Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Dobre sportowe klocki hamulcowe - jakiej firmy?

Moderatorzy: Seba WWA, Ryba, Sajmooon

Awatar użytkownika
SiwoL
fanatyk nissana
Posty: 1254
Rejestracja: 2009-12-09, 00:18
Lokalizacja: :))
Kontakt:

Post autor: SiwoL » 2012-03-27, 15:53

Szymeq pisze:
Modzelitto pisze:EBC GREEN STUFF
Po ile to masz ?

Z tych o których była mowa mogę mieć Textar albo kashiyama. Jakoś do trw czy ferrodo nie mam pewności co do jakości jako klocki do szybszej jazdy ... no i pylą mocno.
Nie bierz czasem Kashijamek to najtanszy syf... Wygladaja jak klocki z drewna:D
Octavia 3RS 2.0TSI 250km
BMW F30 316i 136 mods 210/320

Awatar użytkownika
Szymeq
fanatyk nissana
Posty: 3068
Rejestracja: 2009-11-29, 19:47
Lokalizacja: Wawa Zachód
Kontakt:

Post autor: Szymeq » 2012-03-27, 16:03

Czy kashiyama to najtańszy syf - tego nie jestem pewien. Kolega ma w QQ i nie jest źle.
Z nissanem od 2005 roku :)

Awatar użytkownika
Ryba
fanatyk nissana
Posty: 2862
Rejestracja: 2009-12-13, 09:18
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Ryba » 2012-03-27, 16:07

Siwol - sorki ale gadasz bzdury !

Powiem tak. Mam obecny zestaw z 200sx s14. Nie jest to równiez tania inwestycja.

Same tarcze ( gładkie) można kupić za ok 400 zł szt. ( Delphi lub Brembo ) , na polskim rynku jest bardzo ciężko dorwać tarcze o wymiarach 30x280 w rozsądnej cenie o nawiercanych już nie wspomnę. W UK można nabyć zestaw za 450 zł + przesyłka o wymiarach 30x280 nawiercane i nacinane jednak nie znam o tych tarczach żadnej opinii.
Dlatego ja postawiłam na tarcze dość dobrej firmy DBA,
Kocki to Hawk lub obecne na jakich śmigam i POLECAM KASHIYAMA

Sama regeneracja zacisków 4 - ro tłoczkowych jest również drogą inwestycją. Zestaw tłoczków można kupić za około 370 zł plus zestaw gumek za 40 zł = 410

Big Brake - to nie tylko "lepsze hamowanie i dociążenie przodu auta" ale spory wydatek który musi być rozsądnie przemyślany

Awatar użytkownika
dylson
fanatyk nissana
Posty: 2123
Rejestracja: 2009-11-29, 13:53
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: dylson » 2012-03-27, 16:15

Ryba pisze:POLECAM KASHIYAMA
Pakujesz kogos na mine, nie wszystko zloto co made in japan :lol:

Awatar użytkownika
Ryba
fanatyk nissana
Posty: 2862
Rejestracja: 2009-12-13, 09:18
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Ryba » 2012-03-27, 16:20

Sorry dylson ale do normalnej jazdy, okazyjnego upalania po mieście te klocki dają radę. Nigdy nie miałem z nimi problemu, nigdy klocki się nie przypaliły mimo gwałtownego hamowania z dużych prędkości

Awatar użytkownika
Rysiu83
fanatyk nissana
Posty: 2197
Rejestracja: 2009-12-09, 05:39
Lokalizacja: WWL

Post autor: Rysiu83 » 2012-03-27, 16:34

Szkoda że je wyrzuciłem to dałbym poglądówkę jak wyglądają po hamowaniu z wyższej prędkości (w połączeniu z tarczą TRW na przodzie) były zeszklone...o sile hamowania nie wspomnę bo swą skuteczność traciły z każdym hamowaniem...no i ten specyficzny zapach :-/ 2 tyś kilometrów był tylko w aucie i też sprzedawca polecał w sklepie że są dobre - według mnie pod kątem delikatnie ale to delikatnie zaznaczam argesywniejszego użytkowania,nie są :-)
Po kolei..N14 GA14DE,P10 SRi,P11GT SportLine ----> :)

Awatar użytkownika
Ryba
fanatyk nissana
Posty: 2862
Rejestracja: 2009-12-13, 09:18
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Ryba » 2012-03-27, 16:42

To ja nie wiem - jakie te części dostaliście u swoich sprzedawców, jednak biorąc klocki w tamtym roku od Macgayvera nigdy nie doszło do takich sytuacji :-?

