Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[Tino] Jakie tarcze i klocki hamulcowe?

Moderator: Zielkq

Awatar użytkownika
SnowLady
fanatyk nissana
Posty: 986
Rejestracja: 2009-11-30, 18:28
Lokalizacja: Kobylnica/k.Slupska

[Tino] Jakie tarcze i klocki hamulcowe?

Post autor: SnowLady » 2009-12-07, 18:21

Co polecacie?? almera Tino 1.8
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
na przod zalozylem polecane wszedzie ATR /LUCAS (nie piszcza, cena przystepna i marka znana)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tarcze TRW, klocki Akebono/Ferrodo Premier/Kashiyama.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
W mojej Tince założyłem w zeszłym roku z przodu klocki LUCASa (to chyba TRW) i nie narzekam -hamują, są ciche i mozna być z nich zadowolony.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wymieniałem jak na razie tylko tylne klocki,założyłem JURIDy i podobnie jak Tolo nie narzekam,również są ciche i hamują nr.kat.571421J cena za komplet,tył 115.00.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pytałem znajomego mechanika jakie klocki,podał mi: TEXTAR,ATE,TRW i właśnie JURID,wybrałem Juridy, przystępna cena do TRW musiałbym dopłacić jakieś 40-50 złotych które przeznaczyłem na wymiane,zobaczymy jeszcze jaki wpływ będą miały na felgi aluminiowe,kupowałem w hurtowni Gordon.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pozdrawiam
SnowLady ...

Z nissanem od sierpnia 2005 :D

Ważne sprawy i nie tylko: 504619604 ;)

herson
nowy na forum
Posty: 29
Rejestracja: 2009-12-09, 15:55
Lokalizacja: WuWua

Post autor: herson » 2009-12-09, 16:30

Przedwczoraj, przy okazji regeneracji zacisku, założyłem na tył tarcze Zimmerman i klocki Nipparts. Jak do tej pory cisza.
Z przodu od ponad roku jeżdżę na tarczach/klockach ( albo na odwrót ) Remesa i National.
Piszczały jakiś czas temu, ale okazało się, że powodem był blokujący się tłoczek z przodu, po wymianie reperaturek, jak ręką odjął.
Na tym komplecie zrobiłem już jakieś 22tkm i końca nie widać. Przegląd tydzień temu, przedwczoraj sprawdzane przy okazji wymiany tyłu.

Podczas hamowania, nie różnią się niczym od lukasów, które wczesniej do innych aut namiętnie kupowałem.

Gdyby ktoś był zainteresowany w/w częściami, zakupy w bardzo przyzwoitej cenie robiłem tutaj http://www.tarczpol.pl.
Myślałem, że będzie już czas także na przód, więc kupowałem dwa komplety ( przód/tył ) i przy okazji dostałem zestaw reperaturek i smar miedziowy.

czmiel_t
nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-12-16, 18:12
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: czmiel_t » 2009-12-16, 18:23

W Tino moge polecic Ate bo wymienialem jakis czas temu i sa bardzo ok. Ferodo Premier omijaj z daleka - kiedys byly swietne ale od dwoch lat strasznie sie popsuly, piszcza niemilosiernie i hamuja sporo gorzej.

Awatar użytkownika
boncki
wiem o czym pisze
Posty: 44
Rejestracja: 2010-02-21, 17:28
Lokalizacja: Barlinek

Post autor: boncki » 2010-04-14, 20:24

ja zamówłem ojcu tarcze i klocki na tył firmy Aisin czy cos takiego. Sprawója sie bardzo dobrze, nie piszczą i hamują bardzo dobrze. Za caly komplet dałem 259 zł.
I jak wam się podoba mój Sunny? ^,^

Awatar użytkownika
bombel
Administrator
Posty: 13188
Rejestracja: 2009-12-07, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bombel » 2010-04-14, 20:26

Mikoda robi dobre hamulce. Warto się zainteresować :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tino”