Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Tuba czy Skrzynia bassowa.

Moderatorzy: janusz, Zielkq, sergiej

Awatar użytkownika
Ryba
fanatyk nissana
Posty: 2862
Rejestracja: 2009-12-13, 09:18
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Ryba » 2010-06-25, 16:20

No witam..

Tak z ciekawościa czytam temat, powiedz czemu sadzisz ze p 10 ma lepsza akustyke..??

I co w sedanach lepiej bedzie sprawdzać..
Jak moęsz podaj jakies konkretne przykłady z alledrogo. :)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Jastrząb
fanatyk nissana
Posty: 1053
Rejestracja: 2009-12-09, 17:19
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Jastrząb » 2010-06-25, 16:52

Sedany mają lepszą akustykę (mówimy tutaj oczywiście o prawdziwym sedanie gdzie tylna szyba nie jest podnoszona z wraz z klapą). Przy zastosowaniu przednich głośników różnicy nie ma, ale jak zastosujemy głośniki w tylną półkę to w przeciwieństwie do hatchbacka różnica jest ogromna, nie mówię tutaj o stereofonii ale o wypełnieniu kabiny dźwiękiem.

W hachbacku mamy wsadzone głośniki w półkę która razem z nią drga, dźwięk z głośników jest skierowany prostopadle w sufit a komora bagażnika nie jest szczelna tak jak w przypadku sedana.
No i teraz na odwrót jeżeli mamy sedana, głośniki są wsadzone w sztywną metalową półkę, dźwięk głośników jest skierowany w szybkę która jest pod kątem i odbija dźwięk, komora bagażnika robi za swego rodzaju skrzynię i jest bardziej "szczelna".

Z kolegą Rayanem który ma p10 w sedanie porównywaliśmy nasze audio, on mając zestaw przód odseparowany podłączony pod radio i w tylnej półce 6x9 Sony podłączony pod wzmaka, miał wiele donośniej i bardziej kontrolowany bas niż ja miałem podobny system u siebie, do momentu aż sobie nie sprawiłem suba i wywaliłem 6x9 z półki (sunny n14 3dzwiowy).

Jeszcze co zauważyłem mimo iż miałem suba to na zewnątrz auta mało co było słychać, a u Rayana było całkiem dobrze.

Dlatego jeżeli chcesz mieć przeciąg w sedanie to porządny odseparowany przód (plus panele drzwiowe) i jakieś kultowe 6x9 w półkę (plus usztywniona półka) i to wszystko pod wzmaka.

Coś takiego:
http://www.allegro.pl/item1091343656_vi ... sklep.html

http://www.allegro.pl/item1085541046_ro ... ratis.html

http://www.allegro.pl/item1085334678_ma ... _cena.html

Dodatkowo jeżeli chce się zrobić imprezkę w około auta z otwartym bagażnikiem to jeszcze sub zamknięty lub szczelinowy z monoblokiem.

http://www.allegro.pl/item1093364650_gr ... ratis.html
http://www.allegro.pl/item1093305445_si ... 3000w.html

[ Dodano: 2010-06-25, 17:56 ]
PS. przegiąłem z tymi dwoma ostatnimi linkami (rozerwało by tą p10) :P :D
Masz pękniętą lub zerwaną poduszkę skrzyni biegów w Almerze GTi, napisz a dowiesz się jak naprawić.

Awatar użytkownika
janusz
fanatyk nissana
Posty: 8403
Rejestracja: 2009-12-10, 17:44
Lokalizacja: .....

Post autor: janusz » 2010-06-25, 19:25

DJSzmer czego mówisz, że porządny przód i porządny tył to porażka? Miałem już nie raz okazję posłuchać takiego zestawienia i nie było studni. Wystarczy tylko dobrze poustawiać wszystko.
Co do suba pod siedzeniem - ja nie widzę nic w nim złego zwłaszcza, że będzie w obudowie BP4 lub BP6 - takie coś także miałem okazję posłuchać i wrażenia odsłuchowe bardzo dobre. Tylko nie może być przegięcia jeśli chodzi o podbijanie basu. Leciutko podbity i jest miodzio. Ewentualnie można zrobić jakieś TL. BOSE jak się nie mylę robi takie systemy do aut.
Jak ktoś lubi sieczkę i tłuczenie to proszę bardzo 25cm w bagażnik w zamkniętą przestrzeń, gdzie powstaną fale stojące i inne badziewia :d. Wrzucając suba do bagażnika to tak jakbyśmy wkładali pudełko do pudełka. Podbijamy bas i podgłaśniamy, bo nie słyszymy a dlaczego? Bo siedzenie tłumi lub też półka, która może dodatkowo wpadać rezonans.
赤い 霊 czyli 日産プリメーラP11GT -> viewtopic.php?t=12560

