Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[N14] Opona trze o nadkole

Moderatorzy: bombel, mimier, scubzik

Awatar użytkownika
lestant
fanatyk nissana
Posty: 280
Rejestracja: 2011-12-31, 18:52
Lokalizacja: Wrocław

[N14] Opona trze o nadkole

Post autor: lestant » 2012-04-08, 07:48

Witam

Mam problem od jakiegoś czasu. Jak jadę w więcej niż 2 osoby przy skręcie okazuje się że opona trze o nadkole. Co może być przyczyną ? Poniżej fotki:

tak auto wygląda normalnie jak jest puste:

Obrazek Obrazek

a tak jak z tyłu siądą 3 dorosłe osoby:

Obrazek Obrazek

Co może być przyczyną ? amortyzatory wymienione na nowe komplet w tym samym czasie natomiast sprężyn nie wymieniałem. Wczoraj sprawdzałem jakie są szpary między oponą a nadkolem z jednej strony wyszło 3 cm a z drugiej 4 cm. Może to wina sprężyn ?

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2012-07-10, 20:35 przez lestant, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bombel
Administrator
Posty: 13188
Rejestracja: 2009-12-07, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bombel » 2012-04-08, 08:17

lestant, a jaki rozmiar kol i opon?

Awatar użytkownika
dylson
fanatyk nissana
Posty: 2123
Rejestracja: 2009-11-29, 13:53
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: dylson » 2012-04-08, 08:51

Felgi maja za male ET i tra o ranty. Rozwiazanie sklep ranty albo zmien felgi.
Ps tylne lewe kolo jest krzywe czy to tylko zludzenie?

Awatar użytkownika
lestant
fanatyk nissana
Posty: 280
Rejestracja: 2011-12-31, 18:52
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: lestant » 2012-04-08, 09:29

bombel pisze:lestant, a jaki rozmiar kol i opon?
195/50/15

te felgi kupiłem od kolegi i miał w takim samym nissanie własnie założone te felgi z takim samym rozmiarem opon i nie było żadnego problemu.


dylson pisze:Felgi maja za male ET i tra o ranty. Rozwiazanie sklep ranty albo zmien felgi.
Ps tylne lewe kolo jest krzywe czy to tylko zludzenie?
Felg raczej nie mogę zmienić bo za felgi + opony zapłaciłem nie małą kasę (opony nowe) i raczej chciałbym na tym pojeździć. Tak felga jest lekko krzywa, zresztą wszystkie są do prostowania ale jak na razie autko dobrze jeździ (tzn. opony się trzymają) a jakieś inne pomysły oprócz sklepania rantów ?? może wymiana sprężyn pomoże ??

Awatar użytkownika
sydney_92
nowy na forum
Posty: 39
Rejestracja: 2010-11-06, 22:05
Lokalizacja: Wisła

Post autor: sydney_92 » 2012-04-08, 09:51

Mam ten sam problem.. wymień sprężyny na MTS albo Eibach i powinno się poprawić.. możliwe że tył się obniży ale za to utwardzi.. Są również podkładki gumowe które wkłada się między zwoje sprężyny dostępne w motoryzacyjnych sklepach.. można spróbować.. ;)
P.S Spoko komin :]
..::Nigdy nie mów nigdy::..

Awatar użytkownika
lestant
fanatyk nissana
Posty: 280
Rejestracja: 2011-12-31, 18:52
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: lestant » 2012-04-08, 10:17

sydney_92 pisze:Mam ten sam problem.. wymień sprężyny na MTS albo Eibach i powinno się poprawić.. możliwe że tył się obniży ale za to utwardzi.. Są również podkładki gumowe które wkłada się między zwoje sprężyny dostępne w motoryzacyjnych sklepach.. można spróbować.. ;)
P.S Spoko komin :]
Właśnie zastanawiam się nad zmianą sprężyn na np. takie:

Kod: Zaznacz cały

http://allegro.pl/sprezyny-sportowe-nissan-sunny-n14-35-35mm-mts-i2203911525.html
albo poprostu na seryjne:

Kod: Zaznacz cały

http://allegro.pl/sprezyny-nissan-sunny-n14-n-14-przod-lesjofors-i2218724260.html
tylko że za sportowe wyjdzie mnie 300 a za zwykłe prawie 500 jak liczyłem i teraz jest pytanie takie, jak kupie nowe sprężyny np. MTS to napewno będzie twarde zawieszenie bo są to sportowe ale czy auto pójdzie trochę do góry czy będzie tak samo ? bo oto mi własnie chodzi. Na aukcji ze sprężynami MTS pisze: Obniżenie 35/35mm więc jak ja mam to policzyć ?? Bo nie chciałbym wydawać niepotrzebnie pieniedzy bo skoro kupię i dalej będzie tak samo, chodzi mi aby auto trochę poszło do góry i będzie już myślę problem rozwiązany. Odnośnie samych podkładek też nad tym myślałem, ale to jest rozwiązanie na jakiś okres czasu żeby nie było problemu z jeżdżeniem ale i tak coś z tym muszę zrobić żeby mieć już spokój. A co do wydechu to jest to jakiś remusa, kupiłem go za 100 ;p od kolesia który miał go w jakimś aucie trzeba było uchwyty przerabiać ale i tak za dużo wystaje i będę musiał go skracać.

