Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Farby i lakiery w sprayu pod kolor auta

Awatar użytkownika
Wiooreck
fanatyk nissana
Posty: 1468
Rejestracja: 2010-05-19, 23:24
Lokalizacja: Łódź/Przysucha

Farby i lakiery w sprayu pod kolor auta

Post autor: Wiooreck » 2014-09-11, 09:57

Tak jak w nazwie tematu, czy jest możliwość zakupić, bądź czy istnieją mieszalnie, które mają taką możliwość, aby zapakować kolor w spray?

Pytam nawet z czystej ciekawości, bo chciałem zrobić sobie drobne zaprawki w mało widocznych miejscach w moim traktorze, a nie posiadam kompresora. Sam pistolet to nie problem, ale nie chcę od razu wszystkiego kupować. A prowadzić auto do lakiernika też mi się nie opłaca, bo miejsca są małe, ale za to jest ich kilka.

Awatar użytkownika
Zielkq
fanatyk nissana
Posty: 3591
Rejestracja: 2012-05-31, 09:31
Lokalizacja: Vratislavia
Kontakt:

Post autor: Zielkq » 2014-09-11, 10:04

Wiooreck, oczywiście, że tak. Albo zrobią po kodzie lakieru (wtedy też możesz dobierać gotowca chociażby z palety Motipa), bądź życzyć sobie, aby zrobili dokładny odcień, który znajduje się na samochodzie (po latach może się różnić).
Jak ja u siebie malowałem błotnik to z daleka nie ma różnicy - ale z bliższej odległości widać, że był dłubnięty ;)
Podróże małe i duże
Pomoc prawna: Adwokat Wrocław
Z YT: "JDM wants to be USDM, Euro wants to be USDM and USDM wants to be Euro."

Awatar użytkownika
bombel
Administrator
Posty: 13188
Rejestracja: 2009-12-07, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bombel » 2014-09-11, 10:33

Wiooreck, ja kupowałem na allegro. Podałem kod lakieru i mi przysłali. Pamietaj ze na to trzeba połozyc bezbarwny, ale to już w zestawach sprzedają

Awatar użytkownika
Sajmooon
fanatyk nissana
Posty: 2623
Rejestracja: 2009-12-09, 07:23
Lokalizacja: Gdynia, Rotmanka

Post autor: Sajmooon » 2014-09-11, 10:44

dokładnie tak jak Zielkq, pisze. Moim zdaniem najlepiej jest podjechać do mieszalni lakierów co by dostać parę próbek podejść do auta i wybrać patrząc pod różnymi kątami czy dany lakier pasuje, są też firmy które mają jakieś urządzenie z którym podchodzi do lakieru i na podstawie odczytu dobiera lakier.
Była Padlina:
Sajmooon'owa "Padlina"
Była Gruzz Operacyjna:
Sentra B15 Gruzz in da Haułs :D
Nissan jeszcze będzie... coming soon [2022]

Awatar użytkownika
Wiooreck
fanatyk nissana
Posty: 1468
Rejestracja: 2010-05-19, 23:24
Lokalizacja: Łódź/Przysucha

Post autor: Wiooreck » 2014-09-23, 10:33

Dzięki za odpowiedzi. Przeszedłem się do mieszalni w swojej miejscowości (WPY) i facet powiedział, że nie ma problemu z nabiciem bazy do puszki. Dobierze kolor i zapakuje go do puszki 400 ml za ok 60 zł. Z tym, że albo moje auto było przemalowywane całe (chociaż na czujniku lakieru grubości wyszły w granicach fabrycznych), albo lakier już stracił przez 15 lat swój oryginalny odcień, bo nie pasowała żadna z 4 próbek, którą akurat facet posiadał do tego koloru. Lecz z tym też nie będzie problemu, bo domiesza mi do aktualnego.

Jakieś jeszcze sugestie, porady odnośnie samych napraw lakierniczych? Wiem, że muszę się jeszcze oprócz bazy wyposażyć w podkład, szpachlę, coś do odtłuszczania (ale co?), papiery ścierne, bezbarwny. Jakieś czyściwo konkretnie polecacie, by nie zostawiało smechów itp? To nie będzie malowanie całych elementów, tylko zrobienie zaprawek w niewielkich miejscach (więc pewnie blender też by się przydał).

