Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[ Micra] [K11] najbardziej zardzewiałe auto świata- SuperS E

Moderatorzy: Seba WWA, Ryba, Sajmooon, janusz, Zielkq

Awatar użytkownika
Matiz
aktywny forumowicz
Posty: 177
Rejestracja: 2017-03-05, 02:51
Lokalizacja: Ślunsk
Kontakt:

Re: [ Micra] [K11] najbardziej zardzewiałe auto świata- SuperS E

Post autor: Matiz » 2018-06-16, 15:22

Cloud, jechałem, poskładałem do kupy, 4-2-1 jeszcze niet- musze kupić kolanka 34mm, reszte już mam. Musiał być zdjęty cały wydech przy okazji, bo śruby na łączniu elastycznym zmieniły sie w rdzawe stalaktyty na aucie by była masakra to wiercić (a i tak nie wiercilem :cool: ) :shock:

mam pospawane dziurki, wstatwiony łaczniczek, mozna sie kulać do sklepu i roboty, wrócił dzwiek Civica 5gen 1.3 gaźnik + Rynna mugen :cool:

Co do samej dolnej to ciezko powiedzieć ,ale teraz sumując wszystko do kupy ,to usztywnienie nadwozia daje sporo. Wydaje mi sie że seryjna 1.0 juz przy 130 w takim winklu mogła by nieźle przerazić. 8/ Paradoksalnie chyba najwięcej daje kątownik wspawany w progu. Z tego co widze blacharze łapią punkty,żeby miedzy blachy wpływały środki konserwujace i nie naciągało blachy. Jak to pospawałem "na szczelnie". To też nie jest bez znaczenia. Teraz troche załuje tej roboty, bo bedzie mi kiedyś ciężko przesiąść na seryjna bude bez wspawki... :cry:

No ,ale panhard rurowy, fender bary, przednia dolna i wzmocnienie progów daje w c*ul. Auto jest spokojniejsze przy przeciazeniach, "thats fo' sure"

Kontynuujac
Od czasu upa, j.w wspomniałem auto złożone i potestowane. Zastnawiam sie czasem ,czy ona faktycznie nie jeździła w kjsach w Niemcowni- nie wiem- jest skrzynia z 1.0 albo ostre wałki... bo to chyba nie jest normalne ,ze mikra potrafi sie rzucić za Accordem CL7 i jako tako dotrzymać mu kroku (100-150m) 8/ Mini też potrzebowało ładnych 400m na dojście,a tam na bank była benzyna turbo, pewnie ten cholerny THP ktory jest dość żwawy...
Póki działa HUE HUE HUE

nie wiem, czasem sie boje tego auta :-| a myslałem że rundce mazdą 323 BG GTX już mnie nic nie wystraszy... :roll:

No i dalej nie daje mi spokoju, że auto z katem i na seryjnych rurkach grubości kciuka brzmi jak A-grupówka 8/ stąd pomysł o wałku... zmienia wałek dźwięk silnika? z tego co pamietam to tak :idea:
Niewazne, pewnie i tak sie nigdy nie dowiem,a dupohamowania to.. dupa nie pomiar :-P

wrzucam co jeszcze doszło. Nic nie mówiłem o gwincie bo jeszcze go nie miałem go w rece przy poprzednim upie i nie chciałem zapeszyć.

Pojawiło sie ISSUE- amory z tego gwintu sa za krótkie do spręzyn z Alto. Póki co zostaną "niesportowe/seryjne" z corsy. Bede nad nimi myślał jak już wjedzie gwint na przód. I potem wg obniżenia przodu bedziem coś robić z tyłem (lub zostawimy, i kupie nowe, "seryjne" amory)

aha, teraz na tyle jest ok 40cm, czyli tyle ile dawała ta jedna H&R na prawej stronie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po leku można smielej zacząc myśleć o jakiś modach, np mam już rozrysowane splitter i płyty osłaniające całe podwozie. Moze zeedytuje i wrzuce te ryciny. Zawsze mnie na chodzi wena i rysuje w robocie na kartonach po filtrach powietrza :lol:
Kiedyś sie zasmiałem jak znalazłem splittery ze skeljki (i po tym odcinku TopGear z Avantajmem) ,ale od kiedy porobiłem troche w drewnie robiąc konstrukcje dla dziecka to spodobało mi sie. Fajny i prosty materiał, przy okazji porobie testy ile wytrzyma i jak zaimpregnowane itd. No i pamietajcie że to dalej jest gruz. Jesli wszystko zda egzamin to kiedyś pomysle o zastapieniu tego PCVką albo czymś podobnym- czym, NIE WIEM, jakims plastikiem ,ale nie wiem gdzie to kupic ,jakie wielkie są arkusze i przedewszystkim ile cholerstwo kosztuje. Z tego co pobieznie poczytałem na forach TimeAttack to sklejka ma najlepszy stosunek jakości do ceny. Zobaczymy, po raz kolejny- jest to bzdeta,ale frajda by była. Całą sytuacje podgrzał też mój kumpel Fordziorz, któremu nie chcą zrobić Splittera pod zderzak Fokusa- Rs Collection.

