Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[ Almera] Moja Alma :)

Moderatorzy: Seba WWA, Ryba, Sajmooon, janusz, Zielkq

dizel
nowy na forum
Posty: 29
Rejestracja: 2012-04-20, 10:16
Lokalizacja: Jerwonice

[ Almera] Moja Alma :)

Post autor: dizel » 2012-10-03, 10:19

Witam!
Chciałbym się troszkę pochwalić swym nabytkiem. Co prawda zakupu dokonałem już jakiś czas temu bo w grudniu 2010 roku, jednak do niedawna nie byłem przekonany co do trafności wyboru. Jest to mój pierwszy japończyk i podchodziłem do niego z dystansem. Auto kupiłem w okazyjnej cenie i raczej do dalszej odsprzedaży (nie jestem handlarzem jak by ktoś pytał). Auto w dniu oględzin wyglądało jak dla mnie tragicznie - porysowane, śmietnik w środku i wszechobecny smród nie zachęcały do zakupu. Co mnie przekonało to cena i stan techniczny bo o wizualnym lepiej nie mówić. Jak pisałem wcześniej chciałem doprowadzić auto do używalności i odsprzedać ze sporym zyskiem. Na szczęście życie zweryfikowało moje plany i co tu dużo mówić zakochałem się w tym chrupku ;)
Ale zmierzając do sedna moja Alma to:
- rocznikowe 2002 - czyli wersja przed liftem (po długim postoju - ponad rok w garażu służąc za dodatkowe półki na graty)
- 5 drzwi
- fabryczny podwójny spoiler
- klima
- elektryka szyb przednich (w planach również tylnych)
- podobno moduł komfortu domykający nawet szyby po zamknięciu niestety jeszcze nie dotarłem dlaczego nie działa
- pierwszy właściciel (salonowa polska)
- w dniu zakupu 60.000 przebiegu
- silniczek 1,5 (90 KM) QG15DE
W dniu zakupu auto wyglądało tak:
Obrazek
Nie mam zdjęć środka bo i nie ma co pokazywać. Już na starcie auto wylądowało u tapicera i tym sposobem mogłem po kilku dniach jeździć bez koca na fotelu i bezpiecznie wozić pasażerów ;)
To coś co miało być fabryczną tapicerką zarosło czymś bliżej niezidentyfikowanym, stąd decyzja o wymianie na coś miłego dla oka.
No i u tapicera pierwsza przygoda w postaci stłuczonej lampy tylnej i 2 tygodnie poszukiwań czegoś w oryginale oczywiście. Ta stłuczka dokonana przez tapicera zaowocowała 50 % zniżką na usługę oraz zwrotem kosztów zakupu lampy :)
na dzień dzisiejszy autko troszkę się zmieniło. Mianowicie w pierwszej kolejności wyeliminowałem wszystkie usterki mechaniczne w postaci pękniętych sprężyn przednich, uszkodzonego osuszacza klimy oraz reanimacji zapieczonych po długim postoju hamulców. nawiasem pękniętych sprężyn nie mogłem sobie odmówić założenia krótszych odpowiedników ;) I tak na pokładzie wylądowały springi krótsze z przodu o 40mm i z tyłu o 30 mm - jeżeli dobrze pamiętam to niemieckie FK.
autko zaczęło lepiej się prowadzić i wyglądać. Ale jeszcze czegoś brakowało...
jako że Alma z tym silnikiem mocą i osiągami nie grzeszy postanowiłem pójść w stronę wyglądu a nie osiągów i nabyłem takie o to coś:
Obrazek
Obrazek
Felgi w rozmiarze 7,5/17 i do tego oponki 205/40R17
no i tak to wyglądało w trakcie zakładania jeszcze na seryjnym zawiasie:
Obrazek
Obrazek
Niestety springi docierały do mnie dość długo więc po okupionym moją cierpliwością oczekiwaniu doszły i zostały zmontowane. Niestety z uwagi na brak już wtedy cierpliwości nie zrobiłem zdjęć sprężyn tylko auta przed i po ich montażu.
I tak przed to stało:
Obrazek
Obrazek
a tak już zaraz po:
Obrazek
Z uwagi na znaczną ilość pokonywanych kilometrów zmuszony byłem zainstalować podtlenek LPG co mnie bardzo boli. Jednak doznałem swego rodzaju szoku, gdyż poinformowany zostałem, iż po strojeniu auta na hamowni w pewnej znanej łódzkiej firmie Alma wypluła całe 93,7 KM na podtlenku.
Autko spisuje się rewelacyjnie, jest bardzo komfortowe i nawet nie takie mułowate jak bym się spodziewał po montażu tych kół.
Teraz czas na pozbieranie się i zabranie za wizualną stronę wyglądu. W najbliższym czasie planuję zabrać się za zapraweczki na nadwoziu i zabezpieczenie antykorozyjne mocowań kielichów amortyzatorów. Gdy to nastąpi małymi krokami zmierzał będę do poprawienia osiągów auta, co by jednak troszkę żwawiej się poruszało.
Do wykonanych do tej pory modyfikacji dodać należy montaż CB radia we wnęce pod fabrycznym radiem kasetowym :P oraz usunięcie masakrycznej rorki dochodzącej do filtra powietrza i zastąpienie jej rurą wpuszczoną w nadkole. usunięcie rurki zaowocowało w moim odczuciu poprawą elastyczności w dolnym zakresie obrotów niestety tylko na benzynie to czuć wyraźnie. Na gazie nie będę jeszcze regulował gdyż mam w planie włożenia tam simoty w obudowie z CAI z nadkola lub okolic halogenu :)
No i jak fundusze pozwolą odwiedzę chyba MACA by popatrzeć w mój wydech :) Ten co jest, jest co prawda nowy ale szukam koni mechanicznych i momentu więc trzeba będzie podziałać i tu :)
Długo się zbierałem by opisać swoją Almę i mam nadzieję że nikogo swoim opisem nie zanudziłem.
Mogę obiecać że projekt jej wzmocnienia jest i będzie aktualny oraz oczywiście będę go odświeżał o nowe nabytki i pomysły.
A co do pomysłów to i liczę na waszą pomoc :)
Nie boję się krytyki, więc opinie mile widziane - wszelakiej maści oczywiście ;) :)
Ostatnio zmieniony 2014-01-25, 16:13 przez dizel, łącznie zmieniany 2 razy.
VIVERE MILITARE EST
WWW.TRANSKRISS.PL
Moja Alma

Awatar użytkownika
BaSsGrU
fanatyk nissana
Posty: 1359
Rejestracja: 2010-04-19, 21:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BaSsGrU » 2012-10-03, 10:27

popraw fotki kolego.
Dark Shadow

dizel
nowy na forum
Posty: 29
Rejestracja: 2012-04-20, 10:16
Lokalizacja: Jerwonice

Post autor: dizel » 2012-10-03, 10:30

Już powinno być ok. Teraz i ja je widzę wcześniej były tylko głupie znaczki :)
Tylko nie wiem dlaczego nie pokazuje z bezpośredniego linku do zdjęcia, a odsyła do fotosika:)
VIVERE MILITARE EST
WWW.TRANSKRISS.PL
Moja Alma

Awatar użytkownika
MichałB86
fanatyk nissana
Posty: 801
Rejestracja: 2009-12-17, 16:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MichałB86 » 2012-10-03, 11:11

Ładny kolor almery. Powodzenia w modach ;-)

Awatar użytkownika
sebo123
stały bywalec
Posty: 118
Rejestracja: 2012-08-01, 21:49
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: sebo123 » 2012-10-03, 13:33

fajna Alma i na pewno zadowolona, że ma takiego właściciela :)) powodzenia! zapraszam do mnie -> klik :)

dizel
nowy na forum
Posty: 29
Rejestracja: 2012-04-20, 10:16
Lokalizacja: Jerwonice

Post autor: dizel » 2012-10-04, 09:04

No i będzie mały up. Otóż podczas szukania klucza w komórce znalazłem dawno zapomnianą kierownicę z innego mojego autka. usiadłem zatem przed kompem i zacząłem szukać naby. Mam nadzieję że to co pan mi przysłał będzie pasować i już za kilka dni zastąpię niestety rozklejoną oryginalną tym małym czymś co mam w domku. Niestety nie mam swojego zdjątka ale znalazłem taką jak mam w domu w necie
Obrazek
Kierownica nie jest skórzana i na dolnym ramieniu ma plakietkę z autografem. Moja niestety jest pozbawiona tych kolorków, zamierzam tylko obrysy dać na biało reszta czarna i jak się uda to jakieś małe logo na klakson:)
Szczegóły i moje zdjęcie być może już jutro :)
VIVERE MILITARE EST
WWW.TRANSKRISS.PL
Moja Alma

