Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.

Dziękujemy!

[ 200SX] S13 Sucz

Moderatorzy: Sajmooon, Ryba, janusz, Zielkq

Awatar użytkownika
MEFisto087
wiem o czym pisze

Re: [ 200SX] S13 Sucz

Post autor: MEFisto087 » 2019-02-10, 08:47

coś się nagra w sezonie ;) Dobra ale co by nie było że nic się nie dziele, to wpadła mała zmiana,

Obrazek
było Mini Display Rwd Power (genialne urządzenie, 7 zegarów, kontroler wiatraków i dość rozbudowane ebc) http://driftshop.pl/shop/index.php?730, ... ilnika-ebc

Obrazek
W sumie nieplanowany zakup trafiony przypadkiem RWD POWER Multi-Display

Obrazek
Obrazek
Jako że to używka, to musiałem podmienić ramkę, bo nie pasował mi kolor, i szybka była pęknięta

I mały spec dysplaya:

Obsługuje poniższe parametry:
- EGT
- temperatura płynu chłodzącego
- temperatura oleju
- opcjonalna temperatura (np. IAT - temperatura powietrza w dolocie)
- ciśnienie oleju
- ciśnienie paliwa
- BOOST (ciśnienie doładowania i podciśnienie)
- RPM (prędkość obrotowa silnika)
- SPEED (prędkość samochodu)
- napięcie akumulatora
- przebieg od ostatniego włączenia silnika, oraz przebieg "użytkownika" (możliwość kasowania)
- czas pracy samochodu (ostatni przejazd, użytkownika)

Daje możliwość ustawiania dowolnych alarmów na wszystkich wyświetlanych parametrach, odczyt "PEAK" oraz wyświetlanie statystyk przejazdu.

Dodatkowo:
- shift light RPM (+ wyjście na zewnętrzną kontrolkę + płynny SHIFTLIGHT na skali 24 różnokolorowych LED)
- 2 x shift light na prędkość

Urządzenie pozwala również na sterowanie dwoma zewnętrznymi urządzeniami (np. wentylatory elektryczne).
MultiDisplay posiada wbudowany bardzo zaawansowany Boost-controller z opcją wprowadzenia pełnej charakterystyki doładowania w funkcji obrotów.
Wykresy mogą być inne dla każdego biegu osobno (nr biegu na którym jedziemy jest wykrywany).
Nie jest to wyłącznie procentowy mnożnik, ale kilka niezależnych charakterystyk Boost i duty.
Współpracuje z solenoidem fabrycznym (SR20DET, RB25DET) oraz N75 vag, MAC, AEM, APexi, Greddy itd.

Potrafi przeskalowywać wartość prędkości i obrotów.
W 200sx s13, s14 po swapie np. na RB25, potrafi pokazać poprawne wartości RPM na fabrycznym obrotomierzu, nad którym przejmuje kontrolę.
Nie ma znaczenia również zmiana przełożeń mostu itd - można precyzyjnie wyskalować prędkość.

opis skopiowany z Drift Shopu: http://www.driftshop.pl/shop/index.php? ... r-w-jednym

Obrazek
środek zrobił wypad z auta

Obrazek
Multi-Display pojechał na aktualizację oprogramowania (przy okazji podmiana maskownicy na dedykowaną do s13) do Driftshop.pl, Katod również zrobił porządną wiązkę i całość z kilkoma nowymi czujnikami wróciła do mnie :D Wcale nie ukrywam że jaram się tym urządzeniem przeokrutnie.

Obrazek
Przymiarka i podpięcie czujników
Obrazek
Ułożenie wiązki
Obrazek
no i poskładany środek, czeka mnie jeszcze zrobienie nowej maskownicy na przełączniki, ale to już na wiosnę :lol:
Obrazek
Obrazek

A teraz tak od siebie: display na widoku (są w sunie 4 różne do wyboru) który najbardziej do mnie przemawia pokazuje 7 odczytów z czujników + prędkość, w górny pasku ledowym ustawiłem sobie sekwencyjny shiftlight, steruje wiatrakiem na chłodnicy wody, a jako ebc można zrobić mapę doładowania dla 5 biegów odzienie z dokładnością budowy co 500rpm (Apexi avcr wymięka :lol: ) oczywiście na każdym czujniku można ustawić alarmy max i mini wartości, kolejność i to co ma być wyświetlane też wybiera się według własnego widzi mi się nie są to sztywno przypisane wartości do pola.
U siebie mam na dole po lewej temp. wody, po prawej temp. oleju, na graficznym animowany zegar dołowania, ciśnienie oleju, egt, ciśnienie paliwa, ładowanie - to wszystko non stop widoczne i czytelne, dodatkowo mam jeszcze czujnik IAT (temp. powietrza w dolocie) - po który można ustawić automatyczną korektę na doładowanie. W każdej chwili można sprawdzić peak i co by było łatwiej ma funkcje nagrywania - rejestruje wszystkie obsługiwane czujniki, więc na luzie możemy przegonić auto i potem sprawdzić co się działo :shock: Dobra koniec jarania się Displayem i powrót do szarej rzeczywistości.