Awatar użytkownika
dylson
fanatyk nissana
Posty: 2123
Rejestracja: 2009-11-29, 13:53
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: dylson » 2012-03-27, 16:43

Drugi rok pracuje w czesciach samochodowych i nigdy nikomu nie polece "kaszijamek". Niestety ich zalety koncza sie na cenie i magicznym napisie made in japan :-)

Awatar użytkownika
lucasx
wiem o czym pisze
Posty: 47
Rejestracja: 2010-04-28, 20:47
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: lucasx » 2012-03-27, 18:43

Też miałem kiedyś komplet kaishiyamy na przodzie, sprawowały się dobrze. Zostały zmienione, bo jedna z oryginalnych tarcz, nie wiedzieć czemu zaczęła puchnąć i hamowała koło. Drugi komplet już niestety taki nie był, po 2000 km z jednej strony zaczęły piszczeć i się zeszkliły, siła hamowania osłabła.
Z tego co pamiętam te pierwsze, które miałem były malowane na czarno, a na pudełku były loga kashiyamy, zaś drugie były już malowane na brązowo, pakowane w blue print. Może były różne serie tych klocków, albo w różnych fabrykach produkowane?

Skoro już o klockach mowa to co sądzicie o klockach MAFF?

Awatar użytkownika
BaSsGrU
fanatyk nissana
Posty: 1359
Rejestracja: 2010-04-19, 21:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BaSsGrU » 2012-03-27, 18:43

pamiętajcie że te klocki wychodzą w dwóch wariantach !!, i może dlatego też są różne tak sprzeczne z sobą opinie na temat tych klocków.
Dark Shadow

Awatar użytkownika
Rysiu83
fanatyk nissana
Posty: 2197
Rejestracja: 2009-12-09, 05:39
Lokalizacja: WWL

Post autor: Rysiu83 » 2012-03-27, 18:44

U mnie to było niebieskie pudełko i brązowy klocek...nie mylić ze stolcem.
Po kolei..N14 GA14DE,P10 SRi,P11GT SportLine ----> :)

Awatar użytkownika
Seba WWA
fanatyk nissana
Posty: 1323
Rejestracja: 2011-06-19, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Seba WWA » 2012-03-27, 20:47

Modzelitto pisze:
Powracając do tematu, wybór padł na EBC GREEN STUFF przód, NISSHINBO tył. Mam nadzieję że się sprawdzą, zwłaszcza, że szykuje się niedługo dość mocny power up.
Sprawdzą się na pewno, dają rade nawet ze zwykłymi tarczami nie piszczą i mało pylą
Mam je u siebie i wymienię na to samo, tylko dylemat mam z tarczami.
Na temat tarcz Mikody nawiercanych i klocków EBC GREEN STUFF może się wypowiedzieć SCOOTER bo on ma u siebie taki zestaw i już zrobił parę setek.

Awatar użytkownika
Szymeq
fanatyk nissana
Posty: 3068
Rejestracja: 2009-11-29, 19:47
Lokalizacja: Wawa Zachód
Kontakt:

Post autor: Szymeq » 2012-03-27, 20:48

lucasx pisze:Z tego co pamiętam te pierwsze, które miałem były malowane na czarno, a na pudełku były loga kashiyamy, zaś drugie były już malowane na brązowo, pakowane w blue print.
Rysiu83 pisze:niebieskie pudełko i brązowy klocek
To by potwierdzało 2 różne jakości ...
Z nissanem od 2005 roku :)

toio
aktywny forumowicz
Posty: 187
Rejestracja: 2009-12-09, 15:29
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: toio » 2012-03-27, 20:54

Rysiu83 pisze: i brązowy klocek...nie mylić ze stolcem.
padłem :hihi: ;D
SPRZEDAM !!!