SnepooN
stały bywalec
Posty: 112
Rejestracja: 2009-12-10, 12:43
Lokalizacja: LbN

Post autor: SnepooN » 2012-04-08, 10:35

widze ze felgi tsw a one czesto maja et 35 wieć pod Sunnego idealne. w ogóle dziwnie chowa sie kolo pod ciezarem, a zagladales do kielichow ?? moze tam jest nieciekawa sytuacja...

Awatar użytkownika
lestant
fanatyk nissana
Posty: 280
Rejestracja: 2011-12-31, 18:52
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: lestant » 2012-04-08, 11:07

z kielichami wszystko ok, przedtem miał org felgi 14" i nic nie było takiego tylko amory wymieniałem bo siadły, oczywiście sprężyn nie wymieniałem więc może trzeba ?

Awatar użytkownika
sydney_92
nowy na forum
Posty: 39
Rejestracja: 2010-11-06, 22:05
Lokalizacja: Wisła

Post autor: sydney_92 » 2012-04-08, 12:14

tylko że za sportowe wyjdzie mnie 300 a za zwykłe prawie 500 jak liczyłem i teraz jest pytanie takie, jak kupie nowe sprężyny np. MTS to napewno będzie twarde zawieszenie bo są to sportowe ale czy auto pójdzie trochę do góry czy będzie tak samo ? bo oto mi własnie chodzi.
Jeśli kupisz sprężyny MTS to tył auta będzie tak samo a nawet się obniży ale jak z tyłu usiądzie ktoś to nie dobije Ci nadkoli na sam dół bo to są twardsze sprężyny..
Cytat ze strony producenta:
"Nasza kompleksowa oferta skierowana jest zarówno dla wielbicieli nisko zawieszonych, sztywnych pojazdów jak i dla miłośników subtelnego tuningu chcących poprzez delikatne obniżenie zyskać lekkie usztywnienie oraz bardziej indywidualny charakter auta."
Na aukcji ze sprężynami MTS pisze: Obniżenie 35/35mm więc jak ja mam to policzyć ??
Bierzesz miarkę i od końca nadkola odmierzasz 3,5cm w dół i o tyle możesz się spodziewać że usiądzie, w rzeczywistości jest trochę więcej..
Nie wiem czy dobrze myślę ale chyba sprężyny z GTI są twardsze niż w zwykłym sunny..
..::Nigdy nie mów nigdy::..

Awatar użytkownika
dylson
fanatyk nissana
Posty: 2123
Rejestracja: 2009-11-29, 13:53
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: dylson » 2012-04-08, 14:27

Zdejmij jedno kolo i zobacz jakie felga ma ET - powinno byc na niej nabite.
Nie chodzi mi czy felga jest krzywa tylko na zdjeciu wyglada, ze cale kolo jest krzywo ale moze to tylko zludzenie?
Podkladni pod sprezyny troche pomoga ale nie na wiekszych wyskokach i tak dobije.

Awatar użytkownika
scubzik
fanatyk nissana
Posty: 3435
Rejestracja: 2009-12-09, 22:56
Lokalizacja: TrzyKorony

Post autor: scubzik » 2012-04-08, 15:29

lestant, zmień sprężyny .. jeśli często wozisz kogoś z tyłu (ew. jakieś cięższe tematy) to idź w twardą sprężynę np. przednią (oczywiście od N14) . .auto się podniesie i zrobi się twarde. Zawsze też możes zaklepać ranty nadkola (chyba że masz wstawione plastikowe wkładki nadkola)
Uważaj blabla na ZUOOOOOOOO
JEST:Scubzowy SilverFlea
JEST:Mżonkowy Biały SSS:)
BYŁO: Mżonkowa Biała "Beza"

Awatar użytkownika
lestant
fanatyk nissana
Posty: 280
Rejestracja: 2011-12-31, 18:52
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: lestant » 2012-04-09, 09:22

scubzik pisze:lestant, zmień sprężyny .. jeśli często wozisz kogoś z tyłu (ew. jakieś cięższe tematy) to idź w twardą sprężynę np. przednią (oczywiście od N14) . .auto się podniesie i zrobi się twarde. Zawsze też możes zaklepać ranty nadkola (chyba że masz wstawione plastikowe wkładki nadkola)
czy te sprężyny będą odpowiednie: http://allegro.pl/sprezyny-sportowe-nis ... 11525.html ?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
sydney_92
nowy na forum
Posty: 39
Rejestracja: 2010-11-06, 22:05
Lokalizacja: Wisła

Post autor: sydney_92 » 2012-04-09, 13:17

czy te sprężyny będą odpowiednie: http://allegro.pl/sprezyny-sportowe-nis ... 11525.html
Jeśli dane Twojego auta zgadzają się z ty co pisze na aukcji: "Zastosowanie: Nissan Sunny bez wersji GTI-R oraz Kombi. (Roczniki: 12/1991-1994).
Silniki: 1.4 / 1.6 / 2.0 / 2.0D"

Pozdrawiam..
..::Nigdy nie mów nigdy::..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Sunny / 100NX”