Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[P11/WP11] 2.0TD Zexel nie odpala

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

Awatar użytkownika
Pokemon
nowy na forum
Posty: 11
Rejestracja: 2013-11-26, 22:10
Lokalizacja: Grudziądz

[P11/WP11] 2.0TD Zexel nie odpala

Post autor: Pokemon » 2019-02-12, 17:51

Witam
Moja zjadana od tylnych nadkoli Perełka nie odpaliła pod obozem pracy. Przyjechałem rano,a po pracy kręciła i nie odpaliła.
Pokazuje błąd 18 - . Lampka immo po przekręceniu kluczyka gaśnie,napięcie na zaworze pompy pojawia się na 0,5 sekundy,ale zawór nie cyka.
Czujnik położenia wału oplowski pokazuje 870 Ohm przy temp około 0stC,natomiast nowy zapasowy czujnik oplowski przy 24stC - 930 Ohm.
Muszę go polutować i podmienić,niestety auto stoi 25 km od miejsca lutowania.Przekaźnik główny ECU wygląda na sprawny.Niestety oscyloskopu nie posiadam.
Jakieś 4 miesiące temu wyciągałem podełko z immo i dorabiałem pastylki bo zgubiłem ostatni klucz.

Teraz pytanie:
Czy po przekręceniu kluczyka w pozycję ON.lub nawet START ramię nastawnika powinno się ruszyć? Podpiąłem zapasowy nastawnik i jest ten sam błąd,a ramię ani drgnie.
Dziękuję za każdą sugestię.Uzbrojony w teorię poleżę dłużej przy aucie dopiero pod koniec tygodnia.

Awatar użytkownika
Pokemon
nowy na forum
Posty: 11
Rejestracja: 2013-11-26, 22:10
Lokalizacja: Grudziądz

Re: [P11/WP11] 2.0TD Zexel nie odpala

Post autor: Pokemon » 2019-02-24, 23:37

Wymieniłem czujnik położenia wału oraz nastawnik,bład 18 pozostał,nie daje się wykasować,auto nie odpala.Udało się zgrać eprom z ecu,nie wiem czy jest poprawny.Radzę się na inncych forach może immo trzyma....

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”