Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Vialle 5gen. fabryczny gaz

Moderator: Maniek-ol

dawid1988kce
nowy na forum
Posty: 16
Rejestracja: 2014-09-02, 19:59
Lokalizacja: Katowice

Vialle 5gen. fabryczny gaz

Post autor: dawid1988kce » 2014-09-02, 20:18

witam czy ktoś jest kto troche zna sie na gazie vialle ??:)

Argolister
nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: 2014-10-02, 08:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Argolister » 2014-10-02, 08:51

Mialem w S40 poprzednim aucie wlasnie Vialle. Mialem z nia problemy, bo najpierw zaczelo mi szarpac jezdzac na gazie, az wkoncu przestalo dzialac w ogóle. Jezdzilem od fachowcow do fachowcow, i nikt nie chcial sie podjac szukania nawet przyczyny ze wzgledu na Viale, i na to ile jest warta ta instalacja. Az w koncu jeżdżąc od kolejnego polecanego do następnego, zajechałem do dziadka, co grzebał w silnikach cos w garażu. Podszedl z dwoma kabelkami, zarowka, zobaczyl tu tam, i stwierdzil ze kaseta jest do wymiany, bo prad wszedzie jest, niema sygnalu ktory podaje gaz. Znalazł mi w Holandii takowa kasetę (ten sam model volvo, rocznik, instalacja i kolor końcówek od wtryskiwaczy gazu). Tylko dorobil mi przelacznika od pompry z tylu rzy butli, bo nie dostawala sygnalu z kasety. Tak jezdzilem pol roku az nie padla kaseta calkiem rozwalajac przy tym pompe podajaca gaz przy butli. Mysle, ze mogl bys zaczac szukac od najprostszych rzeczy z jakims dobrym zaprzyjaznionym elektrykiem, niech sprawdzi instalacje elektryczna, osobno pompke, i moze znajdziecie jakis punkt zaczepienia. Bo do autoryzowanych warsztatow po tej akcji mam niesamowita niechec

Awatar użytkownika
sergiej
fanatyk nissana
Posty: 4154
Rejestracja: 2009-12-07, 20:01
Lokalizacja: Szczecin k.Kluczkowa

Post autor: sergiej » 2014-10-02, 12:15

ja mam u mamuski viale w aucie ... i tez pompa przestała gaz podawać. Z tego co gdzies przeczytałem w tej pompie sie olej wymienia np . Brak wymiany powoduje jej zatarcie . Nowa pompa to 1000 zł

poza tym jesli instalacja jest sprawna to jest to bardzo dobra opcja ...auto bardzo fajnie na tym jezdzilo ...nie czuć w ogole różnicy ...

osobiscie moge porownywac viale do II gen bo taka instalacje mialem wczesniej to roznica miedzy tymi instalkami jest kolosalna ...

imachine
stały bywalec
Posty: 114
Rejestracja: 2011-04-12, 12:40
Lokalizacja: Łdz

Post autor: imachine » 2014-11-26, 17:11

Za niecałe 200PLN można wymienić uszczelki, filtry i olej w tej pompie.

Warto to zrobić, jak zaczyna być ją słychać, jeśli nie robi się tego na czas zgodnie z sugestiami producenta, bodaj co 15 czy 25kkm.

Osobiście miałem jeszcze do czynienia z wadliwym (nieszczelnym?) wtryskiem gazu, jeden z wtrysków mianowicie puszczał jakby gaz do cylindra i przy przełączonym na auto LPG przy odpalaniu był kłopot, długo trzeba było kręcić auto by wystartowało - tak, jakby w cylindrze znajdowało się już paliwo.

Po przełączeniu na benzynę przełącznikiem i odpalaniu auta w tej pozycji sytuacja nie występowała.

Poza tym komputer sugerował wypadanie zapłonu na jednym z cylindrów podczas jazdy na gazie, przez co wnioskuję wadliwość jednego z wtrysków.

Poza tym - rewelka - ogólnie opisane wyzej kłopoty występowały w aucie używanym w przebiegu w granicach 250kkm - gdzie nie było żadnej dokumentacji o wymianie wtrysków przez ten czas.

Jak wtryski do gazu wytrzymują po 250kkm to myślę, że nieźle o nich świadczy :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wszystko o autach z LPG”