Strona 1 z 1

[Z50] Woda pod dywanem

: 2017-05-18, 15:07
autor: kerad6
Witam,mam duży problem z woda dostajaca sie pod dywan z przodu od kierowcy i pasażera,jest to duża ilosc wody,dywan aż przemaka,przednia szyba była wymieniona przez poprzedniego własciciela,czy przyczyna moze byc zle wklejona szyba?czy miał ktoś z was taki problem?

: 2017-05-18, 21:57
autor: MacGayver
Przyczyną może być wadliwe wklejona szyba ale warto się upewnić. Najlepiej jakbyś zdjął wzystkie plastiki dookoła i lejąc wodę z węża obserwował czy gdzieś nie przecieka. To tak na początek

: 2017-05-18, 22:05
autor: polo32
Nie wiem jak dokładnie jest w Murano, ale sprawdź odpływy z podszybia, czy nie są zatkane liśćmi i błotem. Podobny problem miałem w Passacie B5, woda nie mając ujścia dostawała się z podszybia przez przeloty do kabiny, zalewając dywan z modułem komfortu pod nim.

A nie masz przypadkiem szyberdachu ?
Podobna przyczyna jak wyżej - przytkane (bądź wypchane ciśnieniem wody) rurki odpływowe w słupkach A przy szyberdachu (ale miałbyś mokrą podsufitkę) lub częściej przy ujściu w słupkach (z reguły po otwarciu drzwi można zobaczyć) - ujście wody z rurek powinno być wyprowadzone na zewnątrz słupka ok. 10 cm nad progiem.