Na poniższych fotach jest "VirtualTuning" (cudzysłów celowy :mrgreen: ). Pierwsza fota to mikra obniżona na pałę o nieznaną wartość (chyba -60)

Druga to splitter w kolorze. Aktualnie mam lip elastyczny w stylu RWB co widzicie na focie 1. I tak jest super. Do ewentualnej dokładki w kolorze nie jestem jeszcze przekonany :roll:

Obrazek

Ale obojetnie jakie będą losy przodu to chciałym zrobić jakieś doczepki do moich kontownikowych progów (obecne na focie 2). To bym zrobil obojetnie czy bedzie ruszany splitter czy nie. Bo jak sie przypatrzycie linii bocznej mikry, to zderzaki z super S-ki z dokładką jest za niski w stosunku do reszty. Strasznie mnie to mierzi :-P

dobra dosyc tego znowy nadukowałem pierdół :mrgreen: :roll: do zaś

--------------------
Up
16.06.2018

Obrazek

Co tu sie staneło! Corsa Gewint, Topmounty Corsowe, zleciało na zol 8/

juz tłumacze. Setup testowy. Angole wkładają do tych lag nasze mikrowe górne mocowanie. Ja wolałbym corsowe, ma lepsze łozysko. Tak czy owak musze spróbować rozkręcić go na maxa i do tego zrobić mod lagi amora (wtedy mocowanie pójdzie z 2cm w góre)

Rozpórke dolną tez zrobie inną żeby sie schowała na równo z trawersem. Nawet jak podniose już przód na normalną wysokość to wole mieć te 2cm w zapasie, bo jak coś zachaczę tą którą mam teraz to chyba pokrzywi bude :hah:

Aha wszystko co pisałem o splitterach- :roll: hehe nieaktualnie, póki co :|

Do zaś :papa:
Obrazek


https://www.facebook.com/MicraMachine/
Górnośląski Microwy Konglomerat. Części ze złomu, modyfikacje,blacharka,laminaty,tylko K11.Bo Micra skończyła sie na K11.

Awatar użytkownika
cloud_9
stały bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 2013-09-22, 10:12
Lokalizacja: Kraków

Re: [ Micra] [K11] najbardziej zardzewiałe auto świata- SuperS E

Post autor: cloud_9 » 2018-06-16, 19:27

z taką wysokością to nie potrzebujesz splittera:D chyba że na tor:) ze splitterow postaram się znaleźć i podesłać Ci na mail rozpiskę jak to zrobić, żeby Ci auta nie podnosiło, a dociskało:) do kompletu płaska podłoga i dyfuzor na tył (7 stopni)

Awatar użytkownika
Matiz
aktywny forumowicz
Posty: 177
Rejestracja: 2017-03-05, 02:51
Lokalizacja: Ślunsk
Kontakt:

Re: [ Micra] [K11] najbardziej zardzewiałe auto świata- SuperS E

Post autor: Matiz » 2018-06-26, 22:14

czołem

zamiast sie cieszyć z modów to troche mnie to nerwuje :| Wyglada na to że spawane nadkole jest nieco niżej niż seryjne i z tyłu lewa strona ma większą szpare niż prawa. Z pomiarów jak stoi buda wychodzi że jest równo. Z pomiarów nadkola wychodzi 1cm różnicy :-? niby nie ma źle ,ale seryjne nadkole jest też troche bardziej napompowane do zewnatrz. Skutkiem czego lewe koło dalej schowane jak serie ,a prawe jak by był dystans :-D

Jest też opcja że panharda źle ustawiłem. Bo szybko,szybko! auto jeszcze na kozłach stoi a już trza jechać :mad:

mam druciarski pomysł jak to wizualnie wyrównać (nadołoże rancik i pomaluje w kolor) ,ale to bede myślał po dokładnych pomiarach.

Jak dla mnie przód jest za nisko. Wolałabym wyżej przód niż jeszcze obniżac tył. Ale to już jest max wyciagnięcia tłoczyska (czujecie, krece gwint na maxa ,ale w złą strone :lol: ). I tak poszla już podkładka pod topmount która dzwignęła mi nadwozie o... jakieś 0.8cm :lol: Chyba ze skręce na maxa spręzyne ,ale wtedy nie bedzie ugięcia negatywnego 8/ które i tak już jest malutkie. Tak jak sie ustawia koło po dzwignięciu auta byłoby idealnie.... :roll:

Pojeżdze troche. Być moze przeprosze sie z setupem Matizowym,ale tam znowu bedzie pewnie ten 1cm za wysoko :roll:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aha no i zapraszam do odgracenia mnie. Posiadam:

-Fotele Seryjne z K11 3d 1.0 niewiemktotokupialewystawiambonielubiewyrzucać
Obrazek

Tuningi:
-rozpórka dolna AS SEEN AT PHOTO IN MY THREAD :D

Obrazek
-kierownica z nabą K11 pasuje jak ulał, sam demontowałem :cool: :-P

Obrazek

Kiera i rozpórka poleciały na olx, fotele za grosze, najlepiej piszcie PW
Obrazek


https://www.facebook.com/MicraMachine/
Górnośląski Microwy Konglomerat. Części ze złomu, modyfikacje,blacharka,laminaty,tylko K11.Bo Micra skończyła sie na K11.

