Nissanmaniaku! Prosimy o nieblokowanie reklam!    

Utrzymujemy nasze forum z małych reklam pojawiających się między postami.

Prosimy o wyłączenie blokowania reklam na naszym forum.


Dziękujemy!

[Z50] Szyba "odbija" się przy zamykaniu.

Moderator: azorek

o.marcin
nowy na forum
Posty: 6
Rejestracja: 2015-06-02, 21:23
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

[Z50] Szyba "odbija" się przy zamykaniu.

Post autor: o.marcin » 2015-06-02, 21:40

Witam,
mam następujący problem. Podczas zamykania szyba od strony pasażera bo dojechaniu do końca "odbija" się i otwiera na około 1/3 wysokości. Z relacji poprzedniego właściciela wynika, że zaczęło się tak robić samo z siebie, bez wyraźnego powodu. Czytałem o tym problemie w innych modelach, i często jako rozwiązanie zalecano wykonanie "zerowania pamięci modułu szyb sterowanych elektrycznie". Czy wie ktoś czy coś takiego można wykonać w Murano i jeśli tak to jak?

Nie wiem czy to ma jakiś związek ale dodam, że gdy przytrzymam przycisk otwierający drzwi na pilocie to szyby się opuszczają, natomiast gdy przytrzymam przycisk zamykający drzwi to szyby się nie domykają - po prostu nie reagują.

Pozdrawiam

wkar
stały bywalec
Posty: 130
Rejestracja: 2010-07-28, 19:22
Lokalizacja: Wilga-las

Post autor: wkar » 2015-06-03, 12:32

Witam.
Prosta sprawa: szyba zaciera się w prowadnicy. Trzeba psiknąć smarem silikonowym.
Ad.2 prawidłowo, nie ma domykania szyb.
Otwieranie jest.
Pozdrawiam wkar.

o.marcin
nowy na forum
Posty: 6
Rejestracja: 2015-06-02, 21:23
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Post autor: o.marcin » 2015-06-03, 19:04

Dzięki. Niestety smar silikonowy nie rozwiązał sprawy. Znalazłem w internecie jak wykonać ten "power window reset" dla modeli nissana i infiniti po 2008 roku. Niestety ja mam Murano z 2006 roku i ta metoda znaleziona w necie mi nie zadziała. Będę szukał dalej.
PS. Dosyć ciekawe te rozwiązanie z brakiem możliwości zamykania szyb z pilota. Mam wrażenie jakby konstruktor specjalnie zrobił mi na złość, dodając mniej potrzebną opcję otwierania szyb z pilota, a nie dając tej bardziej potrzebnej - zamykania.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Murano”