Strona 1 z 1

Opony używane - jeździ ktoś?

: 2020-02-12, 09:01
autor: ostr
W sieci można znaleźć wiele ofert na zakup opon używanych. Rozumiem, że jak ktoś sprzedaje, to znaczy, że kupił nowe, a te które sprzedaje nie nadają się wg sprzedawcy do dalszej jazdy? Czy moje rozumowanie jest poprawne? Bo jaki jest sens i logika zakupu tego rodzaju opon?

Re: Opony używane - jeździ ktoś?

: 2020-02-12, 14:09
autor: barszczu1
Moim zdaniem, nie ma sensu ryzykować i wchodzić w opony używane.
Skoro ktoś sprzedaje używane opony, to znaczy, że sam zakupił nowe. Są pewne elementy eksploatacyjne samochodu, które się po prostu wymienia i tyle.
Lepiej już lekko dołożyć i kupić pełnowartościowe opony budżetowe - ale nowe.
Proponuję tutaj jeszcze sprawdzić. Witryna na której można znaleźć trochę więcej informacji na temat opon, cech jakie powinny posiadać.

Re: Opony używane - jeździ ktoś?

: 2020-02-12, 15:29
autor: zuh
Auto idzie na części a opony są jeszcze w dobrym stanie to też są sprzedawane. W wulkanizacja u przechowują opony klientów i jak klient nie odbierze tych opon ( np sprzedał auto, rozbił czy coś) to też są sprzedawane. Nie zawsze używane opony to śmietnik ale nowe to nowe.

Re: Opony używane - jeździ ktoś?

: 2020-09-22, 09:48
autor: Janek123
cześć, właśnie stoję przed dylematem kupna opon używanych, rocznikowo 2015 rok, al bieżnik praktycznie nowy, opony leżały cały czas. Generalnie, tak jak przedmówca wspomniał, nie wszystkie używane opony są złej jakości i "zbyt wyeksploatowane"