Awatar użytkownika
ANDREW
fanatyk nissana
Posty: 682
Rejestracja: 2009-12-10, 12:25
Lokalizacja: Lodz,Kutno

Post autor: ANDREW » 2012-10-04, 12:48

Super kolor tej Almerki a razem z tymi felgami i zawiasem jest juz mega. Bezawaryjnosci zycze

dizel
nowy na forum
Posty: 29
Rejestracja: 2012-04-20, 10:16
Lokalizacja: Jerwonice

Post autor: dizel » 2012-12-18, 13:21

Jest mały postęp w pracach. Za poradą Maca dokonałem zakupu kompletu tarcz i klocków hamulcowych firmy ATE. Przy okazji wymiany troszkę oczyściłem zaciski i teraz są srebrne, a oczom mym ukazało się coś strasznego. Jeszcze nigdy nie widziałem tarcz w takim stanie, klocki wbite na siłę i do tego krzywo, tarcze niby o nominalnej grubości ale tylko w pewnych miejscach (tylne części były strasznie skorodowane wżery nawet do 3 mm) a wszystko podobno było składane w serwisie. Ale do rzeczy na pokład wleciały:
Obrazek
i już pięknie hamują, a żeby wszystko uzupełnić jest jeszcze komplecik oponek zimowch:
Obrazek
ich rozmiar to 195/60R15 i jak na razie spisują się nieźle, zobaczymy jak będzie jak nas zasypie ;)
Do następnego razu :papa:
VIVERE MILITARE EST
WWW.TRANSKRISS.PL
Moja Alma

Awatar użytkownika
Ad@mus
fanatyk nissana
Posty: 4155
Rejestracja: 2012-12-13, 19:28
Lokalizacja: Orzesze

Post autor: Ad@mus » 2012-12-18, 21:43

fajna bedzie-kierunek ktory ja lubie:)
Sprzedam głowicę do SR20DE lowport po remoncie power up tuning madafaka

450zł-info w giełdzie i na PW

dizel
nowy na forum
Posty: 29
Rejestracja: 2012-04-20, 10:16
Lokalizacja: Jerwonice

Post autor: dizel » 2013-03-20, 12:25

Jak wiemy nadchodzi czas kiedy wszyscy szykujemy się do wiosny, a ta spłatała nam figla w tym roku. Nie poddaję się jednak i coś tam dłubię. Długo zmagałem się z dyszami od spryskiwaczy, aż w końcu się zdenerwowałem i je wywaliłem. Wiem, że nie powinienem tego robić ale troszkę zapożyczyłem z francuza w tym temacie i przerobiłem dysze z Citroena C2 . Różnią się troszkę wyglądem, ale to najmniej istotne. Najważniejsze jest to, że są to tak zwane dysze mgłowe, co uważam za bardzo sprytne i wygodne rozwiązanie, gdyż spryskują całą szybę równomiernie, a nie dwoma wytryskami
Obrazek
No i z najważniejszych rzeczy to doszła najbardziej wyczekiwana paczuszka :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Na szczęście końcówki się zgadzają z tą co mam teraz, to się nikt nie zorientuje że coś dłubałem.
Więc aktualnie w kolejce na montaż czekają:
1. Wydech
2. Rozpórka
3. Kierownica
4. Wkładka filtra powietrza (jak tylko zamówię i odbiorę )
Nie wiem jak pozwoli mi czas, ale zamierzam po tych modyfikacjach odżałować kaski i jechać na hamownię wystroić podtlenek pod nowe warunki.
A tak z informacji mniej ważnych, to ostatnio przeżyłem szok, bo z moich wyliczeń po remoncie hamulców przy normalnej jeździe (miasto do 80 km/h, trasa do 130 km/h) Niunia spala pomiędzy 8, a 9 litrów gazu :-o

