Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

PODŁĄCZENIE DVD JVC do LCD JVC :P

Moderatorzy: janusz, Zielkq, sergiej

Awatar użytkownika
kj9120
stały bywalec
Posty: 95
Rejestracja: 2009-12-14, 00:55
Lokalizacja: Łódź

PODŁĄCZENIE DVD JVC do LCD JVC :P

Post autor: kj9120 » 2010-05-06, 23:21

Witam wszystkich mam nadzieje ze ktoś da rade ogarnąć temat i troszkę pomóc...jako iż zachciało mi się w autku troszkę więcej niż można pomyśleć również powstał problem :P
Zakupiłem radio JVC DVD JVC-DV6202 + Monitor KV-M700 również jvc, instrukcja jest nie jasna a najbardziej ciekawi mnie jak poradzić sobie z podłączeniem wszystkich kabli do tunera TV załączonego do monitora...poniżej jest zdjęcie tego zestawu... :)

Awatar użytkownika
DJSzmer
fanatyk nissana
Posty: 555
Rejestracja: 2009-12-01, 09:13
Lokalizacja: Ostrołęka KURPIE
Kontakt:

Post autor: DJSzmer » 2010-05-07, 08:46

kj9120, nie pisz, że w instrukcji nie masz schematu obrazkowego...
UWAGA!
- Sprzedam silver/red tarcze do zegarów P10 Diesel
- Alufelgi ALUTEC made in germany
- Komplet nakrętek + 4szt. nietypowe z kluczem
- popielniczkę do P10
- słupki SLX do P10
- TASHKI, panele drzwiowe do P10

>>> 8.10.2011 ;( <<<

Nissan Primera P10 2.0 Diesel SLX Hot_Red
VW Polo 9n 1.4 TDI Hell_Red
BMW 118d E87 Devil_Havana
Obrazek

Awatar użytkownika
kj9120
stały bywalec
Posty: 95
Rejestracja: 2009-12-14, 00:55
Lokalizacja: Łódź

Post autor: kj9120 » 2010-05-07, 16:18

jest instrukcja obrazkowa ale np. przy kostce zasilania prócz + i masy, jest jeszcze kabelek do podłączenia jakiś akcesoriów to czujnika położenia ręcznego hamulca i jeszcze jeden do modulatora RF, który w tym wypadku nie jest potrzebny :) a moje zawężone pytanie brzmi czy muszę podpinać te kabelki do akcesoriów i do czujnika ręcznego, a drugie czy jeżeli podepnę tylko kabel video z radia bez audio to czy dźwięk zagra z głośników...wydaje mi się ze tak, ale chce się upewnić bo ta instrukcja jest tak okrojona jakby papieru im brakło...sygnał z radia jest normalnie poprowadzony do wzmaka a dalej na odseparowany przód i sub z tyłu wiec nie widzę sensu przepinać tego wszystkiego :P wiem że to łopatologiczne pytanie ale jak patrzę na ilość tych kabelków to wolę mieć pewność :)

[ Dodano: 2010-05-07, 18:00 ]
i czy zasilanie mogę podłączyć do kości z radia?? tak bedzie o wiele prościej :P

Awatar użytkownika
DJSzmer
fanatyk nissana
Posty: 555
Rejestracja: 2009-12-01, 09:13
Lokalizacja: Ostrołęka KURPIE
Kontakt:

Post autor: DJSzmer » 2010-05-08, 07:56

nie musisz podłączać tych czujników

powinno zagrać

jeżeli masz seryjne zasilanie radioodtwarzacza to zasilanie musisz mieć nowe
UWAGA!
- Sprzedam silver/red tarcze do zegarów P10 Diesel
- Alufelgi ALUTEC made in germany
- Komplet nakrętek + 4szt. nietypowe z kluczem
- popielniczkę do P10
- słupki SLX do P10
- TASHKI, panele drzwiowe do P10

>>> 8.10.2011 ;( <<<

Nissan Primera P10 2.0 Diesel SLX Hot_Red
VW Polo 9n 1.4 TDI Hell_Red
BMW 118d E87 Devil_Havana
Obrazek

Awatar użytkownika
kj9120
stały bywalec
Posty: 95
Rejestracja: 2009-12-14, 00:55
Lokalizacja: Łódź

Post autor: kj9120 » 2010-05-08, 10:10

dzięki wielkie za podpowiedzi, moje wszystkie wątpliości zostały rozwiane :P najgorzej bedzie tylko z tym zasilaniem :P

[ Dodano: 2010-05-13, 17:11 ]
A wiec praca dobiegła końca wcale nie bylo tak kolorowo jakby si wydawalo (zdjęcia pozniej) :P zaczynając od kabelkow i połączeń: trzeba było podłączyć wszystkie prócz tego od modulatora RF, bo jeden zasilał tuner drugi (ten od akcesoriów) zasilal ekran lcd, a nieszczensy szary który miał iść do hamulca recznego do masy ponieważ w innym przypadku na wyświetlaczu była informacja ze kierowca podczas jazdy nie powinnien oglądać filmów :P nie wspominając o takim samym przewodzie wychodzącym z radia, takżę pociągnietym do masy, bez tego ten sam komunikat ostrzegawczy :P zabezpieczeń masa tylko po co skoro i tak rozwala sie system podłączając do masy a autku :P szczesciem było ze dzwięk działał bez podłączania do tunera :P
być może komuś sie przyda taka informacja więc pisze a zdjęcia wrzuce w najbliższym czasie pochwalić sie efektem pracy :P

[ Dodano: 2010-05-20, 02:20 ]
jesze jedno małe pytanie...mianowice ekran włącza sie tylko wtedy gdy wrzucam płytke...a czy da rade zeby wyswietlal tez dane po podłączeniu pena albo sluchaniu radia?? z gory dziekuje za pomoc :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”