Awatar użytkownika
Sake
wiem o czym pisze
Posty: 73
Rejestracja: 2013-10-17, 22:33
Lokalizacja: Poznań

Re: [ Micra] [K11] najbardziej zardzewiałe auto świata- SuperS E

Post autor: Sake » 2018-06-27, 19:47

Ładnie siadła ;)

Awatar użytkownika
Matiz
aktywny forumowicz
Posty: 177
Rejestracja: 2017-03-05, 02:51
Lokalizacja: Ślunsk
Kontakt:

Re: [ Micra] [K11] najbardziej zardzewiałe auto świata- SuperS E

Post autor: Matiz » 2018-07-11, 21:30

Właśnie za bardzo, sie śmiejemy "zarwano Micra" :P

ale już poprawione. Przód poszedł do góry, z tyłu bardziej dopasowałem Altowe sprężyny do mikrowego "siedziska"

Obrazek
Fajne foto. Widać jak daleko już jest od serii

Cloud pyta czemu sprzedaje rozporke- przy takim obniżeniu urwałbym nią chyba mocowania wahacza :lol:
Dziś zrobiona V2 a.k.a LOW PROFILE. Przy okazji zrobiłem wcinki- z lewej na przyszły, większy wydech ,a z prawej na wszelki wypadek gdy zespół napedowy będzie pracowac na poduszkach. Nie wygląda,ale będzie działać. Ten fragment gdzie jest na oko zbyt chuda, to obcięte "uszy" mocowania łącznika stabilizatora do amortyzatora w Traficu. Grube i twarde. A przy okazji śruba która będzie przykręcona do sanek będzie miała ładnie schowany łeb. To akurat wyszło przypadkiem ;D po prostu wybrałem to ze względu na grubosć. Aha no i mam zaoszczedzone ok 1cm prześwitu i przy okazji w rozpórce są gwinty do zamocowania splittera:

Obrazek

gdyż i kupiem sklejke i uskuteczniam radosną tworczość.
Jak to sie mówi SHIT JUST GOT REAL :D


Obrazek
Obrazek


https://www.facebook.com/MicraMachine/
Górnośląski Microwy Konglomerat. Części ze złomu, modyfikacje,blacharka,laminaty,tylko K11.Bo Micra skończyła sie na K11.

Awatar użytkownika
cloud_9
stały bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 2013-09-22, 10:12
Lokalizacja: Kraków

Re: [ Micra] [K11] najbardziej zardzewiałe auto świata- SuperS E

Post autor: cloud_9 » 2018-07-12, 07:22

Nie rób takiego splittera, musisz zrobić miejsce na powietrze albo Cię podniesie, cos jak tu:
http://www.performanceforums.com/forums ... ray-Design

a lepiej to jak skrzydlo samolotu:) nie mogę odnaleźć rysunku, ale mniej wiecej top w 1/3 od przodu na 10 cm , dlugie na c.a. 30 cm, szerokie na te 30 powiedzmy, ale zrob dwa takie z obu stron belki:) wtedy przy hamowaniu Ci nie podniesie przodu w razie niesprzyjajacych warunków

możesz też zrobic coś F-duck z F1:) ale zamiast dmuchać tylnie skrzydło, którego nie masz, to po prostu dmuchać dyfuzor który zrobisz:) albo wywalać powietrze za auto, ogólnie chcesz mieć jak najmniej powietrza pod autem:)

Awatar użytkownika
Matiz
aktywny forumowicz
Posty: 177
Rejestracja: 2017-03-05, 02:51
Lokalizacja: Ślunsk
Kontakt:

Re: [ Micra] [K11] najbardziej zardzewiałe auto świata- SuperS E

Post autor: Matiz » 2018-07-12, 20:27

Obrazek


Obrazek


To niee cloud, to już za dużo jak na mnie. Wystarczy płaska podłoga która zredukuje "drag", upłynni przepływ powietrza. Nie podejme sie skrzydeł, to już zabawa dla poważnych zawodników, który chca urwać 0.1 sekundy na torze.

-------------
z dziś upa nie ma, bo walczyłem z naszym dostawczakiem.

Ale z kolei w końcu dorwałem pstryczki żeby zrobić prawidłowo działający panel rajdowy. Na razie zrobie funkcjonujące paliwo i odłącznik abs-u (swoją drogą ostanino świruje, albo sie ukruszył pierścionek albo coś ze sterownikiem. Czasem sie zastanawiam czy by nie wywalić całkowicie :roll: )

ALE przy okazji po raz kolejny wrócił pomysł-pierdoła. Po 230 000 tysiącach mam tak wyrąbaną stacyjke ,że musze wracać ja "ręcznie". Co ciekawe czasem nie wraca do końca na zapłon- objawia sie to tym ,że np nie działają wycieraczki,dmuchawa itp. Ot ciekawostka.Trzeba minimalnie cofnąc dodatkowe 0.003mm aż kliknie. Czasem cofne za dużo i gasze auto. Ale w trakcie rekonesansu stacyjkowego przypomniało mi sie o guziku do odpalania auta. Nigdy jakoś nie byłem fanem tego rozwiązania ,gdybym miał pruć wnętrze tylko dla takiego detalu, to chyba nie :-? ale jak nie mam tapicerek, kable na wierzchu, oraz co najwazniejsze- szwankująca stacyjke- to czemu nie.

Ktoś ma, używa? Jeszcze nie robiłem rekonesansu ,ale na chłopski rozum wystarczy uciąć plusa sterującego z kostki stacyjki i pociągnąć go przez knefel?

Zawsze sie zastanawiałem skąd auto WIE, że ma pogasić kontrolki gdy silnik odpala itp. itd. może przy okazji sie dowiem :-P
Obrazek


https://www.facebook.com/MicraMachine/
Górnośląski Microwy Konglomerat. Części ze złomu, modyfikacje,blacharka,laminaty,tylko K11.Bo Micra skończyła sie na K11.

