Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Małe akumulatory "od hondziarzy" (np YuHasa :) )

Moderatorzy: Seba WWA, Ryba, Sajmooon

Awatar użytkownika
Matiz
aktywny forumowicz
Posty: 177
Rejestracja: 2017-03-05, 02:51
Lokalizacja: Ślunsk
Kontakt:

Małe akumulatory "od hondziarzy" (np YuHasa :) )

Post autor: Matiz » 2017-05-20, 22:29

Hej Panowie

ten pomysł chodzi za mną już od kiedy kupiłem impreze. Słyszałem o małych akumulatorach wyścigowych ,ale są drogie jak pieron.

teraz gdy robie przy autach to widzę ,że niektóre modele mają małe akumulatorki. Matiza i inne kosiarki 0.8ccm pomijam, bo mają inne klemy ,ale strasznie kłuje mnie np Civic VI w którym jest malutka Yuhasa.

Widziałem że MacGajwer ma swojej własnie Yuase ,ale nie bede mu już smiecił na PW :oops:

Ktoś używa? Macie jakieś modele/ typy?

temat dosyć ważny ,bo kupiłem Mikrolota ze zbut dużą Centrą która nie mieści sie na podstawce ;] Bauer z imprezy ma zwarcie na cellach i gdy go podłączyłem do prostownika to spuchł jak beczka z ogórkami :-o także gdy mikra wyjedzie to trzeba bedzie coś założyć.

dodatkowo mniejsze aku robi mi mase miejsca na power rure którą chce odgapić od ww macgyvera :P
Obrazek


https://www.facebook.com/MicraMachine/
Górnośląski Microwy Konglomerat. Części ze złomu, modyfikacje,blacharka,laminaty,tylko K11.Bo Micra skończyła sie na K11.

Awatar użytkownika
garygary
fanatyk nissana
Posty: 724
Rejestracja: 2012-05-07, 11:33
Lokalizacja: WPR

Post autor: garygary » 2017-05-21, 13:06


Awatar użytkownika
bombel
Administrator
Posty: 13188
Rejestracja: 2009-12-07, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bombel » 2017-05-22, 08:22

Matiz, ważne zeby się prąd rozruchowy zgadzał, a wielkość to już inna sprawa

Awatar użytkownika
woytaz_gdy_elb
aktywny forumowicz
Posty: 141
Rejestracja: 2015-04-15, 21:37
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post autor: woytaz_gdy_elb » 2017-05-25, 08:27

A auto na co dzień czy używane okazyjnie np. do sportu ?
Sunny n14 GTI SR20VE - rajdówka
Almera n15 GTI Daily kuchenka gazowa
BMW X3 3,0d dupowóz, lawetociągnik

Awatar użytkownika
Matiz
aktywny forumowicz
Posty: 177
Rejestracja: 2017-03-05, 02:51
Lokalizacja: Ślunsk
Kontakt:

Post autor: Matiz » 2017-05-25, 21:22

Hej pany

właśnie nie znam! miałem za dużą Centre która sie nie mieściła w podest... już to pisałem nie? <idiota>

Spróbuje poszukać potem w serwisówce


auto do codziennego użytku, Yuhasy widze w hondach ,a nie wiem czemu hondy miały by potrzebować mniej prądu :-P Do sportu bym nie pytał ,raczej szukał bym żelowego od razu.

musze podjechać gdzieś do akumulatorowni pomacać i pooglądac, bo tak w necie nie ma jak porównać :roll: mam pare pomysłów na zrobienie sobie tam miejsca- przekręcenie o 90' jak Macgyver , LUB wymyśliłem relokacje troche niżej lub w nadkole (nie mam spawarki, robota stoi i głupie pomysły mi przychodzą :mrgreen: . Ale to zależy jaki najmnieszy rozmiar (fizycznie, nie pojemnosciowo) dam rade dostać.

na szybko zrobiłem rekonesans, i np. aku do hondy Jazz ma ledwo 190x130mm, przy 40ah i 340A rozruchu.

Najpierw musze wysznypać ile potrzebuje rozruchu i bede kombinował
Obrazek


https://www.facebook.com/MicraMachine/
Górnośląski Microwy Konglomerat. Części ze złomu, modyfikacje,blacharka,laminaty,tylko K11.Bo Micra skończyła sie na K11.

Awatar użytkownika
flatron
aktywny forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 2016-08-08, 12:40
Lokalizacja: Białystok

Post autor: flatron » 2017-05-25, 22:53

http://www.racingforum.pl/akumulator-do ... 75155.html ludzie piszą, że latają nawet na motocyklowych litowo jonowych i wszystko działa. Podobno z takiej małej puszeczki da się odpalić nawet v8 audi.

Awatar użytkownika
Matiz
aktywny forumowicz
Posty: 177
Rejestracja: 2017-03-05, 02:51
Lokalizacja: Ślunsk
Kontakt:

Post autor: Matiz » 2017-05-26, 05:46

wiem Flatronie, czytałem takie tematy już jak chciałem zmienić w imprezie, ale Micra stoi pod blokiem i musi być zawsze w gotowości. Nie wiem o ile rozsądnie obnizyć prąd rozruchowy :roll: na razie najrozsządniej wygląda matizowy/tico tylko mniejsze klemy dać.

30ah 280A Yuasa fajne wymiary: 167x122x224 lub troche większy 300A jakiś alcar
Obrazek


https://www.facebook.com/MicraMachine/
Górnośląski Microwy Konglomerat. Części ze złomu, modyfikacje,blacharka,laminaty,tylko K11.Bo Micra skończyła sie na K11.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika”