Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[Hyundai][Coupe] GK 2.7 - kuzyn najbardziej zardzewiałego auta świata

Moderatorzy: Seba WWA, Ryba, Sajmooon, janusz, Zielkq

AdamPay1
nowy na forum
Posty: 28
Rejestracja: 2020-05-02, 12:38

[Hyundai][Coupe] GK 2.7 - kuzyn najbardziej zardzewiałego auta świata

Post autor: AdamPay1 » 2020-08-18, 15:05

Siema,

Co ściągnęło mnie na forum innej marki? Najbardziej zardzewiałe auto świata - czyli Mikra Matiza. Matiz to mój stary znajomy z rowerów gdzie obydwoje uskutecznialiśmy podejście wiecznego poprawiania fabryki czy też naprawiania nienaprawialnego. Łożysko nie wchodzi? Zeszlifujmy ścianki. :-D

Takie podejście.

No i na piechotę trafiłem na jego Mikre. Się nie pochwalił - sam musiałem znaleźć :-| . Wspaniałe podejście "drut i trytytka" oraz wykorzystywanie wszystkiego co ma się pod ręką. Lubię to.

No i postanowiłem kupić drugie auto do zabawy i dłubania. Padło na Hujdaja Coupe z początku produkcji tej generacji czyli 2002 z motorem 2.7l ~173km. Dlaczego Tiburon? Brak kasy na 370z haha.

Moja sztuka była mega gruzem, nigdy nie myta, ale blacharsko o dziwo trzyma się kupy. Tylko była zaniedbana czystościowo. Ale przynajmniej nie przepłaciłem.

Jak do tej pory jest zmienione:
1. Końcowe tłumiki zmienione na jakieś mniejsze, na ori końcówkach wydechu. Do 3 tyś obrotów buczy, później cicho. Wolałbym, żeby się darł na wysokich. Może w przyszłości wywalę środkowy i zastąpię go rurką.

2. Filtr powietrza K&N

3. Przyciemniłem lampy tył najtańszym szprejem za 15pln. Nawet nie wyszło źle.

Obrazek

4. Czarne kierunki z aliexpresu. Nowe białe z getza to 35pln z żarówkami pomarańczowymi a te 42pln. No i jak tu ich nie kupić?
Obrazek

5. Jestem w trakcie wywalania wycieraczki tył.

6. Żarówki postojowe przód, bo obydwie były spalone chyba od nowości. Pod ręką miałem jakieś philipsy świecące na biało.

7. Niewidzialna wycieraczka.

8. Ogarnięcie go pod względem czystościowym - to był dramat. Katorga. Patologia.

9. Plastik na podszybiu poczerniłem najlepszym środkiem do detailingu czyli plakiem. WANILIOWYM! Był prawie że biały.

10. Wypolerowałem przednie lampy byle czym co było pod ręką. Zdjęcie niżej, jedna przed, druga po.
Obrazek


I to na razie tyle, roboty mam przy nim jeszcze w ciul, nie będę rozpisywał, bo mi się zrobi smutno. I dziękuję Wam, że jest tutaj taki dział, bo fora Hujdaja są tak z dupy, że to jest niepojęte.

Awatar użytkownika
PrzeRuSco
fanatyk nissana
Posty: 996
Rejestracja: 2012-09-14, 08:03
Lokalizacja: W-wa Bie(L)any

Re: [Hyundai][Coupe] GK 2.7 - kuzyn najbardziej zardzewiałego auta świata

Post autor: PrzeRuSco » 2020-08-18, 21:50

To forum też już dawno umarło ale ty że swoim gruzem je ożywiłeś ;)
Wagon NEO VVL czyli Midori no yajirushi
LPGTECH 504, Barracuda 130 Nl, Gold GT
Obrazek

AdamPay1
nowy na forum
Posty: 28
Rejestracja: 2020-05-02, 12:38

Re: [Hyundai][Coupe] GK 2.7 - kuzyn najbardziej zardzewiałego auta świata

Post autor: AdamPay1 » 2020-08-19, 07:15

Panie, wszystkie fora zjadł fejsbuk. Fora Hyundaia są przeżarte Januszowaniem w LPG, na racingforum bez modów za 10 kafli się nie pokazuj a Raceism czy tam Ultrace, bo nazwę zmienili - musiałbym zmienić felgi ( pewnie na Rotiformy albo OZ ultraleggera ) i zglebić. Chciałbym roti i zglebić maksymalnie ALE TO PRZECIEŻ KOSZTUJE A JA PREFERUJE CZĘŚCI ZE ZŁOMU.

Musiałbym dopasować coś średnicą z innego auta co miało krótsze sprężyny i ważyło porównywalnie, albo więcej. I wtedy szukać używek. A co do felg - to mi prawdę powiedziawszy strasznie by siedziały zwykłe, stalowe, ale szerokie. Tak 8-9J. Ale na rozstaw 5*114,3 niczego oczywiście nie ma, bo INO BEEMWU.

No ale wracając do sedna - ciesze się, ze mój ulep coś tam wniósł.

Awatar użytkownika
janusz
fanatyk nissana
Posty: 8403
Rejestracja: 2009-12-10, 17:44
Lokalizacja: .....

Re: [Hyundai][Coupe] GK 2.7 - kuzyn najbardziej zardzewiałego auta świata

Post autor: janusz » 2020-08-19, 15:04

Forum Mazdy i Mitsubishi jeszcze się trzyma i to całkiem zacnie :]

Na większości for (o ile żyją) i chyba grup fejsbusiowych (nie wiem, nie mam) jest tendencja - inwestujemy tylko w wygląd - najlepiej duża felga (co z tego, że płyta kompaktowa w środku i wygląda to śmiesznie, eeee.... nie, żałośnie) i gleba na najtańszym zestawie z chin (albo cięcie sprężyn) no i ped...skie naciągi. Mechanika i sprawność mechaniczna to drugorzędna sprawa, co z tego, że buda się łamie, ale ma wyglądać.