Awatar użytkownika
Matiz
aktywny forumowicz
Posty: 177
Rejestracja: 2017-03-05, 02:51
Lokalizacja: Ślunsk
Kontakt:

Re: [ Micra] [K11] najbardziej zardzewiałe auto świata- SuperS E

Post autor: Matiz » 2018-07-15, 23:52

Obrazek

not too shabby huh? :-o

Uprzedzając pytania- kupiłem ostatnie dwa pstryczki, czekam na dostawe :-P

a tak apropo- Moda z wyłącznikiem absy przez rozpięcie bezpiecznika zaczerpnąłem od subarowców.... i jak na złość micra musi mieć bezpiecznik z absu pod maską... :roll:
Aha na engine start sa dwie opcje- prosta i chamska- kupujecie włącznik jak do podnośnika warsztatowego... albo taki jak był starych tramwajach konstalowskich do otwierania drzwi (heh tak mi sie skojarzyło po latach) w każdym razie- taki który uciagnie 30-40 amper. Damian mój Elektronik guru słusznie mnie szturchnal, ze przecież w stacyjce są dosyć grube kable...

Opcja z guzikami jak ten z Ufo wymaga układu z przekaźnikiem (chyba że już jest, bo z tego co zerknałem do hondziarzy to niektórzy mają seryjnie) Bo sie spali od razu z całą mikrą ;D bede raportowal czy coś z tego wyjdzie.

Btw,widze że tematy podbijają sie mimo postu pod postem,podziękowania dla moderatorów! :papa:
Obrazek


https://www.facebook.com/MicraMachine/
Górnośląski Microwy Konglomerat. Części ze złomu, modyfikacje,blacharka,laminaty,tylko K11.Bo Micra skończyła sie na K11.

Awatar użytkownika
cloud_9
stały bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 2013-09-22, 10:12
Lokalizacja: Kraków

Re: [ Micra] [K11] najbardziej zardzewiałe auto świata- SuperS E

Post autor: cloud_9 » 2018-07-16, 10:52


Awatar użytkownika
cloud_9
stały bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 2013-09-22, 10:12
Lokalizacja: Kraków

Re: [ Micra] [K11] najbardziej zardzewiałe auto świata- SuperS E

Post autor: cloud_9 » 2018-07-20, 12:19

takie sa mega, ale raczje zrobić niż kupić bo cena zabija:
https://allegro.pl/panel-carling-ac-dc- ... 93226.html

Awatar użytkownika
Wojciech96
nowy na forum
Posty: 15
Rejestracja: 2014-08-06, 17:07
Lokalizacja: Żółkiewka

Re: [ Micra] [K11] najbardziej zardzewiałe auto świata- SuperS E

Post autor: Wojciech96 » 2018-07-27, 08:28

Siemka jak chcesz mocny przycisk i chcesz by był mały i tani to z ciągnika ursus :D niby ma 25A ale wiem ze wytrzymuje dużo więcej
https://allegro.pl/przycisk-rozrusznika ... 90711.html

Awatar użytkownika
Matiz
aktywny forumowicz
Posty: 177
Rejestracja: 2017-03-05, 02:51
Lokalizacja: Ślunsk
Kontakt:

Re: [ Micra] [K11] najbardziej zardzewiałe auto świata- SuperS E

Post autor: Matiz » 2018-08-14, 21:56

Hej

Knefel już chyba od ponad 2 tyg w użyciu, zaraz nastepnego dnia miał byc nagrany film i... widzicie jak mi poszło. Miało być w jednym w dzień i w nocy, bo udało mi sie podpiąć poświetlenie do knefla z Ufo. Ale koniec końców mam rozjaśniony film po ciemku :/

To co podsyłałeś Cloudte całe panele, to też spotykałem ,ale nie podoba mi sie. Mam uczulenie na okleiny carbonowe

Co do samych technikali- okazuje sie że pozycja "wyzwolenie" (czyli wtedy gdy kreci rozrusznik) trzeba podzielić na dwie połowy (pomogło że moja stacyjka jest taka wyrąbana)

Otóż przy przekreceniu na pozycje wyzwolenie najpierw nastepuje wyłączenie odbiorników prądu (to co wspominałem powyżej) a dopiero kawałek dalej prąd przeskakuje na rozrusznik.

I tu uwaga- okazuje sie że nie starczy uciąć kabla który leci na rozrusznik, gdy przekrecacie kluczyk do końca, plus idzie na DWA kable. Jest dodatkowy kabel który określiłem jako RED, który leci aż do skrzynki bezpiecznikowej. Jestem za słaby z elektroniki żeby zagdywac do czego jest ,ale bez plusa na tym kablu auto nie odpali. Troche za dużo ujawniłem .... ale kto by kradł mikre :mrgreen:

spowodowało to ,że musiałem użyć dwóch a nie jednego przekaźnika. Dodatkowo (co nie jest konieczne ,ale jest bardziej profi) zrobiłem te "odłączanie odbiorników prądu na czas rozruchu" poprzez puszcznie przewodu IGN (ition czyli plus pojawiający sie na zapłonie i zostający w trakcie pracy silnika) przez nóżke 86a w przekaźniku. Czyli gdy przekaźnik jest w trybie spoczynku- czytaj: gdy nie krecisz rozrusznikiem, prąd płynie tak jak powinien. Samo rozpisanie tego zajeło mi ze 2 dni bo jestem noga z elektroniki. Moich rozpisek wam już nie wklejam -jakby ktoś kiedyś potrzebował to piszcie PW. Koniec końców trzeba przeciąć tylko jeden kabel (IGN). Reszte przewodów wystarczy wypiąć z kostki stacyjki (konektory z "dziubkiem" blokującym)

dobry mod, troche zachodu jest ,ale satysfakcja też. Z pstryczków na razie tylko podpięte paliwo. Aktuanie Micra wstrzymana z powodów Żukowych ;-)

pozdrowienia!