Felgi stal 14" - 4x114,3
Opona Michelin Primacy HP 225/45/17
Dojazdówka 14" - 4x114,3

elmer80
stały bywalec
Posty: 137
Rejestracja: 2011-02-06, 11:25
Lokalizacja: Wa-wa/Grochów

Post autor: elmer80 » 2012-03-27, 21:39

Modzelitto pisze:Elmer fajnie to opisałeś, ale artykuł który podałeś w linku to nic innego jak reklama Ferodo.
Napewno tak. Lecz pewne fakty pozostają. Chodzi mi o to kto tak naprawdę dzieli sie rynkiem.
I jednak trzeba przyznac ze ferodo jest potentatem( również w sporcie) a za tym musi stać solidne zaplecze techniczne i laboratoryjne. Co nie oznacza ze jest to jedyny słuszny i te klocki są naj. Ale są napewno jednymi z lepszych klocków seryjnych jeżeli chodzi o skuteczność hamowania a takich właśnie szukam. Może jeszcze lepsze są Textary, a może Pagid. Nie wiem.Nie ścigam sie i nie hamuje raczej czesto ze 160 do zera lub 10 razy pod rząd.Zalezy mi na skuteczności hamowania, żeby dobrze łapały w sytuacjach awaryjnych. Jak maja mnie uratować choćby dlatego że zatrzymaja mnie pół metra wczesniej, to niech sie i spalą. Wisi mi to ;-)
Poza tym wydawać 600+ na klocki, do tego odpowiednie tarcze, to moim zdaniem lepiej opłaca się zainwestować w big brake kit, np. z 200sx.
Zgadza się. Dlatego do seryjnego samochodu mija się to z celem.
Powracając do tematu, wybór padł na EBC GREEN STUFF przód, NISSHINBO tył. Mam nadzieję że się sprawdzą, zwłaszcza, że szykuje się niedługo dość mocny power up
To testuj i czekam na opinie. Czy faktycznie magia ebc green stuff to jakość czy moc autosugestii. Czy faktycznie okładziny potrafia pęknąć bądź się rozwarstwić? Info od mojego mechanika "tylko od hamulców", który zajmuje się głownie tym od 10 lat i załozył pare zestawów ebc. Negatywne opinie pochodzą od klientów. To nie jego uprzedzenie czy widzi mi się.
Pytanie tylko z czym będziesz to porównywał? Co masz teraz i w jakim jest stanie?
Tarcze Hart i klocki stiffer tez moga być dla Ciebie przepaścia w jakości hamowania bo będą poprostu nowe.
Co do Mikody, są to najzwyklejsze z tarcz które kuszą wyglądem. Mnie też bardzo kusiły.
Lecz raczej nie poprawią skuteczności hamowania. Może jedynie będą sie szybciej schładzały co tez do końca nie jest takie super. A na pewno są delikatnie osłabione poprzez te nacięcia i nawierty. Lecz nigdy raczej sie o tym nie przekonasz bo swoją jazdą nie doprowadzisz tej tarczy do jej granic jak i zadnej innej najzwyklejszej. Zagmatwane, nie?
Różnica może być głownie taka że tarcza tania, szybciej dostanie bicia. Lub większe prawdopodobieństwo że prędzej trafisz na bubel (kontrola jakości).
Tarcze GT sa zrobione z tego samego odlewu jak zwykle. Podobnie jest u Zimmermann i Brembo. Żadna z tarcz modyfikowanych nie ma osobnej receptury. W Brembo np jest zaklad produkujacy tarcze dla sportu wyczynowego i to jest zupelnie inna bajka. Tarcze sa ze specjalnego odlewu, hartowane w oleju. A popularne niby sportowe tarcze Brembo Max sa zwyklymi tarczami ze zwyklej fabryki. Pekanie tarcz nawiercanych jest procesem nierozerwalnie zwiazanym z ich budowa i rozkladem temperatur. Szybsze schladzanie tarcz wierconych powoduje takie wlasnie skutki. Taka tarcza ma punkty gorace i zimne. Jako zeliwo perliste nie wytrzymuja one naprezen. Dzieje się to np. po 40-50 tys. km wspolpracy. Zimmermann np odradza laczenia tarcz nawiercanych z klockami EBC, zwlaszcza Redstuff. Z drugiej strony, w kazdym Porsche montowane sa tylko nawiercane Zimmermanny. Skutek tego jest taki, ze w instrukcji obslugi jest napisane, ze jeśli szczelina pekniecia laczy 2 otworki lub szczelina dochodzi do rantu tarczy, to trzeba takie tarcze wymienic.

