Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Stuki w okolicy kierownicy, Q 2018/2019 1.3 140km

Moderator: mimier

LukaszZarembaOtw
nowy na forum
Posty: 9
Rejestracja: 2019-05-08, 18:58

Stuki w okolicy kierownicy, Q 2018/2019 1.3 140km

Post autor: LukaszZarembaOtw » 2019-05-08, 19:07

Witam, Koledzy.
Proszę o pomoc... Mam Qashqaia nowy model 2018/2019, 1.3 140km, przebieg 4000km.
Od nowosci zauwazylem stukanie na nierownej drodze ( plyty chodnikowe, kocie łby, droga z trelinek itp ).
Stukanie dochodzi ewidentnie z okolcy kolumny kirowniczej, jest na tyle wyrazne, ze slychac dokladnie i czuc jakby luz na maglu, albo na ukladzie kierownica - wałek kierownicy...
Bylem juz w 5 serwisach, w 3ch stwierdzono te stuki faktycznie, cos tam podokrecano niby mocowania gorne amorkow, ale dalej stuka...
Zawieszenie raczej bez luzow, bo sprawdzone.
Czy to faktycznie moze byc cos z krzyzakami lub z maglownica? w nowym aucie? przy 4000km?
Dlaczego w jednym z serwisow powiedziano mi ze... to pewnie luz miedzyzębny i ze wspomaganie elektryczne tak dziala... i tak ma byc...???
I kazali jezdzic dalej, as bardziej sie pogorszy... pewnie do utraty gwarancji :-)
Dlaczego nikt nie chce przyjrzec sie temu dokladnie?
Przeciez to nie jest normalny objaw, bo zadne auto tej klasy i za takie pieniadze nie moze stwarzac tak fatalnego poczucia dyskomfortu...
Czy ktos z Was mial jeszcze taki przypadek w aucie z tych rocznikow 2018/2019??

Bardzo prosze o pomoc.

Awatar użytkownika
JACKO29
fanatyk nissana
Posty: 759
Rejestracja: 2009-12-09, 11:38
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Stuki w okolicy kierownicy, Q 2018/2019 1.3 140km

Post autor: JACKO29 » 2019-05-09, 07:47

Prawdopodobnie to luz na łączeniu kolumny z krzyżakiem.Często to występowało.Przez jakiś czas był spokój,a teraz znowu czytam,że zaczęło się to pojawiać.Niektórzy radzili sobie z tym ściskając łącznik obejmą hydrauliczną,ale niektóre serwisy od razu wymieniały ten łącznik,tak robiło ASO D.Górnicza.Jest jeszcze jedna możliwość oprócz wymienionej przez ASO listwy zębatej....Jak masz możliwość ,odkręć koła, i dokręć na siłę łączniki stabilizatora(te pionowe za kołem)Czasami nawet niewyczuwalny luz powoduje stukanie.Potrzebny klucz imbusowy i 17.Gdyby to nie pomogło a serwisy stosowały spychologię,nie wahaj się i pisz do centrali w Budapeszcie!!!
Zestaw siłowników do podnoszenia maski Qashqai J10 i J11 ,X Trail T-31 T-32chcesz wiedzieć więcej info na PW
viewtopic.php?t=18075

LukaszZarembaOtw
nowy na forum
Posty: 9
Rejestracja: 2019-05-08, 18:58

Re: Stuki w okolicy kierownicy, Q 2018/2019 1.3 140km

Post autor: LukaszZarembaOtw » 2019-05-13, 09:46

Witaj, dzięki za odpowiedź.
No raczej nie sadze żeby to było coś innego, zawieszenie sprawdzali teoretycznie jest bez najmniejszego luzu. Ale to stukanie jest takie charakterystyczne ze jestem prawie pewny ze pochodzi albo z maglownicy albo gdzieś z kolumny kierowniczej… może krzyżak, może układ przekładni wspomagania...?
Jutro jade na serwis i znowu pewnie mi powiedzą ze tak ma być ale to nie jest normalne, takie stukanie. Nawet w Oplu starym mi tak nie stukało... wiec boje się ze znowu odeślą mnie z kwitkiem.
Jak tym osłom uświadomić że jest to problem?

Kolego wspominałeś ze był taki problem wcześniej, zapytam cię, co wtedy wymieniali???

LukaszZarembaOtw
nowy na forum
Posty: 9
Rejestracja: 2019-05-08, 18:58

Re: Stuki w okolicy kierownicy, Q 2018/2019 1.3 140km

Post autor: LukaszZarembaOtw » 2019-05-14, 14:08

Kolego JACKO29, można się z Toba jakos kontaktować na priv? Mam kilka pytań, bo może będziesz mi mógłó cos poradzić. Dzis znów bvyłem w serwisie i odesłali mnie z kwitkiem, stuki dalej są.
Zgłosiłem sprawę reklamacji do Nissan Polska, teoretycznie maja oddzwaniać z Budapesztu...
Ale czy pomogą...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Qashqai”