Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

X-Trail T31 wibracje przy rozpedzaniu

Moderatorzy: bonzo, azorek

Mzeta68
nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 2019-05-05, 15:33

X-Trail T31 wibracje przy rozpedzaniu

Post autor: Mzeta68 » 2019-05-05, 15:56

Witam , tak jak w temacie mam problem z zdiagnozowaniem przyczyny wibracji które sa najbardziej odczuwalne na drugim biegu pod obciazeniem , zwłaszcza pod górę. Auto z 2010 r. silnik 2.0 diesel. W czterech różnych warsztatach wydałem łącznie ok. 10 tys zł. i bez rezultatu , mechanicy rozkładają ręce. W aucie wymieniłem na nowe : półosie kompletne z przegubami , sprzęgło z dwumasą , wahacze przedniego zawieszenia , łapę z poduszką silnika - z góry po lewej stronie , przeprowadziłem jazde próbną z wymontowanym wałem napedowym , zostały sprawdzone wtryskiwacze , zregenerowana została skrzynia biegów manual , wymieniłem na próbę wszystkie koła - bez rezultatu. Jezeli ktos moze pomoc w rozwiazaniu tego problemu , proszę pisac . :-( :-( :-(

Awatar użytkownika
mały v8
fanatyk nissana
Posty: 506
Rejestracja: 2016-03-21, 19:35
Lokalizacja: Siedlce

Re: X-Trail T31 wibracje przy rozpedzaniu

Post autor: mały v8 » 2019-05-06, 14:40

Kiedyś miałem tak w jednym audi. poluzowałem wszystkie poduszki pod skrzynią i silnikiem, przejechałem kawałek żeby się silnik od nowa ułożył, i dokręciłem. Problem ustąpił. Spróbuj, nic nie kosztuje a może pomoże.
ObrazekObrazekObrazek

qbabosman
nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 2020-11-02, 22:18

Re: X-Trail T31 wibracje przy rozpedzaniu

Post autor: qbabosman » 2020-11-02, 22:40

Witam, POMOCY
auto X trail t31 4x4, 2.0 D
Podczas jazdy autostradą, z przyczepą z łódka, którą wcześniej wyciągałem z wody i przypaliłem sprzęgło, ale tylko troszkę, zacząłem odczuwać wibracje. Stało się to w przeciągu 30km od pierwszego wyczucia ze coś jest nie tak, takiego delikatnego wibrowania, do momentu, że wibrował cały samochód. Sprawdzilem ciśnienie w oponach w samochodzie oraz przyczepie, wszystko ok, odpiąłem przyczepe, bez zmian.
Wibracja na każdym biegu, przy każdej prędkości.
Dojechałem do domu jadąc 60km/h.
1. Wyważyłem koła, nic
2. Zamieniłem koła na zimowe, nic
3. Wymieniłem półoś lewą, poprawiło się ale nadal wibruje, tylko jest inny charakter wibracji
4. Wymieniłem drugą półoś, bez zmian
5. Nowa dwumasa... nic
6. Zdjęty wał, nic...
7. Może ktoś podpowie?
Dodam tylko, że po wymianie tej lewej półosi, wibracje wyglądają teraz tak: przy obciążeniu, podczas przyśpieszania czuć je najmocniej, jak zdejmą nogę z gazu to znikają. Najgorzej jest na 2 biegu, wtedy trzęsnie całym samochodem, jednak odczuwalne są na każdym biegu, głównie podczas przyśpieszania.
Ktoś ma jakiś pomysł?

Pozdrawiam
Kuba

Awatar użytkownika
mały v8
fanatyk nissana
Posty: 506
Rejestracja: 2016-03-21, 19:35
Lokalizacja: Siedlce

Re: X-Trail T31 wibracje przy rozpedzaniu

Post autor: mały v8 » 2020-11-03, 08:53

Podłącz jakieś urządzenie diagnostyczne, i odczytaj błędy , przerabiałem ostatnio podobną sytuacje w RAv 4 ojca. Wibrował niemiłosiernie na dwójce , trójce jak się dało w rure to była masakra. Też już dwumas, przeguby wewnętrzne chciałem zmieniać itd...okazało się że pod jednym wtryskiem wydmuchała sie uszczelka, i przy większym obciązeniu zwyczajnie nie palił na jeden cylinder i cały wibrował.
ObrazekObrazekObrazek

qbabosman
nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 2020-11-02, 22:18

Re: X-Trail T31 wibracje przy rozpedzaniu

Post autor: qbabosman » 2021-03-03, 00:03

Sluchajcie, moze ktos cos podpowie?
Wymienilem wtryski, tez nic to nie dalo. Trace juz cierpliwosc do tego auta...

ODPOWIEDZ

Wróć do „X-trail”