news: Nisshinbo Holdings, stoi na czele grupy kapitałowej działającej m.in. na rynku urządzeń hamulcowych. Motocykle maja często ich zaciski
TMD Friction Group to holding zajmujący się przede wszystkim produkcją i sprzedażą elementów ciernych hamulców. W wyniku koncentracji Nisshinbo Holdings zakupilo 100% akcji TMD Friction. Oznacza to że do niedawna produkowali tylko zaciski a nie robili klockow. A teraz będą mieli także własne klocki.
Nieźle im dalej w las tym więcej drzew , hehe
na razie 120KW/270Nm

Awatar użytkownika
Modzelitto
fanatyk nissana
Posty: 1561
Rejestracja: 2010-04-11, 22:08
Lokalizacja: Warszawa Włochy

Post autor: Modzelitto » 2012-03-28, 19:44

elmer80 pisze:Jak maja mnie uratować choćby dlatego że zatrzymaja mnie pół metra wczesniej, to niech sie i spalą.
Racja, bezpieczeństwo ponad wszystko.
elmer80 pisze: Czy faktycznie okładziny potrafia pęknąć bądź się rozwarstwić?
Nie stoję oporem za EBC, ale wszystko da się zepsuć. Jak myślisz- skąd się biorą negatywne opinie o tarczach EBC Turbo Groove? Jak ktoś zakłada taki set i jego pierwszy test hamulców opiera się na ostrym heblu z 200km/h do 0 to nic dziwnego. Grunt to dobrze, powoli i nie na ,,chama" dotrzeć cały zestaw.
elmer80 pisze:z czym będziesz to porównywał? Co masz teraz i w jakim jest stanie?
Obecnie siedzą tarcze ATE wentylowane, klocki Akebono -przód, tarcze ATE lite, klocki Brembo- tył. Powiem tak, nie było źle przez rok czasu, choć nie raz było ,,gorąco". Obecnie po wspomnianym na początku tematu hamowaniu - auto nie hamuje. Stan układu kiepski (tarcze i klocki).
elmer80 pisze:Zagmatwane, nie?
Nie :)

Dzięki za tak obszerne i przydatne dla wszystkich posty.
Tak jak wspominałem, u mnie wybór już padł. Dla przypomnienia i zdania przyszłej relacji:
- tarcze: Mikoda GT przód/tył,
- klocki: EBC GREEN STUFF/ Nisshinbo,
- płyn DOT4 TRW (290st.),
- przewody w stalowym oplocie HEL,
- regeneracja zacisków jeśli będzie potrzebna.
Mam nadzieję, że się opłacało...
QG15+
;-)

elmer80
stały bywalec
Posty: 137
Rejestracja: 2011-02-06, 11:25
Lokalizacja: Wa-wa/Grochów

Post autor: elmer80 » 2012-03-28, 20:22

Jak ktoś zakłada taki set i jego pierwszy test hamulców opiera się na ostrym heblu z 200km/h do 0 to nic dziwnego. Grunt to dobrze, powoli i nie na ,,chama" dotrzeć cały zestaw.
Najprawdziwsza prawda. I dobrze zaraz po samej wymianie się zbytnio nie rozpędzać na ulicy :mrgreen: Niekórzy są zaskoczeni, hehe
Dzięki za tak obszerne i przydatne dla wszystkich posty.
Oj, juz tak nie wyolbrzymiajmy. Zlepek najróżniejszych informacji, nie do końca przejrzysty i czytelny. Sam się trochę gubię. Wiedza ogólnie z sieci, innych forów, osób postronnych, tyle.
Mam czasem takie jazdy, jak wejde na jakiś temat to tak sobie drążę. Jakoś lubie wiedzieć, szczególnie jeżeli coś dotyczy samochodu, tym bardziej mojego hehe. Miałem juz taką jazdę z olejami. Ale odpuściłem bo noce zarywałem i nadmiar inf mnie przybił.
Ale mimo wszystko dzięki.
Tak jak wspominałem, u mnie wybór już padł. Dla przypomnienia i zdania przyszłej relacji:
- tarcze: Mikoda GT przód/tył,
- klocki: EBC GREEN STUFF/ Nisshinbo,
- płyn DOT4 TRW (290st.),
- przewody w stalowym oplocie HEL,
- regeneracja zacisków jeśli będzie potrzebna.
Mam nadzieję, że się opłacało.
Tego Ci życzę. Trafnego wyboru i bezpieczeństwa przede wszystkim.
Czekam na +/- i ogólne spostrzeżenia
na razie 120KW/270Nm