https://www.youtube.com/watch?v=c9B410jev7c
Obrazek


https://www.facebook.com/MicraMachine/
Górnośląski Microwy Konglomerat. Części ze złomu, modyfikacje,blacharka,laminaty,tylko K11.Bo Micra skończyła sie na K11.

Awatar użytkownika
Matiz
aktywny forumowicz
Posty: 177
Rejestracja: 2017-03-05, 02:51
Lokalizacja: Ślunsk
Kontakt:

Re: [ Micra] [K11] najbardziej zardzewiałe auto świata- SuperS E

Post autor: Matiz » 2018-08-23, 22:17

Czołem

ustrzeliły sie kolejne foty z serii "porównaj"

Obrazek

Obrazek

wyskakują pierdołki które bede musiał wkrótce nadgonić, np łącznik "wolswagenoski" ostatnio przestał trzymać mojego Yarisowego hot-doga :roll: procz tego w okolicach kanapy jest jakaś dziurka.

Mam na celowniku sonde za dobry piniondz ,ale na razie nie zapeszamy.
Aha- przy wyprawie na złomowiec wyrwałem tą słynną puszke z Almery, póki nie ma stożka

https://www.micra.org.uk/proxy.php?imag ... 812d34d9c2
Powiecie mi przy okazji czy taka puszka oznacza silnik GA? bo może bym od razu wypruł przepustnice... :evil:
Obrazek


https://www.facebook.com/MicraMachine/
Górnośląski Microwy Konglomerat. Części ze złomu, modyfikacje,blacharka,laminaty,tylko K11.Bo Micra skończyła sie na K11.

Awatar użytkownika
deadduck
stały bywalec
Posty: 96
Rejestracja: 2012-05-31, 22:51
Lokalizacja: Oleśnica/Wrocław

Re: [ Micra] [K11] najbardziej zardzewiałe auto świata- SuperS E

Post autor: deadduck » 2018-08-27, 10:37

Wygląda na puszkę z GA1XDE

Awatar użytkownika
wymaxclinowany
wiem o czym pisze
Posty: 85
Rejestracja: 2017-10-05, 20:04
Lokalizacja: Bytów

Re: [ Micra] [K11] najbardziej zardzewiałe auto świata- SuperS E

Post autor: wymaxclinowany » 2018-08-30, 08:13

Muszę pomyśleć nad gwintem u siebie :D

Awatar użytkownika
Matiz
aktywny forumowicz
Posty: 177
Rejestracja: 2017-03-05, 02:51
Lokalizacja: Ślunsk
Kontakt:

Re: [ Micra] [K11] najbardziej zardzewiałe auto świata- SuperS E

Post autor: Matiz » 2018-10-21, 00:39

Czołem

Złomek sie kula, wozi nas dzielnie. na razie wszystko stoi z powodu żuczka, który zaliczył dosyć istotny milestone.

https://www.youtube.com/watch?v=vJINYIpldrs

Mikra otrzymala nową lambde :viva: jest zdecydowanie lepiej, mniej szarpie. Ale cały post pisze dlatego ,że przestała strzelać z wydechu! Wygląda na to że teoria o przelewaniu była poprawna... i odpowiedziałem tez sobie automatycznie na pytanie jakim cudem katalizator był taki czysty...

BENA GO PŁUKAŁA cały czas :lol:

zobaczymy czy bedzie mniej palić.

Pojawiła sie ciekawa usterka- dzwiek jakbyscie rozcierali coś z moździerzu :shock: od razu pomyslałem że przegub po obniżeniu dostał wpierdziel. Co równy obrót koła :roll: im wolniej tym głosniej...

chyba po miesiącu kombinowania dotarłem do niedokreconej śruby koła. JEDNEJ NA 4, okazało sie że dzwiek pochodził prawdopodobnie z pierscienia centrującego felge i/lub tarczy hamulcowej :shock:

Nie mam pojęcia ,ale jak to Marcel stwierdził "już nie takie dziwne rozwiązania usterek spotkałem...."

pozdrowienia!
Obrazek


https://www.facebook.com/MicraMachine/
Górnośląski Microwy Konglomerat. Części ze złomu, modyfikacje,blacharka,laminaty,tylko K11.Bo Micra skończyła sie na K11.

Awatar użytkownika
Matiz
aktywny forumowicz
Posty: 177
Rejestracja: 2017-03-05, 02:51
Lokalizacja: Ślunsk
Kontakt:

Re: [ Micra] [K11] najbardziej zardzewiałe auto świata- SuperS E

Post autor: Matiz » 2018-11-12, 02:33

hej pany

dziś nieoczekiwanie naszla mnie wena żeby skrecić plastiki pod kierą. Jeżdziłem z tymi kablami wyprutymi chyba ze 4 miechy :P

ALE nie o tym, jako tako opanowałem pojedyńczo swiecace lampy. Okazuje sie że faktycznie mikra ma lewą i prawą lampe na dwoch osobnych kablach z włącznika. Takze to co znajdziecie w necie nt. tej usterki "wymień manetke swiateł" to raczej dobra rada...

