Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

Szarpnięcia podczas zmiany biegów .

Moderator: azorek

Pulsar
stały bywalec
Posty: 95
Rejestracja: 2013-11-24, 20:24
Lokalizacja: BDG

Szarpnięcia podczas zmiany biegów .

Post autor: Pulsar » 2016-09-13, 13:49

Witam kolegów , mam pytanie co może być powodem że podczas postoju podczas zmiany biegu z N na R i na D czuć szarpnięcie auta , nigdy tego nie miałem podczas jazdy auto zmienia biegi jak złoto tylko w czasie postoju jest wyczuwalne . Poziom oleju w skrzyni OK czysty przeźroczysty .

Awatar użytkownika
bombel
Administrator
Posty: 13188
Rejestracja: 2009-12-07, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bombel » 2016-09-14, 06:17

Pulsar, elektrozawoór pewnie któryś

Pulsar
stały bywalec
Posty: 95
Rejestracja: 2013-11-24, 20:24
Lokalizacja: BDG

Poziom oleju

Post autor: Pulsar » 2016-09-20, 07:56

Witam dzięki za odpowiedź , mam jeszcze jedno pytanie zauważyłem ostatnio dziwną sprawę podczas sprawdzania poziomu oleju w skrzyni (oczywiście rozgrzanej ) bagnet który wskazuje poziom oleju jest cały upaćkany olejem wycieram go i wtykam w otwór i cały koniec jest w oleju nie bardzo mogę odczytać poziom oleju , ten w silniku pokazuje dokładnie miał ktoś coś podobnego ???

Awatar użytkownika
Supernissan
wiem o czym pisze
Posty: 55
Rejestracja: 2009-12-10, 16:47
Lokalizacja: Staniowice/k/Kielc
Kontakt:

Post autor: Supernissan » 2016-10-02, 22:07

Wyciągasz bagnet a on ociera się o ścianki z których cały czas spływa olej. Dlaczego wierzysz w dobry pomiar "stanu "przy rozgrzanym oleju? Mnie kiedyś w serwisie tak facet sprawdzał w silniku i twierdził, że jest ponad stan oleju. Kolejnego dnia sprawdziłem na zimnym i wszystko było w porządku.
Co do szarpnięć przy zmianie położenia z N-R może masz w tym czasie podniesione obroty silnika?? Na rozgrzanym jakie masz obroty? 600-700?? W tedy nie powinien szarpać ale na zimnym może kręcić do 1800 wtedy szarpnie.

Pulsar
stały bywalec
Posty: 95
Rejestracja: 2013-11-24, 20:24
Lokalizacja: BDG

Post autor: Pulsar » 2016-10-03, 08:10

Masz rację tak jest jak silnik się troszkę uspokoi to wszystko jest OK , mam jeszcze pytanie co do samego oleju w skrzyni upuściłem troszkę z chłodniczki olej jest żółtawy lekko brązowy troszkę śmierdzi , nie powinien być niebieskawy ?????

Awatar użytkownika
Supernissan
wiem o czym pisze
Posty: 55
Rejestracja: 2009-12-10, 16:47
Lokalizacja: Staniowice/k/Kielc
Kontakt:

Post autor: Supernissan » 2016-10-08, 09:22

Moim zdaniem chłodnica oleju w Murano w pełni pracuje tylko jak olej się bardzo zagrzeje - ostra jazda autostrada itd. Przy spokojnym użytkowaniu olej nie przepływa w pełni tylko stoii tam stąd nie miesza sie tak jak trzeba i stąd różnica w kolorze.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Murano”