Awatar użytkownika
polo33
aktywny forumowicz
Posty: 141
Rejestracja: 2011-05-26, 18:08
Lokalizacja: Wrocław/Oleśnica

Post autor: polo33 » 2012-03-28, 21:58

Modzelitto, jak możesz podaj mi gdzie najtaniej zdobyłeś przewody i zestaw do regeneracji zacisków ? może być pw. Jeśli chodzi o wybór ja bym kupił zimmermanny i jakiś dobry klocek, tarcze na przod ok 150zł szt i klocki np jurid'a koszt 50zł takżnie tanio a dobrze za tą cene ;-)

Awatar użytkownika
Berry
stały bywalec
Posty: 129
Rejestracja: 2010-11-06, 07:52
Lokalizacja: ZWC

Post autor: Berry » 2012-03-29, 09:07

Modzelitto warto nasmarować tłoczek, różnica jest bardzo odczuwalna.
QucikB. zestawy naprawcze kupisz praktycznie wszędzie, musisz znać rozmiar tłoczka, bo są różne.

Punto HGT
Bravo HGT
Bravo JTD
Swift GTI - sprzedany ;(
była - Almera GTI
Toyota 4Runner 236-hp, 4.0-liter V-6

Awatar użytkownika
wod2u
fanatyk nissana
Posty: 824
Rejestracja: 2010-11-22, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wod2u » 2012-03-29, 09:34

Ja na tył też szukam i chyba założę taki mix: tarcze Jurid (albo blueprint, zecikk poleca) i klocki EBC green albo taniej Ferodo. Oba klocki teoretycznie twarde i mam ból głowy spory w wyborze tarcz pod nie :-/
pozdr. Kamil

Awatar użytkownika
polo33
aktywny forumowicz
Posty: 141
Rejestracja: 2011-05-26, 18:08
Lokalizacja: Wrocław/Oleśnica

Post autor: polo33 » 2012-03-29, 09:47


Awatar użytkownika
Modzelitto
fanatyk nissana
Posty: 1561
Rejestracja: 2010-04-11, 22:08
Lokalizacja: Warszawa Włochy

Post autor: Modzelitto » 2012-03-29, 10:40

polo33 pisze:gdzie najtaniej zdobyłeś przewody
Nie wiem czy najtaniej, kupiłem na Allegro:
http://motoallegro.pl/przewody-hamulcow ... 91820.html
polo33 pisze: i zestaw do regeneracji zacisków ?
Na razie się nie zaopatrywałem, bo nie wiem czy zajdzie taka potrzeba.
QG15+
;-)

Awatar użytkownika
Szymeq
fanatyk nissana
Posty: 3068
Rejestracja: 2009-11-29, 19:47
Lokalizacja: Wawa Zachód
Kontakt:

Post autor: Szymeq » 2012-03-29, 19:49

Modzelitto pisze:Na razie się nie zaopatrywałem, bo nie wiem czy zajdzie taka potrzeba.
Polecam ten sklep http://www.carix.pl/site/index.html - mają praktycznie wszystko do hamulców.
Z nissanem od 2005 roku :)

Awatar użytkownika
Modzelitto
fanatyk nissana
Posty: 1561
Rejestracja: 2010-04-11, 22:08
Lokalizacja: Warszawa Włochy

Post autor: Modzelitto » 2012-03-29, 20:03

Ok, będę miał na uwadze ;-).
QG15+
;-)

Awatar użytkownika
polo33
aktywny forumowicz
Posty: 141
Rejestracja: 2011-05-26, 18:08
Lokalizacja: Wrocław/Oleśnica

Post autor: polo33 » 2012-03-31, 08:39

Jeszcze pytania na temat tarcz firmy kepler, możemy sobie wybrać tam wzór za ileś tam kaski w zależności jaki chcemy, lecz czy będzie się różnić jakość hamowania znacząco między gładką ? koszt samych tarcz gładkich to 118zł szt. także cena dobra, ktoś ma już je, chyba foo i polecał ogolnie.

