Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Volvo V40

Moderatorzy: Seba WWA, Ryba, Sajmooon, janusz, Zielkq

bandito
fanatyk nissana
Posty: 856
Rejestracja: 2012-11-26, 10:40
Lokalizacja: Maków Maz

Volvo V40

Post autor: bandito » 2019-04-22, 19:41

Witam wszystkich.
Auto kupione na początku roku. Poszukiwane było kombi z pojemnym bagażnikiem, do celowo miało być Volvo V70, ale moja żona jak to kobieta za duży, karawan itp... wpadło jej w oko V40. 30 km od domu. Pojechaliśmy. Prezentowało się super. Pracowało już trochę nie za idealnie ale dogadanie się ze sprzedającym, decyzja i kupno.
V40 z 2004 r. Klimatronik, skóra, ksenon, spryskiwacze reflektorów wraz z wycieraczkami, OEM nagłośnienie 6 głośników + sobwufer, dwa komplety kół itp...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Powoli drobnymi krokami naprawiałem auto , ale jeszcze wymaga wkładu pracy a może i gotówki.
Wady które towarzyszą od zakupu:

Licznik potrafi nie wskazywać prędkości,
Słabe heble,
Wysokie sprzęgło,
I na koniec mułowatość.


Auto przyjemne w prowadzeniu, sztywne, szerszy rozstaw osi niż w poprzednich autach.

Zaczęło się od chamulcy
Wpadł nowy zacisk na tył, stary był pseudo regenerowany przez jakiegoś Mirka bo w środku wszystko pogięte a tłoczek miał taki opór (krzywo złożony), że wcale nie pracował
Obrazek
Obrazek
Do tego regeneracja zacisków przód, wymiana przewodu elastycznego i nowe klocki. A heble jak były słabe tak sa

Wymiana uszczelki zaworu zmiennych faz + czyszczenie:
Obrazek
Obrazek

Wymiana płynu chłodniczego:
Obrazek

Wpadły nowe manszety przegubów, maglownicy + końcówki drążków i sworznie wahaczy:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

i co do sworzni wahaczy to nie wszystkie zamienniki pasują. Muszą mieć średnice 40mm by się wprasowały poprawnie. Dodatkowo moje miały segery od góry więc takie podwójne zabezpieczenie.

W międzyczasie zmieniłem czujnik biegu wstecznego i doszedłem, że brakuje światła przeciwmgielnego tylnego. Padł przekaźnik w tym module:
Obrazek
ten mały po lewo od białego
Obrazek

Tuning oryginalnego podświetlenia na led, bo się po paliły żarówki i połowy oświetlenia nie było:
Obrazek
na focie słaby efekt ale w realu lepiej wygląda
Obrazek

Wymiana pompy, rolek itp. okazało się że rozrząd o ząbek przestawiony na wale....
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Z racji tego, że samochód dla żony i córki, więc wpadły uchwyty isofix za fotel pasażera

Obrazek
Obrazek

Dwa tygodnie temu rozszczelniła się chłodnica klimatyzacji i zatarł się kompresor, aż silnik zgasł, przypaliło pasek i rolkę.

Takie spy foto rozbiórki klimy parę dni po uszkodzeniu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Klima już złożona, nowa chłodnica nissens, nowy skraplacz dedykowany do Mitsubishi, sprężara używana. Wszystkie oringi nowe + płukanie przewodów.



W planach przywrócenie sprawności wszystkich podzespołów, LPG na pokład i kto wie może jakieś mody :-)

Awatar użytkownika
matek_p
fanatyk nissana
Posty: 413
Rejestracja: 2016-07-06, 22:31
Lokalizacja: Gliwice

Re: Volvo V40

Post autor: matek_p » 2019-04-23, 06:48

Fajna furka, całkiem spoko samochody.

Gdybyś szukał swapa... Mam całe ale S40 przed liftem z 2.0T pod maska :P
Let the force be with you!

My EX. N15 GTi :arrow: N15 GTi SportLine

Aktualny projekt :arrow: BMW E60 Czarnulka

bandito
fanatyk nissana
Posty: 856
Rejestracja: 2012-11-26, 10:40
Lokalizacja: Maków Maz

Re: Volvo V40

Post autor: bandito » 2019-04-23, 08:09

To auto dla żony i córki więc 122 KM im wystarczą;-) myślałem o przedlifcie 1.9/2.0 T bo sporo w okolicy, ale ja bym tylko okazyjnie nim jeździł . Najpierw miało być V70 z wolnossącym 2.4 ale tak jak pisałem wyżej nie podobało się. Ach kobiety... 😁

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Marki Aut”