pije by paść ...
... padam by wstać ...
... wstaje by pić ...
... pije by żyć

_

Awatar użytkownika
Jastrząb
fanatyk nissana
Posty: 1053
Rejestracja: 2009-12-09, 17:19
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Jastrząb » 2010-06-25, 20:40

Dlatego pamiętajmy że właściciel chce aby to grało tak aby na zewnątrz auta zrobić imprezkę, zapewne nie jest audiofilem i nie szuka mega czystej stereofonii i sceny dźwiękowej rodem z filharmonii.

Co do fali stojącej........eee tam, coś mi się wydaje że opcji takiej nie ma bo pewne części auta wpadają w rezonans, poza tym wnętrze jest zróżnicowane.
Masz pękniętą lub zerwaną poduszkę skrzyni biegów w Almerze GTi, napisz a dowiesz się jak naprawić.

Awatar użytkownika
theant
wiem o czym pisze
Posty: 65
Rejestracja: 2009-12-10, 10:59
Lokalizacja: Warszawa - Praga
Kontakt:

Post autor: theant » 2010-06-26, 09:58

Nie wiem czemu Janusz narzekasz na subwoofer w bagażniku - no chyba że w sedanie, albo był źle zrobiony/zestrojony. Co prawda ja mam hatchback z wbudowanym subem w bok bagażnika i wcale nie muszę podgłaśniać basów.

Z tego co wyczytałem to do sedana pasuje: przednie i tylne głośniki, a do hatchbacka przednie głośniki i subwoofer.

Kilku użytkowników forum słyszało mój zestaw i nie mogą powiedzieć że jest kicha - oczywiście ideał też nie jest bo bagażnik nie jest wytłumiony.
Kiedyś wstawiałem foty swojego audio, ale nie pamiętam gdzie i czy w ogóle na tym forum.
Dlatego wstawiam tu:

Obrazek
Poprzednia wersja z Fiata Uno.

Symulacja 1
Symulacja 2
Symulacje nowej obudowy: pierwsza dla przestrzeni otwartej bez odbić, rezonansów itp. Druga dla typowego wnętrza samochodu - widać że f3 na poziomie 90Hz nie dyskwalifikuje tej konstrukcji jako subwoofer.

ObrazekObrazekObrazek
Podczas tworzenia nowej obudowy.

Obrazek
Pierwsze testy odsłuchowe.

ObrazekObrazekObrazek
Tak to wygląda teraz. Nie wiem jak ładnie zaślepić tą dziurę, ale jest ona niezbędna aby można było się dostać do tylnych świateł i do regulacji wzmacniacza.

ObrazekObrazek
Pierwotnie oświetlenie bagażnika było po prawej stronie - zostało przeniesione na lewą.

ObrazekObrazek
Reszta sprzętu: radio JVC KDG322 i zestaw odseparowany Hertz DSK 165 v2.

I ja nie narzekam :)
Nissan N16 '01 2.2Di +CAI -EGR
Przód: JVC KD-G322 +Hertz DSK 165 v2
Bagażnik: CarPower HPB-602 +STX GDN 30-300-4 AP@17l closed

Awatar użytkownika
sergiej
fanatyk nissana
Posty: 4155
Rejestracja: 2009-12-07, 20:01
Lokalizacja: Szczecin k.Kluczkowa

Post autor: sergiej » 2010-06-29, 12:52

sub mial byc do p10 ...ale juz kolega sobie kupil jakiegos zamknietego jbl a ...a jesli chodzi o zrobienie filharmonii w aucie to ostatnio w nowej E klasie slyszalem bose 16 glosnikow system mial ...powiem wam ze masakra ...ale auto super wytlumione i kosztowalo tyle ze pewnie mnie nigdy stac nie bedzie ... wiec po taniosci to mozna jedynie nawalanke wlozyc do auta ... :) ale roznica miedzy graniem bez suba i z subem jest bardzo widoczna ... wiec nawet do sedana jesli nawet jest w nium lepiej bym sobie suba wlozyl ...

Awatar użytkownika
DJSzmer
fanatyk nissana
Posty: 555
Rejestracja: 2009-12-01, 09:13
Lokalizacja: Ostrołęka KURPIE
Kontakt:

Post autor: DJSzmer » 2010-07-10, 08:07

Jak widać i słychać, każdemu podoba się coś innego. Moim zdaniem porządny przód (pasywnie dzielony) + sub, wszystko pod konkretnymi wzmacniaczami i sensowna instalacja w/g sztuki to zaspokajająca propozycja.
Głośniki na tyle w/g mnie to nieopłacalna inwestycja, niezależnie czy montowane są w sedanie czy kombi itd.. Bez procesora, choćby tylko zliczającego opóźnienia efektem będzie studnia. Niestety nikt mnie nie przekona, że zagra to poprawnie bez tego klocka.

Większość ludzi i tak katuje się mp3 z włączonym Laudness w odtwarzaczu. Więc w co by nie zainwestowali jakości kompresji nie podniosą.
UWAGA!
- Sprzedam silver/red tarcze do zegarów P10 Diesel
- Alufelgi ALUTEC made in germany
- Komplet nakrętek + 4szt. nietypowe z kluczem
- popielniczkę do P10
- słupki SLX do P10
- TASHKI, panele drzwiowe do P10

>>> 8.10.2011 ;( <<<

Nissan Primera P10 2.0 Diesel SLX Hot_Red
VW Polo 9n 1.4 TDI Hell_Red
BMW 118d E87 Devil_Havana
Obrazek

Awatar użytkownika
Tuner
aktywny forumowicz
Posty: 163
Rejestracja: 2010-08-11, 15:56
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Post autor: Tuner » 2010-08-12, 20:11

Witam.
Czytam sobie temacik bo mam podobny dylemat u siebie.
Posiadam Sunny 5drzwiowego hatchbacka.
Jedn. sterująca to nie pierwszej młodości Pioneer deh-4300,
w drzwiach grają 2drożne też jakieś pioneery (nie pamiętam jakie, dawno montowane i nie przeze mnie :P)
W półce mam dziury po głośnikach (elipsy 16x9) i zastanawiam się czy je wykorzystać bo w szafie leżą pioneery pod te dziury właśnie.
Przednie drzwi będą wygłuszane - to jest pewne.
I teraz pytanie babrać się z tą tylną półką czy lepsza będzie konfiguracja wygłuszony przód + skrzynia na wzm 4kanałowym?
Myślałem również aby w drzwiach pojawiły się woofery z krwi i kości, a w słupek poszły tweetery.
Która konfiguracja byłaby najlepsza?
Pozdrawiam ;)

Awatar użytkownika
theant
wiem o czym pisze
Posty: 65
Rejestracja: 2009-12-10, 10:59
Lokalizacja: Warszawa - Praga
Kontakt:

Post autor: theant » 2010-08-13, 05:49

Jeśli mas czas na babranie się i kasę to przód wymień tak jak pisałeś: w drzwiach midbasy a w słupkach wysokotonowe + właśnie subwoofer w bagażniku, a całość zasilana ze wzmacniacza 4 kanałowego.
Nissan N16 '01 2.2Di +CAI -EGR
Przód: JVC KD-G322 +Hertz DSK 165 v2
Bagażnik: CarPower HPB-602 +STX GDN 30-300-4 AP@17l closed

Awatar użytkownika
Tuner
aktywny forumowicz
Posty: 163
Rejestracja: 2010-08-11, 15:56
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Post autor: Tuner » 2010-08-13, 12:13

Czas jest, z kasą jak to w życiu różnie bywa.
Na razie wygłuszę drzwi, zobaczymy jak to będzie grało, ewentualnie potem się pomyśli nad rozdzieleniem tego co gra w drzwiach.
Pozdro :-D
Fotografia
był japoniec - jest japoniec :D
N14 -> E11
Still better than Hunda

Awatar użytkownika
Seboo991
fanatyk nissana
Posty: 861
Rejestracja: 2011-01-30, 21:18
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Seboo991 » 2011-02-02, 22:33

Witam witam witam :))
Czytam ten temacik i tak sobie myślę że musiałbym posiedzieć u każdego z was w samochodzie i posłuchać sobie jak wam to gra :)
Ja 1.5roku temu zainwestowałem w badziewny zestawik w nurauto *czy jakos tak* za całe 260 zł , skrzynia 600 plus 600 wzmak takie badziwie, aczkolwiek kiedy ze znajomym który prowadził zakład z audio zamontowaliśmy to na kabelkach z zestawu podłączyliśmy pod Sony Xplode *chyba z 2001 roku* odłączyliśmy tylne głośniki, doznaliśmy lekkiego szoku kiedy rozgościliśmy się w przednich siedzeniach :) Facet który jest audiofilem i montował już przeróżne sprzęty do nie belejakich autek powiedział że bardzo fajnie i przyjemnie gra. :) "(cyt).. Ku...a jak na koncercie z 50 metrów od sceny", do tej pory twierdze że to najlepiej wydane pieniądze w moim zyciu :) Regge, Rock, metal , techno wszystko brzmi bardzo sympatycznie i przy okazji otwierając jedne drzwi i bagażnik można rozkręcić fajną impreze na wolnym powietrzu :)

PozdRawiam 8-)
Ostatnio zmieniony 2011-02-02, 22:45 przez Seboo991, łącznie zmieniany 1 raz.
~~->Usługi Transportowe<-~~
Wysyłka paczek już od 20.00zł na terenie całego kraju :) Zagadaj do mnie na PW bądź pod numer telefonu 0-666-039-376:) pozdrawiam!!
Tico turbo soooooon :D

Awatar użytkownika
Tony
fanatyk nissana
Posty: 297
Rejestracja: 2010-02-21, 11:46
Lokalizacja: Puławy/W-wa

Post autor: Tony » 2011-02-02, 22:55

Seboo991 pisze:Ja 1.5roku temu zainwestowałem w badziewny zestawik w nurauto *czy jakos tak* za całe 260 zł , skrzynia 600 plus 600 wzmak takie badziwie
Te 600 to chyba nie jest moc w RMS ?? ;p
Prędkość nigdy Cię nie zabije... Jedynie nagłe zatrzymanie...

Awatar użytkownika
Seboo991
fanatyk nissana
Posty: 861
Rejestracja: 2011-01-30, 21:18
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Seboo991 » 2011-02-02, 23:17

a no nie :)) // wybacz wzmak ma * przynajmniej tak w instrukcji pisze ;x
~~->Usługi Transportowe<-~~
Wysyłka paczek już od 20.00zł na terenie całego kraju :) Zagadaj do mnie na PW bądź pod numer telefonu 0-666-039-376:) pozdrawiam!!
Tico turbo soooooon :D

Awatar użytkownika
kj9120
stały bywalec
Posty: 95
Rejestracja: 2009-12-14, 00:55
Lokalizacja: Łódź

Post autor: kj9120 » 2011-02-03, 01:38

DJSzmer pisze:Jak widać i słychać, każdemu podoba się coś innego. Moim zdaniem porządny przód (pasywnie dzielony) + sub, wszystko pod konkretnymi wzmacniaczami i sensowna instalacja w/g sztuki to zaspokajająca propozycja.
Głośniki na tyle w/g mnie to nieopłacalna inwestycja, niezależnie czy montowane są w sedanie czy kombi itd.. Bez procesora, choćby tylko zliczającego opóźnienia efektem będzie studnia. Niestety nikt mnie nie przekona, że zagra to poprawnie bez tego klocka.

Większość ludzi i tak katuje się mp3 z włączonym Laudness w odtwarzaczu. Więc w co by nie zainwestowali jakości kompresji nie podniosą.
wlasnie tak i nie inaczej, wtracajac sie w dyskusje :) i mozna jeszcze wygluszyc matami drzwi i bedzie jak najbardziej fajnie :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”