Awatar użytkownika
Ryba
fanatyk nissana
Posty: 2862
Rejestracja: 2009-12-13, 09:18
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Ryba » 2012-04-01, 09:32

Przypominam że temat jest o klockach hamulcowych :)

Bardzo proszę zadać to samo pytanie w dziale eksploatacji.

Awatar użytkownika
Modzelitto
fanatyk nissana
Posty: 1561
Rejestracja: 2010-04-11, 22:08
Lokalizacja: Warszawa Włochy

Post autor: Modzelitto » 2012-04-01, 12:27

Zapomniałem napisać o jednej ważnej rzeczy- wcześniej wspominałem o klockach OEM w ofercie EBC Polska. Otóż pytając właśnie o te klocki dostałem taką o to odpowiedź firmy:
,,To co sugeruje nasza strona pod hasłem OEM to nie nazwa firmy, ale określenie standardu zamiennika oryginalnego klocka hamulcowego. Tak więc OEM to będą klocki zalecane jako standard-minimum do Pana samochodu. W naszej ofercie nie posiadamy innych klocków niz EBC Brakes. "
Także wnioski nasuwają się same <gafa> :-P
QG15+
;-)

Awatar użytkownika
Elmer
fanatyk nissana
Posty: 360
Rejestracja: 2009-12-11, 18:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Elmer » 2012-05-02, 08:19

Z doświadczenia mogę odradzić tarcze EBC Turbo groove, w ubiegłym roku je wymieniałem - całe popękane były.
Mogę polecić klocki EBC Red Stuff - niejedno solidne hamowanie przeżyły. O Green Stuffach średnie opinie słyszałem ale o Red'ach też już słyszałem źle - wiem, że z nimi było raz lepiej raz gorzej.

Na Hawkach jeździ Adams, chwali sobie i z tego co wiem robił duży rekonesans w temacie i słyszał dobre opinie.

Wszelkie JCtowe Kashiyamy etc bym od razu zlał.

Awatar użytkownika
Misiek
fanatyk nissana
Posty: 1360
Rejestracja: 2009-12-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Misiek » 2012-05-03, 13:57

Również posiadam zestaw z przodu Mikoda GT + klocki ATE i jestem zadowolony. Poprzednio miałem gładkie TRW + ATe i niestety po kilku hamowaniach w czasie pojeżdżawek nie miałem czym hamować. Obecnie jest ok. Fakt, klocki są pochłaniane w straszliwym tempie ale nie zdażyła mi się sytuacja zagotowania hamulcy. Póki co zrobiłem na nich 3 tys km.
Na tyle mam Tarcze/klocki LPR. Po 6 tys. wszystko wygląda ok.
169 KM/ 183 Nm i rośnie: http://tinyurl.com/omxvb66
z klubem Nissana od grudnia 2005

Awatar użytkownika
Modzelitto
fanatyk nissana
Posty: 1561
Rejestracja: 2010-04-11, 22:08
Lokalizacja: Warszawa Włochy

Post autor: Modzelitto » 2012-05-03, 19:55

Jako założyciel tematu dodam od siebie kilka słów po przejechaniu ok 2 tys. km na zestawie, o którym wspominałem we wcześniejszych postach. Po dotarciu hamulca, przy obecnej mocy, po kilku ostrzejszych hamowaniach pedał twardnieje i auto w ogóle nie ma hebla !! Podejrzewam, że obecny TRW do 290st. się gotuje. W przyszłym tygodniu z Bodkiem spróbujemy zalać jakiś racingowy DOT5. Jakieś inne sugestie?
QG15+
;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i Hamulce”