No o tym TEŻ nie- jakoś tak wtykając probowke trafiłem pin odpowiedni pin i...

i przypomniało mi sie jak bardzo mnie irytuje brak MIST.

Powiecie co to ten MIST. To "strzelenie" z wycieraczek, jedno zamiecenie.

W imprezie to jest jak sprysk, do siebie.
W nowych Vagach jest "w polowie" drogi do pierwszej predkości

W mikrze nie ma zmiłuj, musi przeskoczyć CYK na pierwszy program i trzeba CYK nazot za każdym razem :-/

Skracająć- robimy MIST na guziczek :D
Obrazek

kabelek od pina do końca manetki
w kapturku manetki bedzie malutki micro switch
ze switcha kabelek na kolumne do pobrania masy
???
PROFIT! :cool:
Obrazek


https://www.facebook.com/MicraMachine/
Górnośląski Microwy Konglomerat. Części ze złomu, modyfikacje,blacharka,laminaty,tylko K11.Bo Micra skończyła sie na K11.

Awatar użytkownika
cloud_9
stały bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 2013-09-22, 10:12
Lokalizacja: Kraków

Re: [ Micra] [K11] najbardziej zardzewiałe auto świata- SuperS E

Post autor: cloud_9 » 2018-11-12, 18:03

nie czaje tego MIST, jedno zamiecienie jest jak popchniesz do góry, chyba ze ma jeszcze spryska wlaczyc?

Awatar użytkownika
Matiz
aktywny forumowicz
Posty: 177
Rejestracja: 2017-03-05, 02:51
Lokalizacja: Ślunsk
Kontakt:

Re: [ Micra] [K11] najbardziej zardzewiałe auto świata- SuperS E

Post autor: Matiz » 2018-11-12, 21:22

no u mnie nie ma, w niektórych autach idzie "oszukać", czasem włączają sie przed przeskoczeniem ząbka pierwszego programu, coś jak w VAGach ,ale to chyba kwestia słabego wykonania manetki.

Nie wiem jak u was ,ale u mnie włącza dopiero jak przeskoczy ząbek. Tak czy owak jakby do tego nie podejść to guziczek bedzie najwygodniejszy.

bez sprysków. Cloud to jest na mżawke- gdy pada tak słabo że pierwszy stopien wycieraczek jest za szybki.

Btw. w głupiej Nexii mieliśmy regulator czasówki pierwszego programu. Dla mojego ojca do dziś jest szokiem, że prawie każde nastepne auto jakie mielismy, które powinno być lepsze=bo nowsze, nie ma czegoś takiego :roll: też fajna sprawa, wtedy MIST jest zbędny... podejrzewam że to poprostu przekaźnik z czasówką regulowaną potencjometrem. I to są rzeczy potrzebne i ulatwiające życie, a nie ekrany 10 i pół cala, elektryczne ręczne i inne cholerstwa...
Obrazek


https://www.facebook.com/MicraMachine/
Górnośląski Microwy Konglomerat. Części ze złomu, modyfikacje,blacharka,laminaty,tylko K11.Bo Micra skończyła sie na K11.

Awatar użytkownika
deadduck
stały bywalec
Posty: 96
Rejestracja: 2012-05-31, 22:51
Lokalizacja: Oleśnica/Wrocław

Re: [ Micra] [K11] najbardziej zardzewiałe auto świata- SuperS E

Post autor: deadduck » 2018-11-13, 04:52

Pamiętam że "regulator czasówki pierwszego programu":D miałem w N14, teraz w Almerze nie mam i też mnie denerwuje jego brak

Awatar użytkownika
Matiz
aktywny forumowicz
Posty: 177
Rejestracja: 2017-03-05, 02:51
Lokalizacja: Ślunsk
Kontakt:

Re: [ Micra] [K11] najbardziej zardzewiałe auto świata- SuperS E

Post autor: Matiz » 2018-12-14, 00:24

hej

ostatnio COŚ podłubałem przy Mikrze, skręcony w końcu plastik pod kierownicą od czasu podłaczenia Start button (jakies poł roku? :lol: )

Mist działa

Coś takiego na zime, nienawidze naszej polskiej, szarej, zimnej, 13" calowej, stalowej :-P zimy, kupiłem za grosze 15x6.5 ze scenica (i dwie niestety z clio 15x6) :roll: dwie opony 175/50 dziś doleciały. Niestety jest za zimno na przespawywanie rotora w garagu, chciałbym zrobic to w robocie w asyscie mikrometra zeby jak najbardziej profi,ale musze przeczekac goracy okres na wymiane opon. Na razie ubiore seryjne scenicowe 6.5 zeby mieć coś na tą wstrętną pogode

Obrazek

aha, pamiętajcie że 16" to za dużo do micry

Obrazek

temat 16" już definitywnie zakończony po tej przyiarce. Miałem tydzień kombinacji, gdy okazało sie że jest STAL STRUKTURALNA na 4x100. A zaczałem węszyć bo obejrzeniu filmików z wizyty mojego KUMPLA :cool: Alexiego w pl. ("so these are actualy polish work meisters"- jakby projekt struktura K11 sie udał to macie pewne, że bym je nazwał :lol: )

