Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[Murano] Blokowanie kół.

Moderator: azorek

art2310
nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: 2020-07-16, 09:51

[Murano] Blokowanie kół.

Post autor: art2310 » 2021-08-30, 20:03

Witam. Mam problem z hamulcem nożnym w Murano z50. Wczoraj żona wyjechała na chwilę i zablokowało jej koła. Objawy są takie. Po nocy zapalam auto pedał hamulca twardy ,silnik zaczyna pracować lekko się zapada. czyli wszystko ok. Gdy ruszę 1-2 hamowania jest ok potem pedał hamulca robi się twardy. Można go wcisnąć najwyżej na 1 cm ale hamuje jak głupi. Praktycznie samochód staje w miejscu i dalej nie chce jechać bo hamulce trzymają. Po 4-5 hamowaniu wcale nie idzie ruszyć z miejsca. Trzeba wyłączyć silnik odczekać 3-4 minuty i hamulce odpuszczają w tym czasie i można jechać dalej ale lepiej nie hamować. Obstawiam pompę hamulcową. Objawy jakby tłok się cofał za wolno. Wszystko za pompą posprawdzane i jest ok. Miał ktoś taki przypadek u siebie? Wymienić kompletną pompę czy wystarczy zestaw naprawczy??? :?: :?: :?:

Awatar użytkownika
mały v8
fanatyk nissana
Posty: 506
Rejestracja: 2016-03-21, 19:35
Lokalizacja: Siedlce

Re: [Murano] Blokowanie kół.

Post autor: mały v8 » 2021-08-31, 07:02

Objawy takie jak by ktoś źle wyregulował skok na siłowniku między serwem , a pedałem. Na moje oko to wina bardziej leży po stronie serwa. Ja bym nic nie majstrował i założył cały zestaw z używki, tym bardziej że ceny są wręcz symboliczne
:arrow: https://allegro.pl/oferta/nissan-murano ... 0529716499
ObrazekObrazekObrazek

art2310
nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: 2020-07-16, 09:51

Re: [Murano] Blokowanie kół.

Post autor: art2310 » 2021-08-31, 14:08

Ponad rok mam ten samochód i żadnych problemów z hamulcami po zmianie tłoczków i gum z przodu nie było. Dziwi mnie ta reakcja ze po którymś hamowaniu pedał robi się twardy jakby serwo nie działało ale serwo działa bo starczy musnąć tylko hamulec i samochód staje w miejscu. Dzisiaj będę wyciągał pompę, serwo i zawór zwrotny. Zobaczę co jest uszkodzone. Co do części to serwo może być używane ale pompę o ile będę zakładał to nową. za używkę dziękuję juz raz się na takiej przejechałem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Murano”