AdamPay1 ratuj "ulepa", bo warto. Wycieraczki nie wywalaj - będziesz potem żałował :] Zalej dobry olej, wymień wszystkie płyny ustrojowe i ciesz się niezawodnością :]

Wydech - jak nie masz worka pieniędzy to nie ruszaj :]
赤い 霊 czyli 日産プリメーラP11GT -> viewtopic.php?t=12560

pije by paść ...
... padam by wstać ...
... wstaje by pić ...
... pije by żyć

_

AdamPay1
nowy na forum
Posty: 28
Rejestracja: 2020-05-02, 12:38

Re: [Hyundai][Coupe] GK 2.7 - kuzyn najbardziej zardzewiałego auta świata

Post autor: AdamPay1 » 2020-08-19, 17:01

U mnie wygląd jest na drugim miejscu - ma być DAILYALETROCHERACER - dokładnie tak jak u Matiza.

A to, że mechanika musi być sprawna, to nie musicie mi mówić ;)

AdamPay1
nowy na forum
Posty: 28
Rejestracja: 2020-05-02, 12:38

Re: [Hyundai][Coupe] GK 2.7 - kuzyn najbardziej zardzewiałego auta świata

Post autor: AdamPay1 » 2020-08-26, 12:38

Jak to piszę Matiz - upy lecą jak z rękawa. Zaciągnąłem ręczny i coś się urwało. Co jest o tyle dziwne, że w GK każde koło ma osobną linkę ręcznego, więc na jedno koło powinno działać. Plan? W sobotę rozebrać tunel i coś dosztukować. Tak, żeby działało. Kultury pracy mieć nie musi, ma działać.

Awatar użytkownika
Matiz
aktywny forumowicz
Posty: 177
Rejestracja: 2017-03-05, 02:51
Lokalizacja: Ślunsk
Kontakt:

Re: [Hyundai][Coupe] GK 2.7 - kuzyn najbardziej zardzewiałego auta świata

Post autor: Matiz » 2020-09-22, 21:37

no marian, chyba bedziemy między sobą podbijać tematy hehe

Obrazek

Pany musicie wiedzieć że byliśmy swego czasu moderatorami na Bmx.pl. I to w złotych czasach gdy ruch był jak na dworcu. Banowało sie bachorów, przerwa na obiad i kolejne sprzątanie :mrgreen: Myślelismy że to największe bagno internetu.... póki 10 lat później nie zobaczyliśmy grup FB...
Poza tym wiedza na forum zostaje, na FB znika wraz z "postępem" postów na tablicy. A starych nikt nie szuka co pewnie sami widzicie...
Ja osobiście tęsknie strasznie, nie było tej natychmiastowości, zostawiało sie posta, sżło sie na rower i sprawdzało wieczorem. Bo nie opłacało sie odpalac kompa na 2 min ;-) ja sie dziwie ludziom, którzy pytają na FB i czekają na łaskę kogoś kto zna odpowiedź zamiast w UŁAMKU sekundy wpisać fraze w googe, albo nawet powiedzieć do mikrofonu, lenie cholerne... i znaleść poradnik nad którym 10 lat temu ktoś ślęczał, poswiecił swój cenny czas robiac mozolnie foty do tutoriala...
Fora były przejrzyste, szukajki działały (a jak nie działały to ileż razy znajdywałem temat za pomocą charakterystycznej frazy, np 'mebel szmato nie jedziesz na wro?" :lol: )

Dlatego prawdopodobnie póki opłacacie domene za forum to bedziemy sobie tu trwać rozmawiając między sobą <łezka> :lol:

Aha Marian- 5x114.3 to przeca popularny rozstaw JDM- LANCER,IMPREZA (ino STI i nowsze, stare mają 5x100) i z tego co pamiętam nawet SKYLINE. I co do stali to mam pewne obiekcje, to chyba nie siądzie. Ale ja jestem tradycjonalista, dla mnie tylko 5 ramienne.
Obrazek


i tak jak wiesz że ja MUSZE mieć rant, to z całą stanowczoscią trzeba powiedzieć że Tiburonowi spasują felgi bez rantu!

Obrazek

Aha pany i musze powiedzieć że ta Vka naprawde fajnie brzmi, nawet na seryjnym wydechu
Obrazek


https://www.facebook.com/MicraMachine/
Górnośląski Microwy Konglomerat. Części ze złomu, modyfikacje,blacharka,laminaty,tylko K11.Bo Micra skończyła sie na K11.

AdamPay1
nowy na forum
Posty: 28
Rejestracja: 2020-05-02, 12:38

Re: [Hyundai][Coupe] GK 2.7 - kuzyn najbardziej zardzewiałego auta świata

Post autor: AdamPay1 » 2021-04-18, 19:36

Pierwsze uno - Tam Matiz nie było seryjnego wydechu ;)
Drugie uno - 1 października auto miało mały wypadek. Typ mi zajechał drogę, mi koło ścięło w krawężnik a jako że było mokro to byłem pasażerem. Efekt? Skasowany przód, tył, wszystkie poduchy poszły, rozrząd przy okazji też, więc tłoki spotkały się z zaworami. Drugiego auto było na olmecie.

Aktualnie grzebie w Lupo. Jak znajdę chwilę to się pochwalę VW na Nissan zone.

Piekło zmarzUO

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Marki Aut”