Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[Tino] Tino - Błąd P0171 / 1,8 benzyna r. 2005 140 tyś.

Moderator: Zielkq

ganzos
nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: 2016-10-04, 16:21
Lokalizacja: Oborniki

[Tino] Tino - Błąd P0171 / 1,8 benzyna r. 2005 140 tyś.

Post autor: ganzos » 2017-07-16, 08:48

Witam!

Wczoraj wybrałem się na rodzinną wyprawę. Jadąc z prędkością 120-140 km/h autostradą w pewnym momencie nagle zaczęło rosnąć spalanie i po chwili zapalił się "check engine". Analiza kodu błyskowego (10 - 1 - 7 - 1 błyśnięć) dała mi błąd P0171: System too Lean (Bank 1), czyli zbyt uboga mieszanka.

Skasowałem błąd i pojechałem dalej, a po chwili zjechałem z autostrady i jechałem już z prędkościami 70-100 km/h poza zabudowanym oczywiście. Spalanie kształtowało się na poziomie 10l przy 90 km/h i 7,5l przy 70 km/h. Po przejechaniu ok. 50 km spalanie spadło do normalnego poziomu tj. 5l przy 90 km/h. Po 3 h postoju jechałem normalnymi drogami ok. 40 km i dalej wracałem już autostradą ok. 100 km. Pod sam koniec jazdy znowu wyrzucił mi check engine i spalanie raz rosło i raz spadało przy 90 km/h z od 5 do 10 l. Przez cały czas nie zauważyłem innych niepokojących objawów jak. np. spadek mocy.

Samochód ma silnik 1,8 benzyna i jest z 2005 r. Nigdy nie jeździł na LPG. Przebieg to 140 tyś. na 99% autentyczny. Ostatnią wymianę oleju i filtrów robiłem we wrześniu 12 tyś. km temu. Świece wymieniałem prawie 3 lata i 25 tyś. km temu.

Proszę o pomoc co mogę zrobić, aby zlokalizować przyczynę?

P.S. Po zdarzeniu samochód był użytkowany do wypadów weekendowych do rodziny i na dojazdy do pracy. Żadna niepokojące objawy nie wystąpiły. Wychodzi na to, że szybka jazda uwypukla ten problem.

Awatar użytkownika
Ad@mus
fanatyk nissana
Posty: 4155
Rejestracja: 2012-12-13, 19:28
Lokalizacja: Orzesze

Post autor: Ad@mus » 2017-07-26, 20:54

1. 12tys to stanowczo za dlugi interwał, zalecam wymiane oleju co 8tys
2. olej najlepiej spisywal mi sie 5w40
3. w skutek naglego bledu i checku polecil bym wyczycic przeplywomierz lub zmienic na nowy, dodatkowo nowy filterek powietrza ktory w miescie nie dociaga do 20tkm
4. jesli swiece nie sa irydowe polecam zmieniac co 15tk
5. warto zrobic plukanke przy kazdej zmianie oleju
6. warto zalac dodatek do benzyny firmy liqy molly, tak samo jak plukanka silnika. Dodatek czyszczaco smarujacy jak pamietam benzin systeme pflege

to by tyle bylo na teraz.... jesli po powyzszym blad sie pokaze to trza rzucic okiem na sondy, ale raczej bedzie to przeplywka
Sprzedam głowicę do SR20DE lowport po remoncie power up tuning madafaka

450zł-info w giełdzie i na PW

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tino”