Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Dziwne piszczenie w czasie jazdy [FILM]

Moderatorzy: Sajmooon, janusz, Zielkq, Maniek-ol

Trzyka
nowy na forum
Posty: 15
Rejestracja: 2014-03-17, 12:26
Lokalizacja: Mazury

Dziwne piszczenie w czasie jazdy [FILM]

Post autor: Trzyka » 2018-12-05, 17:27

Witam,

piszę do Was - tradycyjnie - jako do ostatniej deski ratunku :) Otóż od jakiegoś czasu zauważyłem, że w trasie zdarza się mojej Primerce nieco "piszczeć" (dołączam poniżej link do filmu). Dźwięk jakby docierał z okolicy lewego przedniego koła (choć to moja subiektywna opinia). Byłem z tym u mechanika (nie udało się namierzyć źródła dźwięku), jednak - wedle jego opinii - na kanale nie widać niczego niepokojącego. Jego słowa potwierdzałby też przegląd, który przeszedłem bez najmniejszego problemu. W trakcie jazdy - poza irytującym dźwiękiem - z autkiem nic niepokojącego się nie dzieje.

Sytuacja o tyle śmieszna, że ustrojstwo potrafi piszczeć w ten sposób przez wiele kilometrów, a potem - przez znaczną część drogi - milczeć. Bez wybojów (by mogło coś "odskoczyć"), bez młotka czy choćby siarczystego przekleństwa.

Nie wiem na ile to złudzenie, a na ile fakt, ale wydaje mi się, że najczęściej obserwowałem to w chwilach, gdy ciężar samochodu "przenosił" się na lewą stronę (np. przy niewielkich skrętach w prawo).

HELP!

LINK do filmu: https://youtu.be/2FkCr9TsECo

Awatar użytkownika
mały v8
fanatyk nissana
Posty: 506
Rejestracja: 2016-03-21, 19:35
Lokalizacja: Siedlce

Re: Dziwne piszczenie w czasie jazdy [FILM]

Post autor: mały v8 » 2018-12-05, 18:12

Pewnie klocki już się zeszkliły, do tego nie odbijają dostatecznie i wtedy tak piszczy. Rozbierz , wyczyść prowadnice ,nasmaruj, załóż nowe klocki jak te już słabe i powinno ustąpić. Chyba że łożysko się kończy, ale to mechanik by wykrył.
ObrazekObrazekObrazek

Trzyka
nowy na forum
Posty: 15
Rejestracja: 2014-03-17, 12:26
Lokalizacja: Mazury

Re: Dziwne piszczenie w czasie jazdy [FILM]

Post autor: Trzyka » 2018-12-06, 12:27

Na dniach będę wymieniał kółka/opony. Będzie okazja, by jeszcze raz się temu przyjrzeć. Jakieś jeszcze pomysły/propozycje?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie”