Strona 1 z 1

Murano Z52 - luzy zaworowe

: 2020-01-30, 20:52
autor: bielo
Witam
jestem właścicielem Murano Z52 - import z USA.
Ostatnio mam mały problem wyregulowaniem pracy na gazie na nim. Przy jeździe na gazie świeci mi się check związany z drugą sondą Lambda czyli coś nie tak zasilaniem na gazie bo na benzynie błędy się nie pojawiają. Odwiedzam na zmianę dwa serwisy od instalacji gazowych Energy Gaz i Klinike LPG i nie mogą chłopcy nic wymyślić. Ostatnio nawet podjechałem do jakiegoś mechanika ma sprawdzenie luzów zaworowych i wynik w załączeniu. Mechanik mi powiedział że wymagają regulacji co pewnie zrobię ale prosiłbym o opinie czy to może mieć wpływ na prace silnika na gazie.
na instalacji gazowej jeżdżę już 3 rok i do tej pory nie było problemy dopiero po wymianie wtryskiwaczy na nowe zaczęło się dziać.
Może ktoś miał podobny problem.
pzdr
Obrazek
https://ibb.co/n3cf00m

Re: Murano Z52 - luzy zaworowe

: 2020-02-05, 23:01
autor: mały v8
Do tego silnika zakłada się instalację gazową z lubryfikacją. Nie wiem tez czy przypadkiem otworów w kolektorze nie trzeba wiercić według specjalnej matrycy , żeby wtrysk gazu wpadał w odpowiednie miejsce w cylindrze.Ogólnie na dobrze wstawionej instaacji chodzi bardziej miękko jak na benzynie,nie generuje żadnych błędów i nie ma różnicy w osiągach Natomiast z regulacją zaworów to musisz znaleźć ogarniętego mechanika. Tam nie ma żadnych płytek, śrubek itd., tylko jest chyba 27 wielkości szklanek, i korektę nanosi się wymieniając cały samoregulator na taki o odpowiedniej wysokości.

Re: Murano Z52 - luzy zaworowe

: 2020-02-12, 17:48
autor: KKrzysztof
skoro przed wtryskami było dobrze to może jednak one są winowajcą, sam taki miałem początek walki u siebie z LPG, ostatecznie wtryski hana załatwiły sprawę, co do regulacji luzów to też to robiłem i fakt potrzeba kogoś ogarniętego.
Wystrojenie lpg z afr też by coś dało jednak tak chyba mało kto robi. A może sondy do wymiany.