Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Maxima A34... Co z tą skrzynia

Moderator: janusz

Awatar użytkownika
Rabbitec
wiem o czym pisze
Posty: 75
Rejestracja: 2017-11-19, 15:07
Lokalizacja: Pomorskie

Maxima A34... Co z tą skrzynia

Post autor: Rabbitec » 2018-10-01, 20:04

Witam posiadaczy Maximy A34 oraz wszystkich mających rzetelna wiedzę na temat tego modelu. Noszę się z zamiarem zmiany Almery na Maxime A34 właśnie. Czytając różne opinie na temat tego modelu zauważyłem że często dzieje się coś z automatyczna skrzynia biegów. 60% tych aut na rynku wtórnym na jakieś dolegliwości z trybem awaryjnym automatu lub zrzuceniem biegów. Moje pytanie brzmi co przeważnie jest powodem tych awarii? Wiadomo że jak się odda do speca to nas slono skasuje a problem a czytałem że często ta naprawa to banał. Jakie macie doświadczenia z tą skrzynia biegów?

Awatar użytkownika
mały v8
fanatyk nissana
Posty: 506
Rejestracja: 2016-03-21, 19:35
Lokalizacja: Siedlce

Re: Maxima A34... Co z tą skrzynia

Post autor: mały v8 » 2018-10-05, 09:02

90% awarii dzieje się po wymianie oleju. Przeważnie mechanicy zalewają "coś tam" zamiennego , bo olej fabrycznie zalecany trochę drogo wychodzi. Wymieniać na byle co lepiej wcale nie ruszać. Druga sprawa tej skrzyni nie można na pusto gazować na P, trzeba zdjąć na N dopiero tam sobie można gazować i słuchać wydechów :-D . No i jeszcze częsta przypadłość walnięcie z 1 na 2 . To też wina użytkowników, bo najpierw trzeba wrzucić bieg, zaczekać sekundę aż zacznie ciągnąć i dopiero wciskać gaz, a niektórzy robią to w tym samym momencie, i stąd się biorą te luzy. W ogłoszeniach jest dużo aut z uszkodzoną skrzynią z prostej przyczyny. Auta są już nic nie warte, więc dobrego nikt nie sprzedaje (ja już ponad 10 lat się turlam) a jak skrzynia , czy silnik puści to nikomu nie chce się dokładać 5 tysi na remont ,i podwajać wartości auta, tylko woli się pozbyć zjeżdżonego samochodu.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Rabbitec
wiem o czym pisze
Posty: 75
Rejestracja: 2017-11-19, 15:07
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Maxima A34... Co z tą skrzynia

Post autor: Rabbitec » 2018-10-11, 17:50

Dzięki bardzo z wyczerpującą odpowiedź. Czyli po zrobieniu skrzyni wystarczy dbać o nią i będzie się kulac. Auto jest fajne, nietypowe i można niezły projekt zrobić. Jedynie ta skrzynia mnie martwi

Awatar użytkownika
majchrzok
fanatyk nissana
Posty: 2063
Rejestracja: 2010-01-18, 19:37
Lokalizacja: Wągrowiec

Re: Maxima A34... Co z tą skrzynia

Post autor: majchrzok » 2018-10-11, 18:01

Istnieje jakas alternatywa w postaci manuala do przedniego napedu 3.5l w maximie? Jakies espace np ?

Awatar użytkownika
mały v8
fanatyk nissana
Posty: 506
Rejestracja: 2016-03-21, 19:35
Lokalizacja: Siedlce

Re: Maxima A34... Co z tą skrzynia

Post autor: mały v8 » 2018-10-11, 18:16

majchrzok pisze:
2018-10-11, 18:01
Istnieje jakas alternatywa w postaci manuala do przedniego napedu 3.5l w maximie? Jakies espace np ?
Ale po co, jak są tez fabrycznie w w manualu. Kiedyś mało takiej nie kupiłem, tylko miała za mocno powypadkową przeszłość. Zresztą nawet na allegro widziałem całą przekładkę z miesiąc temu. Z tą mocą automat daje sobie radę w zupełności, no chyba że ktoś chce upalać na 1/4 mili to może i manual potrzebny, ale i tak do 50km/h nie ma trakcji :-D
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Rabbitec
wiem o czym pisze
Posty: 75
Rejestracja: 2017-11-19, 15:07
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Maxima A34... Co z tą skrzynia

Post autor: Rabbitec » 2018-10-12, 06:47

Teoretycznie automat jest bardziej żywotny tylko trzeba umieć go używać i dbać o niego

Awatar użytkownika
mały v8
fanatyk nissana
Posty: 506
Rejestracja: 2016-03-21, 19:35
Lokalizacja: Siedlce

Re: Maxima A34... Co z tą skrzynia

Post autor: mały v8 » 2018-10-12, 07:27

Rabbitec pisze:
2018-10-12, 06:47
Teoretycznie automat jest bardziej żywotny tylko trzeba umieć go używać i dbać o niego
Nie no tu się nie zgodzę. Samo to że ma w sobie elementy cierne , do tego zaawansowana elektrohydraulika , to się musi zużywać. Ja wyznaję zasadę do auta powyżej 200KM automat , poniżej raczej manual, do terenówki tylko manual.
ObrazekObrazekObrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Maxima”