Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[Tino] Problem z AirBag

Moderator: Zielkq

Awatar użytkownika
SnowLady
fanatyk nissana
Posty: 986
Rejestracja: 2009-11-30, 18:28
Lokalizacja: Kobylnica/k.Slupska

[Tino] Problem z AirBag

Post autor: SnowLady » 2009-12-07, 18:44

Witam wszystkich, dzisiaj pojawił mi sie problem z poduszka powietrzną. włączeniu zapłonu kontrolka cały czas miga. Czy mogę sam jakoś sobie z tym poradzić i od czego to może być?
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kasowanie błędu AIR BAG-mruga kontrolka poduszek


przekrecic kluczyk na ON-wszystko sie pali, silnik nie chodzi,
1. kontrolka AIR BAG zapala sie na 7 sek. czekamy dzielnie i uwaga gaśnie aby mrugać i wtedy (to jest ta 1 sekunda jak tylko zgasnie z trybu 7 sek)
2. cofamy kluczyk na ACC (pozycja wszystko gasnie ale jeszcze klucza nie wyjmiemy-jest oznaczenie na stacyjce) i liczymy 3 sek., najlepiej 121,121,121 i ponownie kluczyk do przodu na ON (pozycja punkt 1) wszystko sie zapala
3. czekamy, czekamy-lampka AIR pali sie ciagiem i gaśnie i w tym momencie kluczyk na ACC i znowu 121,121,121 (w myslach oczywiscie )
4. znowu na ON i powtarzamy punkty 1-2 (czyli zabawa z kluczykiem 3 razy) i teraz
5. cofamy kluczyk do końca czyli na OFF i do przodu na ON i patrzymy a kontrolka AIR po 7 sekundach świecenia ciagiem zapala się duzo wolniej i na dłużej w cyklach co 3 sekundy na czas 1 sek. i to jest radość bo oznacza, że komp. poduszek przeszedł do trybu naprawczego-teraz wypalamy papierosa, usmiechamy sie do siebie i
8. cofamy kluczyk na OFF (jak do wyjecia ale nie wyjmujemy) i
9. dajemy do przodu na ON i patrzymy a tu AIR bAG jak nowy po 7 sekundach gaśnie
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Witam - generalnie pooglądaj kable złączki pod fotelami bo to ponoć najczęstsze przyczyny, szczególnie po intensywnym odkurzaniu
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mogę potwierdzić, że w/w sposób na kasowanie błędu AIR BAG w mojej Almerce Tino (2002r.) zadziałał!!!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Z tymi drucikami w złączu OBD2 (16 pinów), to byłbym ostrożny, bo jak dobrze pamiętam zapiski z tematu, sposób drucikowy jest skuteczny na OBD1 (14 pinów), natomiast na OBD2 ponoć (była taka wypowiedź) nie działa, jak wspominałem byłbym więc ostrożny.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pozdrawiam
SnowLady ...

Z nissanem od sierpnia 2005 :D

Ważne sprawy i nie tylko: 504619604 ;)

czmiel_t
nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-12-16, 18:12
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: czmiel_t » 2009-12-16, 18:36

Mój dwukrotnie sprawdzony i szybki sposób na świecący AirBag po warunkiem, że nie jest to awaria SRS:
Wsiadamy do auta, zamykamy drzwi, przekręcamy kluczyk w pozycję zapłonu i czekamy aż kontrolka airbag zgaśnie i bardzo szybko wyłączamy zapłon. Robimy tak cztery razy i za piątym normalnie uruchamiamy silnik. Kontrolka nie powinna już migać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tino”