Obrazek
Zaczynam powoli wygrzebywać martwe CA

Awatar użytkownika
MEFisto087
wiem o czym pisze

Post autor: MEFisto087 » 2019-02-25, 08:05

Więc tak, udał się kupić słupek Ca18det w akceptowalnym stanie, tutaj polecam znanego rzeźnika s13 ;P Cezarego z Malborka, pomimo że finalnie silnik okazał się być w słabszej kondycji niż pierwotnie zakładane, udało się bardzo przyzwoicie dogadać.

Obrazek
kolejny mały bonus, elektryczna pompa wspomagania jeszcze chłodnica i węże do skompletowania :D
Obrazek
mala przesyłka z driftshop.pl
Obrazek
z racji za małego garażu musiałem wyciągać wszystko na raty :/
Obrazek
lewitujące ca18ded
Obrazek
silnik i skrzynia gotowe do transportu
Obrazek
początek rozbrajania martwego silnika

Silniki zostały zawiezione do znajomego który zajmie się w większości tematem przezbrojenia i skompletowania silnika, to będzie pierwsza tak poważna rzecz której nie zrobię sam przy Suczy, ale niestety zbyt dużo rzeczy do ogarnięcia i zbyt mało czasu nie pozwalają mi się tym zająć :?

Awatar użytkownika
MEFisto087
wiem o czym pisze

Post autor: MEFisto087 » 2019-05-08, 10:59

Obrazek 
Bonusowo wpadło elektryczne wspomaganie kierownicy 

Obrazek 
Obrazek 
No i ca18det siedzi w kaście 

Obrazek 
Obrazek 
Od odpalenia Sucz zaliczyła kilka przelotów + spot miesięczny Turbokillers.com/Nissantech.pl i w sumie zrobiła około 300km o własnych siłach, oczywiście jest jeszcze sporo pierdołek co by człowiek był zadowolony ale jest dobrze. 

Teraz jeszcze zostało podmienić przedni zderzak na mniej zmęczony i odmalować auto z zewnątrz i może jeszcze pojawi się dyfuzor z RB v2 pod tylnym zderzakiem 8)

Awatar użytkownika
MEFisto087
wiem o czym pisze

Post autor: MEFisto087 » 2019-07-18, 14:12

Powodem dla którego Sucz musiała być jezdna w tym roku był fakt że mieliśmy nią jechać do ślubu, więc :

Obrazek
Obrazek
9 dni do ślubu

Obrazek
Obrazek
Obrazek
7 i 6 dni do ślubu

Obrazek
Obrazek
Obrazek
5 i 4 dni do ślubu

Obrazek
Obrazek
Obrazek
3 i 2 dni do ślubu
W piątek (1 dzień przed ślubem) jeszcze zrobiłem szybką polerkę rantów w felgach

Obrazek
Obrazek
Obrazek
No i standard, rano w dniu ślubu kokardki, wstążeczki i welon dla pinup girl

w przeciągu 1,5 tygodnia Sucz została pomalowana w środku + na zewnątrz + zdobienia + nowe naklejki + polerka felg

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

wiem że wieje nudą taki wpis ale jeszcze klika fotek na deser ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2019-07-19, 09:37 przez MEFisto087, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
foo
fanatyk nissana
Kontakt:

Post autor: foo » 2019-07-18, 19:36

Sposób jak przyspieszyć projekt - chajtnąć się <okok>

Gratulacje Mef :)

Awatar użytkownika
Sajmooon
fanatyk nissana

Post autor: Sajmooon » 2019-07-19, 06:42

Gratulacje ;) większość twierdzi, że przed ślubem nie ma czasu na projekty a tutaj proszę wyjątek od reguły ;)
była:
Sajmooon'owa "Padlina"
Nissan jeszcze będzie...

Awatar użytkownika
MEFisto087
wiem o czym pisze

Post autor: MEFisto087 » 2019-07-19, 10:41

Dzięki
Ja jestem zdania że na projekt nigdy nie ma czasu :D ale fakt ostatnie 2 tygodnie przed ślubem spałem po 4-6h co by się wyrobić

subbas
doświadczony forumowicz

Post autor: subbas » 2019-07-22, 06:54

Nie ma to jak polatać bokiem na swoim ślubie😁

Awatar użytkownika
MEFisto087
wiem o czym pisze

Post autor: MEFisto087 » 2019-08-29, 13:52

subbas
doświadczony forumowicz

Post autor: subbas » 2019-09-03, 16:07

Szkoda że nie wiedziałem, że będziecie w Toruniu, wpadłbym popatrzeć

Awatar użytkownika
MEFisto087
wiem o czym pisze

Post autor: MEFisto087 » 2019-09-04, 09:15

12-13 października będziemy jeszcze raz na luźniej pojeżdżawce w Toruniu ale tym razem w mieszanej ekipie nie tylko nissany i japońce. więc jak coś to wpadaj śmiało i jak się uda to zostanie przewieziony ;)

subbas
doświadczony forumowicz

Post autor: subbas » 2019-09-05, 20:19

Akurat w moją rocznicę ślubu. No ale zobaczę, może coś utarguję :-D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaprezentuj Swoje Nismo”