Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

głośniki przód /tył auta + radio VS oryginalne i wygłuszenie

Moderatorzy: janusz, Zielkq, sergiej

Awatar użytkownika
Berry
stały bywalec
Posty: 129
Rejestracja: 2010-11-06, 07:52
Lokalizacja: ZWC

głośniki przód /tył auta + radio VS oryginalne i wygłuszenie

Post autor: Berry » 2011-09-17, 09:06

Witam
Autko: Nissan Almera GTI
radio: kaseciak oryginalny Nissana
Głośniki przód: oryginalne clarion
Głośniki tył: oryginalne chyba też clarion

Więc tak mamy oryginalne radio oraz nagłośnienie w swoim samochodzie, teraz trzeba zrobić coś aby cieszyć ucho...
Zacznijmy od tego że jestem nie ogarnięty w tym temacie, a wszelkie moje podejścia do nagłośnienia wyglądały mniej więcej tak....radio kenwood/pioonier + głośniki na tył 6x9 JBL GTO lub CS , czyli typowo dresiarskie podejście, które tak naprawdę nie dawało żadnych przyjemnych rezultatów, a bass był raczej bardzo przeciętny, nawet na pełnej mocy radia...

Po spędzeniu trochę czasu na forach i czytaniu opowieści co ładnie gra,zrozumiałem że należy skupić się na mocnym przodzie, czyli tak zwana scena,jednym z najważniejszych elementów jest wygłuszenie całych drzwi i dodanie drewnianych dystansów, po takim zabiegu nawet oryginalne głośniki potrafią zaskoczyć i to dość znacząco...
w naszych nissanach clariony to naprawdę dobre głośniki i po wygłuszeniu grały naprawdę bardzo fajnie (miałem w poprzedniej almerze wygłuszone drzwi+ dystanse i nie wiedzieć do niedawna czemu one lepiej grały od tych w obecnej almerze :mrgreen: ).

I teraz moje wnioski co da zakupu radia:
--- na pewno warto wydać na coś solidnego wszystkie te lekko powyżej 200 zł nie robią szału
wniosku podłączając znane z allegro "pioneer deh-2200"" kenwood kdc z tych najniżych modeli" a starym kenwoodem KDC 4534 różnica była na duży plus na droższego kenwooda, potrafił dużo więcej wyciągnąć z głośników

---głośniki przód, pytanie czy warto wymieniać... najpierw należy wygłuszyć drzwi i dać dystanse i posłuchać co się zmieniło, bo naprawdę różnica jest znacząca i może być aż nadto wystarczająca!


Zostając na samym radiu bez wzmacniacza i chcą czuć trochę basu mamy do wyboru:

-kraft voicy - trochę szajowate,ale któryś tam model potrafi zagrać z fajnym bassem (nie interesowałem się)
-magnaty dark power 162 (bez wygłuszenia nie ma znaczącej różnicy iż oryginalne)
-HERTZ dcx 165 (bass na pewno gorzej niż oryginały, za to średnie i wysokie tony super+ podobno fajnie współgrają z mocnym tyłem i wzmacniaczem)więc do samego radia u mnie odpadają
HELIX Dark Blue 62.1 - podobno warte uwagi
Helix blue 62
HERTZ ESK 165
z tych tanich :)

teraz pytanie wszystko co dobre na przód powinno opierać się na zwrotnicach?

czy poczuje znaczącą róznicę miedzy oryginalnymi głośnikami a głośnikami które mnie interesują czyli RAINBOW SLX 165 lub PB s-6c ?

Omijając skrzynie i wzmacniacz, co proponujecie dać na tył auta? - czy faktycznie sama scena wystarczy?

Sorry za długa opowieść musiałem się wygadać, a nóż się to komuś przyda

Radio już zakupione
---Kenwood KDC-5047U :mrgreen:

Awatar użytkownika
homik123456
fanatyk nissana
Posty: 1283
Rejestracja: 2009-12-21, 20:18
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: homik123456 » 2011-09-17, 12:11

Ja mam wsadzone z przodu w mojej primce wlasnie HERTZ DCX 165 na dystansach MDF.
No i troche teraz zaluje ze nie kupilem tez takich samych na tyl. Bo tam wsadzilem EV 165.
Mialem to podlaczone pod radio JVC ale styki w panelu juz sie wyrobily i wsadzilem teraz radio silvercrest KH 2389. Niby nie markowe, a jednak duzo lepiej gra od poprzedniego.
Ogolnie to idzie glosno sluchac i nie ma takiego czegos ze glosniki nie umieja wydolic lub radio. No i basik tez jest zadowalajacy.
Obrazek

Awatar użytkownika
killer2000
fanatyk nissana
Posty: 2169
Rejestracja: 2010-09-06, 12:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: killer2000 » 2011-09-18, 10:44

ja ostatnio montowałem w mojej almerce HERTZ DSK 165 + mdf+zwrotnice+syczki gra napewnoo lepiej niż fabryczne clariony ale przy tym zestawie jakiś basik do bagażnika by sie przydał radyjko na jakim gra to wszystko to pioneer deh 1100mp tanio i dobre jak będziesz wygłuszał drzwi to jakieś fotostory zrób
Honda boy: "NO! How can I lose to a Nissan!? I got vtec w/ 200+ hp... What? Torque, you say?? WTF is 'torque'?"

Awatar użytkownika
Berry
stały bywalec
Posty: 129
Rejestracja: 2010-11-06, 07:52
Lokalizacja: ZWC

Post autor: Berry » 2011-09-18, 14:10

dzisiaj jade do media expert posłuchać jak grają głośniki, pytanie co jest na stanie ;)
Fotostory nie odda różnicy w dźwięku, więc postaram się zrobić videostory , tym bardziej że posiadam do tego odpowiedni sprzęt

[ Dodano: 2011-09-20, 10:28 ]
Udałem się do media markt, odsłuchałem 2óch magnatów, jednym z nich był dark power 162 , 2 pioneerów, i jeszcze kilku i powiem że moją uwagę przyciągnął model JBL GTO6528 i Infinity 6532 reszta raczej słabo mi dopowiadała. Przyznam jednak że dźwięk który wydobywa się z seryjnego rainbowa zamontowanego w golfie 4 jest o niebo lepszy od każdego głośnika którego odsłuchałem w media markt.

Zadzwoniłem do jednego ze sklepów car audio i sprzedawca zaproponował mi Morel Maximo 6.2 lub ewentualnie MTX ST6, jednak dodał że w dobrej cenie pod radio nie ma nic lepszego niż Maximo 6.2, więc zamówiłem i czekam na przesyłkę ;)

Punto HGT
Bravo HGT
Bravo JTD
Swift GTI - sprzedany ;(
była - Almera GTI
Toyota 4Runner 236-hp, 4.0-liter V-6

Awatar użytkownika
maxim198
nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: 2011-03-20, 18:57
Lokalizacja: W-wa

Post autor: maxim198 » 2011-09-21, 21:34

killer2000 pisze:ja ostatnio montowałem w mojej almerce HERTZ DSK 165 + mdf+zwrotnice+syczki gra napewnoo lepiej niż fabryczne clariony ale przy tym zestawie jakiś basik do bagażnika by sie przydał radyjko na jakim gra to wszystko to pioneer deh 1100mp tanio i dobre jak będziesz wygłuszał drzwi to jakieś fotostory zrób
mysle ze jedynym twoim problemem jest brak wzmacniacza i tej tuby z mojego starego auta.słyszałes jak to umnie grało.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”