Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Nissan Maxima J30 3.0 V6 jest manual a chce się automat ;)

Moderator: janusz

KrzysiekBanja
nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 2019-01-05, 18:24

Nissan Maxima J30 3.0 V6 jest manual a chce się automat ;)

Post autor: KrzysiekBanja » 2019-01-05, 18:41

Witam na wstępie abym bez harde ryby forum nie został zjedzony zacznę od tego że mam 22 lata, moją drugą miłością jest J30 z 90roku juz moja 3 sztuka poprzednią rozebrałem na części była w automacie posiadam wszystko kable kierownice praktycznie całą, wciąż dogryzki w takim aucie to tylko automat w takiej limuzynie zgoda i planuję to zrobić lecz brakuje mi doświadczenia i chciałbym aby ktoś obeznany powiedział mi najlepiej o każdym elemenciku poszczególny który trzeba przełozyć aby skrzynia automat chodziła z moim silnikiem, można pisać na priv dogadamy się nawet co do przelewu ponieważ według mnie to że ktoś pomoga to znaczy o tym jaki jest człowiek i dla mnie nie problem zapłacić mu za oddanie trochę wiedzy. mógłbym przełożyć z całym silnikiem lecz tamten ma najechane 450+ a mój czym mogę się pochwalić 140 dopiero stąd takie pomysły u mnie w głowie,zapraszam do pomocy pozdrawiam ;)

Awatar użytkownika
majchrzok
fanatyk nissana
Posty: 2063
Rejestracja: 2010-01-18, 19:37
Lokalizacja: Wągrowiec

Re: Nissan Maxima J30 3.0 V6 jest manual a chce się automat ;)

Post autor: majchrzok » 2019-01-06, 08:03

Jak posiadasz wszystko to w czym problem?
Musisz przełożyć skrzynie, kolo zamachowe, pedały, wiazke ze sterownikiem skrzyni/ byc moze tez sterownik silnika, wybierak skrzyni. Do tego zapewne półosie z przegubami. Odpalc i jeździć automatem:) mając drugie takie same auto na części to raczej żaden problem.
Ps, używaj interpunkcji, gdyż trudno się czyta Twoje posty.

Pozdro!

Awatar użytkownika
mały v8
fanatyk nissana
Posty: 506
Rejestracja: 2016-03-21, 19:35
Lokalizacja: Siedlce

Re: Nissan Maxima J30 3.0 V6 jest manual a chce się automat ;)

Post autor: mały v8 » 2019-01-06, 10:58

Zostaw nie ruszaj. Miałem J30 jedną w manualu i jedną w automacie przez chwile. Ta w manualu to na lata 90-te był prawdziwy killer , domykała licznik, guma paliła się na drugim biegu, redukcja z 5 na 3 pozwalała wyprzedzać wszystko błyskawicznie, no i do tego fajny wół roboczy był , nawet lawety nim nieraz ciągałem. Natomiast ta w automacie biegi zmieniała wolno bo to już starsza konstrukcja, do tego paliła dwa litry więcej, Jak dla mnie szkoda roboty, zresztą po co psuć dobre. Lepiej kupić następną w automacie jak już musi być J30. Poza tym te w manualu sa bardziej unikatowe.
ObrazekObrazekObrazek

KrzysiekBanja
nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 2019-01-05, 18:24

Re: Nissan Maxima J30 3.0 V6 jest manual a chce się automat ;)

Post autor: KrzysiekBanja » 2019-01-07, 10:20

Z tego co wiem to J30 słynęła z automata był mniej awaryjny i właśnie unikatowy każda Maxima jest w manualu prawię, nawet na necie wszystkie robione ponad fabrykę to automaty jeździłem nim nie zmienia wolno tam jest kwestia sek przed np przyspieszeniem dać znać pedałem że bd grzali zaraz i nie pali więcej bo jest 4 stopniowa skrzynia ,która ma tak samo długie przełożenia jak manual.

arczar
doświadczony forumowicz
Posty: 264
Rejestracja: 2015-10-10, 10:56
Lokalizacja: Łódź

Re: Nissan Maxima J30 3.0 V6 jest manual a chce się automat ;)

Post autor: arczar » 2019-01-08, 15:16

Potwierdzam jako były użytkownik J30. 500kkm przebiegu i 13 lat w rodzinie. Nie zmieniaj na automat...
Hobbysta Japanista

ODPOWIEDZ

Wróć do „Maxima”