--------------------

Często zastanawiam sie, subarowiec zawsze stanie kolo innego subarowca, generalnie petrolhead, entuzjasta marki/ modelu zawsze stanie obok takiego samego auta. A już doatkowe punkty jak stoją oba samotnie na prawie pustej czesci parkingu, zeby je było widać JAK ONE stoją OBOK SIEBIE :-P

Ale czy babki jadące po zakupy, które stanowią 90% posiadaczek Mikr myślą sobie przy parkowaniu "o mikra, stane obok niej" ? :idea:

Obrazek

od dwoch dni napierdziela końcowka drążka, mam już nową, moze w sobote założe.

od poniedziałku usiłuje zakończyć operacje "lampki wnetrza". Seryjna C5W moze i by dawala rade gdyby nie mleczny klosz... :-? Mam pasek led z odzysku, generalnie jakby nie włączniki, to było by totalne 0zł. Jak już bedzie efekt to podrzuce foto

AHA , ten spojler to jest kosa :-o wygląda troche jak z hondy co? nie wiem co to, znalazłem wlasiciela tego auta ale nie odpisuje :(

Obrazek
Obrazek


https://www.facebook.com/MicraMachine/
Górnośląski Microwy Konglomerat. Części ze złomu, modyfikacje,blacharka,laminaty,tylko K11.Bo Micra skończyła sie na K11.

Awatar użytkownika
Sake
wiem o czym pisze
Posty: 73
Rejestracja: 2013-10-17, 22:33
Lokalizacja: Poznań

Re: [ Micra] [K11] najbardziej zardzewiałe auto świata- SuperS E

Post autor: Sake » 2018-12-16, 21:29

Fajnie że cały czas działasz przy Micrusie :) Znalazłem jakiś czas temu niedaleko mnie SuperS, już chciałem jechać i go kupić :D

Awatar użytkownika
Matiz
aktywny forumowicz
Posty: 177
Rejestracja: 2017-03-05, 02:51
Lokalizacja: Ślunsk
Kontakt:

Re: [ Micra] [K11] najbardziej zardzewiałe auto świata- SuperS E

Post autor: Matiz » 2018-12-16, 22:12

Kurde pany apropo,chyba K11 zaczynają sie wykruszać, jak targalismy taile do Żuka to zawsze była jakaś, teraz jak potrzebuje części to nie ma ani jednej :-o

jak już pisze, mikra ma już z przodu zimówki 15" nieposzerzane, niestety nie mam foto. W sumie nie ma czego oglądać ,ale i tak wygladaja lepiej niż balon 13" ,a i są szersze niż te seryjne szczudła ;-)

Co do poszerzek, to zrobie chyba pod nie "szkrzelo-mod". Dystansuje sie dolne mocowanie błotnika przez co wystaje troche bardziej, zyskuje sie pare cm. Odgapiłem od angoli na MSC.uk. Pasuje do hasla because racecar ,chyba zrobie to ta czy owak ,ale pod alu trzeba bedzie dystanse :roll:

Obrazek
Obrazek


https://www.facebook.com/MicraMachine/
Górnośląski Microwy Konglomerat. Części ze złomu, modyfikacje,blacharka,laminaty,tylko K11.Bo Micra skończyła sie na K11.

Awatar użytkownika
matek_p
fanatyk nissana
Posty: 413
Rejestracja: 2016-07-06, 22:31
Lokalizacja: Gliwice

Re: [ Micra] [K11] najbardziej zardzewiałe auto świata- SuperS E

Post autor: matek_p » 2018-12-17, 10:57

Całkiem spoko ten mod ale jak potem na dole próg osłonisz i plastikowe nadkole dobrze umocujesz ?
Let the force be with you!

My EX. N15 GTi :arrow: N15 GTi SportLine

Aktualny projekt :arrow: BMW E60 Czarnulka

Awatar użytkownika
wymaxclinowany
wiem o czym pisze
Posty: 85
Rejestracja: 2017-10-05, 20:04
Lokalizacja: Bytów

Re: [ Micra] [K11] najbardziej zardzewiałe auto świata- SuperS E

Post autor: wymaxclinowany » 2018-12-26, 22:49

Wiesz już coś o tej lotce ? Jest kocur :D
Ciekawy patent na szerszy przód ale co z tyłem 🤔

Awatar użytkownika
Matiz
aktywny forumowicz
Posty: 177
Rejestracja: 2017-03-05, 02:51
Lokalizacja: Ślunsk
Kontakt:

Re: [ Micra] [K11] najbardziej zardzewiałe auto świata- SuperS E

Post autor: Matiz » 2018-12-29, 01:10

Hej pany, wpadem zeby odpowiedzieć

plastik i tak wymaga przeróbek po wspawywaniu progu, poprostu natnę w nowym miejscu.

Ten spojler to Mulholland. Wygląda na to że nie do dostania. Moze gdybym miał paypala to bym sie na niego zaczaił,ale tak to wizja sciągania go z aus lub jp skutecznie wygasiła pomysł.
Dowiedziałem sie też ,że ten Irish dalej go ma, te auto jest w trakcie rozsprzedawania. Ale co z tego jak nie odpowiada na wiadomosci :-/

Ale- dzieki temu znalazłem inne rzeczy. Wszystko uciekło na cholernego facebooka, ale udało mi sie wyszperać rózne ciekaowstki, np lotka z GXa dokrecona do "wrap around" z super s-ki :shock: wygląda ciekawie ,ale nie umiem znaleść foto całego auta...

