Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Z51 - wyciek z pod głowicy i z rozrządu - PRZESTROGA BAZA GARAGE KATOWICE !!!

Moderator: azorek

phoenixgold
nowy na forum
Posty: 4
Rejestracja: 2016-02-14, 00:52
Lokalizacja: Katowice

Z51 - wyciek z pod głowicy i z rozrządu - PRZESTROGA BAZA GARAGE KATOWICE !!!

Post autor: phoenixgold » 2018-04-29, 17:33

Witam kolegów,

ostatnio murano spedził 3 MIESIĄCE u fachowca w katowicach. Miejsce nazywa się baza garage Biernat P w Katowicach.

Szczerze ODRADZAM !!! Omijajcie

Przyjechałem do warszatatu z 2 usterkami. Zaczołem robić notatki z naprawy. Jak ktoś ma ochote to wklejam
opowieść dziele na dwa wątki i je osobno opiszę

Wyciek pod głowicą
1. Dni czekania
2. Pan Biernat - uznaje że to uszczelka pod miską olejową

2.1 Po wymianie uszczelki pod miską wyciek dalej widoczny
2.2 Zabieram samochód robie 200 km - dalej cieknie
Brak maila z kosztami wyceny naprawy
2.3 Pan Biernat znajduje zestaw uszczelek w tym pod głowicą cena kosmos podsyłam linka 11.12.2017 w sklepie w katowicach za 760 zl
2.4 opóznienia kolejne
2.5 Po wymianie okazuje sie ze dalej cieknie
2.6 informacja o peknietym bloku silnika
2.7 wyslanie bloku do sprawdzenia
2.8 po weryfikacji okazuje sie ze nie ma pekniec, szlif powierzchni styku uszczelki - wymagany kolejny komplet
2.9 Wymiana uszczelki pod głowicą - teoretycznie działa - na razie bez weryfikacji
3.0 -Po dwóch dniach Wyciek uszczelka pod głowicą i rozrzad !!!! (inny warsztat po ogledzinach informuje ze poprzednik uszczelnil wycieki od zewnatrz sylikonem i pomalowal zeby nie bylo widac)


Pracownik nie przyszedl nie ma z nim kontaktu
Obiecuje ze zacznie robic przeciaga - wiele razy
Zona Spadłą ze schodów
Szpital
Grypa Zołądkowa

Nie podaje informacji kosztach za te naprawy

Samochod ma porysowany zderzak - obiecuje ze sprawdzi bo ma protokuł, co z bokiem tez cos jest obok drzwi
Na pytanie czy tylko on robil informuje ze tylko on - klamie - dwoch ludzi robilo samych nawet na nich nie patrzyl
Mowi ze dokrecaja momentami - ktos inny dokreca na sile - brak klucza dynamometrycznego
Zweryfikowac kwote naprawy w tym tomag

Dzwiek przy 2 i 3 tyś obrotów
1. Informacja że dzwiek wydobywa Się z połączenia tak zwana plecionka
2. Wymiana 2 plecionek
3. Po wymianie dzwiek cały czas występuję - Wymiana niepotrzebna !!! Naciąganie
4.Pan Biernet sprawdza stetoskopem pompe - diagnoza dzwieki wydobywaja sie z pompy
5. Wymiontowanie Pompy
6.Zawoże pompe do sprawdzenia firma Tomag
7. Następnego dnia weryfikacja - pompa sprawna
Informacja kupic dexron 6 - nie wie ile wchodzi plynu do wspomagania - kupuje 2 litry - 68 zł
8.Opóźnienia
9.Po próbie zamontowania pompy informacja o żle przykręconej tylnej obudowie
10.Kolejna moja wizyta w tomag - poprawiaja obudowe - przekrecona o 90% - Nie kłamał
11.Informacja od Pana Biernata że pompa nie działą widocznie cos namieszali - nawiazanie do tego ze zle zalozyli obudowe to i rozkrecali
12.Pan Biernat zawozi pompę do innej firmy zajmujacej sie pompami
13. tydzien czekania - Na moja prosbe o podanie numeru do firmy ktora tak zwleka Pan Biernat nieprzekazuje numeru
po moim zdenerwowaniu i checi pogonienia fachowców pompa pojawia sie u pana biernata
informacja od Pana Biernata - ktos od niego wylewa noga plyn do wspomagania
2 opakowaniai szczelne - do ukladu wchodzi litr - po co 2 mialy byc uzyte - kolejny raz naciaganie
14. Pompa znow nie dziala
15. Pan Biernat oddaje pompe do tej samej firmy - diagnoza wymiana zaworu
16. oczekiwanie kilku dniowe na zawór
17. Informacja bedąc na wakacjach ze definitywnie we wtorek 6 odbieram samochod - ma tydzien
18. Zapewnienie ze samochod bedzie czekal
19 . 6 luty wizyta u Pana Biernata z Bratem - Samochód nie sprawny - podobno wczoraj dzialal - nie dziala wspomaganie
po informacji ze mozna popsuc maglownice samochod zostaje w warsztacie
zabieram dowod musze ubezpieczyc - przeglad wygasl
20. 9 luty informacja że działa ale ciezko wspomaganie - informacja ze moze odpowietrzy sie - informacja zeby jechac ostroznie
21. Awaria - kierownice zamurowalo - holowanie do warsztatu - Pan Biernat odwozi mnie do domu
22. 13 luty Ewelina odbiera maglownice z warsztatu zawozimy do firmy Tomag
23. Tomag informuje Pana Biernata o powodzie uszkodzenia, zalanie nie tym plynem
wymiana uszczelnien plus uszkodzony przewod - brak informacji o jego uszkodzeniu
24. 15 luty Pan Biernat informuje o braku pieniedzy potrzebnej do odebrania maglownicy - chce zeby dostarczyc mu pieniadze albo zrobil przelew
informuje ze przy odbiorze zaplace - nie ma pewnosci ze to prawda - zweryfikowac w tomag !!!
25. 15 luty Pan Biernat informuje ze Tomag mu to przywiozl pozyczyl pieniadze zeby za to zaplacic - wyglada na probe obciazenia mnie kosztami pomylki przy naprawie maglownicy
26. 16 luty 18;30 telefon ze samochod niby gotowy brak przegladu - na pytanie o geometrie odpowiedz ze na oko ustawil - smiech
informacja o mozliwosci wykonania przegladu - nie decyduje sie moze miec kolege i wbije wszystko -
27. podobno juz wszystko dziala - 19 luty do 12 mam pojawic sie po odbior - informuje ze moge nie dac rady i odbierze ktos inny - zaczelo sie nagabywanie o zaplacenie - brak pewnosci czy samochod dziala
28. 19 luty Pan Biernat informuje ze wbrew mojej prosbie dokonal przegladu samochodu, zbieznosc zrobiona bez wydruku, samochod poobijany, na protokole nie ma uszkodzen mam zdjecie.
PanBiernat probuje mnie obarczyc kosztami maglownicy i tematami z pompa. nie wspomina o mojej jezdzie kosztach itd Zostawilem dane do faktury Pan Biernat informuje ze wysle wieczorem wyliczenie
29. 20 Luty popoludnie, Pan Biernat znow niedotrzymuje umowy o wyliczeniu MILCZY

Generalnie masakra.

Dzwiek przy obrotach to była osłona termiczna na wydechu. W warsztacie koło domu założyli za free drzwiek zniknął

Przy okazji uszkodził rolki od rozrzadu tez trzeba wymienic

Koledzy odnośnie wycieków znacie kogoś kto zajmuje się fachowo naprawą - jestem z Katowic wiec może nie szukam nikogo z gdańska ale może jesteście w stanie jakos pomoc
szerokości

Awatar użytkownika
Supernissan
wiem o czym pisze
Posty: 55
Rejestracja: 2009-12-10, 16:47
Lokalizacja: Staniowice/k/Kielc
Kontakt:

Re: Z51 - wyciek z pod głowicy i z rozrządu - PRZESTROGA BAZA GARAGE KATOWICE !!!

Post autor: Supernissan » 2018-06-18, 06:54

Opisujesz jakiś dramat... Po pierwszej wizycie rezygnuje się z takich usług. Jeśli chodzi o wyciek to albo z miski olejowej albo spod głowicy. Popsuli ci auto? Dźwięki przy 3tyś obrotów czy buczenie to wina osłon tłumika środkowego,który to beznadziejnie do murano zaprojektowali. Szczególnie w zimę przy dużych śniegach. To problem nagminny bo śnieg wprasowuje się między ten beznadziejny tłumik a osłonę i podłogę.
Warsztat gdzie zostawiłeś murano to pomyłka. Już nie chodzi o to, że murano to dość zaawansowane auto tylko ci mechanicy uczyli sie twoim kosztem. Już lepiej było do serwisu nissana zaprowadzić

ODPOWIEDZ

Wróć do „Murano”