Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Monitor z DVD + 2wzmacniacze + 10głośników + tuba + kondensa

Moderatorzy: janusz, Zielkq, sergiej

Lookash19
nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 2011-03-08, 18:14
Lokalizacja: Przaś

Monitor z DVD + 2wzmacniacze + 10głośników + tuba + kondensa

Post autor: Lookash19 » 2011-03-08, 18:16

Witam

Mam prośbę i proszę o pomoc w instalacji całego tego bałaganu. Otóż moje audio wygląda następująco
6głośników na tylnej półce 2x20cm + 2x10cm + 2xtweetery
oczywiście zwrotnice, całość jakaś tam zwyczajna firma, żadna rewelacja, podpięte do wzmacniacza 4kanałówki MacFun K4 - jednym słowem cienizna, no ale tak było w momencie zakupu auta. Noszę się ze zmianą wzmaka na coś lepszego JBL, ew. Magnat...
Ostatnio postanowiłem trochę rozbudować całość. Dołożyłem głośniki we wszystkich drzwiach: 2xBlaupunkt 16cm GTx MKII Mystic Series + 2x10cm także Blaupunkt Mystic S.
Te głośniki podepnę pod drugi wzmak, najprawdopodobniej będzie to jakaś 2kanałówka Magnata z serii Hot Rod... Dodatkowo posiadam Monitor podsufitowy z telewizorem 11cali i wyjściem na 2xchinch. Tuba póki co także tylko w założeniu, być może kupię jakąś aktywną...
Radio, jakie napędza mi audio to Alpine IXa-W404R. Całość uzupełnia kondensator 1,2F.

Teraz tak, chcę to wszystko ze sobą połączyć. Oczywiście nie będę słuchał jednocześnie DVD i muzyki z radia. Po prostu chcę wykorzystać wzmaki i głośniki, a nie dzielić je na poszczególne urządzenia. Teraz moja prośba, niech ktoś mi podpowie jak to wszystko ze sobą podpiąć. I skąd dać zasilanie? Czy na wszystko muszę od AKU, czy np. DVD mogę zasilić z kablem pociągniętym z zapalniczki samochodowej, bądź od lampki podsufitki? No i czy wystarczy 1przewód, czy na każde urządzenie musi być osobny?? Czy wystarczy złapać tylko plusa, a minus złapać gdzieś na blacharce (sufit, itp.). Czy antenę do TV i sam TV mogę podłączyć pod jedno źródło zasilania??
Proszę pomóżcie, będę wdzięczny za pomoc, jakiś schemat.

Awatar użytkownika
Tuner
aktywny forumowicz
Posty: 163
Rejestracja: 2010-08-11, 15:56
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Post autor: Tuner » 2011-03-08, 18:23

Lookash19 pisze:Czy na wszystko muszę od AKU, czy np. DVD mogę zasilić z kablem pociągniętym z zapalniczki samochodowej, bądź od lampki podsufitki?
będą spore spadki napięć.
Pociągnij wprost spod aku dobrym grubym przewodem przez deskę rozdzielczą a za deską zamontuj rozdzielacz na resztę sprzętu.
Na kablach nie warto oszczędzać wierz mi :)
Fotografia
był japoniec - jest japoniec :D
N14 -> E11
Still better than Hunda

Lookash19
nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 2011-03-08, 18:14
Lokalizacja: Przaś

Post autor: Lookash19 » 2011-03-08, 18:37

spokojnie, nie zamierzam oszczędzać, a już na pewno nie na kablu:) czyli mam podciągnąć plus bezpośrednio od klemy akumulatora tak i rozdzielić np. czymś takim:
http://allegro.pl/rozdzielacz-zasilania ... 18691.html
a minusy łapać z karoserii?

Awatar użytkownika
vimek999
fanatyk nissana
Posty: 370
Rejestracja: 2009-12-21, 20:12
Lokalizacja: Rogoźno Wlkp/Ireland

Post autor: vimek999 » 2011-03-08, 19:45

Bynajmniej na głównym kablu zasilającym od akumulatora musisz dać jakiś konkretny bezpiecznik który umieścisz w komorze silnika abys miał łatwy dostęp do niego.Masę spokojnie dasz z pod tylnej kanapy.Jest tam parę miejsc aby ją przykręcić,no chyba że masz jakąś swoja koncepcję w sprawie uziemienia.Kable sygnałowe chinch które pociągniesz od radia do wzmacniaczy poprowadź w środkowym tunelu,a kabel zasilający od aku w którymś z progów.
SR20VE + ?

Awatar użytkownika
DJSzmer
fanatyk nissana
Posty: 555
Rejestracja: 2009-12-01, 09:13
Lokalizacja: Ostrołęka KURPIE
Kontakt:

Post autor: DJSzmer » 2011-03-08, 20:51

Lookash19 - moim zdaniem co byś nie zrobił z tej "sieczki" to i tak nie bedziesz zadowolony.

Ja bym sprzedał to wszystko a kupił porządny sprzęt. Za te same pieniądze. 2+1 ( do poprawnego odtwarzania utworów muzycznych na CD-Audio i filmów).

Do takiej instalacji z tuzinem głośników, potrzebujesz:
1. Pomiarów akustyki auta
2. Pomiarów i doboru zwrotnic
3. Procesora Audio do poprawnej pracy i namiastki strojenia
4. Utworów nagranych w takim systemie by to wszystko "zagrało poprawnie"

w przeciwnym wypadku twoje "dzieło" to Studnia.

JBL, Blaupunkt czy Magnat - to tylko logo (grają tak samo jak ten McFun czy VoiceKraft)

Przewód zasilający zawsze od (+) akumulatora. Jego przekrój dobierasz znając moc skuteczną wzmacniaczy. Dajesz jeden do kondensatora, za kondensatorem rozdzielasz poprzez rozetę z bezpiecznikami.

Minus (-) możesz dać od karoserii, ale musisz zedrzeć lakier do żywego, zastosować ten zam przekrój przewodu co do (+) i mocno dokręcić.
UWAGA!
- Sprzedam silver/red tarcze do zegarów P10 Diesel
- Alufelgi ALUTEC made in germany
- Komplet nakrętek + 4szt. nietypowe z kluczem
- popielniczkę do P10
- słupki SLX do P10
- TASHKI, panele drzwiowe do P10

>>> 8.10.2011 ;( <<<

Nissan Primera P10 2.0 Diesel SLX Hot_Red
VW Polo 9n 1.4 TDI Hell_Red
BMW 118d E87 Devil_Havana
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”