Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[X-trail I] Zablokowane drzwi

Moderatorzy: bonzo, azorek

x-tniebieski
nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-11-30, 23:03
Lokalizacja: BIELAWA

[X-trail I] Zablokowane drzwi

Post autor: x-tniebieski » 2017-12-01, 00:15

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jestem tu nowy i przepraszam z góry jeżeli dubluję jakiś temat, choć przeszukiwałem forum i nie udało mi się znaleźć podobnego przypadku.
u mnie wystąpiła taka sytuacja z moim zamkiem: przyjechałem do domu i chciałem zostawić wycieraczki w pionie by przytrzymały osłonę piankową szyby, żeby nie trzeba było skrobać szyby,
przekręciłem kilka razy kluczykiem przy zgaszonym samochodzie. Gdy wysiadłem nie mogłem zamknąć drzwi z pilota w kluczyku. nie zadziałał też drugi kluczyk, więc włożyłem kluczyk do zamka i zamknąłem, chciałem od razu otworzyć , a tu lipa, cisza. kluczyk w zamku nie chce się obrócić i z pilota też nie działa. Chyba coś sknociłem. moim i-xem zastawiłem drugie auto i rano nie będę mógł użyć ani jednego. przepraszam za długi opis, ale chciałem opisać dokładnie mój problem. Bardzo proszę o pomoc. dodam x- trail 2,2 dci 2003r :shock:


Witam
Udało się otworzyć zamek z pomocą Wujka WD. Kluczykiem w zamku otwiera i zamyka. Nie działa tylko centralny zamek z pilota, chyba się rozprogramował. Bardzo proszę czy mógłby mnie ktoś pokierować, gdzie znajdę jak to naprawić z góry dziękuję. może komuś się przyda taki dziwny przypadek.
Ostatnio zmieniony 2017-12-01, 12:04 przez x-tniebieski, łącznie zmieniany 1 raz.
X-TNIEBIESKI

Awatar użytkownika
mały v8
fanatyk nissana
Posty: 507
Rejestracja: 2016-03-21, 19:35
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: mały v8 » 2017-12-01, 09:08

No właśnie tym głupim kręceniem w stacyjce rozprogramowałeś klucze :lol:
Poszukaj na forum dokładnej procedury ponownego zakodowania, , prawdopodobnie to zadziała:
:arrow: https://www.youtube.com/watch?v=yPmO0QVs_L0

Nie mniej jednak otworzyć z klucza, i odpalić normalnie możesz w każdej chwili.
ObrazekObrazekObrazek

x-tniebieski
nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-11-30, 23:03
Lokalizacja: BIELAWA

Post autor: x-tniebieski » 2017-12-01, 12:14

Witam. No właśnie z tym głupim kręceniem. 7 lat go mam i takie pomysły do głowy przychodzą, zamiast zmądrzeć to....
Dzięki bardzo za link. W między czasie wymieniłem baterie w pilocie bo już mają ze 3 lata Jutro będę miał czas żeby się tym zająć dalej. Serdecznie pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję, jak to zrobię to napiszę.

[ Dodano: 2017-12-02, 13:21 ]
Witam serdecznie
Dziękuję bardzo koledze " mały v8" za pomoc w programowaniu klucza do mojego xt-a. Kluczyk zaprogramowany i mój niebieski już śmiga. Drugi kluczyk moja Żonka pazokciami trochę zryła więc dam znajomemu elektronikowi(już mi pomógł kilka razy w takich przypadkach) by go sprawdził, bo się nie chciał zaprogramować. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
X-TNIEBIESKI

Awatar użytkownika
mały v8
fanatyk nissana
Posty: 507
Rejestracja: 2016-03-21, 19:35
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: mały v8 » 2017-12-02, 15:28

Zakładając że masz klucz z gumowym przyciskiem to 10 złotych kosztuje nowa obudowa ze swichami i bateria,
:arrow: http://allegro.pl/nissan-primera-p11-p1 ... 26008.html
Jak się za bardzo nie trzęsiesz to sobie je sam wlutujesz. Obudowa nie ma znaczka Nissan, ale można przełożyć samą gumkę .
ObrazekObrazekObrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „X-trail”