Awatar użytkownika
Zielkq
fanatyk nissana
Posty: 3591
Rejestracja: 2012-05-31, 09:31
Lokalizacja: Vratislavia
Kontakt:

Post autor: Zielkq » 2014-09-23, 12:22

Co do odtłuszczania to ja stosuję coś takiego: http://kolorysta.pl/pl/p/Zmywacz-siliko ... OLL-1L/318 (przykładowy sklep, pierwszy z google)
Warto jeszcze przetrzeć ściereczką antystatyczną (do kupienia w mieszalni za jakieś grosze) :)

Pozdrawiam
Podróże małe i duże
Pomoc prawna: Adwokat Wrocław
Z YT: "JDM wants to be USDM, Euro wants to be USDM and USDM wants to be Euro."

gracjan
nowy na forum
Posty: 18
Rejestracja: 2015-01-08, 18:17
Lokalizacja: polska

Post autor: gracjan » 2017-01-27, 14:53

A czy ktoś z kolegów używał może lakieru typu kameleon? Ewentualnie jakiś lakierów customowych? Mam auto do zrobienia - odliftingowania i mam taką koncepcję aby zmienić jego kolor na taki typu kameleon. Czyli aby kolor zmieniał się w zależności od kąta padania promieni słonecznych.

Awatar użytkownika
Ad@mus
fanatyk nissana
Posty: 4155
Rejestracja: 2012-12-13, 19:28
Lokalizacja: Orzesze

Post autor: Ad@mus » 2017-01-27, 16:39

gracjan, lakierowanie całego samochodu pożądnym kameleonem to ponad 10tys lekko licząc. Są to bardzo drogie lakiery bazowe a po za tym ich prawidłowe położenie również kosztuje swoje (wielowarstwowa baza nakładana na klika razy).

Jeśli bardzo ci zależy na lakierze, który był modny jakieś 10lat temu to szykuj kasę, za odpowiednie siano wszystko możesz mieć zrobione.

Na chwilę obecną chyba w modzie są satynowe lakiery oraz cała masa plasti dipów i oklejek foliami (oklejenie całej primery folią to koszt 4-5tys). Wszystko wychodzi bardzo drogo i samemu ciężko coś podziałać.

Natomiast jeśli model w twoim profilu jest prawidłowy to masz nissana n14. Nie lepiej zadbać o wszystkie detale takiego samochodu i odświeżyć oryginalny lakier?
Sprzedam głowicę do SR20DE lowport po remoncie power up tuning madafaka

450zł-info w giełdzie i na PW

Awatar użytkownika
bombel
Administrator
Posty: 13188
Rejestracja: 2009-12-07, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bombel » 2017-01-27, 19:58

gracjan, ja mam na felgach MOTIP FLIP FLOP. Kolor ostateczny zależy od koloru podkladu :) Im cimniejszy tym lepszy efekt

gracjan
nowy na forum
Posty: 18
Rejestracja: 2015-01-08, 18:17
Lokalizacja: polska

Post autor: gracjan » 2017-01-30, 09:26

Ad@mus - dzięki za info. To nie chodzi o moje auto, tylko auto, które będzie wykorzystywane do zarabiania pieniędzy. Więc teoretycznie koszta które poniosę na lakierowanie odliczone zostaną od podatku.

bombel - no właśnie też mi się podobają te ciemniejsze kolory.

Te felgi to coś takiego

Obrazek

Czy takim czymś: https://lakiery24.com/74-lakiery-flip-flop-i-kameleon udałoby się osiągnąć taki efekt?

Awatar użytkownika
bombel
Administrator
Posty: 13188
Rejestracja: 2009-12-07, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bombel » 2017-01-30, 12:53

gracjan, tak, ale musisz dać podkład w kolorze bazowym.

Tu masz jak ja zrobiłem: viewtopic.php?p=425601#425601

Niestety podklad za jasny i nie dało to koloru, tylko sam efekt kameleona. Musiałbym dać np zielony podkład

gracjan
nowy na forum
Posty: 18
Rejestracja: 2015-01-08, 18:17
Lokalizacja: polska

Post autor: gracjan » 2017-02-02, 10:16

Spoko dzięki!
Faktycznie trochę jasny wyszedł.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Naprawy blacharsko-lakiernicze”