Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[Xtrail T30 2001-2007] Światła przeciwmgielne przód

Moderatorzy: bonzo, azorek

Gryzon
nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: 2018-06-05, 20:14

[Xtrail T30 2001-2007] Światła przeciwmgielne przód

Post autor: Gryzon » 2018-06-05, 20:36

Witam
Proszę o pomoc tu na forum ponieważ nie mam już pomysłu co mógłbym sprawdzić w moim czołgu .
Sprawa dotyczy przednich świateł przeciwmgielnych , które nie dają sie uruchomić włącznikiem. Ale po kolei ...
Kupiłem samochód z kilkoma brakującymi przekaźnikami - dodam że w aucie działa (chyba) wszystko poza tymi światłami.
Jednym z brakujących przekaźników był ten od świateł przeciwmgłowych. Uzupełniłem brakujące przekaźniki ale lampy PMP (przeciwmgielne przód) nadal się nie włączają.

- Sprawdziłem bezpiecznik (pod maską , pod dolotem powietrza) - ok
- Spiąłem na krótko styki przekaźnika PMP (w długiej skrzynce po stronie pasażera) i światła włączyły się.

Wygląda tak jakby prąd nie dochodził do cewki przekaźnika i moje pytanie brzmi "gdzie go szukać" ?
lub "Czy PMP włącza się inaczej niż przeciwmgłowe tylne ?"

Kolejne pytania to :
Do czego służą przekaźniki w czarnej nieopisanej skrzynce pod maską po stronie pasażera ?
Do czego służy przekaźnik H/LAMP Wash (brakowało go) - z opisu spryskiwacze do lamp (których nie mam) ?

pozdrawiam
Gryzoń

Gryzon
nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: 2018-06-05, 20:14

Re: [Xtrail T30 2001-2007] Światła przeciwmgielne przód

Post autor: Gryzon » 2018-06-05, 22:33

Po kilku godzinach szukania i rozmowie z kumplem który ma xtrail... Zauważyliśmy że w moim egzemplarzu jakiś gamoń wymienił włącznik świateł na przedliftowy... Jednopozycyjny zamiast dwupozycyjny jeśli chodzi o przeciwmgielne.

Pozostawiam pytanie o przekaźniki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „X-trail”