Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Zablokowana skrzynia CVT po kolizji

Moderator: azorek

kapitan0058
nowy na forum
Posty: 7
Rejestracja: 2014-10-17, 07:39
Lokalizacja: Mielec

Zablokowana skrzynia CVT po kolizji

Post autor: kapitan0058 » 2020-03-10, 02:38

Dzień dobry,
jestem użytkownikiem Nissana Murano Z50 2007r wersja amerykańska, jak pisałem w tytule mam problem ze skrzynią po kolizji, Murano zostało uderzone w lewy przód, bezpośrednio po kolizji już nie można było zmienić biegu, pozostało na D i pomimo przesuwania drążka nie można było zmienić na nic innego. Ponieważ uszkodziło chłodnicę wody i wyciekł płyn byłem zmuszony wyłączyć silnik. Niestety przy ponownej próbie uruchomienia autko już nie odpaliło, lewarek luźno przesuwa się pomiędzy P, R, N, D ale na wyświetlaczu cały czas świeci D i na inny się nie zmienia. Autko unieruchomione i nie mam jak zawieźć do lakiernika. Próbuję znaleźć jakiegoś diagnostę z komputerem żeby sczytać błędy ze skrzyni, o ile takie się pojawią.
Czy ktoś z forumowiczów miał może taką przygodę? Może ktoś coś pomoże? poradzi? :-(
Będę wdzięczny za pomoc.
kapitan

wkar
stały bywalec
Posty: 130
Rejestracja: 2010-07-28, 19:22
Lokalizacja: Wilga-las

Re: Zablokowana skrzynia CVT po kolizji

Post autor: wkar » 2020-03-14, 13:14

Witaj kolego kapitan0058.

Samochód na lawetę. Holowanie nie jest wskazane zwłaszcza przy zablokowanym biegu.

Jeśli auto "dostało" w lewy przód, to usterki mogą być dość powaźne ( mam nadzieję, źe się jednak nic powaźnego nie stało).

1 moźliwe uszkodzenie złącza wiązki skrzyni - zablokuje się wszystko.

2 uszkodzenie poduszek silnika i skrzyni - tam są czujniki (odpowiednie błędy OBD).

3 uszkodzenie (najpowaźniejsza usterka) chłodnico- nagrzewnicy oleju na skrzyni (wyciek) lub i pęknięcie obudowy skrzyni przy

mocowaniu w/wym.


Uszkodzenie na tyle poważne, że nie da się tym autem jeździć, bo cały olej wylatuje.
I to prosto na wydech, półoś, maglownicę.
Śmierdzi niemiłosiernie.
Można to tylko zalepić specjaną ( elastyczną) masą lub wymienić lewą obudowę skrzyni (drogo!).


4. Jeśli wywaliły poduszki, napinacze lub kurtyny. Blokada skrzyni.

Pozdrawiam.

Ps. Może nie będzie tak źle.

wkar

Awatar użytkownika
zuh
fanatyk nissana
Posty: 1089
Rejestracja: 2012-01-01, 17:19
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Zablokowana skrzynia CVT po kolizji

Post autor: zuh » 2020-03-17, 14:30

Nie wiem jak jest w murano rozwiązane zmiana biegów ale może poprostu wypieła się linka (cięgło) zmiany biegów i dlatego cały czas jest zapięty D pomimo ruchu lewarkiem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Murano”