[ Dodano: 2013-04-03, 14:14 ]
No i autko w końcu się doczekało małego mycia :-)
Ciekawe czy ktoś zgadnie co się zmieniło od ostatniego postu ??
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
:cool:
VIVERE MILITARE EST
WWW.TRANSKRISS.PL
Moja Alma

Awatar użytkownika
Medall
doświadczony forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: 2013-01-07, 21:37
Lokalizacja: SC

Post autor: Medall » 2013-04-29, 21:29

Zakładaj już te 17" zacnie się prezentuje na nich ; )
"Nie założysz mi kagańca, nie próbuj zakładać smyczy..."
eN 16

vixo
fanatyk nissana
Posty: 5683
Rejestracja: 2010-11-16, 21:13
Lokalizacja: EOP

Post autor: vixo » 2013-04-29, 21:38

Rejestracja się zmieniła 8-)
W10 2.0SLX-sold
P10 2.0eGT-crash
P10 2.0eGT-race
P10 1.6SRI-sold
P10 2.0eGT-sold
P10 2.0LX-daily
P10 1.6 SRI-crash
N14 GTI-sold
G20-daily
W10 2.0-race
200sx s13-reborn
P10 eGT-daily

Awatar użytkownika
Zielkq
fanatyk nissana
Posty: 3591
Rejestracja: 2012-05-31, 09:31
Lokalizacja: Vratislavia
Kontakt:

Post autor: Zielkq » 2013-04-29, 21:45

Wydech, co wygrałem? :P
Podróże małe i duże
Pomoc prawna: Adwokat Wrocław
Z YT: "JDM wants to be USDM, Euro wants to be USDM and USDM wants to be Euro."

dizel
nowy na forum
Posty: 29
Rejestracja: 2012-04-20, 10:16
Lokalizacja: Jerwonice

Post autor: dizel » 2013-05-06, 07:34

Hahaha. Otóż nie zmieniło się nic oprócz oczywiście tego że koła są zimowe:)
A wydech to tylko końcówka ozdobna. Taki myk by nikt się nie domyślił że założyłem sportowy. Autko już stoi na 17, czekam teraz tylko na chwilkę wolnego i zakładam wydech i rozpórkę. Plany pokrzyżował samochód małżowinki stoi rozebrany i straszy. Jakiś ktoś przyłożył na parkingu hakiem w koło i błotnik - wynik zagięty błotnik i skrzywiona piasta. Już niedługo mam nadzieję że złożę wszystko do kupy i wstawię fotki i jakiś filmik z dźwiękiem wydechu ;-)
VIVERE MILITARE EST
WWW.TRANSKRISS.PL
Moja Alma

Awatar użytkownika
Shadows
fanatyk nissana
Posty: 1239
Rejestracja: 2011-02-27, 09:37
Lokalizacja: Krk

Post autor: Shadows » 2013-05-06, 18:37

No to czekamy na foty i filmik :) Pzdr
Obrazek

dizel
nowy na forum
Posty: 29
Rejestracja: 2012-04-20, 10:16
Lokalizacja: Jerwonice

Post autor: dizel » 2015-02-11, 08:21

Witam.
Długo nic nie pisałem o swoim autku, bo nie było co pisać niestety. samochód od ostatniego postu nie zmienił się nic poza tym że przybyło mu kilometrów. Niestety moja bezawaryjna przygoda z nissanem zakończyła się wczoraj. Piszę niestety bo wystawiłem nissana w poniedziałek na sprzedaż z ciekawości jakie będzie zainteresowanie moim odrapanym chrupkiem. Wynik jest taki że po 20 minutach zadzwonił pan i powiedział, że on ten samochód ode mnie kupi. Chciał nie chciał w ciągu 24 godzin pożegnałem się z moją Niunią.
Tak więc temat do zamknięcia bo auta już niema u mnie.
Dziękuję wszystkim obserwującym temat za miłe słowa zamieszczane pod moimi postami i mam nadzieję, że jeszcze kiedyś wrócę na to forum z nowym tematem i pochwalę się innym autem ze stajni nissana.
Pozdrawiam serdecznie Łukasz
VIVERE MILITARE EST
WWW.TRANSKRISS.PL
Moja Alma

Zablokowany

Wróć do „Zaprezentuj Swoje Nismo”