Chyba będe kombinował z czymś takim albo spróbuje zrobić replike od podstaw.

Co do poszerzek, nie są w planie choć znalazlem już dawno temu. Jak będzie potrzeba to sie jakoś zrobi tył. bolt-on średnio lubie, prędzej wolalbym dopasować jakąś reparaturke z innego auta i wspawać jako poszerzke. Najlepiej by było dorwać poszerzki z kitu nismo,ale nie mam na razie weny żeby tego szukać ,a i kasy mi szkoda. W gońcu miał być gruz ;-)

aha takie nitowane na calą wielkość błotnika tez by były niezłe :roll:

Na bank natraficie w tym temacie na Micry od Auto Garage Active. Ciekawostka- oni i Nakai (Rauh-Welt) to dobrzy znajomi ;-)

Obrazek
Obrazek


https://www.facebook.com/MicraMachine/
Górnośląski Microwy Konglomerat. Części ze złomu, modyfikacje,blacharka,laminaty,tylko K11.Bo Micra skończyła sie na K11.

Awatar użytkownika
Matiz
aktywny forumowicz
Posty: 177
Rejestracja: 2017-03-05, 02:51
Lokalizacja: Ślunsk
Kontakt:

Re: [ Micra] [K11] najbardziej zardzewiałe auto świata- SuperS E

Post autor: Matiz » 2019-02-11, 01:56

Kocham złomowce. Obłowiłem sie jak niewiem, i mam dwie mikry z których moge szarpać ile wlezie :evil: Prawa lampa z działajaca regulacja, pękniety klosz ale przełoze mój. Dyszka sprysku, szyjka wlewu sprysku, dmuchawa... jedynie wszystkie opornice dmuchawy popalone... Jak ktoś z okolic górnego sląska coś potrzebuje to pisać, ogromny plac, spoko chłopaki, jest pare almer, jedna lub 2 primery P11, czad. Dużo lepiej niż na radostowicach ,bo ostatnio ponoć nawet auta nei stoją na placu tylko od razu jadą do huty... chyba fame z Discovery sie udziela :roll:

Obrazek

W toku jest też przeróbka gwintu na wkłady z Golfa, bo oba seryjne sie rozlały (pisałem?)
Obrazek


https://www.facebook.com/MicraMachine/
Górnośląski Microwy Konglomerat. Części ze złomu, modyfikacje,blacharka,laminaty,tylko K11.Bo Micra skończyła sie na K11.

Awatar użytkownika
cloud_9
stały bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 2013-09-22, 10:12
Lokalizacja: Kraków

Re: [ Micra] [K11] najbardziej zardzewiałe auto świata- SuperS E

Post autor: cloud_9 » 2019-02-11, 12:20

z czego ta lotka na lotce?:)

ps. almere 2.2 maja:)?

Awatar użytkownika
wymaxclinowany
wiem o czym pisze
Posty: 85
Rejestracja: 2017-10-05, 20:04
Lokalizacja: Bytów

Re: [ Micra] [K11] najbardziej zardzewiałe auto świata- SuperS E

Post autor: wymaxclinowany » 2019-02-11, 12:34

Będziesz na zlocie ?
Lotka z Micry k11 GX

Awatar użytkownika
Matiz
aktywny forumowicz
Posty: 177
Rejestracja: 2017-03-05, 02:51
Lokalizacja: Ślunsk
Kontakt:

Re: [ Micra] [K11] najbardziej zardzewiałe auto świata- SuperS E

Post autor: Matiz » 2019-02-11, 20:47

Cloud była jakaś P11 ,ale nie otwierała sie maska. 2.2 to masz dci ka, moze z renówki taile dopasujesz? Jest jedna Almera N14 co wyglądala troche powazniej niż zwykła (zderzaki, lusterka w kolorze, czerwona jest) ale miała GA, poznałem po filtrze. Aha i ma te alufelgi 14" co angole w nie zawsze obuwają mikry. Do środka sie nie wdostanie bo jest zastawiona dookoła, a ma elektryczne szyby :-/ napiszcie jakie auta wam sprawdzić bo w sobote jade po siedzenia z mastera do złombol żuka ;-)

max Nie, szukałem z GXa ale u nas bida. W uk mają na pęczki. Ale nie wygląda za dobrze:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... ater&ifg=1

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5D002A54

Powiem wam jak będzie skończone. Mam też drugą dostawke, ale ta druga jest z popularniejszego auta, moze UKRĘCE Z TEGO JAKIŚ BIZNES :lol: dla 3 osób w pl które sa zainteresowane tuningiem K11 :mrgreen:

Jeżeli mówisz o ogólnopolskim zlocie nissanzone to nie ma szans. Nawet nie wiem czy w tym roku dojade 200km na japfest :-/ Ale może w końcu do Krakusów mi sie uda podjechać na jaki spot, tylko musze mieć gwint naprawiony, bo mam teraz tryb: Motorówka :D
Obrazek


https://www.facebook.com/MicraMachine/
Górnośląski Microwy Konglomerat. Części ze złomu, modyfikacje,blacharka,laminaty,tylko K11.Bo Micra skończyła sie na K11.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaprezentuj Swoje Nismo”