodności i powodzenia w dalszych modach :-D

Awatar użytkownika
Hahkuh
fanatyk nissana
Posty: 2020
Rejestracja: 2010-05-03, 22:18
Lokalizacja: Olsztyn / Bartoszyce
Kontakt:

Post autor: Hahkuh » 2012-11-07, 11:41

Swap z przygodami, ale na wesoło :D

Gratuluję!! Pozostała kosmetyka i później radość z jazdy ;-)
-=MY GREEN HORNET=-
______

...nie golę klaty - nie znam się na tym...

"Zwykle nie pijam na trzeźwo..."

Awatar użytkownika
jacekpsk
aktywny forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 2011-12-18, 21:15
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: jacekpsk » 2012-11-07, 22:27

Hahkuh pisze:Swap z przygodami, ale na wesoło :D

Gratuluję!! Pozostała kosmetyka i później radość z jazdy ;-)
Radość z jazdy zaczęła się z chwilą kupna :P a nad kosmetykami trzeba będzie jeszcze popracować tak jak nad dalszymi modami :D

Awatar użytkownika
lewy
fanatyk nissana
Posty: 495
Rejestracja: 2010-05-12, 21:09
Lokalizacja: gdynia

Post autor: lewy » 2013-03-23, 11:22

jak tam furka
Byle by do przodu

Awatar użytkownika
Pawel18PL
fanatyk nissana
Posty: 2592
Rejestracja: 2009-12-09, 07:22
Lokalizacja: ObywatelŚwiata

Post autor: Pawel18PL » 2013-03-23, 12:02

Właśnie właśnie, bo fajnie by było jakby konkurencja kompresorów była większa :)
Do zabawy
SR20DE N/A+
SR20DE + SUPERCHARGER
SR20VE + jakieś dmuchanie
DailyCar
1.2 TSI
viewtopic.php?t=474 -> Odbudowa 100 nx

Awatar użytkownika
majchrzok
fanatyk nissana
Posty: 2063
Rejestracja: 2010-01-18, 19:37
Lokalizacja: Wągrowiec

Post autor: majchrzok » 2013-08-01, 13:09

co tam się dzieje z autkiem? doładowanie już działa?

Awatar użytkownika
jacekpsk
aktywny forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 2011-12-18, 21:15
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: jacekpsk » 2013-08-07, 21:26

Długo nic nie umieszczałem co nie znaczy że nic się nie dzieje. Kilka osób pytało więc proszę:

Został zamówiony i założony Saac 4-2-1 2.5" dzięki Nismojoe
niestety nie wiem czy jakaś wada fabryczna była czy ja mam jakoś dziwnie szpilki przesunięte ale nie pasował, 8 otworów na szpilki pasowały tylko 3 ,musiałem rozwiercać.
Obrazek


Pozostała wydechu także została zmieniona, usunięto katalizator i od początku do końca zastała poprowadzona kwasówka 2.5 cala a pośrodku zastał zamontowany przelotowy tłumik RM motors z jednym przetłoczeniem
Obrazek
Na końcu pozostała replika Apexi n1


Seryjne zaciski z 1.6 poszły w zapomnienie i zamontowałem zaciski od GTI odnawiając i montując nowe gumki ,klocki TRW i nowe tarcze. Do tego zamontowałem serwo od altimy MB-44 wszystko zalałem płynem Organika 5.1
Obrazek



Wybrałem się na ogólnopolski zlot nissanów który miło wspominam
przy okazji z hamowałem drania i wypluł 162,8 KM 178,6 Nm niestety pojechałem na 95 BP


Obrazek

Kilka fot z zlotu

Obrazek


Hamowanko

Obrazek


Kolejno Moryc7,Nismojoe i jakiś tam koleś
Obrazek


na zlocie spodobało mi się u moryc7-a białe kierunki więc wpadły tez do mnie

Obrazek

Jutro ciąg dalszy nastąpi bo za Długi post :)

[ Dodano: 2013-08-09, 07:52 ]
Z nowym rokiem wymyśliłem sobie doładowanie padło na kompresor eaton m62 z elektrosprzęgłem
Obrazek
Powoli kompletowałem graty. Szukając informacji natrafiłem na temat Pawla18pl który chętnie udzielał informacji i porad za co z góry Dziękuje.


Do montażu potrzebowałem zmodyfikować układ chłodzenia wraz z chłodnicą. Padło na grubą aluminiową od civica wraz z wiatrakiem od klimy z mojego nissana. Jedni mówią że jest gorsza od oryginalnej drudzy wbrew przeciwnie ja nie narzekam nie grzeje się.
Obrazek
Obrazek


Wpadł także intercooler od F-mica nie chciałem żadnego chinola ale pomimo że to markowy produkt.Ale jak to przy moim szczęściu otwory montażowe oryginalne są na 8mm u mnie niestety jeden otwór jakimś cudem stał się na śrubę 7mm której nigdzie nie można dostać :)
Obrazek

Nie mogło także zabraknąć blow- offa. Padło na głośny polski produkt dwutłoczkowy Properfekt
Obrazek

Wtryski zaadaptowane od 200 sx 370 ccm ale po co aż 6 tego sam nie wiem
Obrazek


Wszystko będzie wystrojone Ecu masterem det 3 z dołożonym przeze mnie map sensorem
Obrazek

Na dzień dzisiejszy wszystko wygląda mniej więcej tak :
Obrazek

Wszystko miało byś tak robione by codziennie auto było gotowe do jazdy oraz żeby nie rezygnować z klimatyzacji. Przez te dwa założenia było to nie lada wyzwaniem. :razz:

By skończyć projekt pozostało wystroić auto i przy strojeniu podmienić wtryski i usunąć przepływomierz.Ale niestety ostatnio miałem inne nie przewidziane wydatki i niestety projekt od jakiegoś czasu stoi w miejscu.

Awatar użytkownika
*Kazik*
fanatyk nissana
Posty: 440
Rejestracja: 2010-03-09, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Post autor: *Kazik* » 2013-08-12, 22:10

zajebiaszczy projekt :-) może uda mi się w końcu ogarnąć swój kompresor bo jakoś od dłuższego czasu pod górkę ...i staniemy na kresce :-P :?:
Patrol GR Y61 2.8TDI
Primera P11 2.0SLX
Primera P11 2.0 SLX+T(spalona)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaprezentuj Swoje Nismo”